PDA

View Full Version : Zawieszenie-jego ustawienie i regulacja


myku
11.04.2017, 00:34
Temat rzeka i bardzo indywidualny,ale musze przez niego przebrnac.Jak macie ustawione przednie i tylnie zawieszenie?Ile klikniec i obrotow maja poszczegolne sroby.Ile wazycie przy swoich ustawieniach i gdzie na nich jezdzicie.Jakie jest ustawienie fabryczne,bo u mnie cos nie teges.Przyz malych nierownosciach cos wali z przodu jakby metalicznie i mam wrazenie ye to cos w widelcu. Napiszcie jesli mozecie jakie sa wasze ustawienia i zaczne eksperymentowac :)

maciej33
11.04.2017, 05:09
Na zbiorniku powinienes miec naklejke ,jakie cisnienie w przednim widelcu ma byc

myku
30.04.2017, 21:31
Ustawilem zawiesztenie wg servisowki i jest o niebo lepiej niz bylo.I teraz mam pytanie bo wyczytalem na watku w innym dziale,ze standartowe ustawienia tycza sie wygi 75-85kg czy jakios tak.A jak ktos wazy wiecej to czy powinno sie isc w kierunku twardszego ustawienia na teren i asfalt czy jak?Cz pododawac wszystkie klikniecia i obroty w kierunku H czy S?Moge eksperymentowac alechce miec jakies wytyczne czy cos,jak ruszyc temat

Babel
30.04.2017, 22:07
Może pomoże:
http://x-cross.pl/wysockich-sposob-na-amory/

myku
30.04.2017, 22:42
Dzieki. Chyba właśnie o to mi chodziło. Teraz tylko pozostaje opisać która środa za co odpowiada i kręcić. Manual mam po angielsku ale już dojdę do ładu. Dzięki :Thumbs_Up:

radiolog
21.05.2017, 15:52
Podszedłem z miernikiem do pomiarów i coś tam dodałem, cos ująłem, generalnie przód mieści sięw dynamicznym SAGu, tyłowi brakuje, doszedłem do maxa napięcia wstępnego,ale dalej jest za duże ugięcie. Natomiast w instrukcji obsługi jest chyba błąd, bo napisali, ze standardowo jes 7 kliknięć od ustawiebia minimalnego, a mnie wyszło,ze od maxymalnego, bo dodałem 4 i zostały tylko 3, a wszystkich klikcięć jest 36.
Natomiast mam pytanie czy pełny obrót przy regulacji bezstopniowej, to jest 180 stopni jak jest śruba z wycięciem na śrubokret, a 360 haj sześciokątna
Chodzi mi o regulacje w NAT
W centrum na srubokret jest odbicie a szesciokąt na napięcie wstępne jak na obrazkuhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170521/cc9224f4ab66c99af0e619b2fe302409.jpg

Ja mam tak w stusunku do tego co wyjechalo z fabryki, waga 92 kg

+3 klik napiecie wst. tył
-1 klik odbicie tył
+ 4 obrót napięcie wst. przód
+ 3 kliki dobicie przód
- 3 obroty odbicie przód

MajQ
22.05.2017, 14:33
Ja ważę 94 kg i mam 175 cm wzrostu. Przód usztywniłem o jeden stopień a tył bez zmian i jest ok. Na "fabrycznym" przód mi za bardzo nurkował przy hamowaniu. teraz vsyo harasho.

radiolog
22.05.2017, 17:37
Ale czym usztywniłes, dobiciem czy napieciem wstępnym?
Po wyższych ustawieniach, nic nie nurkuje,ale ciut za twardy,odjąłem 1 obrót napięcia z prodzu i 1 dobicie. Z tyluzmniejszylem o 2 napięcie,dodałem 2 dobicia i odjąłem 2 odbicia zobaczymy.
Ale jak przód da sie dynamiczny sag, ustawić, to tył klęka i nawet na max napięciu jest 9 cm ugięcia

myku
22.05.2017, 18:46
Wezcie jeszcze napiszcie ktora sruba jak sie nazywa,napiecie wstepne,dobicie,odbivie,przod i tyl-Niby wszystko jasne ale bedzie jeszcze jasniej.Ja teraz jezdze na ustawieniach fabrycznych,ktore sam ustawilem wg manuala.108kg zywca plus ciuchy.Narazie badam co i jak.Potem bede po 1 kliknieciu jechal w gore,a potem po jednym w dol az wreszcie bedzie idealnie

radiolog
22.05.2017, 18:52
Przód: ta sześciokątna na górze to napięcie wstępne, w srodku na śrubokręt na na odbicie -te chodzą bez kliknięć, ta na dole od spodu lagi to na dobicie
Tył: pokrętło to napięcie wstępne, na dole po lewej podstawa amora do odbicie, na gorze po prawej przy tym gazowym czymś amora to dobicie, te wszystkie 5 chodzą na kliki

myku
22.05.2017, 18:55
Czyli odbicie przodu jest na gorze ?A ja myslalem ze na dole.Teraz wszystko jasne
Czyli gora srubokret z przodu to odbicie a gora srubokret tyl to Dobicie?

radiolog
22.05.2017, 19:10
Tak dokładnie

myku
22.05.2017, 19:17
To chyba dlatego nie kumalem tego bo jest na odwrot i myslalem ze cos zle rozumiem,Dzieki.Teraz przynajmniej wiem co czytam.