PDA

View Full Version : czujnik ABS- PROBLEM


Grzechu2012
22.05.2018, 14:57
Pany mam problem za 2 dni jadę w Pamir,
po wymienie opon pali mi się kontrolka abs, a pod czas jazdy mruga,
ABS nie działa, może ktoś ma jakieś rozwiąznie ?!

czy jest szansa że mogłem uszkodzić czujnik zakładając koło ?

radiolog
22.05.2018, 17:02
upalony bezpiecznik?

Emek
22.05.2018, 17:19
Sprawdzone. To nie to.

nabrU
22.05.2018, 20:28
Są dwa bezpieczniki ABS: 30A i 7,5A. Sprawdzić i dać znać ;-)

Czy czasem nie obracaliście kołami bez impulserów ABS na włączonym zapłonie?

Grzechu2012
22.05.2018, 20:46
w manualu doczytalem jak wykasowac błąd, jutro sprawdzę czy zadziałało.
Bezpiecznik 30A jest chyba pod bakiem, nie bardzo chce mi się go ściągać :/

nabrU
22.05.2018, 20:53
w manualu doczytalem jak wykasowac błąd, jutro sprawdzę czy zadziałało.
/

Zewrzeć dwie końcówki (zielono-niebieski i masowy) w 4-pinowym złączu diagnostycznym (czerwona zaślepka) pod siedzeniem i zastosować poniższą procedurę (SCS connector to nic innego jak własnie te zwarte koncówki w złączu).

https://www.lawnmowerpros.com/prodimages/070pz-zy30100.jpg

chemik
22.05.2018, 22:04
Uprzedzam, że nie wiem jak jest w NAT, lecz w większości motocykli tarczka ABS jest tylko z jednej strony koła. Jak założysz koło odwrotnie to tarczka jest nie z tej strony co czujnik i wtedy wywala błąd ABS. Dla mniej kumatych - da się to zrobić tylko w przypadku przedniego koła. Sprawdź zatem czy nie założyłes koła odwrotnie, czyli czy tarczka ABS jest z tej strony co czujnik.

Tank
22.05.2018, 22:50
A mozna kolo odwrotnie zalozyc??? :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Maupa
22.05.2018, 23:31
Potrzymaj mi piwo...

Mhv
23.05.2018, 07:43
Tank, co to za pytanie, czyżby Twoje koła jeździły tylko do przodu?:)
Na poważnie - nie wiem jak to jest w NAT, ale sprawdź odległość tarczy od czujnika, pewnie musi być w odpowiednim zakresie.

Grzechu2012
23.05.2018, 07:46
dałem koła żeby mi łożyska wymienili i uszczelniacze, może jakiś as napierdalał tak młotem że faktycznie tarczkę przygiął.
Dopijam kawę i lecę się przejechać i sprawdzić czy nie pogięte.
A koła są w dobrym kierunku, przodu z tyłem też nie pomyliłem :P

aha i procedura resetowania ustawień wcale nie jest taka prosta, mimo że instrukcja jest klarowna.

Mhv
23.05.2018, 07:52
Jak masz centralkę to wystarczy kołem zakręcić i powinieneś zauważyć jeśli coś będzie nie tak.

Grzechu2012
23.05.2018, 08:54
Problem Rozwiązany:

Po pierwsze wczoraj resetowałem DTC czy jak to tam się ten komputer nazywa za pomocą spinacza biurowego, w co wątpię żeby mi się udało bo procedura jest na tyle szybka że ciężko to wykonać (z lekka pojebane)

Druga sprawa, na oko talerzyki ABS'u były proste, pod palcem jednak wyczułem że tylny w jednym miejscu jakby 0,5mm był wgłębiony w stronę koła, to go trochę podważyłem i przejechałem się, faktycznie po kilkuset metrach kontrolka ABS'u zniknęła na stałe także jest GIT.

Także obstawiam że to była wina wgiętego talerzyka ABS w tylnym kole.

chemik
23.05.2018, 10:41
A mozna kolo odwrotnie zalozyc??? :)


W motocyklach z dwoma tarczami hamulcowymi, jeśli mówimy o przednim, to bezproblemowo.
Jeśli mówimy o tylnym to napotyka się pewne problemy natury technicznej, ale do pokonania. ;)

Emek
23.05.2018, 10:45
W motocyklach z dwoma tarczami hamulcowymi, jeśli mówimy o przednim, to bezproblemowo.
Jeśli mówimy o tylnym to napotyka się pewne problemy natury technicznej, ale do pokonania. ;)

Nie tak bezproblemowo bo bieżnię do czujnika ABS masz tylko na lewej stronie. Chyba że mówimy o tym że ogólnie jest to możliwe to zgoda.

chemik
23.05.2018, 11:07
Chyba że mówimy o tym że ogólnie jest to możliwe to zgoda.

