PDA

View Full Version : Przedni Reflektor RD04


Mieciek
05.10.2016, 07:34
Przekopałem forum ale moze nie udolnie albo nie było takiego tematu.

Moja 4ka jak zapadnie mrok to swieci porównywalnie ze swietlikiem zamknietym w sloiku po ogórkach. Kształt reflektora drogowego nie jest jakiś niezwykły. Czy idzie kupic NOWY reflektor jakąś Helle czy imnnego wieśmena tak zeby podmienic ori na nowy? Przerabial juz ktoś coś takiego?
Poradzcie cos prosze.

Zmyler
05.10.2016, 07:43
Do tenerek 3aj chłopaki wkładają wesemy.Podobno b dobrze świecą. Sam kupiłem takie:http://sklep.wesem.pl/3/6718/reflektory_przednie_typu_pes2_h4_r2 -2 sztuki jednak w międzyczasie tenerka się sprzedała.

Nowy
05.10.2016, 09:25
zawsze możesz kupić reflektory od Dużego Fiata lub Poloneza. Daja radę a przeróbka to 15 min roboty

Mieciek
05.10.2016, 10:46
zawsze możesz kupić reflektory od Dużego Fiata lub Poloneza. Daja radę a przeróbka to 15 min roboty

Ale to nowe sztuki sa jeszcze dostepne? A fiat czy Poldon nie miały czasem wypukłych kloszy ( nie zeby mi to jakos przeszkadzało bardzo).
A przeróbki sa jakies poważne? Da sie wórcić do ori ( jesli zajdzie poterzeba)?

Dubel
05.10.2016, 11:26
Prosze:
http://faq.africatwin.com.pl/index.php/Reflektory_H4

Pozdro

Mieciek
05.10.2016, 11:37
O widział Pan.
Czyli szukałem mało skutecznie.
Super dzięki bardzo.
:bow:

vtwin90
13.10.2017, 20:55
Panowie z linku u mnie nic nie wynika a zabieram się właśnie do założenia lamp z Wasem bo oryginały są takie jakieś za mgłą i światło lipne. Szukałem w necie ale tylko na Forum Tereski jest opis wymiany a z Afry ni jak nie umie znaleźć .Robił to kto i który reflektory najlepiej wybrać ?

Mieciek
16.10.2017, 06:30
@Vtwin90
No link który podrzucił Dubel działał i zawierał instrukcje wymiany ori na reflektor z poloneza ( nóweczkę) ale teraz faktycznie link jakby pusty.
Ja narazie odstawiłem temat na półkę bo czasu brak i na szybkości wrzuciłem leda (slim x6) pod czasze i w ciemnych duktach robi robotę.

Dubel
16.10.2017, 11:15
Widocznie tego nie odzyskano jeszcze do Afripedi
Bynajmniej pasuje lampa od poldka z mala rzezba .
Pozdro

Skydiverek
16.10.2017, 16:28
http://sklep.wesem.pl/3/6707/reflektory_przednie_typu_pes3_h4_r2

Te miałem u siebie. Lepiej to świeci niż wypalony OEM.

vtwin90
16.10.2017, 20:26
Dzięki za info na priv Skydiverek jak lampy przyjdą w kleje przeróbkę

vtwin90
24.10.2017, 16:26
Wklejam jak ta przeróbka wygląda.Temat gdzieś lata ale nie da się do niego dotrzeć .Szybka jest ale 15 minut jak ktoś to napisał to lekka przesada.1 dzionek i zrobione koszt lampy z przesyłką to 106 zł plus klej silikon jak kto woli do osadzenia lamp.Lampy zakupione bezpośrednio w Wasem. Zdecydowałem się na ten model po rozmowach z konsultacjach u nas na Forum oraz u forumowiczów z XTZ. Średnica 139mm to wybór ok.różnicy kilku mm praktycznie nie da się zauważyć. niestety tego modelu w rozmiarze średnicy 143 m nie produkują .

