PDA

View Full Version : Nolan N104 czy Caberg Tourmax


Pawel
03.04.2018, 01:57
Jak w tytule. Którego wybrać Nolan N104 czy Caberg Tourmax.
W Cabergu jeżdzę 10 lat i jakoś mocno nie narzekałem choć to nie najwyższa półka, natomiast o Nolanie słyszałem dużo dobrych opinii.
W związku z tym że Nolan to stary model a Caberg nowy to ceny są teraz podobne.

Dodam jeszcze, że bardzo mało jeżdżę.

szynszyll
03.04.2018, 02:15
caberg to daszek ktory ja bardzo lubie. nolan go nie ma. dla mnie daszek wygrywa. oba robione w tej samej fabryce w delcie mekongu. jazda pod slonce z daszkiem robi robote.

Pawel
03.04.2018, 02:27
caberg to daszek ktory ja bardzo lubie. nolan go nie ma. dla mnie daszek wygrywa. oba robione w tej samej fabryce w delcie mekongu. jazda pod slonce z daszkiem robi robote.

Mi ten daszek też się podoba :-)

luźno kieta
03.04.2018, 10:21
Osobiście stałem przed podobnym wyborem i w sobotę wybrałem ... SCORPION ADX-1 ANIMA Biały, podobny do wskazanych, no i w kolorze afrykańskim:D Pozdrawiam

lukasz_vip
03.04.2018, 12:27
Dobrze, że taki temat powstał bo sam zastanawiam się nad Cabergiem. Z tego co czytałem to głośniejszy od Nolana.

Pawel
03.04.2018, 12:44
Dobrze, że taki temat powstał bo sam zastanawiam się nad Cabergiem. Z tego co czytałem to głośniejszy od Nolana.

Sam daszek pewnie generuje pare decybeli. Nolan podobno bardzo cichy.

Neo
03.04.2018, 12:53
W Cabergu nie jeździłem, a Nolan jest rzeczywiście cichy. W zastępującym go modelu N100-5 (urocze są te oznaczenia) ma być jeszcze ciszej. Dlatego noszę się z zamiarem kupna i sprawdzenia tego twierdzenia.

szynszyll
03.04.2018, 13:03
daszek po prostu jest praktyczny - wyglada jak wyglada - ale jazda pod slonce z pochylona glowa robi robote. czapka z daszkiem - ot co.

luźno kieta
03.04.2018, 13:24
Mam zamiar wypróbować swój już dziś, jak tylko zdobędę doświadczenia podzielę się oczywiście, tylko porównania nie zrobię, to mój pierwszy kask ze średniej klasy średniej...

Boldun
03.04.2018, 16:20
Tourmax to to samo do DUKE2 tylko bez daszka :)
Do bardzo cichych nie należy.

Ozzz
03.04.2018, 19:28
Jeżdżę w Nolanie N104 evo i jest bardzo dobrym kaskiem ale głośnym jak cholera. Nie da się jechać bez zatyczek ( chyba że ja jakiś nadwrażliwy jestem). Następny kask to tylko Shoei ewentualnie Schubert


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

fiecia
03.04.2018, 20:38
Caberga mam 2 lata, jakiś tam super cichy nie jest, ale wcześniej latałem kilka dobrych lat w Airohu Mathisse RS i myślę, że głośność jest na podobnym poziomie. Idzie wytrzymać, a daszek robi robotę. Jakimś tam minusem tego kasku, jest słabo ciemna blenda, no ale zawsze można okulary przeciwsłoneczne jeszcze włożyć.

Neo
03.04.2018, 20:41
Jeżdżę w Nolanie N104 evo i jest bardzo dobrym kaskiem ale głośnym jak cholera. (...)

O jakim przedziale prędkości mówimy? Bo jeśli legalnym w Polsce, to jestem zdziwiony Twoją opinią...

Pawel
04.04.2018, 00:16
A jakieś opinie na temat komfortu, wietrzenia itp.?

gdziala
04.04.2018, 02:52
Mam takiego Nolana i jestem bardzo zadowolony.Super widocznosc, fajna blenda,dobrze sie w nim czuje .Dokupilem N-Coma. Wszystko dziala. Kupil bym jeszcze raz :D Trzech moich kolegöw tez z tym garnkiem jezdzi.

Tank
04.04.2018, 06:15
Jeżdżę w Nolanie N104 evo i jest bardzo dobrym kaskiem ale głośnym jak cholera. Nie da się jechać bez zatyczek ( chyba że ja jakiś nadwrażliwy jestem). Następny kask to tylko Shoei ewentualnie Schubert


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkNo to faktycznie nadwrazliwy jestes.
Tourmax jest glosny i jak dla mnie zle wywazony. Prawdppodobnie przez daszek. Jezdzac nim mialem wrezenie jakby caly czas "zsuwał się" na oczy.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Pawel
05.04.2018, 00:01
właśnie zamówiłem Nolana. Mam nadzieję, że będzie pasował.

