PDA

View Full Version : SHOEI hornet


JANEK
08.04.2008, 13:47
Zakupiłem ten kask drogą internetową i jest on leciutko ciasny i mam pytanie do tych którzy mają kaski tej firmy: czy z biegiem czasu sie troche wyrobi i dopasuje do głowy czy też nie i morze wymienić na większy??

hubert
08.04.2008, 14:12
Janek gdzie i za ile kupiłeś ??

Według mnie każdy kask z czasem się układa do głowy, z tym że zależy na ile jest przyciasny ?? Może warto było najpierw gdzieś przymierzyć tego Shoeia, bo może się okazać że wymienisz na inny rozmiar i będzie za luźny bo "przyciasność" wynikała nie z rozmiaru tylko z kształtu głowy :confused:

Chociaż z drugiej strony jak przymierzałem moją rozmiarówkę Shoeia to nigdzie mnie nie cisnął tak jak niektóre kaski. Jaki to rozmiar bo jest jeszcze kwestia czy wyższy rozmiar będzie miał tylko mniejsze wypełniacze czy większą skorupę ??

JANEK
08.04.2008, 14:21
Kupiłem za 1649 zł w moto-akcesoria.pl . mnie on ciśnie w policzkach ale właśnie dzwoniłem do sklepu i dowiedziałem sie ze morzna te boczki wymienić na mniejsze (są rórzne rozmiary)

hubert
08.04.2008, 14:23
Kupiłem za 1649 zł w moto-akcesoria.pl . mnie on ciśnie w policzkach ale właśnie dzwoniłem do sklepu i dowiedziałem sie ze morzna te boczki wymienić na mniejsze (są rórzne rozmiary)

Aha czyli cena standardowa :D

Jeśli nieodpłatnie Ci to wymienią to aj tak bym zrobił ...

zombi
08.04.2008, 14:26
Hubert, zobacz w sklepie Yamachy (nie wiem przy jakiej to ulicy) okolice pl.Bankowego grzybowska lub elektoralna.

hubert
08.04.2008, 14:47
Hubert, zobacz w sklepie Yamachy (nie wiem przy jakiej to ulicy) okolice pl.Bankowego grzybowska lub elektoralna.

To pod moją pracą właściwie ... W Marmicie jakoś tanio mają te Hornety ??

Łeee spojrzałem na ich stronkę .... tu są po 1790 PLN :(

zombi
08.04.2008, 14:52
Ale ma głowie będzie leżał tak samo jak ten co kupisz w necie.
No, może być jakaś różnica pomiędzy sztukami, ale rozmiar dobierzesz.
PS.
Przepraszam wszystkich sprzedawców, że jestem taka świnia, a nie zombi.

hubert
08.04.2008, 14:56
Ale ja już mam dobrany rozmiar :) Teraz tylko czekam aż stanieją :lol8:

zombi
08.04.2008, 14:59
Aaaaaaa, to przepraszaam.

JANEK
08.04.2008, 15:33
Ja kupiłem czarny mat bo zrobili promocje, wczesniej mieli prawie dwie stówki drorzej. Hubert a ty przymierzałeś różne rozmiary, duża była różnica między rozmiarami? ja mam teraz XL

hubert
08.04.2008, 15:47
Masz XL czyli XXL to ten sam rozmiar skorupy, tylko mniejsze wkładki. Ja przymierzałem XL i XXL i muszę powiedzieć że nie stwierdziłem jakiejś dużej różnicy w rozmiarze oczywiście lepiej się czułem w XXL ale w XL też mógłbym jeździć ...

Słuchaj może faktycznie najlepiej gdzieś podjedź, przymierz XXL i będziesz miał pewność ?? A tak w ogóle to zazwyczaj jaki rozmiar kasków kupujesz ?

JANEK
08.04.2008, 15:57
To mój pierwszy zakup jerzdze w jakimś starym Schuberth i nie wiem jaki to rozmiar. wcześniej przymierzałem airocha s4 i najwiekszy xl był za mały. a z tym przymierzaniem to mam troche lipe bo do sklepu mam jakieś 200 km:(

hubert
08.04.2008, 16:00
Czyli bańkę masz sporą. Chyba warto zaryzykować XXL ...

JANEK
08.04.2008, 16:05
Hubert powiedz jeszcze czy w tych kaskach są różne zapięcia bo to które ja mam to jest jakaś porażka a widziałem w instrukcji ze są też inne, ja mam takie przekładane i sie pużniej zapina

hubert
08.04.2008, 16:08
Są różne, ale z tego co wiem to zapięcie, które masz nie wymaga żeby za każdym razem je całkiem rozpinać tylko poluzować...

Aha jeśli chodzi o Shoeia to chyba wszystkie tak mają :)

JANEK
08.04.2008, 16:35
Hubert czy te skorupy XL i XXl są napewno takie same? bo znalazłem coś takiego:
131

hubert
08.04.2008, 16:45
A ja znalazłem takie info na stronie Shoei. Są 4 rozmiary skorup i XL oraz XXL mają jeden rozmiar.

http://img249.imageshack.us/img249/8837/shoeife1.jpg

wieczny
08.04.2008, 16:54
W stanach na jebaju widziałem za 333$. Murwa kać dolar 2,20pln...

hubert
08.04.2008, 17:05
No cóż na starym forum poruszany był już temat sprowadzania z USA. Gdyby była pewność że nie doj..bią po drodze cła, VAT i innego shitu to nawet bym się nie zastanawiał ..

JANEK
08.04.2008, 18:30
Hubert chyba masz racje:http: //www.shoei-europe.com/hornet/
132
Różnią się tylko wkładkami, porównaj zdjęcie do strony internetowej

chomik
08.04.2008, 20:24
Hubert powiedz jeszcze czy w tych kaskach są różne zapięcia bo to które ja mam to jest jakaś porażka a widziałem w instrukcji ze są też inne, ja mam takie przekładane i sie pużniej zapina

To jedyne zapięcie które na 100% otworzą Ci ratownicy tfu tfu w razie czego no i jedyne jakie jest dopuszczane dla zawodowców w zawodach na torze..

Gregor
08.04.2008, 21:23
Panowie a co z tymi podatkami ??, czy mogą coś dowalić do ceny.
Zastanawiałem się nad zamówieniem shoia albo arai-a tour z Japan ,wychodzą ok. 1000 z przesyłką.

chomik
08.04.2008, 21:33
Panowie a co z tymi podatkami ??, czy mogą coś dowalić do ceny.
Zastanawiałem się nad zamówieniem shoia albo arai-a tour z Japan ,wychodzą ok. 1000 z przesyłką.
No mogą 22 % vatu i około 8 procent cła....generalnie wychodzi wszystko około 33 % do ceny na fakturze....

JANEK
08.04.2008, 21:44
Mówimy otym samym zapięciu?
134

hubert
08.04.2008, 21:45
Niestety mogą dowalić cło (kilka %), do tego VAT 22 % ...

tomozdyn
08.04.2008, 21:54
Mówimy otym samym zapięciu?
134
Witam,
co do zapięć to Arai tour-x ma identiko

chomik
08.04.2008, 21:59
Mówimy otym samym zapięciu?

Tak, to jest dokładnie to.

HBRT
09.04.2008, 02:08
Hubert powiedz jeszcze czy w tych kaskach są różne zapięcia bo to które ja mam to jest jakaś porażka a widziałem w instrukcji ze są też inne, ja mam takie przekładane i sie pużniej zapina

Ten kask ma zapiecie typu DD - moim zdaniem najlepsze jakie moze byc. Nic tam nie musisz przekladac za kazdym razem. Poluzowujesz przy zdejmowaniu i zaciskasz po zalozeniu.

michoo
09.04.2008, 07:54
Zapięcie po kilku razach staje się bardzo intuicyjne.

Poluzowujesz przy zdejmowaniu i zaciskasz po zalozeniu.

Można też oczywiście tak.

JOJNA
09.04.2008, 12:34
Zajefajny kask naprawde

Michal
10.04.2008, 12:17
Mam od wczoraj i narazie jestem mega zadowolony, do zapiecia DD przyzwyczailem sie po kilku zalozeniach.

dery
10.04.2008, 12:52
sluchaj, a czy w tym kasku ta wkladka-szybka pinlock jest dodawana od razu?
czy trzeba sobie dokupic?

michoo
10.04.2008, 12:59
dery ja w swoim pinlocka dostałem w zestawie.
Więc myślę że tak jest sprzedawany.

Michal
10.04.2008, 13:45
w zestawie jest pinlock, taka siatka na brode, worek na kask i takie zaslepki coby mozna bylo przerobic go na integrala.
Faktycznie wada horneta w stosunku do kaskow integralnych shoeia, jest zmiana szyby.

JANEK
10.04.2008, 18:46
ten cały pinlock to co to za wynalazek? wiem ze to na parowanie szyby ponoć i ze montuje się go od wewnętrznej strony. ja dzisiaj rundke walnołem w tym kasku i zero parowania, po co to, ktoś tego urzywał?

michoo
10.04.2008, 19:30
U siebie założyłem pinlocka od razu po zakupie kasku. W zimniejszy dzień w moim dotychczasowym kasku (nolan n61) na światełkach parował shoei z pnlockiem oczywiście nie. Super rzecz polecam.

