PDA

View Full Version : Ciuchy enduro / cross ? Jakie?


zimny
30.07.2016, 13:38
Witajcie,

Pisałem na FTA ale mam wrażenie że tu więcej ludzi jeździ w terenie sprzętami nieco lżejszymi niż Afryka. Ostatnio odkrywam na nowo radość z jazdy śmigając Tenerką po piachach i drogach leśno-polnych 10-tej kategorii. Na dzień dobry przekonałem się że przewiewny crossowy kask z goglami być musi. Mój integralny Caberg nie dość że ostro się niszczył to okrutnie się w nim dusiłem.

Jako że nie lubię kupować 2 razy - kupiłem taki jaki najbardziej pasował na moją dyńkę i jest porządny o ile wiem. SHIRO Wild Wolf karbonowy bodajże, bardzo lekki - coś około 1050g. W ogóle nie można porównywać z integralem, rewelacja.

Kolejne kupiłem ochraniacze na kolana - z dawnych moich prób wiedziałem że należy kupić dwuzawiasowe. Zatem zainwestowałem z Leatt Dual Axis Guard. Wydaje się że będą dobrze działać.

Poza tym sprawiłem sobie rękawiczki Fly, natomiast buty jakimi na razie dysponuję to Diadory MUD. Nie są złe ale jakiejś szczególnej ochrony nie dają - na razie zostaną.

I dalej jestem nieco w kropce - kurtka to Modeka Discovery, dość gorąco w niej. Spodnie mam modeki turystyczne bez membrany (tzn. wypięta).

Co polecicie - co odradzicie? Przydałaby się jeszcze zbroja, portki crossowe i jakaś koszulka pewnie.

Pozdrawiam
zimny

Babel
30.07.2016, 15:40
Ja teraz zbroję mam UFO - trafiłem za grosze używkę w fajnym stanie na OLX ie
Jak jest zimno lub pada zakładam na to panterkę z Bundeswery z goretexem - nie mogę jej zajeździć od kilku lat ( zakupiłem chyba 30 pln)
Portki Alpinestars trafiłem na promocji w - http://www.outlet.intermotors.pl/
a koszulka jakiś Onel ( tu chyba nie bardzo jest znaczenie co kupisz.)

Franz
31.07.2016, 01:00
Do dziś nie spotkalem nic lepszego na lato niż scott anaheim model sprzed kilku lat
Scott san diego to jest to samo. Można kupić w necie nowe rozmiar M i L
Lub czatowac na uzywke w dobrym stanie.Warto.

Adagiio
31.07.2016, 07:52
Ja ubieram podkoszulek z wełny merynosów z długim rękawem, buzer, bluzę, spodnie crossowe i nakolanniki. Jak jest chłodno to dodatkowo kalesony, polar setkę i kurtkę ufo. Buty mają być takie co by przy wywrotce lub uderzeniu o kamień, gałąź, itp. chroniły należycie i dobry lekki kask.
Zdrowia.

voxan69
31.07.2016, 08:33
Na zbroje wojskowe goretexy z UK

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Futrzak
31.07.2016, 09:48
Zbroja i ochraniacz szyi Leat Brace

zimny
03.08.2016, 10:37
Dzięki Panowie. A powiedzcie jeszcze - zbroja na siatce czy buzer + ochraniacze na łokcie?

Wydaje mi się że do amatorskiego pyrkania na 30-letnim sprzęcie kaskaderskim zbroja typu Fox Titan (rozsądna cena i chyba sensowna) będzie ok?

Pozdrawiam
zimny

dawid8210
03.08.2016, 10:56
Jak nie daj bozia polecisz na jakie drzewo, to ono nie zapyta amator czy zawodowiec i ile lat ma sprzęt ; Tak mi się wydaje.

zimny
03.08.2016, 11:51
No wiem :) Dlatego staram się sensownie ubrać, jednak rekreacyjna jazda starą tenerką jest nieco inna niż motocross. Choć zdaję sobie sprawę z tego że przeszkody tak samo twarde. Wszystkiego od razu jednak mieć nie mogę...

