PDA

View Full Version : Regulator napiecia DZE


materna
21.07.2016, 12:55
Witam,
mam regulator napiecia firmy DZE , który ma 7 pinów plus jeden luzem czarny kabelek. Pytanie po co on jest? I gdzie go podłączyć ewentualnie? Oryginalnie nie ma tego czarnego.
Na rysunku dołączonym do regulatora jest on opisany jako SENSOR. Jest to chyba wersja do rd03 raczej.

szynszyll
21.07.2016, 18:56
Probnik napiecia na koncu obwodu. Od tego co zarejestruje zalezy poziom regulacji napiecia. W wersji prostej polacz go z plusem na wyjsciu z regulatora, w wersji profesjonalnej polacz gdzies na plus za stacyjka. Ma to na celu niwelowanie spadkow napief w obwodzie.

materna
21.07.2016, 19:32
O kurde:) ja to ciemny z elektryki... ale spróbuję jakoś:) tylko z tego co wiem to z regulatora idą dwa plusy, podłączać obojętnie do którego?

szynszyll
21.07.2016, 19:51
tak. chodzi o to zeby regulator 'wiedzial' ile jest volt w instalacji i w zaleznosci od tego reagowal na jego zmiany.

materna
21.07.2016, 21:10
Nastąpiło wyjaśnienie:) bo...byłem przekonany, że u mnie jest na 7 pinów:) ale właśnie zobaczyłem,że jednak jest na 8 i w kostce jest też ten czarny jednak, czyli jest miejsce na niego. Kurde byłem przekonany że 7:) Nie wiem czy tak ma być w RD04 i czy mam oryginalny regulator, może ktoś pozmieniał wcześniej, ale ważne że wszystkie kolory pasują do siebie:) Także sorry za zaśmiecanie i dzięki szynszyll za pomoc mimo wszystko:)