Michal
11.04.2008, 12:54
Tera mam zalozonego pinloka, nawet przy jezdzie w nocy, kiedy jest zimno i wilgotno nie mam mozliwosc zaparowania kasku, nawet jak sie bardzo staralem, to nie da go sie zachuchac.

chomik
11.04.2008, 12:57
sie bardzo staralem, to nie da go sie zachuchac.

:drif::drif::drif::drif::drif::drif::drif:Poezja.. ... ehhh "

Franz
11.04.2008, 14:47
Ostatnio kupowałem Shoei Fonseca. Były rozmiary tylko XXL
Potrzebowałem XL. Goście wymienili wkładki i kask pasuje idealnie.
Powiedziano mi że skorupy są takie same tylko różnią się wkładkami.

hubert
11.04.2008, 14:51
Powiedziano mi że skorupy są takie same tylko różnią się wkładkami.

Owszem XL i XXL to ta sama skorupa. Natomiast L to już mniejsza skorupa ...

podos
11.04.2008, 16:01
daj zdjecia jak jest pinlock mocowany. Mam to w Nolanie i to sie rusza i rysuje antifoga i szybę jesli troche sie zakurzy. Natomiast dziala super. Nie paruje nic a nic.
Siatka na brodę to znaczy taka jakby zaslepka zeby nie wiało od dołu?

Michal
11.04.2008, 17:20
Siatka na prode to taka zalepka zatykajaca to miejsce puste z przodu, podobno ma wyciszac i ograniczac wpadanie wiatru.
Antifog ma obrzeza czyms powleczone, wiec sie nie przesuwa, i nie dostaje sie brud, poza tym trzyma sie standartowo jak w kazdym shoei, jak mi sie uda to porobie zdjecia.

michoo
11.04.2008, 21:24
Tutaj jak wygląda siateczka:

http://allbike.republika.pl/hornet/podbr.JPG


Natomiast pinlock mocowany jest na dwoch bolczykach
wystajacych z szybki:

http://vicaso.com/allegro/foto/kaski/hornet/1.jpg


Na rancie pinlock jest pokryty jakąś masa silikonowo-uszcelniajaca i nawet nie drgnie :)

podos
11.04.2008, 22:42
Rewela dzieki. Podoba mi sie. Są białe?

michoo
12.04.2008, 08:46
Są białe?

http://img205.imageshack.us/img205/4567/szojahi2.jpg

wieczny
12.04.2008, 17:22
Kaski z US&A mają swoją homologację, kaski z Europy swoja. Nie są współważne. Na tor Poznań w kasku z homologacją DOT nie wpuszczą. Jak jest w ruchu ulicznym? Podczas wypadku sprawdzają kask czy miał atest? Jeśli tak, to trochę lipa, bo Szoj Szojem, ale normy E nie spełnia...

michoo
12.04.2008, 17:40
A kto tobie wieczny powiedział ze shoei hornet nie spełnia normy europejskiej ????

wieczny
12.04.2008, 17:53
A kask z US&A ma na metce symbol normy europejskiej? Szoj XR-1000 nie ma. Ma nieważną w Europie normę DOT.

PS: nie twierdzę ze nie spełnia, bo pewnie konstrukcyjnie są to identyczne kaski...

michoo
12.04.2008, 18:12
No to wieczny uspokoję Ciebie.
Zdjęcie metki horneta o tą magiczną literkę chodzi?

http://img72.imageshack.us/img72/1310/metkaszojaof1.jpg (http://img72.imageshack.us/img72/1310/metkaszojaof1.jpg)

PS. Co nie zmnienia faktu że jest wygodny solidny i bez normy też by się podobał ;)

wieczny
12.04.2008, 18:22
PS. Co nie zmnienia faktu że jest wygodny solidny i bez normy też by się podobał ;)
Baa, mi taki po głowie chodzi... Z USA oczywiście. Ta fotka to zdjęcie kasku z rynku amerykańskiego??

michoo
12.04.2008, 19:36
No ten przywędrował z Niemiec no a czy z Usa ma inaczej to niestety nie wiem :(
Pewnie na metce ma coś innego ale i tak wieczny czy to robi jakąś różnice dla Ciebie co jest na metce.Kupuj bo warto.

wieczny
12.04.2008, 20:14
Przeczytaj kolego mój post, 46-ty w tym wątku.

michoo
12.04.2008, 20:32
No faktycznie kolego pisałeś z usa.. Sam zastanawiałem sie nad zakupem zza oceanu ze względu na cenę. Co nie zmienia faktu że niezbędna do życia norma europejska mi nie jest.

wieczny
12.04.2008, 20:42
Ja pytam o to, czy ktoś wie coś o sprawdzaniu kasków przy wypadkach :). Czy wpływa to na odszkodowanie itd...

michoo
12.04.2008, 20:51
No powiem Tobie wieczny nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Ale znając towarzystwa ubezpieczeniowe potrafią się do wszystkiego uczepić. Pozdrowienia dla Ciebie i przyczepności życzę.

hubert
12.04.2008, 22:51
No i dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Shoei'a Horneta :) Pierwsze wrażenia na prawdę przyjemne... mimo daszku głowy nie urywa, o głośności nie będę się na razie wypowiadał bo dziś zajebiście wiało, wentylacja zajebista .... no i ten pinlock :) Wreszcie mam kask w którym chociaż bym się zesrał z wysiłku to nie zaparuje ....Wady to chyba delikatny rezonans daszku przy wyższych prędkościach - dziś go dokręciłem i zobaczymy co będzie. No i mam jakieś dziwne wrażenie że kształt szyby jakoś wpływa na delikatne zaburzenie widzenia, no ale może to wczorajsza wódka tak zadziałała. Sorry że tak wszystko w jednym akapicie ale coś pierdzieli się edycja postów ...

chomik
13.04.2008, 11:50
Wady to chyba delikatny rezonans daszku przy wyższych prędkościach - dziś go dokręciłem i zobaczymy co będzie. No i mam jakieś dziwne wrażenie że kształt szyby jakoś wpływa na delikatne zaburzenie widzenia
Hubert napisz coś więcej :)
Ile zapłaciłeś ?

TOFAKT
13.04.2008, 13:48
ja tez smigam w hornecie od paru tygodni i jestem bardzo zadowolony.To ze nie paruje to juz wszyscy wiedza ..a drgania daszka sa sporadyczne i mi osobiscie nie przeszkadzaja. kupowalem w Motostylu na targowej 7 i z tego co sie orientowalem to ze sklepu taniej nie ma.Na polczynskiej byly ok 100 drozsze.
pozdro

dery
13.04.2008, 14:46
ja kupilem swojego Horneta za 285 funtow z przesylka. przy dzisiejszym kursie funta [4.26] kask z UK moze byc alternatywa dla sprowadzania z USA.
z tego co wiem to w UK nie ma VAT-u na kaski :D
a mysle ze wszystkie normy EU posiada..
pozdro!
/dery/

hubert
14.04.2008, 10:32
Hubert napisz coś więcej :)
Ile zapłaciłeś ?

Hmm zapłaciłem na prawdę dobrą cenę. Kupiłem go w Free & Fun http://www.3fun.pl/ . Pracuje tam mirekpktm z naszego forum i mogę powiedzieć tylko tyle że zaprasza Afrykańców do sklepu i postara się dać dobrą cenę na te kaski.

Aha do kształtu szyby się już przyzwyczaiłem ... omamów już nie mam ... może pomogło wpięcie pinlocka ?? Co do rezonansu daszka to jest takie na prawdę delikatne ledwo słyszalne zadrżenie od czasu do czasu, nie jest tak że daszek cały czas napierdziela w kask.

Wczoraj byliśmy na przejażdżce w Kazimierzu nad Wisłą i muszę powiedzieć że coraz bardziej jestem zadowolony z tego kasku :)

Foxio
21.04.2008, 10:21
używam tego kasku i polecam wszystkim. Fakt może i drogi ale jakość i ergonomia wszystko rekompensuje. I jest o dziwo cichy. Używałem wcześniej nolana i premiera integrala wiec mam porównanie:)

jochen
22.04.2008, 23:02
Janek, wracając do Twojego pytania, to każdy kask powinien być na początku jakby przyciasny, bo z czasem dopasowuje się do głowy. Jeśli kupisz kask, który na dzień dobry będzie idealnie wygodny to na bank w niedługim czasie zacznie Ci latać na głowie, a to niebezpieczne. Na Twoim miejscu bym trochę pojeździł, a dopiero potem kombinował ze środkiem. Mój Marushin też najpierw powodował szybki ból głowy i mocno uciskał na wysokości skroni i policzków. Teraz leży jak ulał i nawet wielogodzinna jazda w nim mnie nie męczy. A Shoei fajniutki...

