PDA

View Full Version : Lagi


vtwin90
26.10.2017, 09:16
Panowie pytanie mam lagi z możliwością pompowania i bez i teraz które są "lepsze" zabieram się za wymianę oliwy i przegląd mam trzy kpl jeden z możliwością pompowania czy jest sens zamiany właśnie na nie.

Marcin-BB
26.10.2017, 09:43
Wybierz z tych trzech kompletów najlepszy- tj. najprostszy i ewentualnie przełóż same korki z wentylkami. Mam w trampku "pompowane" lagi z rd03, ale nie pamiętam, żebym przez ostatnie 4 lata używał tych zaworków.
Zależy co kto lubi i jak jeździ. Pompowanie to chyba tylko do typowo asfaltowej jazdy i to z dużym bagażem. Usztywnia to mocno przedni zawias, ale też sprawia, że jest mniej komfortowy. Na dziurach można sobie zęby wybić:).

Mallory
26.10.2017, 10:12
Jak w podobnym stanie to bierz pompowane... najwyżej nie skorzystasz z pompowania, ale opcja będzie.

vtwin90
26.10.2017, 11:10
Źle trochę napisałem mam u siebie proste ładne 2x kpl bez opcji pompowania i jeden kpl z opcją pompka i teraz który ma przewagę czy te pompowane się sprawdzają lepiej,jak wiadomo z tej opcji Honda zrezygnowała.

Misza
26.10.2017, 11:15
Oczywiście, że pompowane ale nie różnią się niczym tylko korkami.

vtwin90
26.10.2017, 11:51
To się zabiorę za te z korasami dzięki

Dzieju
29.10.2017, 09:26
Przy standardowych sprężynach pompowanie może i być potrzebne , oryginały są mięciutkie.
Przy progresach nigdy nie potrzebowałem.
Ponadto po wypadzie w miejsca gdzie zwieszenie popracowało więcej niż na asfalcie wręcz spuszczam nadmiar.
Następuje coś jak by samopompowanie.
Zaworki czasem używam w taki sposób że jak chcę ciut twardziej to stawiam na centralkę odciążając lagi wciskam zaworek i podciśnienie zasysa sobie ile potrzebuje a jak chcę miękko to na kołach podjeżdżam do ściany naciskam nieco przód i wciskając zaworek wypuszczam namiar.
Nigdy innych zmian ciśnienia nie potrzebowałem a te z pozoru drobne które stosuję robią różnicę wystarczającą.

Jeśli jest możliwość to warto mieć zaworki.

.......,jak wiadomo z tej opcji Honda zrezygnowała.
Może stwierdzili że bardziej ucywilizują Afryki , tylko po co ?

Widmo80
09.12.2018, 22:11
Pewnie wałkowane na forum pizdylion razy, ale odszukać nie mogę ..
Jaki olej zalecany do przednich lag , jazda czarne i off ?
Ile do każdej z lag cm3 ?
Do RD03