PDA

View Full Version : zbiornik v kroplowka


McCherry
26.04.2018, 23:28
Witam
Moto nie chodzi na paliwie ze zbiornika,a jak podlaczyc kroplowke to problem znika!Co robic?kranik sprawdzony,pompa ok!odpowietrzenie ze zbiornika drozne,chcialem sprawdzic to sitko w zbiorniku ale nie moge go wytargac ze srodka.Jakies sugestie?

sluza
27.04.2018, 09:04
Pusty zbiornik? :)

McCherry
27.04.2018, 09:09
ktos tu nie czyta uwaznie?

szynszyll
27.04.2018, 09:11
odpowiednio dobrane szczypce i siateczka wyjdzie. zmien na nowy filtr paliwa i pamietaj o tym ze jest kierunkowy.

McCherry
27.04.2018, 09:15
ta siateczka blokuje mi sie w trakcie wyciagania,jest dosc dluga!czy to normalne?Nie chcial bym jej rozerwac.Probowalem nawet bez filtra!i efekt ten sam!Aha,gdyby jednak ktos sugerowal ze to pompa,po podlaczeniu kroplowki do pompy moto dziala jak powinno!!!

sluza
27.04.2018, 09:34
jeśli kroplówke masz podłączoną wysoko to wydaje mi się, że może grawitacyjnie przelać przez pompę nawet gdy nie pracuje. Kran miałeś na rezerwie gdy podłączyłeś zbiornik?

sluza
27.04.2018, 09:36
obstawiam jednak pompę.

McCherry
27.04.2018, 11:01
wykorzystalem chyba wszystkie dostepne opcje w poloczeniu ze zbiornikiem,z filtrem+pompa=nie dziala,bez filtra+pompa=nie dziala i wszystko powyzsze bez pompy i efekt ten sam!jak tylko pomine zbiornik na rzecz kroplowki,wszysto wraca do normy i to bez znaczenie,pompa,filter!!!czy ktos wyciagal to sitko ze zbiornika?jakie dlugie jest i dlaczego tzn.jaki moze byc powod tego ze nie moge go wyjac!i jeszcze z innej beczki.To dla tych ktorzy kupili i jeszcze nie instalowali pirescieni do airboxa,super rzecz,naprawde zaje...i podziekowania dla inowatora za pomysl!aha,zapomnialem dodac ze proby z kranikiem na rezerwie nic nie wniosly a paliwa mam w zbiorniku mam ok 17l.

hellwoot
27.04.2018, 11:41
Ale paliwo leci szlouchem jak odkręcisz kranik? czy nie?
Jak leci to masz zepsutą pompke a jak nie leci to przytkany/zepsuty kranik albo filtr. Żeby wyeliminować odpowietrzenie to otwierasz wlew. Więcej cudów w tym skomplikowanym układzie nie ma.

szynszyll
27.04.2018, 11:41
szarpnij mocno. wyjdzie. jest opor na srodku dlugosci.

McCherry
27.04.2018, 12:14
stad moja frustracja!przecierz ten uklad jest prost jak konstrukcja parasola a tak jednoczesnie upierdliwy!!!futrzak,a jest prawdopodobienstwio zerwania tego sitka?wyglada to to troche niepozornie!

krakus
27.04.2018, 12:37
co znaczy kranik ok? po zdjęciu węża i odkręceniu kranika paliwo leci? jeśli tak, to raczej też bym obstawiał problemy z pompą. może montując bak przygniatasz/zaginasz wąż?

McCherry
27.04.2018, 13:10
krakus
paliwo zaiwania bez problemowo!

juz wspominalem wczesniej,z pompa lub bez czyli grwaitacja jak kto woli,po uruchomieniu silnika po chwili przestaje pracowac na dwa cylindry i gasnie.Szybkie przelozenie na kroplowke,z pompa lub bez wszystko wraca do normy!akceleracja,wolne obroty wszystko tak jak powinno byc!Robiac te proby z grawitacja i zbiornikiem,kranik otworzony byl w pozycji rezerwy,wiec nie ma mowy o tym ze brakowalo mu paliwa!bede probowal wytargac to sitko ze srodka ale to po treningach F1.

krakus
27.04.2018, 13:46
krakus
paliwo zaiwania bez problemowo!

juz wspominalem wczesniej,z pompa lub bez czyli grwaitacja jak kto woli,po uruchomieniu silnika po chwili przestaje pracowac na dwa cylindry i gasnie.Szybkie przelozenie na kroplowke,z pompa lub bez wszystko wraca do normy!akceleracja,wolne obroty wszystko tak jak powinno byc!Robiac te proby z grawitacja i zbiornikiem,kranik otworzony byl w pozycji rezerwy,wiec nie ma mowy o tym ze brakowalo mu paliwa!bede probowal wytargac to sitko ze srodka ale to po treningach F1.

skoro paliwo leci z kranika, to nie rozumiem w jaki sposób może być przyczyną problemów sitko w baku, które jest "przed" kranikiem.

Kici
27.04.2018, 13:53
Czytam czytam i jedyny wniosek.
Pompa nie działa w baku jest za mało paliwa żeby sięgnąć do gaźników.

Założę się że jak dolejesz paliwa do zbiornika na full to wszystko będzie działać, a przez pompę porostu przelatuje grawitacyjnie.

Dubel
27.04.2018, 15:00
Dokladnie tak jak Kici napisal, jesli paliwo leci z baku bez problemu to jest jedyne rozwiazanie. Zatankuj pod korek i bedzie dzialac. W RD07a 17 litrow to za malo na grawitacje!

sluza
27.04.2018, 15:46
. W RD07a 17 litrow to za malo na grawitacje!

Nie, nie za mało. Na grawitacji dojechałem z Borsa na Farcau i z powrotem, więc ponad 10 wyjarałem i się nie zadusiła

krzysiek_m
27.04.2018, 16:51
To może podnieś zbiornik wyżej Jak zacznie działać to jednak grawitacja.

McCherry
27.04.2018, 17:16
dostalem nowa pompe za 25 funa jutro po nia pojade.Nawet jesli to zly trop to od przybytku....

sluza
27.04.2018, 17:26
zdemontuj pompę, zdemontuj wężyk między pompą a filtrem, połącz wężyk od gaźników do filtra i sprawdź czy chodzi na baku grawitacyjnie i masz odpowiedź

Kazmir
27.04.2018, 20:54
Przepraszam, ale pierdolenie??? Odpalasz pompę na zwartych pinach od elektronicznego przekaźnika pompy i podstawiasz pojemnik. Jak napompuje odpowiednią ilość paliwa w odpowiednim czasie (manual) to pompę trzeba uznać za dobrą.

sluza
27.04.2018, 21:42
Przepraszam, ale pierdolenie??? Odpalasz pompę na zwartych pinach od elektronicznego przekaźnika pompy i podstawiasz pojemnik. Jak napompuje odpowiednią ilość paliwa w odpowiednim czasie (manual) to pompę trzeba uznać za dobrą.

i będzie dalej szarpał się z sitkiem w baku

wasilczuk
10.05.2018, 08:17
A może w kroplówce masz benzynę a w zbiorniku diesla? Może w paliwie jest woda?