chomik
23.04.2008, 15:13
Właśnie załatwiłem zakup Shoei w Angli za 250 funtów..... tio wychodzi około 1050 zł :) kupiliśmy w sklepie gdzie LWD się zaopatrzyło :)

michoo
23.04.2008, 16:10
No to gratulacje chomiku... PS Cały czas myślełem że może jednak skusisz się na mojego uvexa :):)

randal 76
23.04.2008, 21:20
kask na pewno się ułoży ja swój po 2 h chciałem do sklepu oddac tak cisnął cisną cisnął
aż kask albo głowa się ułożyło mmmm tylko co?tyle żę nitro nisza półka

chomik
24.04.2008, 14:18
No to gratulacje chomiku... PS Cały czas myślełem że może jednak skusisz się na mojego uvexa :):)

kask na pewno się ułoży ja swój po 2 h chciałem do sklepu oddac tak cisnął cisną cisnął
aż kask albo głowa się ułożyło mmmm tylko co?tyle żę nitro nisza półka

No nie wiem, moim zdaniem przy każdym zakupie kasku, trza pobyć w kasku z 20-30 minut jak ciśnie to nie ma się co męczyć....
Ja od Michoo wziąłem Uvexa na próbę, to pół Klossa wytrzymałem, a jak zdjąłem to poczułem ulgę.... no i mu go oddałem...
Kask musi pasować od początku i nie może uciskać. Zanim się gąbki ułożą to potrwa a po co z bólem głowy jeździć...

hubert
24.04.2008, 14:41
Potwierdzam. Shoei to pierwszy kask, który mnie nie cisnął a jednocześnie trzyma się dobrze na łbie ... do tej pory też myślałem że musi cisnąć ale się nawróciłem ;)

Michal
24.04.2008, 17:28
Zawsze jezdzilem w kaskach Shoei, teraz kiedy kupowal nowy kask mierzylem rózne marki i zaden mi nie lezal, wiec chyba juz do konca zycia jestem skazany na Shoei.

Marcin z Zakopanego
25.04.2008, 08:36
Tu sa Hornety po 259 funtów:
http://stores.ebay.co.uk/HELMET-CITY_HELMETS_SHOEI_HORNET-DS_W0QQcolZ2QQdirZQ2d1QQfsubZ17938166QQftidZ2QQtZk m

chomik
12.05.2008, 11:18
Jeździłem cały weekend w Hornecie :) (kupiony w Londynie 1050 zł + transport 20 zł) i naprawdę jestem zachwycony.
I tak:
- szyba rzeczywiście nieparuje, było 6 stopni rano i nic a nic, cały czas w zamkniętym kasku na krzyżówkach itp...
- jak się zrobiło ciepło w terenie po otwarciu wszystkich wywietrzników rzeczywiście czuć przepływ powietrza, pierwszy kask w którym można to odczuć nawet przy mniejszych prędkościach
- cisza, zdziwiłem się jak brzmi mój wydech, myślałem, że mi się coś upier... a to brak szumów powietrza nagle ukazał mi nowy dźwięk tłumika :)
- kask leży na głowie bardzo równomiernie tak, że nie odczuwa się jego wagi, nie wiem jak to będzie z szyją przy większym przebiegu ale dam znać
- ulga dla uszu, jest tak wykonany, że uszy nie są przyciskane do ścianek kasku, czuć przerwę, myślę, że przez to nie ma problemu z jakimikolwiek słuchawkami
- możliwość założenia osłony pod brodę co znacznie zwiększa ciepło gdy zimno, przy tym jednym ruchem można zdjąć
- fajnie, że można jezdzić z goglami z zamkniętą szybą, dzięki temu w terenie szyba otwarta a gdy trzeba było wskoczyć na asflat zamykałem i dzięki temu nie miałem zabitych zwierzoków na goglach no i ciszej, cieplej....
- nie czuć oporów powietrza przez daszek przy większych prędkościach (160 km/h) gdy lekko się nachyliłem daszek zajebiście współgra z szyba, dla osób niższych (ja mam 198cm) pewnie będzie działał bez nachylania.

No to tyle.... W Polsce niestety koszt to 1600 zł i do tego trudno jechać swobodnie i przymierzyć przynajmniej w Poznaniu....

michoo
12.05.2008, 13:26
Chomik z czystej ciekawości rozmiarówke jaką brałeś XL?

Jak tak to różnica w stosunku do uvexa (a ten sam rozmiar :)) znaczna co nie?

chomik
12.05.2008, 13:46
Chomik z czystej ciekawości rozmiarówke jaką brałeś XL?

Jak tak to różnica w stosunku do uvexa (a ten sam rozmiar :)) znaczna co nie?
Na łeb wszedł mi XL i jest ok. Jeśli chodzi o rozmiarówke to jest to samo 61-62 cm.

Andrzej_Gdynia
13.05.2008, 19:11
A jak z kolorami? Czarny W słońcu Afryki zagotuje mózg mimo wentylacji...?

chomik
14.05.2008, 08:37
A jak z kolorami? Czarny W słońcu Afryki zagotuje mózg mimo wentylacji...?
Wzięliśmy srebrny mat, były też białe ale no kurde takie ohydne te białe... no i stwierdziliśmy, że białe widać z daleka i łatwiej trafić snajperowi....:dizzy:

chomik
15.05.2008, 13:53
Mam minus Horneta... Nie można jezdzić z przymkniętą szybą do połowy czy cuś tak aby chroniła od lekkiego wiatru itp, ponieważ pinlock, jego obwódka wpływa na widoczność.... także albo zamknięta albo otwarta do końca szyba...

hubert
15.05.2008, 13:56
Taki minus to nie minus. Latem można z powodzeniem wypiąć pinlocka, a poza tym można szybę lekko uchylić , właściwszym słowem by było chyba rozszczelnić :)

chomik
15.05.2008, 14:02
Taki minus to nie minus. Latem można z powodzeniem wypiąć pinlocka, a poza tym można szybę lekko uchylić , właściwszym słowem by było chyba rozszczelnić :)
no ale latem też w końcu paruje jak wieczór przyjdzie a wozić pinlocka w kieszeni sie nie da... jak uchylasz lekko szybę, to przynajmniej mnie juz wkur ten pasek od obwodki...

dery
15.05.2008, 17:15
chomiku, przyzwyczaisz sie po tygodniu. ja juz nie zauwazam pinlocka, a na poczatku to myslalem ze z nim sie nie da jezdzic.
teraz spokojnie moge jezdzic w pozycji 1/3 do zamkniecia, za to w pozycji 1/3 do otwarcia nie bardzo, bo krawedz szyby mi wchodzi dokladnie w pole widzenia.
ps. a moze zalozyles pinlocka do gory nogami? sam tak zrobilem na poczatku..

majo
15.05.2008, 21:19
A ja mam chrapke na białego:)

chomik
15.05.2008, 21:21
chomiku, przyzwyczaisz sie po tygodniu. ja juz nie zauwazam pinlocka, a na poczatku to myslalem ze z nim sie nie da jezdzic.
teraz spokojnie moge jezdzic w pozycji 1/3 do zamkniecia, za to w pozycji 1/3 do otwarcia nie bardzo, bo krawedz szyby mi wchodzi dokladnie w pole widzenia.
ps. a moze zalozyles pinlocka do gory nogami? sam tak zrobilem na poczatku..
Moze ale juz tydzien smigam dzien w dzien i jakos sie nie przekonuje ale dlatego ze przy otwarciu 1/3 to krawedz wchodzi w pole widzenia.....
pinlocka zalozylem tak jak pokazuja na zdjeciach :)

Młody
25.05.2008, 21:13
chłopaki ja od dawna jestem zakochany w kasku tego typu. Teraz w Kletnie na zlocie zobaczyłem u kolegi Dabala i bardzo mi się spodobał. Myślę tylko nad jednym - bo widze że chyba nikt tutaj niema. Rozważam zakup shoei albo arai tour - czy ktoś widział araia w porównaniu do shoei ? bo cena chyba podobna moze arai troche droższy. Na allegro shoei są po 1500zł już. Chce oczywiście biały - kozacki.

Mam teraz shoei syncrotec 2 rozmiar L czyli pewnie hornet też w rozmiarze L...

wieczny
15.06.2008, 19:19
Przyłączam się do pytania. Jak Arai wypada na tle Horneta? To ta sama klasa, czy różnią się standardem, wykonaniem...?

Mroq
15.06.2008, 21:23
hornet ma pinlocka i siateczkę pod brodą, waga i parametry podobne, ja mam araia x challenger red, zadecydował wygląd (malowanie)

wieczny
15.06.2008, 21:37
Malowanie zajebiste powiem szczerze!

ramires
15.06.2008, 22:01
ale cena ... w morde ... ale fakt faktem malowanie bomba :)

szwedzkikucharz
15.06.2008, 22:39
Wieczny, najlepiej przymierz oba kaski. Np. na mnie Shoeje zupełnie nie leżą. Za to Arai X-tour super. Troszkę szkoda, że nie ma pinlocka ale podobno można dokupić wizjer z takim ustrojstwem.
Na Arai całkiem przyjemne ceny mają w www.fc-moto.de a i przesyłka tylko niecałe 8 ojro.

wieczny
15.06.2008, 22:46
Dokładnie o to mi chodzi. Żeby nie być skazanym na jedną markę, która jako jedyna robi kask odpowiadający mi formą.

yonec
18.06.2008, 11:44
hej
U mnie świetnie siedział Hornet M, wiec postanowiłem, że jak mnie będzie stac to nabędę sobie takiego - najtaniej chyba wychodzi z GB - ok £260 = niewiele ponad 1150 jak ktoś przywiezie ;) (z USA jest taniej, ale inna homologacja i brak pinlocka). Ja jestem za tym by kupić najtańszy i go sobie pomalować wedle życzenia :D
pzdr

dery
20.08.2008, 23:57
hej!
a czy ktos ma jakis patent na te plastikowe srubki co sie nimi montuje daszek/szybe? cos czuje ze moje dlugo nie pociagna..

niby ze to ze wzgledow bezpieczenstwa co by sie daszek latwiej przy wypadku urwal, ale ja juz mysle nad jakimis aluminiowymi?

a moze wiecie gdzie mozna dostac zapasowe zamienniki? w sklepach w UK niet.

pozdroowka!

hubert
21.08.2008, 08:44
hej!
a czy ktos ma jakis patent na te plastikowe srubki co sie nimi montuje daszek/szybe? cos czuje ze moje dlugo nie pociagna..

