PDA

View Full Version : szukam warsztatu dla CZ 175 Sport


teddy-boy
17.08.2018, 16:33
Koledzy i kolezanki, nie bardzo wiem gdzie zapytac, moze mi ktos pomoze.
CZ 175 Sport z roku 1972. Szukam w Warszawie lub okolicy kogos kto ja ogarnie. Dzwonilem w kilka miejsc - tam to niestety specjalizuja sie i chcieliby rozebrac do ostatniej srubki, i oddac za pol roku w stanie jakby wczoraj wyjechala z polmozbytu za cene z kosmosu.
Trzeba zmienic jej olej w skrzyni, pewnie detki i opony, linki, swiece, moze naped i lozyska, wyregulowac i tyle.
Wiec poszukiwany jakis pasjonat. Ktos cos?

PawelM.
17.08.2018, 17:12
Szparaga zapytaj bo też ma cz choć teraz stawia na inne Moto ale zapytać nie zaszkodzi

Adagiio
17.08.2018, 17:49
Wsadź w paczkę i wyślij, Senior specjalizuje się tym, ogarnie co trzeba i wrócisz na kołach.

Poncki
17.08.2018, 19:16
Mam ten sam problem, więc moglibyśmy się zgrać jakoś.
Przy dwóch sztukach można wrzucić na przyczepkę i może by to miało jakiś sens.
Przyczepkę pod moto mam.
W moim przypadku Jawa 350.

teddy-boy
17.08.2018, 20:17
@Poncki, no to jest mysl. Moznaby dwa w pakiecie komus dac do ogarniecia.
Czesci do CZ i Jawy to sa dostepne bez problemu. Ja po prostu nie wszystko potrafie sam zarobic wiec wolalbym to komus zlecic!

@Adagiio, kusi, chociaz daleko, no chyba ze z Ponckim sie zgadamy i zawieziemy dwa :D

ex1
17.08.2018, 23:01
Szparag.. :) zna sie na robocie.. a ostatnimi laty specjalizue sie w klasykach... jedną CZ już robil z tego co pamietam..

szynszyll
18.08.2018, 09:14
kurier za 250pln przewiezie. ostatnio z warszawy do rzeszowa TA wyslalem za 200pln.

Poncki
18.08.2018, 22:32
Teddy zgrajmy się na priv, może coś wymyślimy mądrego.
Części jest sporo, ale też sporo gównolitu chińskiego niestety...

Adagiio, a Senior gdzie urzęduje?
Szynszyl wiem, że Popapracie :)

Serio stolica taka zacofana?
Nikt nie poskłada Cezety?

Prince
19.08.2018, 00:02
Kacper-moto na radzymińskiej. Gość ma serce i rękę do weteranów. Może być teraz jeszcze na urlopie. W stare strucle i trudne sprawy bawi sie raczej zimą ale warto zapytać.

Poncki
22.08.2018, 13:50
Dzięki, temat wstępnie ogarnięty.

FELIX
22.08.2018, 14:04
no to zapytam czy ktoś się specjalizuje w motocyklach Jawa ?
Mam Jawę 250 enduro ( 652) Dawno jeżdziłem sobie nią po lasach...potem ją odstawiłem i stoi...:-(
Może by ją ktoś doprowadził do porządku...?

Emek
22.08.2018, 14:14
Przeca to proste dwupaki. Kumpel 25 lat temu takie składał i rozkładał z zamkniętymi oczami w ciemnej szopie. Każdy warsztat ogarnie temat chyba że mam jakieś błędne mniemanie o stopniu skomplikowania tych konstrukcji.

Poncki
22.08.2018, 14:48
Podobne opinie można przeczytać o budowie silnika AT.
Wszystko jest proste, ale potrzebna jest wiedza, doświadczenie, części i czas.
Mam w garażu Gazika, który uchodzi za banalną konstrukcję, a wyłożyć mechanicznie można się na każdym kroku.
Każdy pojazd ma swoją specyfikę, którą trzeba znać.
Można oczywiście poczytać na forum Jawy, ale jako świeżak będziesz odsyłany do szukajki.
Zaczyna się więc kopanie w forumowych wątkach.
Po tygodniu okazuje się, że straciłeś mnóstwo czasu i wiesz niewiele.
Dodatkowo wplątałeś się w dyskusję na temat wyższości zapłonu elektronicznego nad mechanicznym.
Jak już wybrałeś elektroniczy to pojawiają się trzy do wyboru.
Także tego ;)

teddy-boy
22.08.2018, 16:19
Dokladnie to.
Trzeba miec, czas, wiedze, doswiadczenie. Znalezc czesci, wiedziec ktore sa slabe, a ktore dobre, co warto zmienic a co zostawic, jak to zrobic, jak wyregulowac.
I oczywiscie mozna sie latami doktoryzowac na swoim zabytku. Jesli chce sie sprawnie przywrocic go do zycia, warto do dac komus ogarnietemu.
Nie znamy sie na wszystkim, i ciezko wymagac by tak bylo.