Novy
24.10.2017, 18:38
A gdybyś zostawił jeden uchwyt montażowy w nowej lampie to nie wpasował by się na śrubę w ramce?

vtwin90
24.10.2017, 19:28
A gdybyś zostawił jeden uchwyt montażowy w nowej lampie to nie wpasował by się na śrubę w ramce?
Nie wpasujesz przymierzałem

CzarnyEZG
22.05.2018, 19:53
Odgrzewając temat, myślałem nad zostawieniem jednej lampy od RD04 z przodu, tak aby obsługiwała postojówkę, mijania i drogowe, a w miejsce drugiej lampy wstawić coś takiego:

https://szekla4x4.pl/lampy-robocze/13791-cree-45w-led-9x5w-.html

(aukcja poglądowa)

Przeprowadzał ktoś taką operację?
Lub mam może jakieś mocniejsze rozwiązanie o średnicy zbliżonej do 140 mm

magicl
24.05.2018, 00:29
Odgrzewając temat, myślałem nad zostawieniem jednej lampy od RD04 z przodu, tak aby obsługiwała postojówkę, mijania i drogowe, a w miejsce drugiej lampy wstawić coś takiego:

https://szekla4x4.pl/lampy-robocze/13791-cree-45w-led-9x5w-.html

(aukcja poglądowa)

Przeprowadzał ktoś taką operację?
Lub mam może jakieś mocniejsze rozwiązanie o średnicy zbliżonej do 140 mm

Tez jestem zdecydowany na podobny projekt ale nie wiem co ostatecznie wybrac. Chce zostawic jeden oryginal a w miejsce drugiego zamontowac cos bardzo mocnego jako "dlugie".

Mieciek
24.05.2018, 06:29
A reflektor/lampa robocza to przegląd przechodzi bez problemu?

Dubel
24.05.2018, 07:45
Jak osobno dlugie i ma byc mocne naj prosciej i naj skuteczniej zalozyc dobrego leda np.
https://pl.aliexpress.com/item/Zdatt-Fanless-Car-Led-Light-ZES-100W-12000LM-Headlights-H4-Led-Bulb-H1-H7-H8-H11/32832769463.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fn6o 0np
Lub
https://pl.aliexpress.com/item/Zdatt-ZES-H1-H3-H4-H7-H8-H9-H11-Led-ar-wka-Led-9005-9006-Lm/32846348498.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0flhp opL

CzarnyEZG
24.05.2018, 08:41
Dubel, chcę celowo zrezygnować z oryginalnej lampy, bo ma już swoje lata, a kąpiele błotne w Białej odbłyśnikowi nie pomogły :)
Dlatego myślę nad wymianą całej jednej.

Mieciek - Sprawę homo i przeglądu załatwia jedna lampa, w której są postojówka, mijania i długie. Druga włączana osobnym przyciskiem do użytku poza drogami. W terenówce ma na bagażniku dachowym 6 lamp w ten sposób uzasadnianych na przeglądzie i nigdy nie było problemu.

gumpinoga
02.11.2018, 22:29
http://sklep.wesem.pl/3/6707/reflektory_przednie_typu_pes3_h4_r2

Te miałem u siebie. Lepiej to świeci niż wypalony OEM.


a nie ma roznicy mioedzy prawa a lewa lampa ? jakie trzeba kupic czy nie ma roznicy prawa lewa ?

Sławekk
14.11.2018, 17:47
Gdzieś tu na forum jest cały temat wymiany lamp na te polskie 'z poloneza'
Kupić dwie jednakowe lampy do światła mijania + otwory na postojówki.
Stare lampy rozwiercić w miejscach zgrzewania z ramka stelaża.
Wklejmy nowe specjalnym silikonem ...i trzyma mocno.


p.s
Dla dociekliwych - na przeglądach wszystko ok. W nowych lampach zakres świateł mijania był dokładniejszy.


Po wymianie wkładów poprawa świateł była tak znacząca, że przyszedł czas aby zabieg powtórzyć w drugiej Afryce :)

gumpinoga
14.11.2018, 19:18
Wklejam jak ta przeróbka wygląda.Temat gdzieś lata ale nie da się do niego dotrzeć .Szybka jest ale 15 minut jak ktoś to napisał to lekka przesada.1 dzionek i zrobione koszt lampy z przesyłką to 106 zł plus klej silikon jak kto woli do osadzenia lamp.Lampy zakupione bezpośrednio w Wasem. Zdecydowałem się na ten model po rozmowach z konsultacjach u nas na Forum oraz u forumowiczów z XTZ. Średnica 139mm to wybór ok.różnicy kilku mm praktycznie nie da się zauważyć. niestety tego modelu w rozmiarze średnicy 143 m nie produkują .