Ozzz
05.04.2018, 12:10
Prędkości raczej autostradowe więc może faktycznie jestem zbyt wymagający. Stopery załatwiają temat. Bez stoperów po godzinie jazdy chce mi łeb roz...ać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pawel_sz
05.04.2018, 13:08
Nie jeździłem n104 ale przez 7 lat użytkowałem jego poprzednika tj. n103 i niestety fatalne doświadczenia z firmą Nolan skłoniły mnie do zakończenia współpracy i zmiany na Arai tour x4 :D
z wad fabrycznych n103 to:
- zacinający się mechanizm szczęki [bezskuteczna naprawa x2]
- zacinający się mechanizm podnoszenia blendy
- przeciekający kask na uszczelkach [bezskuteczna naprawa x2]
z wad użytkowych:
- bardzo głośny powyżej 90 km/h
- słaba wentylacja w stosunku do arai
Z plusów
- dobra widoczność
- dobrej jakości materiały: wyściółki wewnętrznej i zewnętrznej skorupy
- blena przeciwsłoneczna
p.
ps
nie wiem czy poprawili te wady n104 ale w n103 mnie dopadły, całości goryczy dopełnił beznadziejny polski dystrybutor

Pawel
05.04.2018, 20:02
Nie jeździłem n104 ale przez 7 lat użytkowałem jego poprzednika tj. n103 i niestety fatalne doświadczenia z firmą Nolan skłoniły mnie do zakończenia współpracy i zmiany na Arai tour x4 :D
z wad fabrycznych n103 to:
- zacinający się mechanizm szczęki [bezskuteczna naprawa x2]
- zacinający się mechanizm podnoszenia blendy
- przeciekający kask na uszczelkach [bezskuteczna naprawa x2]
z wad użytkowych:
- bardzo głośny powyżej 90 km/h
- słaba wentylacja w stosunku do arai
Z plusów
- dobra widoczność
- dobrej jakości materiały: wyściółki wewnętrznej i zewnętrznej skorupy
- blena przeciwsłoneczna
p.
ps
nie wiem czy poprawili te wady n104 ale w n103 mnie dopadły, całości goryczy dopełnił beznadziejny polski dystrybutor

Mam nadzieje ze te wady juz wyeliminowali. Blendy nie uzywam, wole okulary, w deszczu jezdze sporadycznie a wlasciwie w ogole, o wentylacji sie dosc mocno rozpisuja ze taka dobra. Co do dystrybutora to nic nie wiem ale mam nadzieje ze nie bede musial sie przekonac.
Dzieki wszystkim za podpowiedzi, kask powinien dojsc do mnie w przyszlym tygodniu. Jak juz bedzie to sie pochwale. Na razie bedzie musial poczekac bo moja Czarnulka pojechala na SPA (malowanie ramy i ogolna kosmetyka).

tomas1
05.04.2018, 22:40
Jak za tą kase Tourmax może być.Mam go dwa sezony i mogę co nieco powiedzieć na jego temat..Daszek robi robote w słoneczne dni,ale trzeszczy i wpada w wibracje które po dłuższej jeżdzie robią się uciążliwe.Pinlock po kilku miesącach odkleja sie od szyby co jest mocno irytujące,pomogło podklejenie kawałkiem taśmy dwustronnej.Latem często korzystam z podnoszonej szczęki szczególnie w mieście bo kask ma fatalną wentylacje,zamknięta czy otwarta nie ma znaczenia. Jest trochę ciężki .Nie jest cichy.Wnętrze kasku miłe i przyjemne w dotyku.Przyciemniana blenda dobra sprawa .Bardzo dobra widoczność.

jaro
06.04.2018, 08:38
Nie jeździłem n104 ale przez 7 lat użytkowałem jego poprzednika tj. n103 i niestety fatalne doświadczenia z firmą Nolan skłoniły mnie do zakończenia współpracy i zmiany na Arai tour x4 :D
z wad fabrycznych n103 to:
- zacinający się mechanizm szczęki [bezskuteczna naprawa x2]
- zacinający się mechanizm podnoszenia blendy
- przeciekający kask na uszczelkach [bezskuteczna naprawa x2]
z wad użytkowych:
- bardzo głośny powyżej 90 km/h
- słaba wentylacja w stosunku do arai
Z plusów
- dobra widoczność
- dobrej jakości materiały: wyściółki wewnętrznej i zewnętrznej skorupy
- blena przeciwsłoneczna
p.
ps
nie wiem czy poprawili te wady n104 ale w n103 mnie dopadły, całości goryczy dopełnił beznadziejny polski dystrybutor

Ja w N103 jeżdżę dość długo i żadnego z tych problemów nie miałem, natomiast pinlock to porażka rysował szybę i nie miał szczelności więc co za tym idzie parował podczas deszczu. Ja podkleilem uszczelkę i jest ok. W nowszych kaskach już uszczelka jest więc pewnie będzie ok. Natomiast dystrybutor w moim przypadku na duży plus bo kiedy zgubiłem mocowanie pinlocka po jednym emeilu otrzymałem bezpłatnie komplet.

pawel_sz
06.04.2018, 14:06
No widzisz, każdy ma inne doświadczenia. Pierwsza naprawa gwarancyjna - wymiana uszczelki trwała ponad 3 miesiące i nic nie zmieniła, była druga i dalej jak jechałem w deszczu dłużej niż 30 minut to zaczynał przeciekać ;/, możliwe, ze mój egzemplarz jest po upojnym weekendzie :).
p.
ps
zadziwiające :D jest to, ze mój pinlock [nie ma uszczelki] nie paruje podczas jazdy w deszczu.