Buzer chyba wygodniejszy a zbroja bardziej praktyczna?

motormaniak
03.08.2016, 12:04
osobiście na wycieczki typu Ukraina, Bałkany - niezależnie czy na lekkim czy na afryce biorę buzer - bez nałokietników. Do buzera przynitowałem stary mały plecak.. jak jeżdżę po poligonie czy torze to w zbroi na siatce - bo ma wbudowane nałokietniki, naramienniki itd. Turystyczna jazda w zbroi dla mnie jest zbyt kłopotliwa.
Używam zbroi Adrenaline - tania , ale ma duże oczka i jakością udaje te droższe, Na chłodniejsze dni wojskowy goretex.
buzer używam jeden i ten sam od 15 lat - oprócz wymiany pasków jest praktycznie wieczny, al jak zasyfie - myje szlaufem.

zaczekaj
03.08.2016, 12:05
Używam Fox Titan. Jest ok :-)

wytapatalkowano

Emek
03.08.2016, 12:11
Zależy jaka zbroja i jaki buzer. Miałem zbroję UFO Scorpion i beznadziejnie mi się w niej jeździło. Krępowała ruchy , stale się podciągała i było niewygodnie więc latałem w buzerze Knoxa. Jakiś czas temu zakupiłem zbroję Leatt, która nie jest na siatce tylko na cienkiej tkaninie. Wszystkie ochraniacze przylegają do ciała idealnie.
http://dualsportalchemy.com/wp-content/uploads/2014/02/leatt-3DF-body-protector-review-3.jpg
Ale co kto lubi z tym że jak zdecydujesz się na buzer to należy pomyśleć o ochraniaczach na łokcie.

PawelM.
03.08.2016, 12:33
Jak cos mam acerbisa koerte 2 s/m na sprzedaz. Raz zalozona

zimny
03.08.2016, 22:06
Dzięki serdeczne za informacje i podpowiedzi. Najbardziej mi się widzi Fox Titan, i cenowo i konstrukcyjnie.

Buzer zakładam że wygodniejszy ale trzeba dołożyć coś na łokcie. A zbroja na siatce to wszystko w jednym.

A czy na biodra używacie czegoś? Widziałem takie gacie z ochraniaczami ale nie wiem czy to ma sens / warte tych 150-200zł około?

Przy okazji - mam możliwość kupna nowych Sidi Crossfire 2 w cenie chyba bardzo dobrej, 1250-1300 PLN - warto?

Niestety -jazda w terenie to droga bez odwrotu :( Dziś pojeździłem sobie V-Stromem i jako turystyk jest świetny - i tu naprawdę go lubię. Ale solo tylko po czarnym to....nuuuuuda :D Nie mogę się doczekać kolejnej piaskownicy z Tenerką :)

Pozdrawiam
zimny

Blazimir
03.08.2016, 23:30
Jakbyś chciał zbroję Leatt Adventure (pełna, z ochraniaczami na łokcie) w rozmiarze XXL to zamiaruję się jej pozbyć niebawem, pewnikiem lada moment wyląduje w dziale "Sprzedam".

PawelM.
04.08.2016, 03:25
Ja pare dni temu kupilem sidi crossfire 2. Do dzis jeszcze ciezko mi sie do nich przyzwyczaic ze wzgledu na sztywnosc i brak takiego czucia jak w diadorach mud ale ogolnie czuc na nodze ze sa pancerne.

antitank
04.08.2016, 13:25
Ja zanabylem buty Acerbis xmove. Sa na zawiasie ,wg mnie b. dobre wykonanie, wygodne jak na crossowe buciory. W maju uratowaly mi kostke na integracji ,moge polecic. Zbroja Thor na siatce plus kurtka na to Fox Legion-lekka i przewiewna tylka ta cena...

zimny
05.08.2016, 21:56
Dziękuję koledzy i koleżanko za porady. Dzięki kolegom za propozycje sprzedaży - niestety nie moje rozmiary..

Dziś co nieco kupiłem w bardzo fajnym sklepie ale o tym później.

Zbroja FOX Titan - były różne ale w kwestii cena-jakość ta była bezkonkurencyjna. Zapłaciłem 440zł.

Spodnie i koszulka SHIFT Assault - zeszłoroczny model, komplet za 360zł.

Mikro-plecak Rebelhorn z bukłakiem na wodę i małą kieszenią - 100zł.

Spodnie i koszulka - wybrałem możliwie najtańsze w moim rozmiarze.

FOX Titan - jeździ w niej Asia i parę innych osób i są zadowoleni, w porównaniu do Adrenaline którą mierzyłem kiedyś to komfort jest bardzo dobry. Zupełnie nie krępuje ruchów - myślę że będę zadowolony. Buzery nie mierzyłem ale na to będzie czas jeśli jakoś bardzo wciągnę się w jazdę bardziej motocrossową.

Kupowałem w sklepie Bikers-Shop w Rykach (30km od mojego miasteczka)

http://www.bikers-shop.pl/pl/

Bardzo polecam - ceny moim zdaniem bardzo dobre (jak wyżej), obsługa bardzo kompetentna i zdecydowanie zorientowana w temacie - oboje jeżdżą. No i normalni ludzie, sympatyczna atmosfera, dostosowują proponowane towary do potrzeb a nie naciągają na najdroższe możliwe.

