PDA

View Full Version : pytanie o linke rollgazu


chinol
06.04.2009, 10:30
Zerwałem wczoraj jedną z linek gazu, objaw był taki ze lekko odkręca się manetka i słabo powraca.
rozebrałem dzisiaj rollgaz i okazało się zerwała się linka dolna.

może ktoś się orientuje które to oznaczenie linki, A czy B ?

montowana od strony strzałki

iwan
29.08.2009, 11:08
Chinol, podejrzewam,ze juz dawno poradziles sobie z tematem. Ja mam nieco inny problem. Montowalem wczoraj grzane manety, zauwazylem,ze rollgaz jest dosc marnie dokrecony, dopieprzylem sruby (co ciekawe u mnie w rd04 sa 2 sruby z nr 44, tej 31 nie ma) i okazuje się,że rollgaz chodzi strasznie ciezko i w ogole nie wraca, dziala tylko gdy jest leciutko dokrecony. Rozebralem caly mechanizm, wszystkie czesci sa ok, linki chadzaja po tym bialym niby slimaku z nr 17. To raczej nie same linki,poniewaz chodzą dość płynnie w pancerzach,zasyfione raczej nie są. Może wrzuce do tego mechanizmu z kilogram smaru,bo mam wrazenie,ze cuś tam ociera w czasie pracy. Miał ktoś podobne jazdy??
Aaa,sam rollgaz ma 2 otwory na linki, jedna to zwykla okragla dziura:):), druga ma ksztalt fasolki, mam nadzieje,ze tak wlasnie ma byc.

rambo
29.08.2009, 11:31
Kto smaruje ten jedzie :)

Sławekk
29.08.2009, 14:36
Aaa,sam rollgaz ma 2 otwory na linki, jedna to zwykla okragla dziura:):), druga ma ksztalt fasolki, mam nadzieje,ze tak wlasnie ma byc.

Tak ma być, właśnie zanabyłem u pana Hondy nowy z mantkami + klucz do świec 250 zł

Beddie
02.10.2009, 13:19
Zerwała mi się właśnie linka gazu w RD04. Pomijam fakt, że właśnie za godzinę miałem jechać na Afri w Bieszczady... Okazuje się, że w katalogu Larssona jest tylko linka do RD03 o długości 135 cm i nie ma innych. Czy linka z RD03 pasuje do RD04? Ewentualnie gdzie kupić taką, jak ma być oprócz salonu...

danek-dr
02.10.2009, 21:11
W larssonie są takie universalne zestawy,dwie linki i sporo końcówek różnych. Może z tego dopasujesz.
A tak przy okazji to do rolgazu trzeba często zaglądać, czyścić i smarować. Szczególnie jak ktoś offem lata, bo jak się kiedyś rolgaz zatnie przy ostrym odkręceniu to kojda sponiewiera...

wasilczuk
07.10.2009, 08:03
jeżeli przy dociskaniu śrub rolgaz się blokuje to znaczy że jest źle złożony. męczyłem się kiedyś z tym gównem cały wieczór i w końcu doszedłem o co chodzi. tem biały plastik po którym ślizgają się linki był źle założony.po pierwsze to obie linki muszą iść po jego zewnętrznej stronie- od strony manetki.
w dolnej części czarnej obudowy, w tym korytku, w którym kręci się rolgaz jest od środka taki czarny cycek. ten biały element musi stać obok niego i się o niego zapierać a nie na nim.
po trzecie wszyscy smarują smarem ale nie jest to dobre rozwiązanie bo smar ma właściwości lepkie. ja stosowałem mieszankę smaru z hipolem- taka żadsza sraczka.
a może przy zerwanej lince szybciej i łatwiej będzie ją dorobić z linki rowerowej. pancerz zostaje oryginalny. nie ma tu wielkiej siły i zakręcane końcówki dadzą radę.

samul
07.10.2009, 11:50
Tu Monsieur Podos dal fotosy, jak to powinno wygladac: http://africatwin.com.pl/showthread.php?goto=newpost&t=4344

Podobno do smarowania ciegiel, linek, czy jak to tam zwal jest specjalny smar (?) Robi taki np. Würth. Podstawa jest silikon. Do tego dodatki zabezpieczajace, itd.

Generalnie, jak napisal M. Wasilczuk: ma nie byc geste!

danek-dr
08.10.2009, 11:00
Powiedzenie; kto smaruje ten jedzie powinno brzmieć; kto CZYŚCI i smaruje ten jedzie.

Dzięgiel
13.10.2009, 19:19
a jak dla mnie to raczej kwestia o której wspominał Podos - prowadzenie linek rollgazu, bo na prostej kierownicy rollgaz wraca ok, a na skręconej już nie chce...i ot mamy Pany rozwiązanie...tak se myśle :)

samul
16.10.2009, 11:13
a jak dla mnie to raczej kwestia o której wspominał Podos - prowadzenie linek rollgazu, bo na prostej kierownicy rollgaz wraca ok, a na skręconej już nie chce...i ot mamy Pany rozwiązanie...tak se myśle :)

Nadmierne tarcie linek o pancerze. Na początek proponuje spróbować wypłukać syf z pancerzy. Nafta na przykład. Jeżeli nie są zardzewiałe w środku ani zgniecione to pomoże :Thumbs_Up: (u mnie pomoglo :))

Dzięgiel
16.10.2009, 21:15
oczywiście ułożenie linek to raz ale brud w ich wnętrzu to druga kwestia...zgadzam się w całej rozciągłości :)

Tomas_XRV
17.03.2015, 10:39
Czołem.
Nowe linki gazu już w leżą w garażu. I teraz się zastanawiam bo są oznaczone linka A i linka B i teraz która jest która?

Pozdro

lezan81
17.03.2015, 16:56
Linka A ma nakrętkę kontrującą przy rolgazie

Tomas_XRV
17.03.2015, 17:57
O to chyba jedyna różnica bo długość linki wyglada na taka samą. A teraz linka A otwiera przepustnice a linka B zamyka?

marekw
17.03.2015, 18:32
Jest to linka zamykajaca czyli B

Tomas_XRV
17.03.2015, 18:44
Ok dzięki za podpowiedzi idę montować.
Właśnie znalazłem w Haynesie że linka z kontrą otwiera przepustnicę.
Ile bym dał za Haynesa po polsku :)
Linki na miejscu i chodzi wszystko pięknie ale dziwi mnie ze linka B zamykająca nie ma jako takiej regulacji naciagu tylko to co przy manetce. A tam jak na maksa odkrecilem to i tak jest luz.