PDA

View Full Version : pompa paliwa zepsuta czy wystarczy wymienic zestaw naprawczy


igla19
06.11.2017, 17:22
Witam szanowne grono proszę o poradę mianowicie ostatnio mam problem z pompa paliwa moto ciezko pali nie ma iskry na kowadelku i zeby nie przerywal silnik musze mechanicznie wciskac wałek wtedy na dobra chwile silnik pracuje normalnie.a i pompka się znacznie nagrzewa.

grohot
06.11.2017, 17:40
Spróbuj przeczyścić styki na kowadełku.
W moim przypadku styki sklejały się i po wyczyszczeniu było dobrze, no chwile było dobrze.
Styki za mocno się iskrzyły i po jakimś czasie robiło się to samo. Pompa się grzała a Afra gasła.
Później wlutowałem diodę która zmniejszyła znacznie iskrę oraz wypalanie się styków.
Teraz jest dobrze. W afropedii jest opisane jak to zrobić:)

Gończy
06.11.2017, 19:54
W zależności od tego w jakim stanie masz styki i czy działają po wyczyszczeniu kup sobie taki zestaw http://www.sklep.tszoda.pl/208-af.
10 min roboty i masz spokój na kolejne 50 tysi. Jak chcesz możesz wlutować diodę. http://www.africatwin.pl/showthread.php?t=7143

Widmo80
12.10.2018, 15:36
Ile wytrzyma ori pompa w xrv 650 ? Moja padła przy 82 tyś - wygląda na fabryczną.

Krzych_BBI
12.10.2018, 19:55
Moja padła przy 85 tyś. Spaliły się przewody.

szynszyll
12.10.2018, 22:00
ja ostatnio w rd07 klienta wymienilem nowa po 10 tys km. sadze jednak ze to byla chinska podrobka. sfajczyla sie cewka glowna napedzajaca tloczysko. tylko dym poszedl :(

Widmo80
12.10.2018, 22:43
Moja wyglądała na fabryczną jeszcze - nawet plomba była na śrubce od plastikowego dekla pompy. Przestała pompować, oczywiście w bagnach i dziczy. Zrobiłem prowizorkę,wężykiem na grawitację i bez problemu odpaliłem i wróciłem do domu. Rozebrałem pompkę i styki były jakby sklejone , puknąłem i zaczęła działać .. Widać że styki są mocno nadpalone ale je wymienię na inne bo mam takie.
Nie w tym problem.
Problem miałem z wyjęciem samej pompy z mocowania ramy.(RD03)Jakoś wyszła choć zeszło z pół godziny . Problem mam z nałożeniem jej tam z powrotem ( na te metalowe trzymaki przyspawane do ramy.W siódemce bez problemu to wsadziłem na miejsce a tu jest problem . Nie wiem czy coś źle robię ale poddałem się po 2 godzinach prób wsadzenia tego na miejsce. Przeszkadza do tego zbiorniczek i wąż od amortyzatora i inne przewody. I zakładałem to w garażu mając wszelkie narzędzia światło itd. Może jest na to jakiś patent, ( albo schowanie jej w innym miejscu) bo nie wyobrażam sobie robić tego gdzieś w błocie w lesie w deszczu ..

Onufry22
13.10.2018, 23:01
Dopadła Ciebie furia afrykanska:) Wyczyszczenie stykow pomoze na chwile. Powoli musisz myslec o wymianie stykow.
Poszukaj w starych watkach jest duzo o tym.
Ja wymieniam styki co ok. 20 000km...

Afro_BAU
16.10.2018, 20:19
A mi styki padają co 5tyś. I wymieniam wymieniam wymieniam

sluza
16.10.2018, 21:59
Mamy rok 2018, i dalej o pompach? :D

Krzych_BBI
17.10.2018, 21:02
Czy ktoś w swojej AT ma założoną pompę Tourmax -a dedykowaną do innego motocykla ? Chociażby takie:

https://www.motorus.pl/pompa-paliwa-c-326_1430.html

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3217341813210-FPP_904-M533126-elektryczna-pompa-paliwa.html

Many Bugs
08.04.2019, 21:08
No to mamy rok 2019 i dalej o pompach... :D
Pompa coś ostatnio mi nie robiła co trzeba, przeczyściłem styki i pomogło, ale faktycznie tylko na chwilę. Jest poniedziałek a pompę sprawną muszę mieć na piątek, więc mam tylko takie pytanko do weteranów napraw pompki:
Czy te zestawy naprawcze na Allegro to dobre są? I który wybrać by nie była to chińska tandeta?

I przy okazji podziękować chciałem za rady połączenia węży paliwa na krótko, dzięki temu dojechałem szczęśliwie do garażu, pchanie z offu to mogłaby być gruba sprawa :D :D

Onufry22
08.04.2019, 23:25
Ja kupowałem w larrsonie za ok. 60zł i dawał radę na jakieś 10 kkm.
Bierz z sobą papier ścierny, aby w razie czego oczyścić styki...

