PDA

View Full Version : Reflektory Rd 07


Grzesiek3M
01.08.2017, 23:51
Cześć!
W mojej Afryce, od kiedy ją kupiłem światła były przerobione tak, iż oba reflektory
świecą cały czas. Daje to tyle co nic, za to dość często ludzie z naprzeciwka mi mrugają.

Czy jest jakiś sposób, aby poprawić światła w Afryce?Tak, abym nie oślepiał ludzi z naprzeciwka i przy okazji sam widział gdzie jadę.
Zamontować nowe reflektory (np. wesem) ze zdrowymi odbłyśnikami lub zaadaptować jakieś inne? Wracać do oryginalnego rozwiązania, światła mijania i drogowego w osobnych lampach, czy szukać czegoś zespolonego?

Przeszukałem forum i jedyne co znalazłem to nie działający
link do Afripedii...

Z góry dzięki!

apex
02.08.2017, 06:59
U mnie w RD07A też świecą dwie lampy ale daja całkiem przyzwoite światło jak na 21 letni reflektor.

dawid8210
02.08.2017, 08:01
Mrugają bo masz źle ustawione światła. Reflektory są regulowane śrubkami. Śrubki są z tyłu każdej lampy. Pokręć nimi to pomoże.

Andrzej998
02.08.2017, 09:15
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19889&page=38

szynszyll
02.08.2017, 11:00
to w jakiej konfiguracji swieca swiatla w AT zalezy od kraju pochodzenia. jezeli nie jestes zadowolony ze swoich i masz w motocyklu porobione jakies przerobki to nalezy caly ten uklad solidnie przegladnac jak to jest zrobione. ostatnio u Spajdera przerabialem taka rzezbe, ze ho ho. po zweryfikowaniu poprawnosci polaczen musisz ustawic prawidlowa geometrie swiatel. do tego zaloz dobre zarowki H4 i dopiero wtedy zastanawiaj sie nad dalszymi wymianami. nieprzesadzone LED rowniez warto dolozyc.

ziutek2002
02.08.2017, 11:17
Też tak miałem (zdublowany układ). Powróciłem do oryginału (jedno światło) + mocna H4 Tungsrama. Druga lampa to ,,długie''. Zanim zaczniesz regulować weź pod uwagę to, że ustawienia są może prawidłowe a Ty po prostu jeździsz na włączonych dwóch różnych światłach.

Grzesiek3M
02.08.2017, 11:27
Raczej poprawy wymaga ustawienie, w obu reflektorach mam żarówki podwójne.
Przełączanie mijania/drogowe działa w obu.
Co nie zmienia faktu, że jak je opuszczę to światła pewnie będzie jeszcze mniej.....
Stad pomysł wymiany na coś świeższego.

Kisiel
02.08.2017, 12:53
Zacznij od regulacji. Jak je opuścisz może się okazać, że światła będzie więcej, bo zaczniesz oświetlać sobie drogę a nie korony drzew... :)

I sprawdź, czy oba reflektory są mijania/długie, bo jak wspominał ziutek2002, możesz jeździć na reflektorze tylko do długich, oślepiając innych.

Grzesiek3M
02.08.2017, 12:55
Dzięki! Od tego zacznę.