PDA

View Full Version : Proszę Pana jak Pan szuka uniwersalnej opony to ja polecam Heidenau... Dziurawy asfalt i troche szuterku. Czyli jak w sierpniu 2016 byłem na Ukrainie


Pils
10.08.2016, 09:27
Dryn, dryn
Cześć. Co powiesz na weekend na UA?:at:
Kiedy i gdzie?
Familia na wczasach ja mam weekend wolny no to dawaaaj Misza, dawaaaj

I tak po 4 latach znowu jestem na przejściu w Krościenku. Jedziemy w trzy moto skład z Albanii 2013. I znowu ta sama historia na przejściu: my boczkiem, boczkiem, a Pan pogranicznik na koniec nas przestawia, my prosimy on nieugiety. Godzina w plecy. Na UA jestesmy po 12.00 w sumie czas niezły. Mobilny kantor tuż za granicą, wymieniamy pln na hr. Pani sprawniejsze palce ma niż wiolonczelistka.
Jak przez telefon pytałem jakie trasy przewidziane, to miał być dziurawy asfalt i troche szutru. Ta yhy, było tak przez 40 km, a potem dawaaaj Misza dawaaaaj i do brodu i podjazd z luźnym kamieniem, w koleinach na pół motocykla, połonina, i zjazd do wsi w błocie po osie.
(Proszę Pana jak Pan szuka uniwersalnej opony to ja polecam Heidenau - o żesz Ty...)
A potem ruszamy w stronę noclegu polana pod Ostrą Górą. No i się zaczęło albo podjazd, że nie odpuszczaj pyty, albo błoto z kałużami na pół moto. Podjazd, błoto podjazd, błoto. Jak to było? Spoko będzie dziurawy asfalt i trochę szutru...
Udało się jesteśmy na górze.
(Proszę Pana jak Pan szuka uniwersalnej opony to ja polecam Heidenau - o żesz Ty...)
integracja, kolacja, rozmowy Polaków.
Spanie.
05.25 szept zza namiotu: Ładna pogoda idziemy na szczyt. Zanim się dobrze obudziłem, to już ubrany maszerowałem przez las na szczyt Ostrej. O godzinie 8.00 robiłem foto naszego obozu ze szczytu.
No to jeszcze tylko zjechac na dół. Trochę jak saniami na wyłączonym silniku, troche na włączonym - generalnie zdecydowanie lepiej niż pod góre. (Proszę Pana jak Pan szuka uniwersalnej opony to ja polecam Heidenau - o żesz Ty...)
Dzisiaj plan na lekko. Szukamy noclegu gdzieś w rejonie Borżawy. Zostawiamy bambetle i na lekko na połoninę. Gwałtowna zmiana pogody wiatr i chmury troche nam pokrzyzowała plany. Podczas powrotu w Afryce straciłem moc. Na kwaterze zabraliśmy się za naprawę. Wymiana świec rozwiązała problem. Niedziela przeznaczona na powrót szerokimi szutrami i dziurawym asfaltem tak dziurawym że od drgań połamałem stelaż pod kufrem centralnym.
Pojechaliśmy do Medyki na przejście. Boczkiem boczkiem, Ukraińcy nas odprawili, dalej boczkiem i juz podjeżdżamy pod naszych, a tu Pan ze łotymi sygnetami i łańcuchami na szyi w swoim Porsche Cayenne trąbi na całe przejscie po czym wyskakuje z auta i gume drze na nas.
Co Pan taki nieuprzejmy? - pytamy
Pani pogranicznik poprosiła zebysmy troche sie wycofali po czym celnik skrupulatnie sprawdził załoge z Cayenne. Pańcie około 50tki grzecznie rozpakowywały walizeczki ze sweterkami, majtochami i inna bielizną a my z satysfakcja z odległości 2 m przyglądalismy się skrupulatnej celniczej pracy
Karma wraca czasami szybko.

zaczekaj
10.08.2016, 11:56
Fajny wyjazd :-)

wytapatalkowano

Lucky Luke
10.08.2016, 12:12
Szybko fajnie , zarąbiście :)

grohot
10.08.2016, 14:49
czyli heidenau`y się sprawdziły:P

wojtekm72
10.08.2016, 22:16
Szuterkiem, połoninką...

