PDA

View Full Version : curing


strobus1
08.05.2018, 11:15
Pytanko do sali:
Pacjent płyta fundamentowa, zbrojona tradycyjnie po obwodzie, dodatkowo w betonie zbrojenie rozproszone (włókna metalowe) - czy oferta na tzw curing jest wartą rozważenia, czy raczej mamy do czynienia z lekkim naciąganiem?
Jak to mówią: kto się buduje tego się nie żałuje :dizzy:
zdrowia

wasilczuk
09.05.2018, 08:04
Chodzi o polewanie i dojżewanie betonu?
Jeżeli tak, to przy obecnych temperaturach jest to konieczne. We najlepszej szkole budowlanej uczyli mnie, że pielęgnacja betonu podczas dojżewania jest bardzo ważna. Samo polewanie wodą nie wystarczy. Beton trzeba chronić przed nagrzewaniem. Kiedyś używało się do tego mat słomianych lub słomy luzem. To stara, tania i praktyczna metoda. Słoma kumuluje wodę, wolno oddaje ją do betonu i dobrze izoluje cieplnie a po zabiegu można ją spalić lub skompostować.

frog
09.05.2018, 21:39
Chodzi o polewanie i dojżewanie betonu?
Jeżeli tak, to przy obecnych temperaturach jest to konieczne. We najlepszej szkole budowlanej uczyli mnie, że pielęgnacja betonu podczas dojżewania jest bardzo ważna. Samo polewanie wodą nie wystarczy. Beton trzeba chronić przed nagrzewaniem. Kiedyś używało się do tego mat słomianych lub słomy luzem. To stara, tania i praktyczna metoda. Słoma kumuluje wodę, wolno oddaje ją do betonu i dobrze izoluje cieplnie a po zabiegu można ją spalić lub skompostować.


Lub skonsumować :P

ArtiZet
09.05.2018, 21:47
Lub dom zbudować ...

strobus1
10.05.2018, 06:22
Metoda zwana curingiem to zabezpieczenie wierzchniej warstwy betonu środkiem tworzącym błonę nieprzepuszczalną dla wody. Woda jest uwieziona w betonie. Ilość wody zawarta początkowo w betonie ma być wystarczająca dla prawidłowego związania.
Ps Wasil skąd ja ciuka tu wezmę??

wasilczuk
10.05.2018, 09:12
Można belę rozwinąć i namoczyć ale teraz rozumiem, że o czym innym mowa.
Super fajne, modne i alehanskie są te wszystkie nowości w budownictwie ale mam wrażenie, że służą one głównie wyssaniu kasy z portmanetki inwestora.

kudlacz
10.05.2018, 09:30
Można belę rozwinąć i namoczyć ale teraz rozumiem, że o czym innym mowa.
Super fajne, modne i alehanskie są te wszystkie nowości w budownictwie ale mam wrażenie, że służą one głównie wyssaniu kasy z portmanetki inwestora.

O to to to. Jak przy płycie takie kwiatki inwestor funduje to co bedzie dalej :/ :confused: