PDA

View Full Version : Noclegi U Motocyklisty - Moto Travel Sleep


kamil_w
16.11.2016, 12:41
Bonżur :)

Moi mili startujemy z nowym tematem :

Tworzymy z kolegą Mapę Darmowych Noclegów Moto Travel Sleep - po znajomych .

Zalążek powstaje na grupie FB https://www.facebook.com/groups/mototravelsleep/ ale liczę, że z Forum też ktoś przybędzie i zagęści naszą mapkę.

zapraszam do grupy lub kontakt telefoniczny lub meilowy

Na mapce planujemy umieścić również wszystko co przyjazne motocyklistom , sklepy , serwisy , puby , zloty , etc.



Zapraszam na :

https://www.facebook.com/groups/mototravelsleep/

kontakt :

Kamil 794 0siedemnaście 606

mototravelsleep@gmail.com

Neo
16.11.2016, 13:01
Bez logowania do twarzoksiążki nie rabotajet. Czyli ludzie bez konta nie poużywają.

Kici
16.11.2016, 14:12
Poużywają bo mapa nie jest w twarzoksiążce tylko w mapach googlowych co mi niezbyt sie podoba bo dostęp będzie miał każdy kto ma linka.

tyran
16.11.2016, 19:22
Pomysł przedni!

MartaG
18.11.2016, 10:45
Pomysł wydaje się fajny, taki couchsurfing dla motocyklistów :)

Jednak trzeba uważać bo świat jest pełen świrów :dizzy: :D

Pozdrawiam
Marta

kamil_w
18.11.2016, 18:20
Zgada się ten kto ma link ma mapę ale :

Mapy google to możliwość wklepania trasy na czystej mapie i porównania kto oferuje nocleg na Twojej trasie

Użytkownik będzie pokazany tylko w miejscowości , chyba że będzie to duże miasto to będzie też ulica ale bez nr tak żeby nie ktoś nie mógł dokładnie sprecyzować adresu.


jeśli nie masz konta na fb , napisz mi priv a i tak na mapie się znajdziesz , grupa fb to tylko forma komunikacji i zebrania w miarę w jedno miejsce użytkowników


couchsurfing to przyszłość zaczynamy od małego POLSKIEGO podwórka a później nawet i na księżyc


bez dużej liczy użytkowników będzie kicha z tego :(

Piotr_As
19.11.2016, 22:16
Osobiście jestem na NIE w tworzeniu takiej mapy. Dostałem nawet prywatną wiadomość -może nawet od CB na FB. Jeżeli będę szukał noclegu za darmochę to go znajdę-świat jest pełen życzliwych ludzi, którzy to nigdzie nie muszą się ogłaszać.
Jak już @MrtaG napisała "Jednak trzeba uważać bo świat jest pełen świrów"

Pozdro
PiotrAs

tomajkAT
20.11.2016, 08:15
Idea bardzo fajna, można zakładać, że brać AT czy nawet innych marek jest ok. Ale faktycznie może nie świrów, ale wręcz złoczyńców którzy wykorzystają z premedytacją dane by zrobić ..... no i tego wolę nawet już nie wymawiać.
Radziłbym by było to coś zamkniętego, gdzie dostęp do takich informacji mają ludzie sprawdzeni i z rekomendacją.
Na FB było jak złodzieje dziękują userom za "zaproszenia" i że postarają się w terminie przybyć, ale od nawału pracy mogą się nie wyrobić.

Piotr_As
20.11.2016, 13:14
Lepiej uaktualnić Afrimapę o bazę noclegową.

Pozdro
PiotrAs

nicek27
20.11.2016, 22:58
Też mam mieszane uczucia. Tak jak tu z forum czabyło to się noclegowało ludzi. Się ktoś udziela, widzi się czyjeś wypowiedzi itd. Człowiek inaczej podchodzi.
Aaale jakby mi nagle ktoś z pupy się na kwadrat zwalić chciał..no nie wiem.



:)

kamil_w
21.11.2016, 22:44
Oczywiście macie rację , tylko broniąc projektu , na mapie nie podajemy dokładnego adresu może być sama miejscowość lub ulica bez nr domu , podajesz kontakt taki jaki chcesz nie wnikam co to jest ,

Jeśli będziesz chciał kogoś sprawdzić spokojnie możesz wejść na grupę i sprawdzić i pogadać ze znajomymi etc .

czy strona jest zamknięta czy otwarta jakie to ma znaczenie , jeśli bym był złoczyńcą zalogowałbym się na Afrimapę czy mapę na forum Trampka i bez problemu uzystał takie same dane . nie wspominam już o tym że jeśli zbój, który chciałby kogoś inwigilować nie będzie tego ręcznie przez przeglądanie jakieś mapy.

Nawet forum czy FB jest wylęgarnią informacji o człowieku , które wprawiony złodziejaszek jest w stanie wykorzystać w niecnych celach .

Zawsze zastanawiałem się jak działa BlablaCar , takie same obawy ze zabierzesz świrusa do akta a zrobiłem kilkanaście kursów transportując obcych i nic się złego nie stało i nie słyszałem żeby cokolwiek się wydarzyło

tak że ten jak coś to zapraszam

robertG7
22.11.2016, 13:25
Moim zdaniem to powinno być tak: wybierasz się gdzieś w podróż, to zarezerwuj sobie środki pieniężne na noclegi albo pod namiot do lasu. Chyba że przyjaciel, kolega gdzieś na trasie to się można zwalić na głowę i flaszkę zrobić przy okazji. Ale nie do obcego człowieka, bo ja motocyklista, ty też to będzie tak bratersko i wogóle.

Stolek
22.11.2016, 18:29
couchsurfing.com pewnie tez tak powstawał, i pewnie też miał sporo głosów przeciw i "że jakto tak, obcy w mieszkaniu?". A jednak im sie udało

Ja tez raczej nie skorzystam, ale @kamil_w, próbuj, bez próby nic nie wyjdzie :)

matjas
22.11.2016, 19:19
Jest Afrimapa. Jak ktoś chce nocować ludzi może dodać taka informacje a nawet telefon. Po co mnożyć byty.

M

Emek
22.11.2016, 20:10
Jakoś nie kumam idei. To tak trudno nocleg znaleźć, krzaczory pod namiotem niemodne? Afrimapa ma sens bo w razie awarii czy innych problemów można namierzyć kolegę z forum i poprosić o pomoc. Ale wbijać się do kogoś obcego na bazę za noclegiem bo też jeździ motocyklem? :confused: Chyba że chodzi o coś innego? Brak FB powoduje że nie istnieję więc sprawdzić nie mogę :D.

PawelM.
25.11.2016, 13:13
Pomysl niby ok itp ale mam male dzieci i nie ma opcji bym kogos zupelnie obcego mi wzial do domu na noc. Pomoc na drodze, scholowac i dac narzedzia, znalezc hotel itp tak. Dlatego skoro jest na forum juz cos podobnego to aktualizowac to