Czemu nie pociągną, często je odkręcasz ? Ja do tej pory zaraz po kupnie tylko dokręciłem te śrubki i o nich zapomniałem ... Daszku w ogóle nie zdejmuję :)

dery
21.08.2008, 16:18
ostatnio musialem zdjac szybke zeby wyjac pinlocka bo mi sie woda morska od srodka zafajdal i zostala na nim sol :(

byl to drugi raz kiedy odkrecalem srubki przez ostatnie pol roku.

w jednej zepsul sie [czy moze ja zepsulem] gwint, ledwo udalo mi sie ja wkrecic. mysle, ze przy nastepnym zdejmowaniu szybki/daszka bede potrzebowal nowej.

tylko ja jestem taki zdolny? :fool2:

ENDRIUZET
22.08.2008, 14:06
Niczego Nie Obiecuję Ale Nawet Dla Mnie Cena Horneta Trochę Wzrosła (mogłem mieć poniżej 1000zł). Mam Do Kupienia Nowe Ds Hornet W Cenie 1150 zł z Gwarancją Itp. Proszę poważnie deklaracje kto na 100% chciałby skorzystać z takiej oferty - jak poznam ilość to zapytam właściwych osób i być może zrobimy hurtowy zakup...

PokemonTC
28.08.2008, 19:24
Mogę zapisać sie na 99.9%
Kolor biały, tylko nie wiem jak z rozmiarem. Caberga mam rozmiar M.
Zmierzę dokładnie głowę i będę dobierał rozmiar.

zagon
28.08.2008, 20:38
hej!
a czy ktos ma jakis patent na te plastikowe srubki co sie nimi montuje daszek/szybe? cos czuje ze moje dlugo nie pociagna..
Przez pośpiech, dziś rano w pracy poleciał mi na dywan z biurka. "Hornet" przyglebił na bok. efekt- ułamana śruba daszka. Dość głęboko.
Po tymczasowym przyklejeniu daszka taśmą, trudno jest operować rozwarciem szyby...
Więc... Jednak Hornet ma słaby pkt.

chomik
29.08.2008, 09:11
Jakie polecacie gogle do Horneta tak aby można szybę zamknąć, dobrze jakby miały wymienne szyby albo światłoczułe....

ENDRIUZET
05.09.2008, 09:04
Jak na razie tylko 1 chętny ... poczekam ... ja swój planuję za 1 do 2 miesięcy (może cena spadnie ) jeśli nadal jesteś chętny mr Pokemon .... odezwę się z ponownym zapytaniem w stosownym czasie.

kudlacz
05.09.2008, 10:05
jestem chętny na 100%!!! oczywiście w dobrej cenie.

szwedzkikucharz
05.09.2008, 10:13
Gdyby wyszło w okolicach 1150 zet, także bym łyknął :) Tylko ostatnio coś Ojro zaczęło zwyżkować

PokemonTC
05.09.2008, 11:17
Jak na razie tylko 1 chętny ... poczekam ... ja swój planuję za 1 do 2 miesięcy (może cena spadnie ) jeśli nadal jesteś chętny mr Pokemon .... odezwę się z ponownym zapytaniem w stosownym czasie.

W następnym tygodniu wybieram się do stolycy to postaram się dobrać odpowiedni rozmiar na siebie.
Dla mnie sezon w tym roku juz powoli się kończy......
Jeżeli zamówienie dojdzie do skutku to biorę a jeżeli nie to spokojnie poczekam do wiosny cena powinna spaść w dół.

PARYS
30.10.2008, 09:01
Endriu - oferta jeszcze aktualna? Ja przed świętami planuję szersze zakupy na moto między innymi ten kask.

ENDRIUZET
30.10.2008, 10:10
OKI wykonam telefon .... i zapytam ... tylko napisz konkretnie jaki Cie interesuje .... wymiar/kolor (rozumiem, że SHOEI DS HORNET)

rambo
30.10.2008, 10:21
Andriu, a Multitec wchodzi w rachube..? na bank biały M

ENDRIUZET
30.10.2008, 11:40
Właściwie to dzisiaj wykonam wstępny telefon (zapuściłem trochę znajomość od Shoei'a) ... jeśli sprawa będzie aktualna będę przyjmował zgłoszenia - zapytania forumowiczów do 10.11.2008r ... ino poczekajcie, aż sprawdzę czy jeszcze cos mogę ....
Na chwile obecna przyjmuje do wiadomości, że jest zainteresowanie na 1 x DS Hornet i 1 x Biały Multi w rozmiarze M. ( nie piszcie nowych zapytań do czasu, aż potwierdzę dostępność i cenę ...

szwedzkikucharz
30.10.2008, 12:35
nie piszcie nowych zapytań do czasu, aż potwierdzę dostępność i cenę ...

Sorki, ale czy mógłbyś się też zorientować w sprawie Hornetów z grafiką? Na japońskim e-bay'u jest tego sporo, a w PL nigdy nie widziałem. Co więcej gość w autoryzowanym punkcie sprzedaży Shoeja twierdził, że robią tylko wersje w jednolitym malowaniu, a grafik nie ma i nie będzie.

calgon
30.10.2008, 12:36
jak cos z cena bedzie oki to biere!

PARYS
30.10.2008, 16:00
Grafę można samemu pierdyknąć i na bank będzie oryginalna.
Ja może tak i zrobię. Mam tu jednego takiego plastika co maluje moto i kaski i cos tam wymyślimy ciekawego.

A właśnie jeszcze jedna sprawa z tym pinem. Po jakimś czasie zaczął mi miejscowo przeciekać od góry szybki i parować. Zdjąłem, oczyściłem, wysuszyłem suszarką i przemazałem cienką warstwa silikonu ten wcześniejszy. I znowu ze suszarką rozgrzanego pina założyłem. Pomaga

ENDRIUZET
03.11.2008, 17:10
No cóż. Gość chyba pozbył sie telefonu ... osobiście w pobliżu jego domu / firmy będę w tygodniu ...

rambo
04.11.2008, 19:09
będe zobowiązany tak czy siak :) pozdro 750V

ENDRIUZET
18.11.2008, 17:12
Więc tak. Odświeżyłem znajomość, ładnie poprosiłem zaznaczając, że możne być kilku chętnych na DS Hornet i Multitec ... Mam czekać na informacje (także ceny)... w tej sprawie ... więc czekam.

misiak
05.12.2008, 18:32
Endriu i co tam w sprawie hełmów ?

a przy okazji Arai w promocji http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Arai-Tour-X-Challenge/SubProducts/34311-3038304-1

graphia
10.12.2008, 23:00
Halo! Czy ktoś jakoś prędko mógłby mi powiedzieć czy mam kupić rozmiar M (mam nolana N-41 w rozmiarze M i jest bardzo ok, poza tym po przymiarce Hornet w rozmiarze M ciężko przechodzi przez uszy) czy mam kupić rozmiar L (wszystko ładnie wchodzi ale po nałożeniu mam taki leciutki luzik kręcąc kaskiem na głowie w poprzek).... jak to powinno być. Czy w Hornecie wnętrze się trochę wybija po czasie czy raczej nie?

dery
10.12.2008, 23:12
kupuj M, wygniata sie, zwlaszcza jak po zimie zaczniesz jezdzic bez kominiarki :)

graphia
10.12.2008, 23:16
ale ja wogóle jeżdzę bez kominiarki..... nie nauczyłem się z....

zombi
10.12.2008, 23:19
I tak skłaniał bym się do M jak....

dery
10.12.2008, 23:31
ja tez bez kominiarki, cieplo przeciez, ale wiem ze niektorzy zakladaja.
bierz M bo jak wezmiesz L to sie bedziesz musial w kominiarce w lato nauczyc :p

graphia
10.12.2008, 23:32
zobaczę jeszcze jutro .... też macie taki ścisk przy zakłądaniu kasku na łepetynkę? w momencie przepychania uszu muszę się nieźle napracować....