Właśnie o takim przypadku mówimy - geometrycznie się zmieści.

madafakinges
23.05.2018, 11:29
Tak w ogóle dla mających tkc z przodu i odwracających koło dla dłuższego przebiegu szybciej niż zwalać opone wychodzi przekręcić tarcze. Koło jest dwukierunkowe, gdyby nie tarczka ABS można byłoby sobie dowolnie koło obracać.

radiolog
30.05.2018, 16:27
Też mi ostatnio migał ABS ni z gruszki niz pietruszki, ale sie okazało, ze przewod ABS był za luźny i to dawało błąd, ma iść w tym rowku z przodu w tym plastiku z odblaskiem, a po mocowaniu podwyższenia nie szedł80428


Jednak dalej cos nie halo

Mam 2 koncepcje, brudny czujnik lub jakiś niekontaktujact bezpiecznik, bo dzieje sie to po jakims czasie.
Po przeczyszczeniu czujnika i poruszaniy bezpiecznikem pomogło na kilkanaście km, ale wróciło, po wymoanie bezpiecznika narazie nie wróciło i być może to była przyczyna
Jeszcze mam teorie ze jakies uszkodzenie jest które aktywuje sie przy wysokiej temperaturze, bp dzisiaj było powyzej 30 stopni.
Obserwuje dalej

dzinks
31.05.2018, 01:41
Miałem tylko problem w offie. Migała kontrolka pomimo wyłączenia. Ale to po jeździe w błocie. Jak się błoto wytrzepało wyłączyłem kluczyk włączyłem i ok. Bez tego migał i migał.

radiolog
31.05.2018, 07:27
To był jednak bezpiecznik

HarryLey4x4
31.05.2018, 08:57
ja osobiście już miałem wymieniony na gwarancji czujnik przedni ABSu.

radiolog
31.05.2018, 10:47
ja osobiście już miałem wymieniony na gwarancji czujnik przedni ABSu.

Wymieniony, bo? jakie były objawy?

Tank
31.05.2018, 11:04
Takie, jakby bezpiecznik nie stykał. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

radiolog
31.05.2018, 12:00
Takie, jakby bezpiecznik nie stykał. :)



Z powodu tej ułamanej kostki zrzędzisz jak Miki

Tank
31.05.2018, 13:41
Mam syndrom motoodstawienia. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

HarryLey4x4
01.06.2018, 13:34
U mnie kontrolka ABS nie chciala zgasnąć. Czasem podczas jazdy gasła, ale przy hamowaniu zaczynała świecić.
Czasem kontrolka tylko sie żarzyła,a rozświecała się mocniej przy dodawaniu gazu.ABS oczywiscie nie dzialał. Próbowalem hamowac raz tylko tylnym hamulcem , raz tylko przednim. Przy hamowaniu tylnym nic sie nie dzialo. tzn. abs niby normalnie działał. Wszystko wskazywalo ,ze cos jest z przodem. Po wymianie czujnika w przednim kole,wszystko zaczelo chodzic jak powinno... przez 3 dni ,czyli do mojego wypadku 😁

radiolog
01.06.2018, 14:18
No to co innego, u mnie gasla prawidlowo i a przechodzila w miganie, w różnych sytuacjach. Pewnie nie bylo idealnego styku, teraz bezproblemowo

Złom
03.06.2018, 16:06
Ja kiedyś słyszałem historię, że ABS się wyłączał z powodu zgiętego handbaru który opierał się o klamkę hamulca co powodowało, że czujnik wciśnięcia odczytywał jako wciśniętą klamkę. Sterownik to interpretował jako błąd i nie tyle co wyłączał ABS ale nie pozwalał w ogóle na jazdę.

Kierownik nie był świadomy tego lekkiego wciśnięcia klamki i szukał usterki wszędzie tylko nie tam gdzie ona była rzeczywiście.

radiolog
08.06.2018, 11:58
Podłączyli sprzęta pod komp i pokazywał w historii błąd przedniego czujnika abs, ale po skasowaniu nie wrócił. Żadnej uszkodzonej wiązki, nie znalezli nic. Może jakiś zimny lut, albo cuś? Pamietam, ze pierwszy raz to sie zdarzyło jak zgasł mi na światłach i szybko odpalilem i ruszyłem. No nic zobaczymy, najwyzej go wymienią jak wróci z powrotem.

Szymon89
19.06.2018, 18:10
Mam trochę inny problem.

Musiałem kupić nowy włącznik ABS bo po kupnie motocykla brakował i kostka była luźna.

Po zamontowaniu dalej nie idzie rozłączyć ABS-u


Bezpieczniki sprawdzone łącznie z tym pod zbiornikiem od ABS

Instalacja cała.

Tarczki wydają się OK


Gdzie mogę szukać jeszcze problemu??

Dubel
19.06.2018, 18:22
Mam trochę inny problem.

Musiałem kupić nowy włącznik ABS bo po kupnie motocykla brakował i kostka była luźna.

Po zamontowaniu dalej nie idzie rozłączyć ABS-u


Bezpieczniki sprawdzone łącznie z tym pod zbiornikiem od ABS

Instalacja cała.

Tarczki wydają się OK


Gdzie mogę szukać jeszcze problemu??
Moze glupie pytanie ale na pewno dobrze go wylaczasz?

Szymon89
19.06.2018, 19:26
Po odpaleniu motocykla duszę guzik ABS, trzymam kilka sekund i nic się nie dzieje.

Szymon89
19.06.2018, 22:31
Problem zażegnany. Okazało się że przy montażu plastików pomyliłem kostki ABS z czujnikiem temperatury. Znajdują się blisko siebie i są praktycznie identyczne.

radiolog
21.06.2018, 20:03
Czujnik daje o sobie znac codziennie, bez zadnego schematu. Do wymiany po powrocie

HarryLey4x4
04.07.2018, 08:51
Szymon89, a te kostki są takie same ,czy prawie takie same i ktoś jednak na siłę łączył nie te kostki ?
Po naduszeniu absu powinna Ci wtedy rosnąc temperatura 😁

radiolog
15.07.2018, 17:35
Co za dziwne procedury , że z gwaramcji idzie cześć juz trzeci tydzień, a bez gwarancji do 5 dni.

Update czujnik wymienili, migajacy abs dalej sie pojawia.
Zaczynam podejrzewać, że to wadliwy, albo źle podłączony smart brake module.
Maja dalej diagnozować. Zobaczymy