PDA

View Full Version : wentylator + wskaźnik temperatury


materna
08.08.2016, 17:07
witam, nie wie czy było...mianowicie zauważyłem że przy wskaźniku temperatury dochodzącym do czerwonego dopiero załącza się wentylator a nie jak zawsze w okolicach3/4 i odkryłem że jej to tylko na włączonych światłach😊 jak wyłączę światła to wskaźnik temperatury opada do ok 3/4 właśnie a jak włączę to znowu wraca do okolic czerwonego pola😊 miał tak ktoś?

sluza
08.08.2016, 17:31
może jakieś przebicie do kabelka od temperatury?

materna
08.08.2016, 19:41
Kurde,ja taki ciemny z elektryki że...�� nie mam pojęcia nawet gdzie zajrzeć ��

szymon25
08.08.2016, 20:15
Tam nie ma żadnej wyższej elektryki. Sprawdzaj po kablach. Wiązka wentylatora wychodzi z kostki pod zbiornikiem a masa jest na obudowie wentylatora. Zastanawia mnie jednak, jaki wpływ na wskazania temperatury mają zapalone światła. Przecież to nie ma związku. Poza tym... dobrze ze się włącza wentylator

KORNIK
08.08.2016, 22:16
Posprawdzaj wszystkie połączenia/kostki i masy.

materna
09.08.2016, 08:57
Jestem teraz w trasie i nie za bardzo mam jak to posprawdzać. Zauważyłem też, dzieje się to kiedy silnik jest juz rozgrzany i wskazowka zbliża sie do tej granicy kiedy ma sie włączyć wiatrak, natomiast zaraz po uruchomieniu silnika kiedy włączam światła nic się nie dzieje�� nie ma takiego objawu. Jakies czary��

szymon25
20.09.2016, 21:34
doszedłeś co bylo przyczyną? U mnie też po złożeniu do kupy Rd 04 pojawił sie ten objaw.
Podejrzewam że przyczyną może być to, że styki pod bakiem są blisko czujnika w obudowie termostatu. Jak znajdę chwilę czasu to zajrzę pod zbiornik.
Dam znać. Nie przejmuję sie tym za bardzo bo wiem że wentylator jest sprawny i się załącza.

materna
01.04.2017, 18:53
szymon25 , wracam do tematu po długiej nieobecności:) nie miałem kiedy nawet tam zajrzeć i jeszcze problemu nie rozwiązałem. Dopiero będę się zabierał za to:) A tobie udało się rozwiązać problem? Jeśli tak , to podpowiedz:)