PDA

View Full Version : Kask enduro szczękowy: tourmax, FF324 EVO, ADX-1


lukasz_vip
16.07.2018, 08:54
Po 11 latach latania w Airohu Tigerze w końcu przyszedł czas na zmianę kasku.
Z tego co widzę to aktualnie w trendach są kaski z daszkiem, szybą i otwieraną szczęką.

Może ktoś miał okazję porównywać te 3 kaski:
- Caberg Tourmax
- Scorpion Dual ADX-1
- LS2 FF324 EVO

Albo może macie coś innego godnego polecenia w kwocie 1000zł?
Kask musi być uniwersalny bo LC8 latam wszędzie: miasto, teren, trasa itp.

Airoh był głośny ale nie parowała w nim szyba a daszek przydawał się w trasie. Można nawet było ściągnąć szybę i latać w googlach.
Podejrzewam, że każdy nowy kask to będzie przy nim Mercedes.

WojtekBBI
16.07.2018, 10:42
Ja mam tourmaxa. Jedyne co mogło być w nim lepsze to troszkę dłuższa szczęka. Po zamknięciu jest dość blisko brody(Może wydziwiam:D )
No i jak latasz lc8 na standardowej szybie to przy otwartej szybie w kasku a zamkniętej blendzie jest mały zonk. Otóż przynajmniej u mnie powietrze tak wiruje że wpada centralnie pod blenda (gdyby była troszkę dluzsza) i czuje je na oczach. Daje się to we znaki jak jedziesz za kimś w kurzu

lukasz_vip
16.07.2018, 11:22
Ja mam dołożony deflektor i teraz jak jadę to do 100km/h nie zamykam szybki. Ale wcześniej bez deflektora to cały pęd powietrza z nad szyby wpadał mi w kask. Było gorzej nic jeżdżąc na nakedzie.

muszel72
16.07.2018, 16:47
Jeśli cena do 1000 to przemysł jeszcze NEXX xd.1. Są do dostania jeszcze jakieś sztuki. Jest głośny i nie otwiera się szczęka ale za to wentylacja i widzialność ok. Pzdr

Novy
16.07.2018, 18:00
Tutaj jest wątek o kasku Scorpion Exo ADX-1, o który pytasz. Odpowiadałem, bo pytał Pawel_z_Jasla.

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32392

Obecnie są promocje również w Polo-Motorrad.de (https://www.polo-motorrad.de/de/motorrad-shop/motorradhelme/klapphelme.html#p=1&limit=30&order=position&dir=asc)
Jest w dobrej cenie Schuberth E1.

Marcinnn6
16.07.2018, 18:59
Przy takim budżecie LS2 bym sobie odpuścił. Za te pieniądze to już można kupić coś fajnego. Kumpel w tamtym roku kupił jakiś model LS2, i po jednym sezonie środę się już podarł kicha.

Ja kupiłem Oneal Sierra II, co prawda jeden sezon w nim śmigam ale narazie nic się nie dzieję. Wyjmowałem już środek i prałem. Wszystko z powrotem dało się zamontować bez problemu. Ma blendę, i można odkręcić szybę i jeździć w googlach. Różne malowania.

Przymierzałem się mocno do NEXX'a ale jest problem z podbródkiem materiałowym, zaczep się luzuje.

Caberg Tourmax fajny kask ale właśnie go nie kupiłem bo ma za krótką szczękę i wygląda za mało off :)

RysiekO
17.07.2018, 01:48
Mam tourmaxa i jest tam styrasznie słaba wentylacja, no i trzeszczy co niemiara, ale tak to całkiem fajowy i wygodny.

fiecia
18.07.2018, 09:57
Ja mam tourmaxa 3 lata. Blenda mogłaby być ciemniejsza, słaba wentylacja i przy ~100 km/h czasem coś bzyczy. Ogólnie może być.

lukasz_vip
18.07.2018, 10:06
Coraz bardziej skłaniam się do Tourmax'a. Chociaż cena przeważa na LS2. Muszę podjechać gdzieś i omacać oba kaski.

lukasz_vip
12.08.2018, 15:50
Kask kupiony. Padło na Ls2 ff324 metro Evo. Cena zakupu 525zl sklepie stacjonarnym u mojego kolegi.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

lukasz_vip
02.09.2018, 21:54
Kask poszedł na reklamacje po 2 tygodniach.
Po 2 dniach odkręcił się śruby trzymające daszek, szybę i szczękę. Na szczęście stało się to na postoju i zdążyłem wczas zareagować. Później po 2 tygodniach jadąc z Łodzi do Częstochowy ponownie się odkręciły ale tym razem zgubiłem śrubę i mechanizm z lewej strony.

Kask na reklamacji. Czekamy co z tego wyniknie.

Redaktor
06.06.2019, 22:11
No niestety, z tymi śrubami straszna lipa. Mnie się odkręciła w Serbii. Oczywiście zgubiłem, wykręciłem zwykłą śrubkę na kontrze i udało się dojechać. Ale coś z nimi jest nie tak. Niestety jaka cena, taki produkt. Chyba następnym razem trzeba kupić coś konkretnego. Może Schubert E1?

lukasz_vip
06.06.2019, 22:17
U mnie po reklamacji wszystko OK z kaskiem. Śruby wkręciłem na klej do gwintów i od tej pory nic się nie dzieje.

MAQ
07.03.2021, 20:26
U mnie po reklamacji wszystko OK z kaskiem. Śruby wkręciłem na klej do gwintów i od tej pory nic się nie dzieje.

Możesz napisać jak spisuje się ls2 po kilku latach i czy warto go kupić

lukasz_vip
08.03.2021, 09:52
Od reklamacji i mojej modyfikacji, czyli wkręceniu śrub trzymająych szybę i daszek na kleju do gwintów to nic się nie dzieje z kaskiem. Jedyne co zaobserwowałem to lekko wyblakły mi te fluoro żółte paski na górze kasku. A tak to wszystko działa i jestem zadowolony z tego kasku.

Ja mam w tym malowaniu:
https://ls2helmetsindia.com/userdata/public/gfx/1130.jpg

MAQ
08.03.2021, 13:15
Wielkie dzięki :-)
Pozdrawiam