PDA

View Full Version : Jaki assistance na wyjazd wakacyjny?


mirkoslawski
05.06.2018, 19:48
Cześć,
Jaki polecacie assistance na wyjazd wakacyjny? Pacjent to 4x4, obszar - Europa ale nie tylko kraje UE. Warunek - Assistance ma być taki, coby działał - nie musi być najtańszy.
Jako iż jadę z rodziną zależy mi aby w razie awarii czy innych zdarzeń mieć komfort psychiczny (maksymalnie możliwy).

Wiem, że były na ten temat posty ale są albo stare albo dotyczą motocykli a to czasem ma znaczenie.

Mirek

luk2asz
05.06.2018, 22:20
Karta członkowska w ADAC , niemiecka. Działa na użytkownika.

mirkoslawski
05.06.2018, 22:28
Łukasz, a nie potrzeba czasem niemieckiego meldunku?

Novy
05.06.2018, 23:56
Łukasz, a nie potrzeba czasem niemieckiego meldunku?

Jeśli chcesz to mogę podać Tobie namiar do Polki mieszkającej w de, zajmującej się ADAC.
Żeby nie było, nic z tego nie mam. Zaczepiła mnie na stacji jak wracałem z Izi Meeting i dała namiar, gdyby ktoś potrzebował kontaktu w języku polskim.

mirkoslawski
06.06.2018, 00:04
Jeśli chcesz to mogę podać Tobie namiar do Polki mieszkającej w de, zajmującej się ADAC.
Żeby nie było, nic z tego nie mam. Zaczepiła mnie na stacji jak wracałem z Izi Meeting i dała namiar, gdyby ktoś potrzebował kontaktu w języku polskim.

Jeśli to nie byłby kłopot to bardzo chętnie - poproszę namiar. Bardzo Ci dziękuję.

Novy
06.06.2018, 00:10
Marta Majdańska
An der Dreikönigskirche 10
01097 Dresden
Mobil: +49 (0) 157 74 56 67 37
majdanska.marta@gmail.com

Możesz powiedzieć, że masz namiar od kolegi z tego brudnego, czarnego motoru, na którym był dodatkowy kanisterek na paliwo, o który owa Marta się pytała, co to jest :D

Dzik
06.06.2018, 08:34
Łukasz, a nie potrzeba czasem niemieckiego meldunku?

Nie jest potrzebny.

Wybierasz assistance ADAC Plus Mitgleidschaft za 84 ojro/rok (jeśli tylko dla Ciebie). Jest opcja że "doubezpieczasz" resztę familii. Działa na każdy pojazd który w tym momencie prowadzisz, nie musi być nawet Twój (nie jest przypisany do konkretnego pojazdu jak w PL).

mirkoslawski
06.06.2018, 13:49
Dzięki Pany.

Kraku
06.06.2018, 16:18
Jak wygląda sprawa gdy samochód/motocykl trzeba odstawić do miejsca zamieszkania? Dostarczą do PL czy w grę wchodzi tylko nasz zachodni sąsiad?

Adampio
06.06.2018, 16:42
Ooo, to znowu ADAC akceptuje nowych użytkowników spoza Niemcowni? Bo mowiło sie co najmniej rok temu że już nie. No i całkowity koszt holowania to 300 ojro wiec słabo sobie wyobrażam komercyjne wożenie czegolowiek wiekszego niż paczka na przykład z Albanii do Polski za tę kwotę.

mirkoslawski
06.06.2018, 17:01
Dlatego zapytałem o meldunek w DE bo też słyszałem, że nie można od tego roku. Umówiłem się z polecaną Martą na kontakt telefoniczny w piątek - będę wiedział więcej to napiszę. Alternatywy przy wyjazdach sprzętem powyżej 10 lat nie widzę jakoś ale i doświadczenia nie mam, dlatego pytam tu, na najbardziej podróżniczym forum, jakie znam.