Edit: co fakt to fakt - przeszedłem to w Airohu - też wziąłem L i po czasie mogłem prawie obrócić go o 180 stopni bez zdejmowania z łepetynki :D

dery
10.12.2008, 23:37
na poczatku faktycznie jest ciasno, trza sobie wygodnie te paski 'uchwycic' do zakladania i zdejmowania.
ale po kilku razach jest juz luzniej, a kask zdejmuje/zakladam nie dluzej niz taki z klamerka.

graphia
10.12.2008, 23:55
no... tylko ja mierzyłęm z porozpinanymi sprzączkami

hubert
11.12.2008, 07:59
poza tym po przymiarce Hornet w rozmiarze M ciężko przechodzi przez uszy)

He he skoro Hornet ciężko przechodzi Ci prze uszy to spróbuj przymierzyć Uvexa Enduro to się przekonasz co to jest ciężkie przechodzenie przez uszy :haha2:

michoo
11.12.2008, 08:48
Uvex nie przejdzie utknie :haha2: Wiem po sobie.

zombi
11.12.2008, 11:20
:D Obciąć uszy.

graphia
11.12.2008, 12:39
zrobione. uszy obciętę. co dalej proponujecie? :dizzy:

pałeł
11.12.2008, 14:36
złap za paski i rozciągnij i potem nakładaj :) tak sie shoeia nakłada

ENDRIUZET
11.12.2008, 17:30
Thx Pałeł za przypomnienie .... jutro pojade do gościa ( w sumie bardzo fajny koleś ) i zapytam go jak z tematem Shoei-a. Nie będę sie oczywiście jemu narzucał ....moja wina, że nie kułem żelaza puki było gorące :(

petrosbike
13.12.2008, 14:10
Dopisuje sie w temacie Multiteca - zakupie chetnie po rozsadnej cenie tzn konkurencyjnej.. Jakby co to prosze mnie liczyc. Rozmiar L

Przy okazji zapytam kolegów jak to jest w Multitecu zakładanie ewent. interkomu. Czy w nausznikach sa jakies wyzłobienia czyli miejsce na głosniczek -słuchawkę i poprowadzenie nózki z mikrofonem czy tez trzeba rzeźbic jakieś gniazdo w skorupie styropianowej?

pałeł
14.12.2008, 00:11
miejsca na głośniki są nic nie trza rzeźbić a mikrofon to chyba na nóżce bo szczęka tam chodzi

Wolo
15.12.2008, 15:37
Mam pytanie koledzy- gdzie można w Poznaniu, prócz wiecznie zamkniętego Intermotors, przymierzyć Horneta?

Pozdrawiam

PokemonTC
27.12.2008, 22:01
Jeżeli zamówienie dojdzie do skutku to biorę a jeżeli nie to spokojnie poczekam do wiosny cena powinna spaść w dół.

No to sobie poczekałem....cena zamiast spadać poszła w górę.:dizzy:

zombi
28.12.2008, 00:05
Jak chcesz zauważyć spadek cen to zacznij zbierać w euro, bo różnice kursu w najbliższym czasie raczej "zjedzą" spadki cen towarów ze strefy euro;(

PokemonTC
28.12.2008, 09:18
Nic straconego. Od 1 grudnia płacą mi w ojro więc powinienem odłożyć coś do wiosny ;-)

monah
02.01.2009, 15:42
Panowie? co myslicie o kasku Uvex enduro?
http://allegro.pl/item515565255_kask_uvex_enduro_mat_rozm_xxl.html

plakiet
02.01.2009, 17:02
Trochę już o nim było.
Na początku chciał mi gad powyrywać uszy przy zakładaniu i zdejmowaniu. Po dwóch, może trzech miesiącach było już ok.
Powłoka nieparująca już na początku jesieni przestała spełniać swoją rolę. W trasie jest ok, ale w terenie paruje i trzeba uchylać szybę.
A porównania z innymi nie mam bo nie używałem.

Misza
02.01.2009, 17:43
Wyrywa uszy chyba wszystkim na początku... ale mi już po miesiącu się dostosował i jest super wygodny. Co do parującej szyby - to mi nie paruje, a w terenie jeżdżę w goglach. Szybę zdejmuje się szybko. Chyba ma nieco większa skorupę niż inne endurowe kaski. Fajny patent z siateczka pod brodą - zabezpiecza przed wwiewaniem powietrza do środka, zdejmuje się ją i zakłada równiez kilka sekund. W tym zakresie cen na pewno nie bierz Airoha S4

ENDRIUZET
04.01.2009, 19:42
W sumie by zamknąc temat (bo trochę ja sam go spowodowałem). Po długich przygotowaniach udałem się do znajomka od Shoeia Horneta DS-a. Generalnie było mi brać jak była propozycja. Teraz sam zostałem na lodzie czyli będę musiał wysupłac odpowiednią kwotę w zwyczajnym sklepie. Tym którym narobiłem nadzieji na tańszy kask proszę o wybaczenie :(

misiak
04.01.2009, 20:36
o rzesz k..... . wybacze za krate Bosmana

szwedzkikucharz
04.01.2009, 21:06
Tym którym narobiłem nadzieji na tańszy kask proszę o wybaczenie :(

Spoko, spoko! W ogóle "ciekawie" się porobiło np. Schubertha C3 można kupic taniej w PL niż w DE, ale generalnie i tak drogo

hubert
04.01.2009, 21:29
Spoko, spoko! W ogóle "ciekawie" się porobiło np. Schubertha C3 można kupic taniej w PL niż w DE, ale generalnie i tak drogo

Pewnie został prowadzony jeszcze w czasach gdy ojro było tanie :(

W zeszłym roku zrobiłem masę zakupów za granicą i się cieszę bo teraz musiałbym 25 % więcej zapłacić ...

szwedzkikucharz
04.01.2009, 22:07
W zeszłym roku zrobiłem masę zakupów za granicą i się cieszę bo teraz musiałbym 25 % więcej zapłacić ...

Ja w zasadzie także, wliczając w to Afryczkę :) Ino z porządnym kaskiem nie zdążyłem. Jakoś tak i wyprzedaży nie widać, mam wrażenie, że w zeszłym roku było dużo lepiej pod tym względem

chomik
04.01.2009, 22:10
Ja w zasadzie także, wliczając w to Afryczkę :) Ino z porządnym kaskiem nie zdążyłem. Jakoś tak i wyprzedaży nie widać, mam wrażenie, że w zeszłym roku było dużo lepiej pod tym względem
Kask a w szczegolnosci Horneta polecam kupic w Anglii.... funt ciagle slaby i pewnie zaraz bedzie = euro...

Mucha
05.01.2009, 00:59
http://moto.allegro.pl/item521833160_kask_shoei_hornet_ds_mat_l_idealny_w awa.html

dery
05.01.2009, 12:42
to jest wersja zdaje sie USA - BEZ antifoga i z troche innymi wywietrznikami.
:oldman:

szwedzkikucharz
05.01.2009, 13:28
Kask a w szczegolnosci Horneta polecam kupic w Anglii.... funt ciagle slaby i pewnie zaraz bedzie = euro...

UK to z pwnością dobry kierunek patrząc na ichnie ceny. Ja bym bardziej skłaniał się do Arai Tour X - to jak leży mi na głowie to czysta poezja. Hornet niby też jak najbardziej OK, ale w porównaniu z Tour'em jednak gorzej. Kwestia tylko kosztów wysyłki. Jakiś czas temu zapytałem w jednym ze sklepów czy wysyłają do PL i za ile. Odpisali mi:

Hi, shipping costs to Poland will cost you £70GBP :mur:

hubert
05.01.2009, 14:27
Jakoś strasznie dużo Ci policzyli. Ja za przesyłkę boich butów enduro, które ważą na pewno więcej niż kask policzyli 35 funciaków i to firmą kurierską a nie pocztą ...

szwedzkikucharz
05.01.2009, 16:14
Jakoś strasznie dużo Ci policzyli. Ja za przesyłkę boich butów enduro, które ważą na pewno więcej niż kask policzyli 35 funciaków i to firmą kurierską a nie pocztą ...

Nie pamiętam w którym to było sklepie, zeby podpiąć link. W każdym razie do DE coś koło 20 funtów do Australi (!) 40 czy 50 a do PL nie było cennika to zapytałem.......

podos
06.01.2009, 08:39
Moje multiteci kosztowaly 20funtow sztuka (Helmet City)
niech sprawdzi tez kuriera interparcel. Mysle ze po prostu chce Cie zniechęcić.

szwedzkikucharz
06.01.2009, 10:35
Mysle ze po prostu chce Cie zniechęcić.

Przy takiej cenie za wysyłkę udało im się to bardzo skutecznie. Napisałem do nich bo mieli bardzo fajną cenę za kask, niestety po dodaniu tych 70GBP robiło się już mało ciekawie.
A można inaczej. Np. w http://www.sportsbikeshop.co.uk/ życzą sobie za wysyłkę do PL - 21,66 £

Big_Brother
06.01.2009, 15:37
dla zainteresowanych...
http://www.allegro.pl/item521833160_kask_shoei_hornet_ds_mat_l_idealny_w awa.html

misiak
06.01.2009, 21:05
Przy takiej cenie za wysyłkę udało im się to bardzo skutecznie. Napisałem do nich bo mieli bardzo fajną cenę za kask, niestety po dodaniu tych 70GBP robiło się już mało ciekawie.
A można inaczej. Np. w http://www.sportsbikeshop.co.uk/ życzą sobie za wysyłkę do PL - 21,66 £

Drogie te kaski mają zobacz tu n.p
http://cgi.ebay.pl/NEW-SHOEI-HORNET-WHITE-SUPERMOTO-MOTOCROSS-HELMET-L_W0QQitemZ370098070550QQcmdZViewItemQQptZUK_Motor cycle_Helmets?hash=item370098070550&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A13 18

60 funtow różnicy

MaRP
07.01.2009, 09:34
Może tu:
http://www.motoin.de/Helmets:::22.html
:)

Wolo
07.01.2009, 09:38
Ja bym bardziej skłaniał się do Arai Tour X - to jak leży mi na głowie to czysta poezja. Hornet niby też jak najbardziej OK, ale w porównaniu z Tour'em jednak gorzej.

