PDA

View Full Version : schuberth e1 vs shoei hornet adv


Paweł - K
28.02.2017, 21:23
Witajcie. Czy w W-wie jest ktoś kto mógłby użyczyć na krótką przejażdżkę schuberta e1. Jeździłem w shoei hornet adv, ale kusi mnie również schuberth - mówią, że cichszy. I podnoszona szczęka. Oczywiście odwdzięczę się właściwie.:beer2:
Gdyby ktoś mógł podzielić się wrażeniami - odczuciami z użytkowania e1, również będę wdzięczny. Nie dyskutuję o cenie. Z góry dziękuję za pomoc.

tyran
28.02.2017, 21:30
Napewno w Wawie mają w sklepie pokazówki.

Paweł - K
28.02.2017, 21:46
Schuberta od roku nie mają nigdzie, nawet schuberth Polska nie chce dać testówki. Gdyby były nie pisał bym. Honda plaza ma kasków jak u ruskich rakiet, ale testowych schubertów też nie mają. Jak wiesz gdzie jest to podaj namiar.

luk2asz
28.02.2017, 22:07
W maju 2016 roku dostałem taką odpowiedź :

Witam,
W tej chwili jeszcze nigdzie. Kaski testowe E1 powinny dotrzeć do dealerów w maju.
W przypadku Krakowa nasz dealer DEFENDER zamówił kaski testowe M1 oraz C3Pro.

Kaski testowe E1 pojawią się w następujących sklepach:

BIELBIKE - Częstochowa
HONDA PLAZA - Warszawa
MCS HONDA - Warszawa
MOTORWINGS - Łódź
SIKORA MOTO CENTRUM - Bielsko Biała

Pozdrawiam
Marcin

--
Marcin Szambelan
Exclusive Agent
Poland, Ukraine, Lithuania, Latvia
Ul. Świderska 109H
03-128 Warszawa
tel. +48 502 606 906



Nie porównam Ci tego kasku z Shoei ale mogę subiektywnie opisać zalety i wady.
Zalety:
cisza, cisza, cisza
Pewnie cicho jest tez przez wysoką szybę ale jest naprawdę cicho. 1000 km na raz , muzyka na pół gwizdka i jak kładę się spać to mi nie szumi w głowie.
Możliwość podpięcia Scali dedykowanej.
Dobra wentylacja
Szczęka - coś zajebistego - obsługa jedną ręką bez problemu.
Regulowany daszek.
Blenda - dobra jakość, nie zacina się.

Wady - mhm?
W moim daszek lekko wibruje.
Przy wysokiej szybie wentylacja na szybkę jakby nie działa.

Dopiero teraz zrozumiałem, że nie ma co kupować tanich kasków jak chcesz mieć cisze :-)

greszczyn
08.03.2017, 00:16
sprawiedliwy - nie wiem czy widziałeś : https://www.youtube.com/watch?v=X933-2gWF0A&list=PLcaxhpCl67JAAHW_q93cKWN_UQhZV_b8c&index=6&t=13s, bo ja miałem podobny dylemat , i konkluzja w tymże filmiku po części przeważyła szalę , co do zakupu Shoei Horneta.
Pytanie ,czy teren też ,czy tylko miasto i asfalty ? Dotychczas jeździłem w Shark EVO ONE , by połączyć " zwiedzanie" terenu .... z jazdą po mieście i asfalcie .
Jak coś jest do wszystkiego to w mojej opini , jakaś część naszych oczekiwań nie zostanie spełniona.
Shark EVO ONE wady , których chciałem uniknąć w następnym kasku :
1.Bardzo głośny szum powietrza , plus uderzenia powietrza o skorupę kasku powyżej 80km/h , na crf 1000 wrażenie jakby ktoś nap.... Cię zwinięta gazetą po kasku .
2.Przy podnoszeniu szczęki ,szyba porusza się bardzo blisko uszczelki ,co po założeniu pinlocka powoduje jego rysowanie(od wewnątrz), i to centralnie na linii wzroku.
3.Z czasem, aby domknąć szczękę trzeba to zrobić oburącz , czyli podczas jazdy nie domkniemy dobrze szczęki jedną ręką .
4. Przeciekająca szyba . ( co z tego ,że zetrzesz wodę z zewnątrz ...)

Punkty 2,3,4 to są te rzeczy, które zdecydowały ,że wybrałem Shoei-a a nie Schuberta ,czyli brak jakichkolwiek dodatkowych ruchomych elementów , albo np. szyba dotykająca daszka ,czy sam daszek bardzo wiotki mogący wibrować . Schuberta przymierzałem (nie jeździłem) zwracając uwagę na szybę ,czy szczękę (z racji innego producenta i jakości wykonania w stosunku do Sharka) jednakże zdecydowałem o zakupie Horneta .
Shoei jest w miarę cichy ,bo jak jednak lubisz odkręcić manetkę, badź przy domknięciu gazu , bulgoty z tłumika "robią to coś" , to jeszcze trochę będziesz je słyszał :) a na trasie nie będziesz musiał przekrzykiwać własnych myśli .

Co do zalet Sharka EVo ONE ,gdyby ktoś chciał zanabyć , to :
1. łatwość zakładania i ściągania
2. duży "air flow" podczas upałów
3. blenda p.słoneczna ( daje radę gdy słońce jest wysoko) , natomiast gdy słońce jest nisko nad horyzontem ...masakra

Africa Tigg
08.03.2017, 11:45
To ja jeszcze dołoże swoje "5 groszy" do tematu.
Mam Schubertha E1 i jestem mega zadowolony, przymierzałem też Shoeia w sklepie, ale w mojej ocenie Schuberth jest wygodniejszy dla mojej głowy, a wnętrze kasku wykonane z przyjemniejszych, lepszych materiałów.

bigboykr
08.03.2017, 12:46
Te kaski mają zupełnie inny kształt wewnętrzny. Mi pasuje tylko E1. Bez przymiarki się nie obejdzie.

krakus
08.03.2017, 13:17
tak jak wyżej napisane. Shoei i Schuberth są na dwie różne głowy. Shoei kompletnie nie leżał na mojej głowie. Schuberth idealnie. Pojedź i przymierz. Bierz to co lepiej leży na twojej głowie.

Paweł - K
28.03.2017, 00:24
Dziękuję za odpowiedzi. Chiałem się upewnić, że wentylacja w e1 jest ok. W shoei neotec i hornet wentylacja jak dla mnie pierwsza klasa. Moje kryteria jakie biorę pod uwagę przeważają za kaskiem szczękowym, choć hornet pomimo, że nie szczękowy to dobrze leży. Rozważam tylko pomiędzy shoei a schubert, inne nie. Co do rozmiarów e1 i shoei dobrze leżą, choć w shoei wyściółka jest grubsza.

bigboykr
28.03.2017, 08:31
Przede wszystkim sprawdź, czy E1 leży Ci dobrze na głowie. One nie każdemu pasują. Dla mnie jest idealny. Przejechałem w nim jesienią Złombol 5300km na ETZ 250. Wentylacja, cichość - bajka. Daszek może przeszkadzać przy większych podmuchach wiatru.
Wada... po pół roku pinlock "się skończył" w sensie stwardniał i przestał być szczelny. Kupno nowego za 100 zł rozwiązało problem.