PDA

View Full Version : Dławi przy 4tys. obrotów


523adrian
10.04.2017, 20:47
Witam kolegów, dzisiaj po zimie zdecydowałem się odpalić Królową, całą zimę była podpięta pod prostownik i trochę "urósł" akumulator, założyłem drugi ale póki co miałem pod ręką padlinę i tylko odpaliła na kablach, po odpaleniu światła pulsowały i podświetlenie zegarów mrugało, ale moto pracowało. Nowe aku już idzie kurierem. Tylko chciałem zapytać, czy ktoś miał takie objawy, że na słabym akumulatorze motocykl dławi się przy 4 tys. obrotów, a jak przekroczy ten próg to już żwawo ciągnie dalej? Czy już mam się martwić na zapas, że po zimie inne psikusy mogą wystąpić? Jeśli ktoś miał podobnie to chętnie wysłucham jak się uporał?:at:

maciej33
10.04.2017, 21:08
Moc szla z alternatora ,aku pewnie padniete przejscia nie.ma ,
Zobacz napiecie na aku ,i.nic sie nie boj ,

szynszyll
10.04.2017, 22:42
Maciej33 - co to jest 'przejscie aku'? Kiedy aku ma lub nie ma 'przejscia'?

Autor postu jak chce zachowac sprawna instalacje niech poczeka na nowy akumulator. A no i co to znaczy ze akumulator ' urosl'?

Kazmir
10.04.2017, 22:54
A no i co to znaczy ze akumulator ' urosl'?
Całą zimę jadł do syta i zrobił się gruby - taki XXXXL:D

calgon
10.04.2017, 23:00
Najzwyczajniej w świecie "Coś Ci konia dusi"!

szynszyll
10.04.2017, 23:05
jakies plamy na sloncu pewnie bo ostatnio wysyp inzynierow elektrykow na forum...

no nic - czekamy na rzeczowe odpowiedzi. nie tylko akumatory rosna przez zime, czego jestem najlepszym przykladem...

CzarnyCzarownik
12.04.2017, 12:06
To może ja powróżę w fusów. Magneto/alternator daje mniej prądu na jałowym biegu niż na wyższych obrotach - to chyba jasne. Światła ciągną swoje, pusty aku pożera pewnie też spore ilości prądu a i do silnika coś trzeba przeznaczyć na iskrę. Mogłeś zgasić światła i sprawdzić, czy wtedy silnik nie dławił się na przykład do 3tys. - co miałoby sens. Oczywiście regulator też MOŻE dostawać trochę w tyłek jak moto stoi w miejscu (słabe chłodzenie) a Ty kręcisz silnik. Magneto generuje sporo mocy a regiel musi to ustabilizować. Też jestem zdania że lepiej czekać na nowy aku.

Wojtek Hakuu
13.04.2017, 14:56
Mialem to samo przy 4000obr. lalce odbijalo objawy jakby chwilami zaplon odcinalo instalacja przekopana i ciagle bez efektow dopiero po syncho gaznikow i regulacji skladu mieszanki krolowa wyszla z kibla(wszystko to podczas jazy sie dzialo )pozdrawiam:at:

braFF
20.04.2017, 19:01
A u mnie dławienie w pewnym zakresie obrotów było z winy przytkanego filtra powietrza.