PDA

View Full Version : gaznik


fazi
08.04.2008, 16:00
witam,nabylem gazniki niby do rd04 ale nie pasuja,na moich starych gaznikach jest oznaczenie G8AADK i jakas japonska literka a to drugie A jest w takim kwadraciku a na na nabytych gaznikach jest oznaczenieF4BACC i ta japonska literka a A takze jest w kwadraciku.srednica membran,kroćcow i przepostnic jest inna niz w moich starych gaznikach.moze ktos wie od czego te gazniki,gosciu ktory je sprzedawal mowil ze jezdzily one w rdo4.:fool2:

hubert
08.04.2008, 16:21
Myślę że Kazmir może coś wiedzieć ...

motormaniak
08.04.2008, 21:27
Znaczy sie nie podejdą? Różnica na koćcach ile wynosi? Twoje gaźniki to orginał rd04, te które kupiłeś mają oznaczenia takie jak w rd03. W całości jak je zamontujesz będą śmigać. Możliwe że były "przejściówki" :)

fazi
08.04.2008, 21:38
nie podejda bo jak wiemy sa ograniczniki na opaskach i po dokreceniu mozna swobodnie te kroćce sciagnac a takze łaczenie airbox i gaznik jest nie mozliwe poniewaz sa luzy na tych polaczeniach.

motormaniak
09.04.2008, 09:36
No cóż. Gumy kroćców sie ścisną - to niecałe 2 mm średnicy mniej o ile pamiętam. A z drugiej strony masz 2 możliwości: albo dokupić tą rurę doprowadzającą powietrze gazniki- filtr powietrza od rd3, albo dorobić redukcje z aluminium. Nie jest to specjalny problem i takie redukcje są stosowane także seryjnie- np w Xt 600. Na pocieszenie Ci powiem ze rd04 na tych gaźnikach przypuszczalnie będzie zapierd...ć. Ja wsadziłem do rd04 gaźniki z Transalpa 650 z 2002 roku i sprzęt zyskał na dynamice i kulturze pracy. Od strony rury łączącej z filtrem powietrza dorobiłem do gaźników aluminiową redukcyje. Mam gdzieś fotki więc w przyszłości wstawie. pozdr

fazi
10.04.2008, 18:10
wsadzilem te gazniki od rd03 i faktycznie za......dala,dzieki.