PDA

View Full Version : Naprawa urwanego lusterka


Zazigi
10.03.2009, 01:32
Witajcie,

Chcąc jakoś uszczknąć z łask elitarnej Starej Gwardi postanowiłem wnieść niewielki, może nawet zerowy wkład w forum i idąc za przykładem tejże spreparowałem poniższa instrukcję 'regeneracji' urwanego lusterka.

Zdaję sobie sprawę, że przez niektórych uznana może być ona za kpinę, innym przyda się psu na budę, ale znam takich którzy być może z niej skorzystają.

1. Urwane lusterko.

4332
4333

2. Sztyca lusterka rozłożona na elementy.

4334

3. Lusterko właściwe gotujemy na wolnym ogniu przez około 10 minut, nie doprowadzając do wrzenia. Lusterko gotować od początku, nie wkładać do gorącej wody!

4335

4. Wyjęcie uszczelki. Rozgrzana uszczelka dość łatwo daje się wyjąć przy użyciu małego wkrętaka. Operację przeprowadzić ostrożnie, dobrze wypić przynajmniej jednego browara przed. Stłuczenie lusterka, wiadomo...

4336

5. W tym miejscu najwygodniej jest na nowo uformować 'gniazdo' lusterka, podjąć karkołomna próbę przywrócenia jego fabrycznego kształtu, i złożyć je w kolejności jak na zdjęciu z pkt. 2. Pamiętać, że element nr 5 idzie na zewnątrz, reszta do środka. Dokręcić dziesiątką z oporem umożliwiającym niezbyt łatwa regulację położenia lusterka. Najsensowniej przyłożyć lusterko do motocykla i ustawić je mniej więcej tak jak ma zostać. Późniejsza regulacja możliwa jest raczej w małym zakresie.

4338

6. Grzejemy uszczelkę żeby ją uplastycznić na nowo.

4337

7. Wkrętakiem wkładamy ostrożnie szkło razem z uszczelką we właściwe miejsce. Tu z kolei należy uważać czy w międzyczasie nie przesadziliśmy z browarem.

4339

8. Cieszymy się, 'prawie' fabrycznym lusterkiem.

4340


Zdaję sobie sprawę, że jest to prowizorka, partyzantka itd, mimo to zdaje egzamin (przynajmniej w moim przypadku), regulacja jest, lusterko trzyma się stabilne i nie wylata nie licząc poważniejszej gleby, wówczas procedurę należy powtórzyć.

Przepraszam za telefoniczną jakość zdjęć.

ramires
10.03.2009, 01:45
Zazigi - piękne :)
Doczepiam link do konkursu

hubert
10.03.2009, 07:32
Dobry patent z tym podgrzewaniem :Thumbs_Up: Próbowałem bez tego i niestety lustro poszło się je...ć ...

Babel
10.03.2009, 10:25
Dobry patent z tym podgrzewaniem :Thumbs_Up: Próbowałem bez tego i niestety lustro poszło się je...ć ...
A właśnie jest jakis patent na samo szkło - bo ja już rok jeżdże z pekniętym prawym lusterkiem - dorabialiście coś takiego ??

chomik
10.03.2009, 10:32
A właśnie jest jakis patent na samo szkło - bo ja już rok jeżdże z pekniętym prawym lusterkiem - dorabialiście coś takiego ??
Szklarz :D idziesz i wycina, tylko warto się zakręcić za odpowiednim lustrem...

podos
10.03.2009, 11:57
Dobry patent z tym podgrzewaniem :Thumbs_Up: Próbowałem bez tego i niestety lustro poszło się je...ć ...

u mnie 2:1 dla lusterek ;( bez podgrzewania. Brawo!

Mecia
10.03.2009, 12:54
Właśnie to wytestowałem i miodzio , mam nowe lusterko z pełną regulacją, dodam tylko , że przy wyciąganiu szkła po rozgrzaniu najlepiej je wdusic do srodka , a nie podwazać, chyba że tylko mi tak sie udało, DZIĘKI ZAZIGI !!!

