PDA

View Full Version : rozbijanie namiotu na dziko w Austrii i W³oszech


manier
20.07.2016, 23:16
Witam,

tak jak w temacie. Orientuje siê kto¶ jaki mandat grozi za robicie namiotu na dziko w Austrii i W³oszech? Szukam na necie ale co¶ s³abo mi to wychodzi.

Za pomoc z góry dziêki
Pozdrawiam

NaczelnyFilozof
21.07.2016, 08:44
Dawno mnie tam nie by³o ale kiedy¶ w Austrii rozbi³em namiot na parkingu przy autostradzie. Mia³em obawy ale la³ deszcz, zimno, zmêczony my³em. Fajnie siê spa³o.

Ja zawsze na dzikie noclegi wybieram miejsca ustronne. We W³oszech pó³nocnych tego jest bardzo ma³o. To nie Polska czy Wêgry gdzie masa pustej przestrzeni pozwala na spokojne koczowanie na dziko :-)

CzarnyCzarownik
21.07.2016, 16:06
S³ysza³em kiedy¶ od Austriaka o zakazie wej¶cia wieczorami/noc± do lasu. Generalnie chodzi o to, ¿e jest tam do¶æ mocno uprawiane my¶listwo i postronni ludzie nie powinni przebywaæ w lesie, bez jakiekolwiek informacji u kogo¶ kto to nadzoruje. Tak przynajmniej argumentowa³ to kolega :)

manier
21.07.2016, 16:39
bardziej od odstrza³u obawiam siê np mandatu w wysoko¶ci 500 euro :D

Adagiio
22.07.2016, 06:00
Jak rozbijasz siê na terenie prywatnym za zgod± w³a¶ciciela/zarz±dcy to ¿aden problem. Biwakowanie na wiêkszo¶ci terytorium jest dozwolone w wyznaczonych do tego miejscach, po za nimi jest zabronione, wysoko¶æ mandatu uzale¿niona jest od regionu i gminy. Obecnie obowi±zuj± jeszcze dodatkowe przepisy wprowadzone jak niewierni zaczêli naje¿d¿aæ W³ochy, koczowaæ w miastach czy na ich obrze¿ach. Je¶li chcesz ju¿ gdzie¶ na dziko przekimaæ to rób to na totalnym zadupiu aby nikt nic nie widzia³ i s³ysza³, nale¿y wzi±æ przede wszystkim pod uwagê ¿e W³ochy nie s± ju¿ fajnym bezpiecznym i przyjaznym krajem jak kiedy¶, tak ¿e du¿a ostro¿no¶æ.
Zdrowia.

vtwin90
22.07.2016, 18:08
Austria parkingi ASFiNAG bezpieczne monitoring prysznic kibelek itp. jedn± noc nic raczej nie powinno siê dziaæ w tamtym tygodniu w czasie powrotu z W³och spali¶my na takim parkingu co do W³och na dziko raczej bym nie ryzykowa³ nie jest to pañstwo tak bezpieczne jak Austria co prawda rok temu spali¶my w lesie w Francji na dzikusa i luzik ale polecam Campy od 10 euro po 40 euro za nockê 2 osoby plus namiot i moto drogie s± w W³oszech na wysoko¶ci Venecji w okolicy Pescara zap³acili¶my za nockê 10 euro a za dwa dni w San Manaio 20 euro z wszystkimi wygodami.

manier
22.07.2016, 22:18
Kurde chyba faktycznie podaruje sobie to spanie na dziko.
Chociaz troche mi szkoda bo o to mi po czesci chodzilo w tej wyprawie.Ewentualnie spróbujê na dziko w Austrii a Wlochy sobie odpuszcze i skorzystam z pól namiotowych.A nie orientujecie sie jakie mandaty groza za takie spanie?

Misza
22.07.2016, 22:40
¯eby dostaæ mandat kto¶ cie musi znale¼æ, potem musi przyjechaæ jaka¶ policja i dopiero dostaniesz mandat. A jesli ie nikt nie znajdzie to problem z g³owy... chyba, ¿e zamierzasz siedzieæ jednym miejscu d³u¿ej ni¿ noc. Bo je¶li jedziesz motorem to siê rozbijasz na wieczór, wstajesz rano i siê zwijasz. Bez czekania na nie wiadomo co. Je¶li nie bêdziesz na siebie za bardzo zwracaæ uwagi to nikt nie przylezie a tym bardziej policja. Dalej id±c... nie wie, nie znam za wielu w³ochów ;) i ani jednego austriaka ale raczej jakby widzieli, ¿e se jedziesz motorem na wycieczke i nie jeste¶ uchod¼c± ani nawet tirowcem to w±tpiê ¿eby ciê podjebali. Nadal przy za³o¿eniu, ¿e nie rozbijasz siê u kogo¶ w ogródku ani nie rozwalasz pijany koszy na ¶mieci :)

vtwin90
23.07.2016, 09:51
Misza ma du¿o racji tylko chodzi bardziej o bezpieczeñstwo ni¿ mandat we W³oszech tam nie ma tak ró¿owo przerabia³em temat nie raz zwija³em siê z powodu dziwnych typów .Austria inny temat ale w tych nie spokojnych czasach ró¿nie to bywa tak jak na pisa³em rok temu spali¶my w Francji na dzikusa w lesie zjecha³em z drogi do lasu i kimano i ¿yjemy ja wychodzê z za³o¿enia ¿e liczy siê te¿ luz psychiczny jaki ma sens rozbicie siê na dziko i rozmy¶lanie z³api± czy nie nawet piwo nie otworzysz bo w razie ³apanki musisz odjechaæ .Znam ludzi z Niniwy z Kokotka oni na rowerach objechali Europê Azjê i zazwyczaj ¶pi± na dzikusa

manier
23.07.2016, 23:18
chyba jednak zdecyduje sie zainwestowac te pare groszy w pole namiotowe...

Artur_ntv
24.07.2016, 23:31
Niedawno wrocilem z wycieczki po Francji i Wloszech. Spalem tylko na dziko, bo lubie, poza tym placenie 28E za rozbicie namiotu na zatloczonym kempingu nad Gard± nie wydalo mi sie atrakcyjne. Na zdjeciu obóz na zakrêcie drogi kolo Mandello del Lario.

Jesli lubisz i polecam, jesli sie boisz i masz czuwac cala noc, faktycznie lepiej zainwestowac w kemping.

Cassini
25.07.2016, 14:14
Je¶li Ciê intresuje S³owenia bo po drodze to na 4 osoby za namiot w parku narodowym i nocleg 3 dni mo¿na dostaæ mandat 50E. Wiêc tragedii nie ma.

manier
28.07.2016, 22:54
mysle ze uda mi sie po czesci zaliczyc Slowenie... W Austrii zaryzykuje i pospie na dziko natomiast Wlochy sobie odpuszcze i jednak wybiore sie na pole namiotowe...

zaczekaj
28.07.2016, 23:22
W Austrii mia³am nieprzyjemne sytuacjê. Na stacji paliw nie mo¿na by³o siê roz³o¿yæ, na parkingu przy autostradzie równie¿ nie bardzo, gospodarzowi na ogródku równie¿ siê ten pomys³ nie spodoba³.
Podgonilam wiêc trochê do S³owenii i rozbi³am siê na parkingu pod kasynem. Noc by³a bardzo spokojna, rano przyjecha³y polizei ale równie¿ nic do mnie nie mieli :-)

wytapatalkowano