PDA

View Full Version : Klejenie ch³odnicy?


adoado0
11.04.2017, 10:29
Przetar³a mi siê prawa ch³odnica, prawdopodobnie co¶ o ni± tar³o, i teraz cieknie. Widaæ wytarcie na ok 2x2 cm na p³askiej powierzchni.
Czy takie co¶ da radê kleiæ? Czy mo¿e z jakiego¶ powodu nie zaleca siê klejenia? Temat jest mi obcy - w samochodach siê klei i to jezdzi - jak tutaj? Nie jest to ryzykowne, ¿e po¼niej mi to 'walnie' poza domem?
Trochê ¿al topiæ kolejne $, je¿eli nie jest to KONIECZNE, a obecny bilans w³o¿onych pieniêdzy do przejechanych kilometrów jest ujemny ;)

dawid8210
11.04.2017, 14:58
Ja kilka lat je¼dzi³em na klejonej a¿ zaczê³o siê pociæ. Kolejne wklejanie zrobi³em z drobn± siatk± metalow±. Trzyma. A tê ch³odnice przeciera owiewka. Warto na te klejone miejsce wkleic kawa³ek gumy by owiewka nie przeciera³a tego miejsca.

Maurosso
11.04.2017, 19:49
Znajomy mechanik stosuje cu¶ takiego (w tym tak¿e do ch³odnic):

http://www.technicqll.pl/index.php/pl/produkty/epoksydy/16-pasta-aluminiowa-epoksydowa

Tanie i do dostania w wiêkszo¶ci sklepów.

W instrukcji obs³ugi dodali tak¿e:
"Do wzmocnienia naprawianego miejsca mo¿na u¿yæ Siatki Szklanej T-048."

Cassini
11.04.2017, 21:55
Ja tym poklei³em ch³odnicê w toyocie - rozciek³o siê po roku od p³ynu. Ch³odnice w afryce s± chyba mosiê¿ne wiêc moim zdaniem tylko lutowanie srebrem wchodzi w rachubê.

dawid8210
12.04.2017, 08:51
Dó³ ch³odnicy, tam gdzie siê przeciera jest aluminiowy.

adoado0
30.06.2017, 12:21
Odda³em do klejenia lolanie w Chojnicach, zap³aci³em kilka dyszek, od 1000 km nie zauwa¿y³em problemów, wygl±da to to solidnie, przy gotowaniu na offie równie¿ nie wydarz³o siê nic niepokoj±cego z tym miejscem.
Zabezpieczy³em to przylepn± piank± by ponownie co¶ tam nie obtar³o tych miejsc, na jedej i drugiej ch³odnicy.