PDA

View Full Version : Wiza Rosja


trzykawki
25.06.2016, 14:30
Wybieram się tam w sierpniu. Potrzebuje namiar na sprawnego pośrednika w wawie lub w Łodzi. Będę wdzięczny za podanie namiarów sprawdzonej agencji.

herni
25.06.2016, 14:58
Na Rosję zawsze korzystam z usług TAMARY http://www.wizydorosji.pl/

Tank
25.06.2016, 15:12
Warmos Warszawa.

Pirania
25.06.2016, 23:28
Wybieram się tam w sierpniu. Potrzebuje namiar na sprawnego pośrednika w wawie lub w Łodzi. Będę wdzięczny za podanie namiarów sprawdzonej agencji.
Jednak jedziesz zmoczyć jajca..;)

Pogadaj z Hernim, na 14 dni, 20 lało jak dzbanka. Chcesz to na Podhalu zrobię Ci Rosję ! Deszcz, dziwki, i dużo offa.. ;) Chociaż to Twoja krowę to lepszy krawężnik wystarczy i nie będzie co zbierać! ;)

To tak z zazdrości. ..;)

honda_honda
26.06.2016, 19:24
http://www.aina.pl/ - dwa razy korzystałem .Zero problemów.

wolly
26.06.2016, 23:25
Łódź Wilejka

sluza
27.06.2016, 08:47
Jednak jedziesz zmoczyć jajca..;)

Pogadaj z Hernim, na 14 dni, 20 lało jak dzbanka. Chcesz to na Podhalu zrobię Ci Rosję ! Deszcz, dziwki, i dużo offa.. ;) Chociaż to Twoja krowę to lepszy krawężnik wystarczy i nie będzie co zbierać! ;)

To tak z zazdrości. ..;)

:haha2: dobre, dobre

trzykawki
27.06.2016, 12:30
Dzieki bardzo zaraz zaczne obdzwaniać.

Do małe wredzne i zębate: Ty się tak nie reklamuj bo Ci modzi każą skaładke komercyjna płacić.
BTW chyba pwinieniem zapłacić ... shame on me

teddy-boy
06.02.2018, 15:20
Pozwole sobie podbic, licze ze ktos doswiadczony wyjasni.
Chce przejechac przez Obwod Kaliningradzki, od przejscia Bezledy do Kłajpedy, i to w jedna strone. Starac sie po prostu o wize tranzytowa jednokrotną i tyle? Czy to wyamagane ubezpieczenie na kwote 30 tys euro kupuje sie przy skladaniu papierow czy musze sam ogarnac? wczesniej przed wizą czy dopiero na wyjazd?

Emek
06.02.2018, 16:09
Sam załatwiasz czy przez biuro? Jak biurem to oni ci od razu ogarną.

teddy-boy
06.02.2018, 16:52
Chyba sam to zrobie, nie widze sensu placic dodatkowo firmie trzeciej, skoro jazdy tam to jest troche ponad 100 km ;)
Ale czytalem ze potrafia w ambasadzie pietrzyc problemy, a poniewaz jedzie grupa osob, fajnie byloby zeby wszyscy te wize dostali :)

Sławekk
06.02.2018, 17:53
Chcesz to na Podhalu zrobię Ci Rosję ! Deszcz, dziwki, i dużo offa..



robimy listę :D

teddy-boy
06.02.2018, 18:14
dobra ja tez na te dziwki i off sie pisze.
A co z tematem wizy? :D

Emek
06.02.2018, 18:19
Jak zlecisz w biurze zapłacisz extra stówkę i nie wychodzisz z domu. Konsul zawsze może cię wezwać i wtedy tą oszczędność tracisz za koszty dojazdu. IMO nieopłacalne.

dżony
06.02.2018, 18:28
Ale jeżeli jest już kilka osób i za każdego stówka prowizji to już robią się koszty. Jedna osoba w konsulacie może załatwić to za wszystkich.

Sam teraz latam za wizami ale robię to osobiście. Przy trzech osobach i kilku wizach te prowizje to już spore koszty ;)
Tylko ruską biznesową muszę przez biuro bo nie ma jak załatwić samemu zaproszenia biznesowego :/

Emek
06.02.2018, 18:36
Ogarniasz wielokrotną Dżony?

dżony
06.02.2018, 18:39
Tak, potrzebujemy minimum trzy wjazdy do Rosji więc tylko wielokrotna biznesowa wchodzi w grę

teddy-boy
06.02.2018, 20:58
Emek, mieszkam w Warszawie, wiec podjechac zlozyc papiery do ambasady to nie jest jakis tam problem.
Tylko czy serio az takie trudnoscia robia z wyrobieniem tej wizy?

Sylwek_76
07.02.2018, 11:30
Tranzytowej nie dostaniesz, turystyczna wchodzi w grę.
Do tej ostatniej potrzebujesz rezerwację noclegu (hotelu itp.). Zdarza się, że Rosjanie sprawdzają, czy rzeczywiście opłaciłeś nocleg.
Koszt ubezpieczenia skrojonego pod tę wizę, to około 35 zł.
Wieści za wiza center.

@
Dżony.
Robisz roczną biznesową?

teddy-boy
07.02.2018, 13:08
Nie ma szans na tranzytowa skoro ja to przejade w pare godzin? Serio? Po co mam rezerwowac hotel i wogole do niego jechac jesli od granicy do granicy jest 130 km. Inaczej tego nie obejde?