Tank
06.06.2018, 17:27
Ooo, to znowu ADAC akceptuje nowych użytkowników spoza Niemcowni? Bo mowiło sie co najmniej rok temu że już nie. No i całkowity koszt holowania to 300 ojro wiec słabo sobie wyobrażam komercyjne wożenie czegolowiek wiekszego niż paczka na przykład z Albanii do Polski za tę kwotę.Nie znam oferty assistance, ktora pokryłaby koszt holowania terenówki z Albanii do Polski.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

heniekstar
06.06.2018, 21:21
https://statusemigranci.eu/adac-pomoc-drogowa-nawet-na-polskich-tablicach/
Ostatnio miałem możliwość testowania ubezpieczenia.
Włóczyłem się po Pojezierzu Drawskim i się spsuło 4x4. Zadzwonione do Monachium, podanie nr karty, wyjaśnienie gdzie co i jak. Pani przyjęła i powiedziała, że do godziny ktoś sie skontaktuje z Pl. W ciągu 45 min zadzwonił Starter24 z Poznania. Pan potwierdził miejsce i fakt usterki. Wysłali ciężarówkę, zwieźli mnie do domu (jakieś 70km), podpisałem kwity i tyle. Kwota 84 eur to niewielki wydatek przy takich działaniach. Sporo latam za granicą. Warto mieć. Działa.

mirkoslawski
08.06.2018, 20:35
Rozmawiałem dzisiaj z Panią Martą i tak:
- karta ADAC wysyłana jest TYLKO na adres w Niemczech
- odholowanie z całej Europy TYLKO pod ten sam adres w Niemczech

Ale polecam Panią Martę - bardzo miła i pomocna osoba. Zadeklarowała pomoc na każdym z etapów (ale adres trzeba mieć "swój").

Szukam innego.

PawelM.
09.06.2018, 07:00
Mirek wejdź na naszą fundację www.fundacjamotoquad.pl i w zakładce ubezpieczenia masz opis firmy 4safe. Napisz maila na ubezpieczenia@fundacjamotoquad.pl i zapytaj o co chcesz a dostaniesz odp. Nie wiem czy to załatwia ale pisz a nic nie stracisz

mirkoslawski
09.06.2018, 08:36
Mirek wejdź na naszą fundację www.fundacjamotoquad.pl i w zakładce ubezpieczenia masz opis firmy 4safe. Napisz maila na ubezpieczenia@fundacjamotoquad.pl i zapytaj o co chcesz a dostaniesz odp. Nie wiem czy to załatwia ale pisz a nic nie stracisz
Paweł, Ty wiesz co :) :bow:

PawelM.
09.06.2018, 10:30
Tylko bez buzi :)

Lucky
09.06.2018, 23:34
Przerabiałem ostatnio problem. Wiele firm odpadło, bo auto za stare, DMC za duże, przyczepy nie obejmuje. Zostały dwie:HDI 89 PLN za 14 dni i PZMOT 85 PLN za 30 dni. Wybrałem PZMOT bo ma fajną nazwę, ilość dni mi pasuje i zostaję członkiem co pozwoli mi otrzymać zniżkę na OC w PZU dla pojazdu powyżej 25 lat. Natomiast cudów nie oferują (ale kto oferuje?)

drat_wa
11.06.2018, 10:28
A te PZM-u to na europę czy UE + EFTA.
Chciałem u nich wykupić Bon Voyage i np Bośnia i Hercegowina nie wchodzi.

Bohun
19.03.2024, 15:17
Pierwszy raz leciałem do Albanii Outlanderem I. Na pokładzie lewa półośka w zapasie i garść kluczy + dokumenty na potrzebę ewentualnej sprzedaży. Generalnie im droższy pojazd tym więcej, a co by było gdyby.

Jak jest dzisiaj z tymi ubezpieczeniami? Gdyby porostu zlecić transport w razie W?
Pierwszy z brzegu np: https://clicktrans.pl/

Tak sobie tylko myślę.

Melon
19.03.2024, 16:13
Za OC z assitance i nnw na motor z holowaniem w Europie do 1500km zapłaciłem 368zł, za puszkę nie wiem.