PDA

View Full Version : Dziwny d¼wiêk


erem
22.05.2018, 13:11
Witam!

Moja afryka w dct ma 1600km... pachnie nowo¶ci± .. ale od nie dawna zwróci³em uwagê na dziwny d¼wiêk w niej...dobrze go s³ychaæ po prawej stronie przy obrotach poni¿ej 2ty¶... jak by spalanie stukowe/stukanie zaworów... u Was te¿ tak jest? Jak tylko przekroczê 2tys na obrotomierzu jest cisza...ale na niskich stuka ...

Jade do Wroc³awia aby pos³uchali ale mo¿e ten typ tak ma?

Chyba, ¿e to choroba psychiczna kierownika :)

Pozdrawiam!
Rafa³

madafakinges
22.05.2018, 13:13
Je¼dzisz na nat z obrotami poni¿ej 2tys? Tonie rzêdowa 4 ¿eby tak nisko z obrotami schodzic

nabrU
22.05.2018, 13:35
Je¼dzisz na nat z obrotami poni¿ej 2tys? Tonie rzêdowa 4 ¿eby tak nisko z obrotami schodzicTak bêdzie jak bêdzie u¿ywa³ trybu D. Wtedy szóstka wskakuje przy bardzo niskich prêdko¶ciach i takie bêdzie w³a¶nie odczucie.

Ja w ogóle trybu D nie u¿ywam. U mnie jest tak:
S1 - miasto i autostrada,
S2 - twisties 😉
S3 (wraz z G) - off road

Jaskola
22.05.2018, 13:58
Jak przy D s³ychaæ, to mo¿e zmiany biegów? on tam zmienia co chwila, 6 bieg chyba przy 40km/h :) Jak odebra³em nowe moto i mi w salonie kazali na D je¼dziæ to te¿ my¶la³em, ¿e moto popsute ;)

erem
22.05.2018, 23:11
Hehe na D si³± rzeczy jak siê rusza to s³uchaæ to klekotanie... wcze¶niej mia³em caponorda i mnie nic nie dziwi³o... ale w hondzie... :)

Testowa³em z ciekawo¶ci spalanie i na D pali litr mniej ni¿ na S2 ... dlatego us³ysza³em te dziwne d¼wiêki...

Jak kto¶ mo¿e to proszê siê przys³uchaæ czy te¿ co¶ klekocze na 1800 obr

bukowski
22.05.2018, 23:34
Hehe na D si³± rzeczy jak siê rusza to s³uchaæ to klekotanie... wcze¶niej mia³em caponorda i mnie nic nie dziwi³o... ale w hondzie... :)

Testowa³em z ciekawo¶ci spalanie i na D pali litr mniej ni¿ na S2 ... dlatego us³ysza³em te dziwne d¼wiêki...

Jak kto¶ mo¿e to proszê siê przys³uchaæ czy te¿ co¶ klekocze na 1800 obrWow. Nie wiedzia³em, ¿e motocykl mo¿e mieæ takie obroty.
W normalnej NAT poni¿ej 3 tys. zrzucam bieg, bo nie ci±gnie jak trzeba.

Sent from my G8441 using Tapatalk

Grzechu2012
23.05.2018, 07:44
co do dziwnych d¼wiêków to moja mruczy na postoju, ostatnio siê ¶mieli¶my z ch³opakami ¿e mruczy do mnie z têsknoty :)
Ale faktycznie jest to dziwny d¼wiêk jakby mruczenie, ale mi to bardziej brzmi na przesuwanie sto³ka po terakocie :)
Na amerykañskim forum doczyta³em ¿e mo¿e to mieæ zwi±zek z jakim¶ tam odpowietrzeniem zbiornika czy tam powrotem paliwa w ka¿dym b±d¼ razie jakie¶ gówno w zbiorniku. Ale sam jeszcze zagadki nie rozwi±za³em.

Emek
23.05.2018, 07:56
To by mia³o uzasadnienie gdyby mrucza³y wszystkie a na 4 sztuki tylko Twoja pomrukuje.

mdxmd
23.05.2018, 08:10
co do dziwnych d¼wiêków to moja mruczy na postoju, ostatnio siê ¶mieli¶my z ch³opakami ¿e mruczy do mnie z têsknoty :)
Ale faktycznie jest to dziwny d¼wiêk jakby mruczenie, ale mi to bardziej brzmi na przesuwanie sto³ka po terakocie :)
Na amerykañskim forum doczyta³em ¿e mo¿e to mieæ zwi±zek z jakim¶ tam odpowietrzeniem zbiornika czy tam powrotem paliwa w ka¿dym b±d¼ razie jakie¶ gówno w zbiorniku. Ale sam jeszcze zagadki nie rozwi±za³em.

jak chcesz siê wyleczyæ z d¼wiêków, które s³yszysz to poje¼dzij sobie z tydzieñ na BMW najlepiej powietrzaku R1200GS 2008-2009

Adam76
03.12.2019, 21:28
jak chcesz siê wyleczyæ z d¼wiêków, które s³yszysz to poje¼dzij sobie z tydzieñ na BMW najlepiej powietrzaku R1200GS 2008-2009No w³a¶nie ja te¿ co¶ takiego u siebie zauwa¿y³em trochê siê zaniepokoi³em bo dobre kilka minut po zgaszeniu silnika ze zbiornika wydobywaj± siê dziwne d¼wiêki jakbym kota zamkn±³ w ¶rodku jêczy i stêka nic siê nie dzieje nie wiem o co chodzi

Wys³ane z mojego CLT-L29 przy u¿yciu Tapatalka

Marcinnn6
03.12.2019, 23:26
Nie umniejszam problemu i rozumiem, bo te¿ czasem nas³uchuje d¼wiêków motocykla ale nie mog³em siê oprzeæ :)

https://www.youtube.com/watch?v=Q2pQEb_eu4M

Adam76
04.12.2019, 08:33
😁😁😁 no dok³adnie 👍

Wys³ane z mojego CLT-L29 przy u¿yciu Tapatalka