PDA

View Full Version : Opłaty w Armenii


CeloFan
25.02.2017, 12:30
:Thumbs_Up:
W 2012 roku wystarczyła wiza za około 30 zł kupowana na granicy. W 2014 roku, wiza zniesiona, niepotrzebna ale obowiązkowe ubezpieczenie przy wjeździe za kilkadziesiąt zł i minimum na tydzień, choćby jechać tranzytem.
Czy ktoś ma sprawdzone informacje o opłatach za motocykl na ten rok?
Ile i za co trzeba zapłacić? Czy ubezpieczenie można wykupić wcześniej online i wydrukować sobie, czy jest to możliwe tylko na granicy? Który ubezpieczyciel jest najbardziej "przyjazny finansowo"?
Czy prawdą jest że robi się opłatę również za wyjazd? Ile to pieniędzy i za co?

Jan
25.02.2017, 14:28
W tamtym roku (maj 2016) na granicy wjazd/wyjazd zostawiłem jakieś 350zł. Oj strasznie nas wkurzyli wtedy!!!

CeloFan
25.02.2017, 14:44
:Thumbs_Up:
A coś więcej? Za co właściwie się płaci? To ubezpieczenie? Jakieś OC?
Ile za wjazd a ile za wyjazd? Na ile czasu? Masz jeszcze ten kwit? Może jest nazwa ubezpieczalni na nim albo adres WWW?

Emek
25.02.2017, 15:59
Opłata wjazdowa wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem bo tam nie działa zielona karta. Coś jak strachowka w Kazachstanie tylko liczą też za wjazd własnym pojazdem. Za auto to koszt koło 50 ojro, moto pewnie taniej. Kiedy lecisz? Ja będę ok 20 maja wjeżdżał to mogę bliższe dane podrzucić.

CeloFan
25.02.2017, 16:40
:Thumbs_Up:
Będę na przełomie kwietnia i maja na granicy. Widzę że trzeba zachować po prostu czujność ważki. Nie że kasa, bo jak trzeba to trzeba. Chodzi o to żeby się nie śmiali że Polak dał się oszwabić na wschodnich ziemiach :cool:

ofca234
26.02.2017, 23:27
widzę, że jest zainteresowanie to przeklejam to co napisałem na innym forum:

długo i szczegółowo (2015):

- http://moto.elban.net/2015/08/17/nieprz ... z-armenii/

w skrócie:
- wyjazd 21$, agencja celna za darmo (bez agencji nic nie wypełnisz)
- wjazd 15$, agencja celna 10 lari - chcieli 30 euro
- OC -> 15$, tyle, że razem z noclegiem w budzie + flaszka Soplicy z bezcłowego. cena s$artowa OC -> 40$

drogówka: dwie "złote" monety z Orlenu ;)