Many Bugs
08.04.2019, 23:34
Ja kupowałem w larrsonie za ok. 60zł i dawał radę na jakieś 10 kkm.
Bierz z sobą papier ścierny, aby w razie czego oczyścić styki...Od tygodnia pasek papieru i kawalątek rurki już w zestawie obowiązkowym

magicl
10.04.2019, 00:02
Dalej o pompach ��. Czy mógłby ktoś narysować przejrzysty schemat połączenia pompy i przekaźnika? Przejrzysty tzn. taki jak dla dziecka z 1 klasy podstawówki ��

Dzieju
10.04.2019, 07:57
Oryginalne powinny wytrzymać ok 70-80tyskm
Od dawna mam Larsonowskie tourmaxy , działają .

jochen
10.04.2019, 11:30
Żeby pompa dobrze się miała i dłużej służyła warto regularnie wymieniać filtr paliwa - niektórym zdarza się zapominać, że w ogóle go mają.

R2D2
10.04.2019, 22:51
Poprawnie zamontowany zestaw TourMaxa robi spokojnie 50 tysięcy oczywiście bez zalewania wodą i dobrze przepuszczającym kraniku i filtrze paliwa.

Many Bugs
10.04.2019, 23:40
Kupiłem i zamontowałem coś z IronMoto made in Japan, zależało mi na czasie przesyłki i czy jest na stanie i czy dojdzie na czas bo zlot ADV już zaraz, już tuż...
Zamontowałem i działa, następny zestaw na zapas który kupię już na spokojnie to tego Tourmaxa skoro polecacie, ale mam takie pytanie: Tam jeden z kabelków jest/miałem przylutowany, a kabelek jest dość krótki (masa chyba jakaś), niby można to docisnąć kombinerkami ale jednak skoro było przylutowane to też przylutowałem, i teraz jadąc gdzieś w świat przy wymianie w polu co, ciąć i na okrętkę, a kabelek krótki.
Sory za pytanie, ale uczę się obsługi mojej AT i to takie pytanie na przyszłość jak Wy sobie z tym radzicie.

Dzieju
11.04.2019, 17:32
Może zrób fotkę , do pompy na 15 lat zajrzałem raz to się nie pamięta.
W tourmaksie wszystko pasowało więc jak go sobie na zapas kupisz to nic nie będziesz kombinował.

Prince
24.08.2020, 23:03
No właśnie nie pasuje. Jakby cały mostek był za niski. Wycięcie na trzpieniu z pompy wyżej skutkiem czego zestaw chce pracować w stronę króćców a mi potrzeba żeby chodził ze 3 mm w drugą- czyli pokrywki pompy.

szynszyll
26.08.2020, 21:28
ja wysylalem pompe z st1100 do wroclawia. zrobili super i tanio.

Lucjan91
12.04.2021, 15:40
Witam szanowne grono.
Wymieniłem styki w pompie na te Tourmax i teraz mam taki objaw,
po 10-15 min od odpalenia, pompa zaczyna klekotac i to glosno, jest tak tylko
na otwartym kraniku po przekręceniu na rezerwe cichnie.
Domyslam się że coś musiało się przytkać w układzie paliwowym.
Miał ktoś podobna sytuację ?

Baza
12.04.2021, 15:53
No z opisu ewidentnie coś z kranikiem. Od tego bym zaczął


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lucjan91
12.04.2021, 16:09
Dodam jeszcze ze silnik pracuje normalnie, płynnie, choć nie sprawdzalem jak długo, na pewno kilka minut.
Jest taka opcja ze moglem odwrotnie zalozyc pokretlo kranika?

matjas
12.04.2021, 16:29
o opcję z kranikiem nie pytaj bo forumowa szklana kula się dawno temu spaliła i nie ma komu naprawić :D

nie miałem tego w ręku ale najprawdopodobniej któryś wymiar nie jest taki sam jak wcześniej i trzpień ma dłuższy skok

w tych pompach po jakimś czasie kuca również amortyzator pod trzpieniem i wtedy zaczyna chodzić głośno i klekotać.
a ogólnie jest jak napisano powyżej - jeśli ją słychać to nie ma albo paliwa albo nie jest w stanie zbudować ciśnienia między zaworem swoim a zaworem w komorze pływakowej.


m

Lucjan91
12.04.2021, 17:06
Ok to jeszcze powiedzcie czy dobrze rozumuje,
jeżeli ominę pompe i puszczę paliwo grawitacyjnie i silnik bedzie pracwał
poprawnie to mogę wykluczyć przytkanie kranika i wziąć się za pompę tak?

dziękuję z góry i już nie zawracam gitary:)

dawid8210
12.04.2021, 23:05
Weź no jakie wiadro i puść wachę do niego bezpośrednio z kranika, kręć między RES, a ON i obserwuj czy jest różnica jak siura.
Jak masz wydymane gniazdo w pokrętle, to można inaczej założyć je na kranik.

sluza
12.04.2021, 23:10
Kranik ma właściwie jedną pozycję montażu, kwadrat ze ściętym narożnikiem jeśli dobrze pamiętam, więc jeśli źle założyłeś pokrętło, to cóż.... :) Ale sprawdź