Ja na pewno będę ich odwiedzał - zapewne w przyszłym miesiącu :D

Pozdrawiam
zimny

agentczor
06.08.2016, 19:55
Co do buzzera dobry wybór. Na mnie najlepiej leżał fox.
Czarne kosztują około 600zł ale białą idzie wychaczyć za 450zł i mniej...

Evvil
16.08.2016, 16:03
Moja propozycja to: dobre ochraniacze na kolana, dobre buty, dobry kask, dobra zbroja i ew. neckbrace. A na to jakiekolwiek łachy kurtkowe, bez inwestycji w niewiadomo co - polecam np. wojskowe goretexy. Lekkie, cienkie a nie puszczą ni wody ni wiatru. I w dodatku bardzo tanie w demobilach.

Jeśli zaś chodzi o buty - żadne tam Sidi Sridi :). TXC Pro 2.1 i basta - delikatnie tańsze a turbo dobre buty. W dodatku z butem wewnętrznym i turbo wzmocnieniami. A i waga rozsądna i wody nie puszczą.

Africa Tigg
17.04.2020, 20:38
Gdzie można w jednym miejscu zobaczyć, przymierzyć i kupić ciuchy Klim, Leatt i może Fox.
Szukam spodni z dobrą wentylacją i koniecznie wpuszczanych w buty, żeby pojeździć latem w terenie. Widziałem w necie spodnie Klim mojave i dakar, ale wyglądały na strasznie "gaciowate", takie szarawary... więc chciałbym założyć na dupę zanim kupię.
Leatty GPX 5.5 i 4.5 różnią się między sobą tylko poziomem wentylacji?
Firmy raczej drogie, ale już się przekonałem, że czasem warto wydać więcej ale raz.
Ktoś coś podpowie w temacie?

StrzeLuk
18.04.2020, 08:24
Gdzie można w jednym miejscu zobaczyć, przymierzyć i kupić ciuchy Klim, Leatt i może Fox.

Chyba tylko na targach motocyklowych.

Emek
18.04.2020, 09:46
Gdzie można w jednym miejscu zobaczyć, przymierzyć i kupić ciuchy Klim, Leatt i może Fox.
Szukam spodni z dobrą wentylacją i koniecznie wpuszczanych w buty, żeby pojeździć latem w terenie. Widziałem w necie spodnie Klim mojave i dakar, ale wyglądały na strasznie "gaciowate", takie szarawary... więc chciałbym założyć na dupę zanim kupię.
Leatty GPX 5.5 i 4.5 różnią się między sobą tylko poziomem wentylacji?
Firmy raczej drogie, ale już się przekonałem, że czasem warto wydać więcej ale raz.
Ktoś coś podpowie w temacie?

Nie są gaciowate. Krój zbliżony do większości spodni enduro. Mam Dakar i jest OK. Portki pancerne, niezła wentylacja natomiast na lato szukałbym czegoś lżejszego bo Dakary mimo całkiem niezłej wentylacji są mało przewiewne a właściwie nieprzewiewne, raczej na wiosnę/jesień niż na naprawdę ciepłe dni. Wydaje się ,że na lato mojave będą lepszym wyborem.

Africa Tigg
18.04.2020, 12:47
Targi motocyklowe pewno nieprędko będą...
Dzięki Emek za opinię, właśnie ciuchy Klima są dobrze oceniane, więc będę szukał stacjonarnego sklepu gdzie będą mieli mojave do przymiarki.
A olek motocykle w Bielsku ma sklep stacjonarny ze sprzedażą detaliczną i możliwością mierzenia ciuchów na miejscu?

bicio
18.04.2020, 12:53
FOXy 360 są mega przewiewne, na lato super. Na chłodniejsze dni wrzucam pod spód kalesrajty merino. Podejrzewam że na dłuższe przeloty w chłodzie będzie za zimno, ale do pracy w offie bardzo spoko :)

StrzeLuk
18.04.2020, 14:35
Targi motocyklowe pewno nieprędko będą...
Dzięki Emek za opinię, właśnie ciuchy Klima są dobrze oceniane, więc będę szukał stacjonarnego sklepu gdzie będą mieli mojave do przymiarki.

No niestety, ale jak chcesz w jedym miejscu poprzymierzać Klima i inne marki to chyba tylko tam.

