PDA

View Full Version : OSM w Garmin nuvi


czosnek
07.09.2016, 09:30
Wpadł mi w ręce Garmin z serii nuvi, chciałbym zainstalować w nim osm'y, niestety nigdy nie miałem nic wspólnego z garminami, więc zupełnie nie ogarniam tematu. Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić jak dziecku procedurę, tak żebym za bardzo niczego nie spieprzył?
Z góry dziękuję

Neo
07.09.2016, 09:45
Wchodzisz na stronę http://garmin.osmapa.pl, pobierasz plik z mapą, wygrywasz rozpakowany plik na odbiornik do folderu Garmin lub Map (po podpięciu przez USB powinien pokazać się w systemie jak każdy nośnik).
Który model nuvi? Postaram się namierzyć dokładną instrukcję, w tej serii trzeba zdaje się wejść w menu konfiguracji, dalej nawigacja lub mapy i wskazać mapę która ma być aktywna.
Oprócz OSM bardzo dobra w Polsce jest też mapa z http://ump.waw.pl

W tym przypadku wchodzisz na http://www.ump.waw.pl/wszystkie.html i pobierasz plik gmapsupp z linku z tabelki z prawej strony, oznaczony w tabeli B5 lub B5a lub pełną (B7) ale nie wszystkie nawigacje płynnie pracują z taką ilością danych. Rozpakowujemy i też wrzucasz do folderu Garmin lub Map.
Najwygodniej mieć w Garminie slot na karty i wrzucać tam mapy również do folderu Garmin lub Map w zależności od modelu Garmina, dzięki temu ma się w trasie większą ilość map gdy zachodzi taka potrzeba.

[aktualizacja: rozszerzyłem trochę opis, a że klikam na szybko na tablecie, nie zauważyłem podpowiedzi Emeka; ma rację, jak podasz model Nuvi będzie można uszczegółowić procedurę odgrywania mapy]

Emek
07.09.2016, 09:47
W Nuvi zamiast folderu "Garmin" może być konieczność utworzenia folderu "Map". Zależy jaki model Nuvi.

czosnek
07.09.2016, 11:50
Dziękuję za ekspresową odpowiedź :)
Model to, o ile dobrze odczytałem 255w

Neo
07.09.2016, 11:58
Najszybciej sprawdzisz jaki to ma być folder jak podepniesz nawigację pod komputer (USB) i poklikasz po zawartości. Znajdziesz zapewne dość szybko Garmin lub Map i tam wrzucasz pobrane i rozpakowane pliki. Zgraj na wszelki wypadek oryginalną zawartość tego folderu.

Dograj na komputerze aplikację do aktualizacji oprogramowania odbiornika i ewentualnie wbudowanych map, chociaż w tym modelu chyba nie ma bezterminowej aktualizacji? Nie zaszkodzi sprawdzić:

http://software.garmin.com/en-US/express.html

[aktualizacja] Z tego co widzę ludzie piszą o folderze Garmin w przypadku tego modelu nawigacji.

czosnek
07.09.2016, 13:30
Wielkie dzięki! :-)

Emek
07.09.2016, 14:06
Dla bezpieki mapę zgrywaj lepiej na kartę niż do pamięci urządzenia. Na karcie załóż katalog taki jak w navi (Garmin lub Map).