PDA

View Full Version : Czy już trzeba było wymienić tarcze?


Krzych_BBI
27.10.2016, 13:08
Cześć!
Chciałbym uzyskać opinię Szanownego Grona na temat wymiany tarcz hamulcowych, a mianowicie:
motocykl AT RD07C (Austria), 2000r, przebieg 51 tys.km z małym kawałkiem, zdławione gaźniki, wałek zdawczy jak nówka, a wymienione tarcze hamulcowe...Początkowo myślałem, że może ten przebieg to 151 tys. km ale stan chociażby wałka bardziej kwalifikuje na 51 tys. km.
Moja AT ma już prawie 80 tys. i ma jeszcze oryginalne tarcze, które uważam, ze jeszcze kilka sezonów posłużą...a luz wałek - zębatka już tam jakiś jest i zdecydowanie większy niż w opisanej wyżej. O co może chodzić z tą wymianą tarcz?
Dzięki za wszelkie sugestie i uwagi.

Dubel
27.10.2016, 13:12
Np. tarcze byly skrzywione po wypadku lub rownie dobrze poprzedni wlasciciel nie zmienil klockow na czas i zajechal tarcze. Przyczyn moze byc bardzo wiele. Oceniaj motocykl po caloksztalcie.

Pozdro

Emsi
27.10.2016, 13:34
No a jeśli motocykl był używany prawie cały czas w mieście?, chyba też się szybciej zużyją przy bardzo częstym hamowaniu?

Emek
27.10.2016, 13:55
Ocena przebiegu motocykla po tarczach to wróżenie z fusów. Nie ma sensu nawet tego analizować.

Mhv
27.10.2016, 13:59
Dokładnie, to jeden z wielu czynników, a rozgrzane tarcze + kałuża też może zrobić swoje.

Krzych_BBI
27.10.2016, 14:13
Generalnie chodzi mi o to, dlaczego przy tak niskim przebiegu motocykla zostały wymienione tarcze...nad tym tylko się zastanawiam. Poza tym motocykl jest jak najbardziej w porządku...oglądałem, jeździłem, macałem :)

Dubel
27.10.2016, 14:54
No to generalnie dostales pare mozliwych przykladow ;)

Krzych_BBI
27.10.2016, 15:04
No to generalnie dostales pare mozliwych przykladow ;)

:Thumbs_Up: :)

Dzięki

matjas
28.10.2016, 18:00
moja AT miała 98kkm i wałek IDEALNY. Tarcze też oryginał ale przednia felga była wymieniona...
daj spokój - przy tym wieku i niewiadomej historii pojazdu nie ma się co przejmować. na szczęście AT to jeden z mało płatających figle motocykli więc przebieg jej niestraszny.

m

Blacha-Gdynia
28.10.2016, 18:24
W mojej poprzedni właściciel ruszył z blokadą (Przemo do tablicy).

Dzieju
29.10.2016, 08:18
Na tylnej tarczy zrobiłem 61tyskm (Lucas) , przednią wymieniłem przy blisko 200tyskm mając sporo poniżej min grubości. Mam podstawy twierdzić że nie była wcześniej wymieniana.
W 07 masz dwie to i wolniej się zużywają w stosunku do 03 przy zbliżonym stylu jazdy.
Nie ma szans zużyć ich przez 50tyskm jeśli nie nastąpiła jakaś szczególna sytuacja jak skrzywienie mechaniczne , ciągła jazda z blokującymi hamulcami , bardzo twarde klocki , ciągła eksploatacja w błocie , agresywna jazda z częstym hamowaniem , .....
Zakładam że nikt normalny nie doprowadza do szczególnych sytuacji , ale bywa różnie.
Porównanie do wałka do tarcz nie ma sensu , ja mam ponad 200tyskm a wałek ciągle w idealnym stanie.
Także omawiana 07 może mieć i 50+przyśpieszone zużycie tarcz i 150tyskm+ dobry egzemplarz wałka ze spokojną jazdą i wymienione tarcze.
Może coś zasugeruje ciśnienie w cylindrach jak i wiele innych wyszukanych pomysłów na ustalenie prawdziwości przebiegu.

Jednakże odpowiedz sobie na podstawowe pytanie " po co i w jakim celu prowadzić takie dochodzenie" .
Jeśli sprzęt działa i jeździ dobrze to się go nie czepiać tylko w drogę.