jak poradziles sobie z wypoziomowaniem lamp? sa w poziomie? nie swiwca dziwnie na boki ? :)

next22
15.11.2018, 21:15
Nie ma problemu cała regulacja zostaje na swoim miejscu :)

gumpinoga
22.11.2018, 21:18
Nie ma problemu cała regulacja zostaje na swoim miejscu :)

dzieki, zrobilem i tez juz mam nowe światła,stare jednak schowałem w razie cóś :)

Mieciek
23.11.2018, 07:02
dzieki, zrobilem i tez juz mam nowe światła,stare jednak schowałem w razie cóś :)

A zostawiłeś ustawienia czwórkowe ze światło mijania na jednej lampie a drogowe jest dołączane na drugiej lampie czy przerabiałeś żeby obydwoje "oczu" świeciło jednakowo?

Sławekk
23.11.2018, 21:48
dzieki, zrobilem i tez juz mam nowe światła,stare jednak schowałem w razie cóś :)

ja tez stare schowałem bo po 6 latach łatwiej je wyrzucić:)

te w razie cóś nigdy nie nadeszło

gumpinoga
30.12.2018, 17:34
ja tez stare schowałem bo po 6 latach łatwiej je wyrzucić:)

te w razie cóś nigdy nie nadeszło

a ja swoje oddam do regeneracji luster,dlaczego bo szkla i odblysniki Stanleya sa o niebo lepsze od wessema czy jak im tam,najzwyczajniej Stanley swieca o niebo lepiej

Sławekk
31.12.2018, 11:44
możesz to jakoś potwierdzić faktami ?


p.s

jak zregenerujesz to pochwal się ile zapłaciłeś :)

ArtiZet
31.12.2018, 11:51
Kupiłem Wesemy ale na razie ich nie zamontowałem- na pewno bed świecić dobrze ale nie jest to oryginł (plastik który pewnie z kilka lat wytrzyma a Stanley 30 :)
No i nie jest to kopia 1:1 bo Wesemy sa płaske a Stanley wypukły wiec jak ktoś szuka oryginału (jak ja) to jednak regeneracja bedzie lepsza...co tez zrobie niedługo.
Cena do znalezienia w necie- celowo nie podaje firm

vtwin90
11.01.2019, 21:29
jak poradziles sobie z wypoziomowaniem lamp? sa w poziomie? nie swiwca dziwnie na boki ? :)

Sorki że dopiero teraz czasu zarobiony - ustawienie no suwmiarka odległości pomierzone i powiem że wypadło nie źle małą poprawka -uwaga chopy na wakacjach leciałem szutrem Krynki-Leszczany-Gródek i Afra zrobiła zeza:vis::vis: Wasem wkleiłem na zwykły silikon i lampy odkleiły się dobrze że mam siatkę na reflektorach bo bym je zbierał .Polecam klej -silikon jak kto woli do wklejani szyb samochodowych pewne ze same nie będą chciały uciec.

gumpinoga
06.02.2019, 19:24
możesz to jakoś potwierdzić faktami ?


p.s

jak zregenerujesz to pochwal się ile zapłaciłeś :)

faktami ? jasne :) popatrz sobie na szkła w Stanleyu i na plastikowe "szkła" z wessmana,w ori to szybby sa tak zaprojektowane zeby odpowiednio rzucaly cien taki jaki byc powinien,w podrobie lustro jest odrazu rzutnikiem cienia :) ,szklo wystepuje tu tylko do ochrony przed woda ,kurzem :) , odbłyśnik Stanleya jest po porostu lepszy,daje wiecej swiatla :)i te swiatlo rzucone na droge jest rowne,nie jest poszarpane...tak po chlopsku jak umialem napisalem :)
regeneracja lampy ok 120 zl szt,oplaca sie bo takich ori juz nie dostanie sie a te po regenerwcji sa jak nowe

Kupiłem Wesemy ale na razie ich nie zamontowałem- na pewno bed świecić dobrze ale nie jest to oryginł (plastik który pewnie z kilka lat wytrzyma a Stanley 30 :)
No i nie jest to kopia 1:1 bo Wesemy sa płaske a Stanley wypukły wiec jak ktoś szuka oryginału (jak ja) to jednak regeneracja bedzie lepsza...co tez zrobie niedługo.
Cena do znalezienia w necie- celowo nie podaje firm

nie zakladaj,daj do regeneracji lepiej na tym wyjdziesz