A można przymierzyć go gdzieś w Poznaniu tudzież okolicach? Pytałem w 2 salonach, ale nie prowadzą Araia.
Przymierzałem ostatnio Horneta, ale coś mnie jakby leciutko na górze czachy uciska, może jestem przewrażliwiony, ale chciałbym spróbować jeszcze Araia.

szwedzkikucharz
07.01.2009, 11:30
Może tu:
http://www.motoin.de/Helmets:::22.html
:)

Oni handlują poprzednią wersją - X2. Od jakiegoś juz czasu dostępny jest cokolwiek ulepszony model Arai Tour X3. Generalnie w Niemczech drogo sobie liczą za kaski Arai, choć niby i tak w niektórych sklepach sporo przecenione (chodzi o poprzedni model)

A można przymierzyć go gdzieś w Poznaniu tudzież okolicach? Pytałem w 2 salonach, ale nie prowadzą Araia.
Przymierzałem ostatnio Horneta, ale coś mnie jakby leciutko na górze czachy uciska, może jestem przewrażliwiony, ale chciałbym spróbować jeszcze Araia.

Lista dealerów Arai jest mocno króciutka:
http://www.arai.com.pl/

tom64
10.03.2009, 21:00
Cena Horneta (dzisiaj) w sklepie free&fun po zwyzce euro: 2150 PLN:dizzy::mad::vis:

nurek
10.03.2009, 21:45
Miałem nowego shoeia syncroteca II i jak go pierwszy raz włożyłem to myślałem że jest dwa nr-y za mały. Sprzedawca upierał się że jest dobry i miał rację ugniótł się trochę i teraz jest git.

rumpel
11.03.2009, 09:16
Cena Horneta w Hondzie Sikora w B.B w zeszłym tyg. 1300zł na półce

michoo
11.03.2009, 10:13
No można sobie też fundnąć shoeia w nowym malowaniu

http://img1.louis.de/shop/img250/204617_410_FR_09.JPG

O pięknej nazwie Sonora - chłit matetindody :)

hubert
11.03.2009, 10:19
No można sobie też fundnąć shoeia w nowym malowaniu
O pięknej nazwie Sonora - chłit matetindody :)

Pasował by pod kolor mojej Afryczki. Hmm ciekawy jestem tylko jaka cena na półce w Polsce skoro standard kosztuje 2150 ??

hubert
11.03.2009, 10:21
Cena Horneta (dzisiaj) w sklepie free&fun po zwyzce euro: 2150 PLN:dizzy::mad::vis:

Ło matko :dizzy: K..wa jak ja się cieszę że się obkupiłem w zeszłym roku w takie rzeczy jak Hornety tłumiki itd

michoo
11.03.2009, 10:32
Pasował by pod kolor mojej Afryczki. Hmm ciekawy jestem tylko jaka cena na półce w Polsce skoro standard kosztuje 2150 ??

Promocja jest:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info.php?cPath=32_55&products_id=24803

lub 539eur w louisie :(

Wolo
11.03.2009, 12:46
Cena Horneta w Hondzie Sikora w B.B w zeszłym tyg. 1300zł na półce

W jakich kolorach i rozmiarach jest dostępny?
Jestem żywo zainteresowany, możesz napisać coś więcej?

dabal
11.03.2009, 18:48
Ło matko :dizzy: K..wa jak ja się cieszę że się obkupiłem w zeszłym roku w takie rzeczy jak Hornety tłumiki itd
i ja też się cieszę - dziś już bym nie kupił

rumpel
11.03.2009, 20:08
Wolo (http://www.africatwin.com.pl/member.php?u=909) bede jutro w B.B to sprawdze, ja mierzyłem szarą M.

Wolo
11.03.2009, 20:46
Byłbym wdzięczny za sprawdzenie L-ki, proszę daj cynka w jakich mają kolorach i czy mają (choć wątpię) Sonorę. Interesuje mnie czarna Sonora, bądź zwykły czarny/ szary.
Gość z Poznania ma mi sprowadzić w podobnej cenie, ale sprawa się przedłuża, więc szukam alternatywnych źródeł.

Pozdrawiam

Mucha
12.03.2009, 14:21
Witam,
... moze da sie cos jeszcze wytargowac.. lub poprosic chlopakow z Podlasia coby podjechali... :vis:

http://moto.allegro.pl/item577467156_kask_shoei_hornet_ds_stan_idealny_ro zm_l.html

Na gazie!

rumpel
12.03.2009, 16:02
Wolo (http://www.africatwin.com.pl/member.php?u=909) została im ostatnia czarna M ale cenę podnieśli już na 1650zł. Wszystko sprzedali w zeszłym tyg, i nie ma się co dziwić.

Wolo
12.03.2009, 21:09
Masz Ci los, co to się z tymi cenami porobiło... w każdym razie dzięki, że sprawdziłeś :)

Białego nie chcę niestety :(

Ryszard1206
12.03.2009, 22:41
Ja moj kask kupilem w Japoni. Razem z clem i przesylka wyszlo <1200PLN.

Mam z nim tylko jeden problem. Daszek trzeszczy powyzej 100km/h.
Probując dokrecic daszek zerwałem jedną z trzech śrub mocujących.

Macie moze jakis sprawdzony sposób by weliminować to trzeszczenie?

http://i40.tinypic.com/bezy0z.jpg

Lupus
12.03.2009, 22:48
Żeby wyeliminować niechciane odgłosy m.in. w samochodzie, daję między elementy trzeszczące troszkę tzw. żywej gumy. Można kupić taką taśmę elektryczną samowulkanizującą (ok 12 z), ona poradzi, sprawdzone

Ryszard1206
12.03.2009, 22:57
Link do Japonskiej strony Shoei. Maja duzo ciekawsze malowania.

http://jp.shoei.com/products/ja/

tom64
20.03.2009, 01:35
http://moto.allegro.pl/item561343988_kask_shoei_hornet_ds_czarny_m.html 1600 PLN

http://moto.allegro.pl/item585277259_shoei_hornet_ds_nowy_rozmiar_l.html 1550PLN

hubert
20.03.2009, 06:38
Ja moj kask kupilem w Japoni. Razem z clem i przesylka wyszlo <1200PLN.


Ryszard może podzielisz się z nami wiedzą jak tego dokonałeś bo nie widzę na tej stronie żadnej opcji kupowania :)

Powiedz po jaki był wtedy kurs jena ??

Wolo
23.03.2009, 13:47
Hej, znalazłem aukcję sklepu w Wawie, że niby wielka wyprz itp.
Mają w ofercie (ale nie na Allegro) czarnego Horneta M, może warto się zainteresować.

http://www.allegro.pl/item587047148_wyprzedaz_kask_shoei_raid_ii_halextc _1_rozm_l_waw.html

Big_Brother
16.06.2009, 23:30
tutaj jest fajny filmik z procesu produkcji shoei
http://www.scigacz.pl/Shoei,Hornet,DS,gdzie,jego,miejsce,7719.html

:)

jorge
18.06.2009, 21:07
http://www.motorcycle-superstore.com/2/6/6/11021/ITEM/Shoei-Hornet-DS-Dual-Sport-Helmet.aspx

nawet przy obecnym kursie

dery
18.06.2009, 22:01
http://www.motorcycle-superstore.com/2/6/6/11021/ITEM/Shoei-Hornet-DS-Dual-Sport-Helmet.aspx


to ja dodam, ze amerykanska wersja sie rozni, np. nie ma pinlocka :oldman:

szwedzkikucharz
18.06.2009, 22:46
http://www.motorcycle-superstore.com/2/6/6/11021/ITEM/Shoei-Hornet-DS-Dual-Sport-Helmet.aspx

nawet przy obecnym kursie

Hmmm, chyba jednak szału nie ma......
Najtańsze malowanie to ok 1360 zł + pewnie 200 zł za wysyłkę jeśli chcieliby wysłać do PL (odhaczyć można tylko USA, Canadę i Puerto Rico). Tak jak mówi Dery: brak pinlocka - jakby komuś bardzo zależało kolejne + przynajmniej 200 zł za szybkę z tym ustrojstwem. Razem już jest ok 1760 zł, a wszystko przy nader optymistycznym założeniu, że na granicy nie dołożą cła i vatu....

graphia
18.06.2009, 23:01
hornet w Bielsku-Białej stoi za 1600 od ręki.