OJ!!

hubert
10.03.2009, 13:09
Szklarz :D idziesz i wycina, tylko warto się zakręcić za odpowiednim lustrem...

Niestety płaskie lustro to już nie to samo ....

chomik
10.03.2009, 13:10
Niestety płaskie lustro to już nie to samo ....
Można znaleźć tych co maja sferyczne, czy jak to się tam nazywa...

ramires
10.03.2009, 14:41
Niech ktos poda mi średnicę dokładną lustra w AT.
Może dobiore coś z włoskich luster, a one przewaznie asferyczne są

Mecia
10.03.2009, 16:02
średnica lusterka - 110mm od uszczelki do uszczelki, a ile sie chowa to nie wiem, nie chce mi sie znowu go gotować ;) , ale jakies 3 mm dolicz

puszek
10.03.2009, 17:54
W krakowie dorabiałem kilkakrotnie lusterko do afri Jest firma która to robi i ma lusterka sferyczne... koszt jak dobrze pamietam to 15 zeta..Do rozbierania lusterka jeszcze lepsza jest opalarka...jesli ktos taka ma rzecz jasna...
Jak komus zalezy to moge poszukac namiarów. Gdy nastapi uszkodzenie obudowy metalowej to potem przy lada glebie bedzie to odlatywac.. Meczyłem sie z naprawą kilka razy ,aż zakupiłem u Ramireza składane i jest spokój...Gleba...lusterko sie składa i po temacie..Kilkakrotnie wracałem do domu z kikutem lewego lustra i nie ciekawa to jazda.....

Arecki007
11.03.2009, 12:40
Można znaleźć tych co maja sferyczne, czy jak to się tam nazywa...
Ja w Gdańsku szukałem i nie znalazłem takiego szkalarza. no i jeszcze chyba zostaje kwestia jak bardzo jest to lusterko sferyczne...
a tak swoja drogą fajna instrukcja :)

puszek
12.03.2009, 19:32
http://www.lusterka.ramtel.pl/ To link do lusterek. Mozna by zrobic wieksza ilośc co by cene obnizyło i moze do sklepiku do Ramireza zapodac...

Dzieju
26.07.2009, 22:30
15 zł dorobienie + robota + ryzyko peknięcia = czy się opłaca?
Kiedyś kupiłem całe nowe ( akcesoryjne nie oryginał hondy) ze sklepu w Częstochowie
za 24zł.

Zazigi
27.07.2009, 11:34
nie wyobrażam sobie plastykowych lusterek w afryce ;)

ramires
27.07.2009, 13:13
Dzieju, w nowszych są inne lusterka, grube i zamiennik kosztuje od 80zł w góre

Dzieju
28.07.2009, 02:32
Dzieju, w nowszych są inne lusterka, grube i zamiennik kosztuje od 80zł w góre
no chyba że tak......to opłacalność większa

raad
02.08.2009, 22:54
no patent ze wciśnięciem lusterka do środka po uprzednim podgrzaniu i u mnie zdał egzamin. teraz już tylko poskręcać.rewela chopy:)

SewO
15.08.2009, 07:11
Helo Pany..

A w standardowym lusterku z RD03- orientuje sie ktos jak zaradzic zbyt luznemu zamocowaniu lustra na badylu ? Przy 120km sie samo lubi przesunac , zmienic polozenie....

Tam do srodka wchodzi "kulka" taka ? :)

Droga taka sama - gotowanie itd ? Czy starsze modele mialy innaczej to rozwiazane ?


S

Brzozrider
16.06.2010, 18:01
Autobusiarz wysadzał pasażerów z lewego pasa w korku. ja jechałem miedzy lewym a srodkowym, i baba wysiadająca zerwała mi lusterko. Myślałem że pozamiatane. Ale zanim kupiłem sobie myślę - wejdę na forum, zobaczę co polecacie. Poleciliście naprawę. Zero złotych, zero groszy tylko w garnku do jedzenie pogotowałem trochę lusterko. jest jak było.
Dzieki. pozdrawiam.