Emek
07.02.2018, 13:17
Tranzyt bez sensu.
Wiza tranzytowa
Wiza tranzytowe wydawana jest osobom przejeżdżającym tranzytem przez Rosję. Może być jedno lub dwukrotna i wystawiana jest na okres do 10 dni w jedną stronę (w zależności od rodzaju transportu);

Wiza tranzytowa nie jest wymagana w przypadku dokonania przesiadki w ciągu 24 godzin bez opuszczania strefy tranzytowej lotniska oraz posiadania wizy (jeżeli jest potrzebna) i biletów do państwa docelowego.​

W celu uzyskania wizy należy przedstawić następujące dokumenty:

1. Paszport z ważną wizą na wjazd do państwa docelowego przez Rosję (jeżeli taka wiza jest wymagana) i ważne bilety z potwierdzoną datą wjazdu i wyjazdu z Rosji, lub

w przypadku podróży samochodem, motocyklem:

- kserokopię dowodu rejestracyjnego samochodu lub motocyklu

- kserokopię prawa jazdy

- podanie w sprawie wydania wizy tranzytowej ze wskazaniem: danych paszportowych (imię i nazwisko, data urodzenia, nr paszportu, data ważaności paszportu, miejsce zamieszkania, obywatelstwo, płeć), nr. rej. samochodu, koloru nadwozia, dokładnej informacji o trasie podróży (licząc 500 km na dobę)

teddy-boy
07.02.2018, 13:32
no juz to czytalem wczesniej, wg tego to jak mam przejechac 130 km obwodu kaliningradzkiego to tranzytowa powinnismy dostac. Wjazd i wyjazd tego samego dnia.
Kurde po co oni tak robia pod gorke ludziom, ja nie wiem.

Emek
07.02.2018, 13:46
Byłem na mierzei od strony litewskiej w zeszłym roku. Od strony Litwy coś tam jeszcze jest , miasteczko Nida, fajne kameralne wiochy z knajpami z dobrym żarciem. Od ruskiej strony to prawie pustynia. Las, jakieś jezioro i tyle. Rosjanie jeżdżą na mierzeję od strony litewskiej bo tam są campingi i jakieś atrakcje. Z Belzedów do Kłajpedy masz przez obwód jakieś 200 km i dwie granice EU/RUS i RUS/EU - swoje pewnie odstoisz do tego prom do Kłajpedy i opłaty za wjazd do parku. Samej drogi jakieś 3-4 godziny, przez PL i Litwę masz 420 km i zero granic. Nie wiem jaki jest cel tego tranzytu ale sorki, ja go nie dostrzegam.

teddy-boy
07.02.2018, 13:57
Jedziemy na przyladek Kolka, a potem dalej na wyspy estonskie. Startujac z warszawy umyslilismy sobie jechac przez Kaliningrad. Raz ze blizej TROCHE, ale dwa - najwazniejsze - zeby jechac przez miejsca w ktorych nie bylismy, zeby zobaczyc cos nowego, fajniejszego, niz dymac przez Litwe na ktorej kazdy byl po pare razy i nuda tam panie i nic tam w zasadzie nie ma.
No to lepiej juz zobaczyc ten Krolewiec, zjesc tam, zatankowac pod korek, kupic wody i szlugow, posiedziec na plazy i potem Klajpeda w ktorej tez nikt z nas nie byl. No taki plan jest.

Emek
07.02.2018, 14:22
No to jak Pan uważa. Na tranzyt Ruscy dadzą wam jeden dzień. Lepiej wziąć turystyki i pokręcić się po rejonie jak macie czas. Jak czas was goni to szkoda go marnować na tranzyt obwodem bo na estońskich wyspach lepiej go spożytkujecie :at:.

teddy-boy
07.02.2018, 14:30
OK, to juz przedstawie te argumenty i decyzje podejmiemy. Dzieki.
Nie wiem czy w Obwodzie poza mierzeją jest cos wartego pokrecenia sie, a ze jest ona podzielona dokladnie w polowie to juz raczej poswirujemy po stronie Litewskiej i z Klajpedy polecim na Kolke a potem wyspy.
Pzdr!

voytas
07.02.2018, 16:04
nikt nie wspomniał o wątpliwej przyjemności odprawy na granicy, włacznie z wriemiennym wwozem i to dwa razy, można trafić na upierdliwców

teddy-boy
07.02.2018, 16:30
No nie wspolnialem bo nie doswiadczylem, to nie jest po prostu papier ktory trzeba wypelnic i tyle? Czy znowu to jakas mina skomplikowana?

Emek
07.02.2018, 16:36
Papier do wypełnienia ale na ruskiej granicy rzadko udaje się wszystko załatwić szybko i sprawnie. Mnie się udało raz odprawić w półtorej godziny. Pozostałe przypadki to już kilka godzin czekania, papierologii i tamożni. W zeszłym roku 2 razy dodatkowo było przesłuchanie - tak z 30-40 minut extra. Ja bym nie liczył na to że te 2 granice to mniej niż 4 godziny (jak dobrze pójdzie).

teddy-boy
07.02.2018, 16:55
Faktycznie trzeba pomyslec czy sie oplaca. Z drugiej strony jak mam kolejny raz jechac przez te bezkresne nic na Litwie i to asfaltem zeby wyrobic norme to mi slabo...

Emek
08.02.2018, 11:29
Rosja to Rosja. To że na mapie jest krócej nie znaczy że będzie szybciej.
https://i.imgur.com/axUuJdN.jpg

teddy-boy
09.02.2018, 08:51
Przez obwod kaliningradzki to bysmy przelecieli asfaltem niestety. Ale ta droga na zdjeciu podoba sie dla mnie bardzo ;)

HarryLey4x4
09.02.2018, 16:56
nooo, jak będziesz miał takiej drogi non stop 400 km, to przestanie Ci się podobać