Big_Brother
19.06.2009, 19:00
gdzie w Bielsku Białej?

pzdr
maciej

graphia
19.06.2009, 19:35
Big Brother... a tu: www.touratechpolska.pl

PokemonTC
19.06.2009, 20:28
Nie wiesz czy kolor biały tez jest za 1600 Pln?

misiak
19.06.2009, 21:39
Nie wiesz czy kolor biały tez jest za 1600 Pln?


powiadają że biały i czarny to nie kolor :)

graphia
19.06.2009, 21:55
jest srebrny na pewno na półce

wieczny
20.06.2009, 00:24
Mnie uczyli, że tylko czarny to nie jest kolor.

graphia
20.06.2009, 00:52
kurwa zielony to nie kolor może? może Curie-Skłodowska też była kobietą??? ;D

Big_Brother
20.06.2009, 02:41
Przepraszamy, sklep w trakcie tworzenia.... i tyle z :
Big Brother... a tu: www.touratechpolska.pl (http://www.touratechpolska.pl/)

graphia
20.06.2009, 08:37
jest kontakt więc dzwoń dzwoń dzwoń

cube
03.07.2009, 10:12
miałem kiedyś telewizor czarno-biały... on nie był kolorowy..:)

MTBiker
10.07.2009, 09:15
Przepraszamy, sklep w trakcie tworzenia.... i tyle z :
Big Brother... a tu: www.touratechpolska.pl (http://www.touratechpolska.pl)

Witryny nie ma ale sklep dziala .. mail albo telefon .. calkiem sprawnie im to idzie ..

Big_Brother
11.07.2009, 00:19
Wiem, wiem,,,, już parę koła tam zostawiłem :)

puello
13.07.2009, 16:52
hornet w Bielsku-Białej stoi za 1600 od ręki.


niestety juz jest za 1750 i tylko grafitowy :( wie ktoś gdzie można tanio kupić Shoei Horneta na Śląsku ?

motoartur
23.07.2009, 01:14
Jest używany czarny L pewnie za od ok. 1000pln:
http://moto.allegro.pl/item691339326_shoei_hornet_ds_okazja.html

jorge
24.07.2009, 19:36
http://www.3fun.pl/sklep/index.php?producent=27

tu 1600 zł - czarny tańszy od białego :)

Tylko jak się sprawdza dostępność to wyskakuje ponad 2000 !!

motoartur
24.07.2009, 20:34
strona 3fun to ściema.

lepiej ustaw szukanie na ebay uk. jak się trafi okazja to strzel aukcję tuż przed końcem. gbp teraz poniżej 5pln.

hubert
25.07.2009, 08:39
tu 1600 zł - czarny tańszy od białego :)


Taka cena była w zeszłym roku ...

jorge
25.07.2009, 16:39
Taka cena była w zeszłym roku ...


jest jeden srebrny z wyposażeniem za 1700 zł rozmiar M - trzeba pytać bo naklejka na nim to 2099 !

a jeszcze ciekawostka mam głowę 58, a pasuje na mnie S czyli niby 56-57(ciasna, ale w granicach)

motoartur
30.07.2009, 12:06
Po ostatniej walce z gałęziami jedn aze śrubek poluzowała się i odleciała w siną dal. Gdzie można dostać takie śruby? W moto-akcesoria mają komplet za 34pln. Najlepiej kupić zbiorowo jakieś zamienniki w większej ilości. Myślałem o czymś takim (jeszcze nie sprawdzałem dokładnych wymiarów) http://www.elementyadsys.pl/-c-11_215.html

Czy ktoś z Was już kupował dodatkowe śruby?

NUROFEN
06.09.2009, 17:12
Witam, gdzie najtaniej można kupić białego HORNET'a ?

misiak
06.09.2009, 19:42
Witam, gdzie najtaniej można kupić białego HORNET'a ?

to nie wiesz że "białe kaski robią laski" ;)

tak serio, to jakoś się dziwnie porobiło że białe są w cenie . myślałem nawet żeby czarny kupić i pomalować .
aha i najtaniej to chyba ebay za funty

Mucha
23.09.2009, 01:45
http://moto.allegro.pl/item744594900_kask_shoei_hornet_ds_czarny_polysk_r ozmiar_xl.html


http://moto.allegro.pl/item744592654_kask_shoei_hornet_ds_czarny_polysk_r ozmiar_l.html

podos
23.09.2009, 08:24
tak serio, to jakoś się dziwnie porobiło że białe są w cenie .

to tak jak z cenami afryk ;)

krystek
23.09.2009, 22:50
białe są najlepsze :))

michoo
24.09.2009, 07:43
A czarne najszybsze :)

czosnek
24.09.2009, 23:56
A arai tour i tak fajniejszy niezależnie od koloru :)

hubert
25.09.2009, 13:17
BTW wczoraj byłem we free and fun i cena nowego Horneta w nowym malowaniu (np dwa pomarańczowe paski) to 2700 PLN :dizzy:

PARYS
28.09.2009, 11:04
BTW wczoraj byłem we free and fun i cena nowego Horneta w nowym malowaniu (np dwa pomarańczowe paski) to 2700 PLN :dizzy:

Picku Materinu!!!

jorge
28.09.2009, 12:05
BTW wczoraj byłem we free and fun i cena nowego Horneta w nowym malowaniu (np dwa pomarańczowe paski) to 2700 PLN :dizzy:


a pytałeś o ten srebrny - był tańszy ...

hubert
28.09.2009, 13:44
a pytałeś o ten srebrny - był tańszy ...

Nie pytałem bo Horneta już mam - kupiłem go w zeszłym roku za 1400 :) Tego z dwoma paskami pomarańczowymi wziąłem do łapy bo mi się kolor pasujący do mojej Afryczki spodobał - cena mnie zszokowała ... Zastanawia mnie dlaczego jest droższy od jakiegoś najnowszego modelu integrala z malowaniem, które jest dużo bardziej skomplikowane ...

stoner
04.10.2009, 09:08
Ja kupiłem przez internet w angielskim sklepie internetowym: www.sportsbikeshop.co.uk (http://www.sportsbikeshop.co.uk) , wyszło mnie to ok. 1300 - 1400 zł. Wersja z pinlockiem, nie jak sciągane ze stanów. Przesyłka po kilku dniach była już u mnie, polecam.

Mucha
05.11.2009, 01:45
http://moto.allegro.pl/item796681300_szyba_pin_lock_shoei_hornet_ds_niepa rujaca.html

:)

king3
08.02.2011, 17:01
widziałem dzisiaj w Krakowie srebrnego Horneta XL w cenie cos koło 1150 złotych, wyprzedaz jakas. sklep Yamahy.

motoartur
29.06.2011, 23:56
Zdecydowanie polecam ebay. Za tyle samo co podajesz + przesyłka z UK wyciągnąłem Horneta w malowaniu Sonora. W Polsce Sonora kosztuje ok 2000zł. Absurd!

PARYS
30.06.2011, 12:11
W Polsce Sonora kosztuje ok 2000zł. Absurd!

Nie tylko to jest absurdem w Polsce kolego.

Tymon
01.12.2011, 13:37
Panowie - "Hornetowcy" - czy któryś z Was jeździ w googlach - yyy goglach??

Jakie gogle pasują do SZOJA Horneta Dsa??

I czy jest opcja używania gogli bez demontażu "szybki"??

Mhv
02.03.2012, 08:37
Odkopuję temat na krótkie porównanie Horneta z Tour X-3.

Zaznaczam, że tylko oglądałem oba, ale Arai w porównaniu do Horneta wydaje mi się jakościowo widocznie lepszy..wystarczy wziąć do ręki. Arai - więcej wywietrzników, przyjemniejsze materiały, na oko lepsza jakość, superelastyczny niełamiący się daszek, Wady: brak pinlocka, skorupa dla rozmiarów S i mniejszych jest ta sama (dla mnie to jest ważne :D).
Shoei - odwrotnie (nie wiem tylko jak z tym daszkiem).

Gdybym miał wybierać wydając 1500-2000, to bez zastanowienia wziąłbym Arai, ale..po pierwsze mam rozmiar XS i nie chcę co rok wymieniać wybitych wkładek 45mm grubości, a po drugie trafił mi się nowy Hornet za smieszną kasę właśnie XS.. Mam nadzieję że będzie pasował :Sarcastic:

Ceny na dziś: Hornet - cena normalna ~2100, allegro ~1950
Tour X-3 - PROMOCJA w Honda Plaza Wwa - 1500, allegro ~1700

ex1
02.03.2012, 09:07
Panowie - "Hornetowcy" - czy któryś z Was jeździ w googlach - yyy goglach??

Jakie gogle pasują do SZOJA Horneta Dsa??

I czy jest opcja używania gogli bez demontażu "szybki"??

u mnie bez problemów wchodzą progripy, bez wyciągania szybki

co do araia, to fakt jest on bardzo fajnym i wygodnym kaskiem. Jednak moim zdaniem jakoś obu jest zbliżona. naniekorzyść arai - przemawia brak pinlocka oraz większy hałas

Tymon
02.03.2012, 09:44
u mnie bez problemów wchodzą progripy, bez wyciągania szybki

A który model tych progripów masz?


co do araia, to fakt jest on bardzo fajnym i wygodnym kaskiem. Jednak moim zdaniem jakoś obu jest zbliżona. naniekorzyść arai - przemawia brak pinlocka oraz większy hałas

a propos Horneta - jeżdżę w nim już od 2lat - bardzo wygodny, lekki, przewiewny jak trzeba, jedyną wadą jest daszek - mógłby być trochę dłuższy - bo czasami nie spełnia swego zadania (chroni przed słońcem)
poza tym to jak największy pozytyw.

