PDA

View Full Version : zaciecie zaworka


szynszyll
11.11.2016, 21:09
yo

po raz kolejny w ostatnim czasie spotykam sie z taka usterka, ktorej wczesniej jakos nie spotykalem.

objawy sa takie ze silnik nie pali, zalewa sie strzela i ogolnie pierdoli zamiast robic co nalezy. winna temu jest sprezynka zamontowana w zaworku igliocwym i odpowiadajaca za amortyzowany ruch gora - dol takiego pypka wystajacego z zaworka. sprezynka sie zacina i pypek nie chodzi gora dol. jak sie go palcem nacisnie to puszcza i zaczyna pracowac. zaznaczylem pypka strzalka na fotce. pypek ma lekko chodzic gora dol bez zaciec. mam teraz na podnosniku rd07a w ktorej po transporcie na furgonetce kilkaset kilometrow zaciely sie oba pypki i nie szlo zapalic motocykla. po rozruszaniu pypkow zapalila od strzala. profilaktycznie zalozylem nowe zaworki. ale czasem jest sie w drodze w czarnej dupie i sklepu z zaworkami nie ma. co ciekawe gaznik nie leje przelewami. ale silnik ni pyty nie zapali. reasumujac - amortyzatorek ma chodzic jak nie powiem co w czym ;)

sizyrk
11.11.2016, 23:20
To chyba w mojej

szynszyll
11.11.2016, 23:38
Dokladnie - juz po wszystkim :) ale warto wiedziec. Paliwo sie nie przelewa a silnika nie zapalisz. Nawet z pomoca Samostarta. Nowe zaworki i PYK! Zapalila od dotkniecia. U Raviegi bylo to samo. Sztywno zacieta sprezyna w zaworku. I w paru innych.

matjas
15.11.2016, 08:24
Pamiętasz historię jaką miałem z tym 300Versity? Dalej temat nierozwiązany a pypek chodził jak wiesz co gdzie :D