64408

64409

Czasem trafiła się mała kałuża:

64410

Jedziemy sobie upiec kiełbaskę pod Ostra Horą:

64411

A tymczasem o godzinie szóstej:

64412

64413

I powolutku, pod góreczkę i jesteśmy na Borżawie.

64414

64415

Lansik

64416

I z powrotem:

64417

64418

64419

Takie tam podziwianie krajobrazu:

64420

To nie koniec...:)

MacGyver
11.08.2016, 06:42
ja mam na swojej Afryce haidenau , przejechaly trase z Turcji do Emiratow I jeszcze troche polataja po bliskim wschodzie :)

ponoc dozywaja 15k km

kudlaty
11.08.2016, 09:09
ponoc dozywaja 15k km

Ponoć??

Ta z lewej ma 23k km :-)

https://lh3.googleusercontent.com/biPJXhDjjMKZx707uklOeALEqIHM0HiZiphrkmUt8nrrzwb6Ct 4yXGvxXShkA1G6gZxTWiR4FQZa4njELAmfPtQyjHcZiFyL3GQK 2WlMQChzV5_Fx8iX5bVO24TKBHtQeOVYUejy1PgjP6QdCt9Fxy NTO00HEwkciaGu8Tsj_JOd_YepEIb5m_xsQW5_WjHxoktfBlRn 2iGUcY142ZPTj5ZnBc8DhLroPT3eO79_4Yw7TqfaZBibOPjaN8 nLSe897ABqkDfuQ2y3fldClV3ZmaTeP-08E5tIR8NZvT2eopC54H7Tb7R_ZrLtFcg0cA6p49iQMszsAxNd BjH8sse7lGSVN8AhtMlGWSYytMqm5toW7SWt6hUxCgEdUKv-hfRaXzwF3TprSYnT44BnXkeS4dUeOPQD9QI9inGhGPuk1Ucd0r wy571s2UxRW4hf0vouUuiG0N1wv63QRH95b_zdB2k5kjlcPvt0 RCnv6xOiy3cIGXVXV-jg8Nqn1fj1hKwiFANjzgWkQRpWNmcfo5WE2-cUhLgHCy61xars7m_PSDW150B5vODBo6GfHnSMtax_YfVfbXWo LdwV6zPVxOoyC3129Lg9tEwh=w1049-h930-no

Pisz Panie dalej, fajnie się czyta :-)

radiolog
11.08.2016, 09:24
A to nie Mefo czasem?

dj-napster
28.09.2016, 01:56
i to się nazywa recenzja opony :)
kupuję Heńka K60 Scout! https://www.youtube.com/watch?v=DnGXzjEQ67Y

Robert B
15.10.2016, 22:02
Ja niestety nie moge powiedziec zbyt wiele dobrego o tych oponach. Zjechałem ich z 10 kompletów. Ostatni jednak zamontowałem na trampka i sie zaczeło....
O ile ta opona daje rady na dużym varadero na asfalcie jako zimówka, to w szutrze jest tragedia. Bieżnik trzyma ok. ale jest przymocowany do gównianego lichego balonika, który przecina sie i to dosc rozlegle na byle czym.
Brak jest oplotu stalowego a sznurek i cieniusieńka guma nie dają rady.
W tym roku zamontowałem takie oponki w Magadanie , do którego dojechałem na metzelerach turance(bez gum i z wmiare przyczepnością) , Do Tyndy (ok 3000km) miałem 8 gum!!! Koledzy nieco mniej ale też kleli te opony strasznie.
Nazbyt miekka guma(co przydaje sie na asfalcie) na klockach baardzo mocno sie poszarpała na szutrze. Opony trzeba było podklejac wielkimi łatami zbrojonej gumy na wulkanizacji, żeby nie rozchylały sie dziury. Jak dla mnie wielki negatyw dla tych opon jako terenowych. Jako zimówki napewno kupie do viadra.
Po powrocie z Magadanu pojechaliśmy viaderkiem z żoną na zlot w okolice Płocka. Miałem tam założony tył K60 jeszcze po zimie na dojechanie. Złapaliśmy kapcia na czym??? Na kawałku samochodowej antenki teleskopowej- mega miekka rurka weszła w opone jak w masełko....