PDA

View Full Version : Glympse - coś a la GPS Spot tylko za darmo


Neo
16.09.2016, 12:40
https://www.glympse.com

Aplikacja czy raczej usługa Glympse pozwala na powiadomienie osoby lub osób o naszej lokalizacji i pokonywanej trasie. Odbiorca otrzymuje link do strony internetowej z mapą i nanoszoną na niej pozycją pobieraną z odbiornika GPS w tablecie lub telefonie. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że różni odbiorcy mogą otrzymywać aktualizacje w różnych odstępach czasu, dochodzących do kilkunastu sekund ale jak na darmowe rozwiązanie uważam, że nie jest źle.

Możemy, co jasne, zdefiniować odbiorców oraz czas przez jaki link będzie aktywny. Czyli umawiając się w jakimś punkcie ze znajomymi odpalamy aplikację, wysyłamy im link, a oni nie będą musieli już co kawałek dzwonić z pytaniem "gdzie jesteś?". Wystarczy że popatrzą na znacznik wędrujący po mapie.

Aplikacja nie pożera ani baterii ani transferu (przynajmniej na tablecie z iOSem) więc mogę ją z czystym sumieniem polecić.

Nie mam zamiaru dyskredytować GPS Spota, gdybym wybierał się gdzieś gdzie nie będzie zasięgu lub będzie ale nieprzewidywalny, wówczas bez dwóch zdań wykupuję abonament. Spot jest to świetne rozwiązanie ale nie zawsze trzeba od razu z armaty strzelać do wróbla ;)

[aktualizacja] Emek masz rację, apka wysyła co kilka sekund współrzędne, co jest widoczne jako wędrówka kursora po mapie. Z tym że na przykład na starych tabletach mapa jest aktualizowana rzadziej niż na nowych.

Emek
16.09.2016, 12:56
Fajowe.Dotychczas używam apki Sendme ale tam muszę ręcznie wysłać swoją lokalizację. Tutaj chyba co określony interwał aplikacja sama będzie przesyłać położenie. Zdecydowanie lepiej.

PawelM.
16.09.2016, 12:59
Dla mnie super. Szkoda tylko ze ograniczone do max 4godz ale zawsze mozna kliknac jeszcze raz. Dzieki

Nynek
16.09.2016, 13:12
Nie wiem czy znacie ale jest polska aplikacja dedykowana dla motocyklistów jeżdżacych samotnie. Apka wysyła smsa z położeniem w przypadku braku ruchu lub gleby ustalanej na podstawie żyroskopu w telefonie.
Motosave
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.motosave.motosave

PawelM.
16.09.2016, 13:33
Znam ale tu chodzi o podglad na zywo :)

Neo
16.09.2016, 13:34
Nie wiem czy znacie ale jest polska aplikacja dedykowana dla motocyklistów jeżdżacych samotnie. Apka wysyła smsa z położeniem w przypadku braku ruchu lub gleby ustalanej na podstawie żyroskopu w telefonie.
Motosave
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.motosave.motosave

Chciałem o niej napisać w kolejnym wpisie :) Jednak zdecydowanie czekam na popularyzację automatycznych systemów powiadamiania montowanych do kasków (np.: RiderECall). Telefon wypada mi z ręki dość często, byłoby sporo fałszywych alarmów.

Kamyk
16.09.2016, 16:48
Ale do Glympse potrzeba pewnie pakietu internetowego. Wiec jeśli jedzie się przez obce kraje to leci z roamingu.

Kamyk

Emek
16.09.2016, 17:08
Niestety masz racje do sendme nie potrzeba netu.

Kamyk
16.09.2016, 17:12
Emek - mozesz podeslac namiar na sendme? Ja uzywalem wczesniej: https://www.greenalp.com/RealTimeTracker/

Kamyk

Neo
16.09.2016, 17:57
Z zagranicy na razie wysyłam wiadomości SMS ze współrzędnymi spisanymi z nawigacji. :)

Miszel
17.09.2016, 23:15
Nie ma potrzeby spisywać ręcznie. Jest trochę aplikacji - wypróbuj choćby 'GPS to SMS'.
Zdrówko,
Miszel

darius
18.09.2016, 11:52
Ale do Glympse potrzeba pewnie pakietu internetowego. Wiec jeśli jedzie się przez obce kraje to leci z roamingu.

Kamyk
Od 15.06.2017 w UE nie bedzie juz roamingu.

Pozdrowienia
D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Kamyk
19.09.2016, 11:19
No tak. Ale nadal pakiet internetowy bedzie wymagany ;)

Kamyk

Miszel
19.09.2016, 13:29
Do aplikacji tego typu pakiet internetowy nie jest w ogóle potrzebny!
Odbiornik gps w telefonie określa twoją pozycję, po czym wysyła ją sms-em do zdefiniowanego odbiorcy. Wysyłana informacja może mieć postać zwykłych koordynat, lub - do wyboru -linku do google maps, OSM, czy co tam innego.. Odbiorca wtedy klika na ten link, który przenosi go wprost do twojej pozycji na mapie.
Płacisz wyłącznie za sms!

Aplikacji tego typu jest w sklepie Play całkiem sporo - nie tylko Glympse czy GPS to SMS....
Zdrówko,
Miszel

Emek
19.09.2016, 13:52
Do aplikacji tego typu pakiet internetowy nie jest w ogóle potrzebny!
Aplikacji tego typu jest w sklepie Play całkiem sporo - nie tylko Glympse czy GPS to SMS....
Zdrówko,
Miszel
Akurat Glympse potrzebuje netu. Nie chce wysyłać lokalizacji bez włączonych danych komórkowych. :Thumbs_Down:

Miszel
19.09.2016, 16:08
Tak, pełny Glympse potrzebuje, bo zaciąga mapę. Ale do czego nadawcy danych potrzebna mapa w tego typu aplikacji?! To ma być namiastka SPOTa - ma wysyłać koordynaty.
Użyj Glympse Express - to jest właśnie to: tylko wysyłka twojego położenia.
Choć wg mnie GPS to SMS jest wygodniejszy.

Zdrówko,
Miszel

kat.wan
20.09.2016, 14:41
Ja mam coś takiego na swoim telefonie, też pokazuje lokalizację na żywo:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.lojack.ikolx&hl=pl