Też byłem zafascynowany tymi ciuchami ale właśnie rok temu na targach miałem okazję przymierzyć komplet i okazało się, że rozmiarówka jest nie na moją budowę ciała. Ciuchy są baaaardzo obszerne. Ja jestem chudy i długi. Z tego co pamięta to kurtka XL na mnie pasowała po długości ale byłą tak obszerna, że mogłem drugą osobę jeszcze zmieścić. Żadna z mierzonych dotychczas kurtek innych firm nie była tak obszerna w stosunku do długości. Tak więc marka Klim niestety nie dla mnie... :mad:

Geolog
18.04.2020, 22:03
Jeżeli chodzi o Klima, to Dakary różnią się krojem między sobą w wersji na buty i wpuszczane do butów. Mierzyłem obie i wybrałem wpuszczane w buty- bardziej skrojone pod szczupłą osobę. Zaliczyłem w nich szlifa po asfalcie i wszystko przetrzymały.
Porównując do Klim Latitude w których też jeżdżę, są extra przewiewne.
Nie mają kieszeni na ochraniacze, jeżeli to cię interesuje, ale zakładam pod spód.
Kupiłem na FC Moto za bodajże 700pln.
Tą parę na buty odesłałem. Wszystko w tydzień.

rrolek
19.04.2020, 11:53
Witka

Prawie każde spodnie "crossowe" są bardzo z przwiewne. Cena to +/- połowa ceny Klima. Najgorsze kitajskie podrobki robią 3-4 lata. Jak kupisz Foxa, Sinisalo czy inne tzw markowe, to prędzej się nimi znudzisz (lub staną się nie modne np kolorystycznie) niż je zciorasz. Bierz te co są luźne w kolanach by ochraniacze/ortezy weszły i maja opcje wpiecia "poduszek" na biodra. Tak, wiem że będziesz w nich wyglądał jak furman ale do offu to musi być praktyczne a nie piękne (przynajmniej tak mi sie wydaje).

Pozdr rr

Africa Tigg
17.05.2020, 14:20
zdecydowałem się na spodnie Klim Mojave- tylko gdzie w PL można je w stacjonarnym sklepie przymierzyć i kupić, wie ktoś coś?

44FG
18.05.2020, 06:16
zdecydowałem się na spodnie Klim Mojave- tylko gdzie w PL można je w stacjonarnym sklepie przymierzyć i kupić, wie ktoś coś?

Ja te same chcę kupić. Nie znalazłem gdzie to można przymierzyć. Zamawiam w ciemno w MCS w Warszawie i jak przyjdą (czas oczekiwania 7-10 dni) to wtedy da się przymierzyć.

muszel72
15.12.2021, 17:35
Może ktoś się pozbywa zbroi lub wymienia na inną bo coś tam. Na chłopa niedużego i niemałego:) 188cm i 95 kg
Co kupić jeśli nic z foruma nie wypłynie? Wiem, że tanio i dobrze się nie da ale może tanio i zawsze lepiej niż nic?:)

PietiaBBI
15.12.2021, 17:59
Muszel mam zbroje. Daj trochę czasu to podeślę szczegóły

muszel72
15.12.2021, 18:12
Aj łil łejt petient;)

nabrU
15.12.2021, 18:26
Aj łil łejt petient;)Pejszentli jeśli już 😉

muszel72
15.12.2021, 18:27
Fakt😅

muszel72
15.12.2021, 20:22
Dzièki za propozycje. Proszę o chwilową zawiechę tematu bo jedną z ofert muszę przymierzyć. Thx

muszel72
21.12.2021, 21:59
Dziękuję wszystkim co się odezwali. Kupiłem Acerbisa od kolegi z forum.

przemo77390
14.03.2022, 12:16
Używa ktoś rękawic Acerbis CE Adventure

https://www.acerbis-polska.pl/product-pol-16828-Rekawiczki-CE-Adventure.html

Wytrzymałe, w miarę przewiewne?

Dudi24
24.02.2023, 14:53
Cześć używa ktoś z forum tego typu ochraniaczy,
co o tym sądzicie?

https://www.x-factor.pl/product-pol-434-STRONG-kevlar-bluza-z-ochraniaczami.html

Emek
24.02.2023, 15:13
Mam coś takiego
https://leatt.com/int/product/body-protector-3df-airfit?selected-color=5440
Polecam.

Kaem
25.02.2023, 14:54
Używam zbrojki od Revita
https://sklep-revit.pl/product-pol-140185-Koszula-z-ochraniaczami-REVIT-Proteus.html
Pod kurtkę super sprawa.
Jedyny minus jaki widzę to duży ochraniacz pleców powoduje że się bardziej pocisz w upały.

Prince
26.02.2023, 09:52
Cześć używa ktoś z forum tego typu ochraniaczy,
co o tym sądzicie?

https://www.x-factor.pl/product-pol-434-STRONG-kevlar-bluza-z-ochraniaczami.html


Dawno temu miałem nakolanniki i zbroje tej firmy. Paski elastyczne bardzo szybko straciły swoją elastyczność, co było przyszyte dość szybko sie odpruło. Dla jednosezonowego endurzysty, przez cenę może być. Przy ciuteńkę wyższych oczekiwaniach nie polecę.