P.S. - to mój pierwszy kask wiec nie mam porównania z innymi

makaron
02.03.2012, 10:38
a propos Horneta - jeżdżę w nim już od 2lat - bardzo wygodny, lekki, przewiewny jak trzeba, jedyną wadą jest daszek - mógłby być trochę dłuższy - bo czasami nie spełnia swego zadania (chroni przed słońcem)
poza tym to jak największy pozytyw.


Teoretycznie daszki w kaskach typu offroad nie mają chronić przed słońcem tylko przed błotem spod kół poprzedzającego motocykla :D

Mhv
02.03.2012, 10:56
co do araia, to fakt jest on bardzo fajnym i wygodnym kaskiem. Jednak moim zdaniem jakoś obu jest zbliżona. naniekorzyść arai - przemawia brak pinlocka oraz większy hałas
Rozróżnijmy wyposażenie i jakość. Mi chodziło w sumie o jakość montażu i materiałów i tu Arai jest wg mnie lepszy. Druga sprawa to wywietrzniki i hałas. Im więcej pierwszego tym więcej drugiego, tu chodzi o filozofię budowy. Dobre kaski są zawsze głośne bo jeździ się i tak w zatyczkach - powiadają.

Tymon
02.03.2012, 11:47
Teoretycznie daszki w kaskach typu offroad nie mają chronić przed słońcem tylko przed błotem spod kół poprzedzającego motocykla :D

hehehe - ja zawsze jadę przodem wiec używam daszek jako daszek przeciw słoneczny ;)

rambo
02.03.2012, 12:08
Daszek z horneta to żart

Mirek Swirek
02.03.2012, 14:24
Dla porównania, dach i daszek. W moim mniemaniu Hornet lepiej się spisze jako kask On, idealnie na super motka, a X-tour w Off, z szyba, czy bez. Więcej oczekiwałem od Shoei-a, lecz nie zawiodłem się, jednak mimo wszytsko wole Arai, szkoda że brak pinlocka. Jakość wykonania, głosność wg mnie podobna, nie jeżdze szybciej niż paczka dwa.

deftones
02.03.2012, 22:27
Nie macie problemów z przyleganiem pinlocka do szybki? U mnie trochę odstaje w okolicach nosa i przy niższych temperaturach potrafi przez to zaparować...

Zygi
02.03.2012, 22:40
Można to wyregulować. Nity trzymające pinlocka są na mimośrodach, obracając je regulujesz przyleganie pinlocka do szyby...

PARYS
03.03.2012, 09:01
Można to wyregulować. Nity trzymające pinlocka są na mimośrodach, obracając je regulujesz przyleganie pinlocka do szyby...
Som - ale po jakimś czasie się wyrabiają już te plastiki i kupa - opada. Generalnie jak się jeździ z podniesioną szybką to wtedy wiatr mocno podrywa tego pinklocka. Ja mam mojego szoja już z 5 lat i się trzyma.

szwedzkikucharz
03.03.2012, 09:56
Chyba najlepiej przymierzyć oba. Mówi się o głowie "typu" Shoei i "typu" Arai. Mi Hornet zupełnie nie leżał, za to X3 po prostu poezja :)
Nie wiem o co chodzi z tym brakiem pinlocka w Arai bo u mnie był. Jest też dużo większy niż w Shoei.

PARYS
03.03.2012, 10:18
Jest też dużo większy niż w Shoei.
O to to to to :Thumbs_Up:
Niby w szoju wystarczający jest, tzn pole widzenia duże przez pina ale mam wrażenie, że właśnie przez swój kształt i wielkość nie lubi wiatrów przy podniesionej szybie.

Bartasso
22.03.2012, 14:28
czy ktoś się orientuje czy google z tematu:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=12857

spasują do horneta?

RAFWRO
22.03.2012, 19:22
Jak się dogadasz z Puntkiem, że weźmie gogle do pracy, to mogę podjechać do niego z moim S.hornetem i sprawdzić w realu. (mam blisko)

puntek
22.03.2012, 19:59
Jak się dogadasz z Puntkiem, że weźmie gogle do pracy, to mogę podjechać do niego z moim S.hornetem i sprawdzić w realu. (mam blisko)
Już nie masz blisko - pracam w Żórawinie od 3 tygodni :( model podałem 3450 )

Bartasso
22.03.2012, 20:01
dzięki Panowie, ponoć podpasują więc biorę je, reszta puntku na prv

RAFWRO
25.03.2012, 14:49
A to nie wiedziałem, że awansowałeś..
R

Już nie masz blisko - pracam w Żórawinie od 3 tygodni :( model podałem 3450 )

Roxi
12.05.2013, 18:48
Jakby kogo interesowało, to hornet jest w promocji za 349 euro:
http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_IE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shoei-Hornet-DS/SubProducts/Shoei-Hornet-DS-0001&ChangeAction=SelectSubProduct
Chyba szykuje się następca. Może z blendą.

Rector
12.05.2013, 20:41
Ja ze swojej strony napiszę, że na ebay można bez problemu kupić X-lite X-551 za coś około 300 EUR, za ~350 EUR w malowaniu.

Kask ma blendę i jest ok.

Sam stałem przed dylematem Shoi, Arai a padło na X-lite.

Roxi
12.05.2013, 21:00
Taniej go można kupić w pl.
http://www.all4bikers.pl/kaski-xlite-kask-xlite-x551-c-2_13_47.html
Mierzyłeś przed zakupem? Bida z wystawką tych kasków fajniejszych enduro. Chyba mało się tego sprzedaje albo nie wiem czemu:)

Rector
12.05.2013, 22:51
Taniej go można kupić w pl.
http://www.all4bikers.pl/kaski-xlite-kask-xlite-x551-c-2_13_47.html
Mierzyłeś przed zakupem? Bida z wystawką tych kasków fajniejszych enduro. Chyba mało się tego sprzedaje albo nie wiem czemu:)

Niestety nie można, pisałem do nich, kasków nie mają na stanie, sprowadzają z Włoch ale niestety dużo drożej niż na stronie.

Nie mierzyłem tego modelu nie było gdzie, mierzyłem Shoi, Arai, i X-lite inny model i zawsze pasowała na mnie M-ka. Więc zamówiłem M.

Jak ktoś będzie chciał M przymierzyć i ma niedaleko to nie widzę problemu.

Mirek Swirek
12.05.2013, 22:56
Ja ze swojej strony napiszę, że na ebay można bez problemu kupić X-lite X-551 za coś około 300 EUR, za ~350 EUR w malowaniu.

Kask ma blendę i jest ok.

Sam stałem przed dylematem Shoi, Arai a padło na X-lite.

X-lite daje rade, ale jak będziesz miał ochote na zmiane, to zachęcam do Arai Tour np. W moim mniemaniu Hornet nie dorasta mu do pięt! Miałem obydwa, z czego Hornet zmienił właściciela bardzo szybko. Arai zostanie do końca mego, lub jego :)

Rector
12.05.2013, 23:09
Arai leżał bardzo dobrze na moje głowie, shoi zupełni mi nie pasował i odpadł w przedbiegach, Arai ma jedną poważną wadę - Cenę :)

Mirek Swirek
12.05.2013, 23:41
W całej rozciągłości musze się z Toba zgodzić. Ja kupiłem Arai praktycznie nowy od człeka który sprzedał motocykl z przyczyn losowych, a kask pachniał sklepem jeszcze w cenie okazyjnej. Zdrówka.

PARYS
03.10.2013, 19:04
Gdzie w wawie można przymierzyć tego Araia? Wie ktoś?
Muszę kaska nowego kupić bo aktualny już dożywa swych dni...

AdamB
03.10.2013, 20:45
Gdzie w wawie można przymierzyć tego Araia? Wie ktoś?
Muszę kaska nowego kupić bo aktualny już dożywa swych dni...
Araia tour można przymierzyć w Motorismo na Modlińskiej. Jakieś dwa tygodnie temu kumpel wziął takiego od nich na kilka godzin żeby pojeździć i zobaczyć czy jest wart swojej ceny.

PARYS
04.10.2013, 16:20
Tu znalazłem taniej (tak mnie się wydaje): http://www.4ride.pl/catalog/product/view/id/5020/

Sześć

erwinw
06.10.2013, 07:00
Mam horneta i Uvexa enduro. Na plus horneta materiał wyściółki i pinlock. Nie jest cichszy niż uvex, nie jest też wygodniejszy (subiektywna ocena). Daszek robi jedynie dekorcję, bo nie da się go w przeciwieństwie do uvexa obniżyć na tyle by osłaniał przed słońcem. Dodatkowo generuje hałas (myślę, że deflektor załatwi ten problem). Ogólnie kask przeciętny, nie wart w/g mnie tych 2 koła w polskiej dystrybucji. Ja kupiłem używkę w stanie idealnym za 1000zł i to max na ile wyceniam ten produkt.

Tymon
07.10.2013, 11:54
A czy ktos wie moze gdzie I za ile mozna dostac komplet srubek do tego kasku?
Wszedzie maja tylko 3 w sprzedazy a jest w komplecie 5...