PDA

View Full Version : STARA GWARDIA


chinol
04.03.2009, 01:20
Po rozmowach z forumowiczami zdecydowaliśmy (Ja i Podos) wprowadzić
troche zmian. Dotyczą one Waszych uwag, że forum staje się dla
niektórych osób okazją do zarabiania pieniędzy. Zdecydowaliśmy więc,
by wyodrębnić do osobnego, nowo powstałego działu ofertę osób, które
prowadzą działalność komercyjną. Oczywiście nie widzimy w tym nic
złego, że nasi forumowicze mają ofertę, która z reguły jest
zdecydowanie bardziej korzystna niż inne na rynku, ale dla
przejrzystości działań tworzymy nowy dział.
Tak więc jeśli forumowicz chce sprzedać swój niepotrzebny już tankbag
to niech wrzuci ofertę w kupię/sprzedam. Jeśli jednak tankbagi ma swej
stałej ofercie, sprowadza motocykle, handluje oponami, naklejkami,
wydechami etc. etc. niech przedstawi swą ofertę w dziale przeznaczonym
na oferty ludzi, którzy próbują sił w biznesie motocyklowym.
Podejmując tę decyzję Wzorowaliśmy się na rozwiązaniach advrider.com
Nie zamykamy dyskusji pod tym postem, ale zapewniamy, że nasze
działania w tej sprawie są przemyślane i nie zależy nam na pochwałach
typu "brawo", ani na opiniach, że to "bez sensu". Chętnie jednak
wysłuchamy rzeczowych argumentów i uwzględnimy je przy następnej
modyfikacji.

z racji ilosci forumowiczów , jest ono atrakcyjne ..."pod wzgledem zarabiania"
kto zarabia wszyscy wiemy.

to ze istnieje podforum " stara gwardia " nie wszyscy wiemy... w dupie to mam!!!

wypływają projekty finasowe " stara gwardia"w dupie to mam,
nie musze korzystać dam radę.


"gasnice ropucha"-tez sie dobrze bawiłem w cipke było:)- tez cie kocham ;)


sam cos czasem sprzedam ale nie zarabiam na tym zbyt wiele,cena ok do nakładów pracy.

tak wiec:
zbyt wielu zawdziecza zbyt wiele tak niewielu ;)

nie popadajmy w paranoje. amen

chinol
04.03.2009, 01:26
"gasnice ropucha"-tez sie dobrze bawiłem w cipke było:)- tez cie kocham ;)

tak wiec:
zbyt wielu zawdziecza zbyt wiele tak niewielu ;)



pozdro dla ropucha , puffa, włodara end innych kAJTEK RULLEZ ;)
O LASCE NIE WSPOMNE " MARSZAŁKOWSKIEJ ;) "

ENDRIUZET
04.03.2009, 10:09
Podforum STARA GWARDIA ? Nie ma czegoś takiego ... chyba ...

sambor1965
04.03.2009, 11:04
Podforum STARA GWARDIA ? Nie ma czegoś takiego ... chyba ...

Stara Gwardia istnieje, ta grupa skupia czesc starszych stazem uzytkownikow (ale nie jest to chyba kryterium absolutne), ktorym nie podoba sie kierunek rozwoju tego forum. Po dyskusji podjeli decyzje, ze nie beda tworzyc nowego forum tylko znajda swoj zamkniety pokoj tutaj. Mozna wiec napisac, ze dzieki nim zamiast 2 for afrykanskich mamy 2 w jednym.
Jesli Mloda Gwardia i Srednia Gwardia postanowia zalozyc swoj zamkniety pokoj, albo uzytkownicy kaskow Tiger beda sie chcieli wyalienowac uwazajac, ze za duzo jest na forum gosci w Uwexach to tez stworzymy im takie mozliwosci. Moderatorem grupy jest PUFF. Przynaleznosc do niej nie wiaze sie z niczym innym poza mniej skrepowana wymiana wiadomosci. Rownie dobrze mozna to robic lista mailingowa.
Stara Gwardia ma możliwośc pisania tutaj wiec jak bedzie chciala to sie wypowie.

chomik
04.03.2009, 11:29
Stara Gwardia istnieje, ta grupa skupia czesc starszych stazem uzytkownikow (ale nie jest to chyba kryterium absolutne), ktorym nie podoba sie kierunek rozwoju tego forum. Po dyskusji podjeli decyzje, ze nie beda tworzyc nowego forum tylko znajda swoj zamkniety pokoj tutaj. Przynaleznosc do niej nie wiaze sie z niczym innym poza mniej skrepowana wymiana wiadomosci.
Trochę się zdziwiłem... I mam wrażenie, że to chodzenie po kruchym lodzie... Moim zdaniem, powinno być wszystko jasne i klarowne.... Wprowadzanie ukrytych podforum itp. powoduje automatyczne podziały a to źle wpływa na atmosferę... Więc albo jest Stara Gwardia na forum i jest jawna, albo robi to poza forum (listą mailngową etc.) wydaje mi się, że to tak powinno wyglądać....

JareG
04.03.2009, 11:58
Trochę się zdziwiłem... I mam wrażenie, że to chodzenie po kruchym lodzie...
Wszystko zalezy od sposobu przeprowadzenia calej akcji z podgrupami.

Wprowadzanie ukrytych podforum itp. powoduje automatyczne podziały a to źle wpływa na atmosferę... Więc albo jest Stara Gwardia na forum i jest jawna, albo robi to poza forum (listą mailngową etc.) wydaje mi się, że to tak powinno wyglądać....
Zle to wplywa _ujawnienie_, ze taka/takie grupa/y sa. Wiec albo od razu powinna byc informacja o istnieniu podgrup/y, albo w ogole (czego sie nie da zrobic, predzej czy pozniej ktos cos chlapnie :D)
No i kwestia jawnosci takich podgrup.. sens ich istnienia opiera sie wlasnie na niedostepnosci dla osob postronnych. I ma to sens, o ile nie jest wykorzystywane w niecnych celach. Przykladowo grupa znajacych sie osob chce zrobic jakies spotkanie, ale wlasnie dla 'swoich' - wygodniej jest skrobnac o tym posta na zamknietym/niewidocznym kaciku, niz pisac maile, dzwonic czy puszczac sygnaly dymne. Mozna w ten sposob umawiac sie na wspolne wyjazdy, wyjscia, czy co tam komu do glowy przyjdzie - bez obawy, ze sie przypaleta jakis obcy czlowiek. Ale mozna tez wykorzystywac takie niewidoczne kaciki do zgrywania sie celem dokopania komus na forum ogolnodostepnym :D
Taka 'Stara Gwardia' moze byc grupa zamknieta, ale moze tez zostawic sobie mozliwosc doplywu swiezej krwi :)

BTW: Czlowiek w swojej naturze ma podzialy z jednej strony, a z drugiej silna potrzebe przynaleznosci do jakiejs grupy, z ktora sie identyfikuje (a im wieksza grupa tym coraz trudniej o taka indentyfikacje). Tak wiec podzialow nie da sie uniknac, wiec ja np. jestem za ich wykorzystywaniem :)

szwedzkikucharz
04.03.2009, 12:38
Generalnie, zasadniczo jak coś (np. Forum) mocno się rozwija to w końcu pojawia się problem "za dużo szczęścia na raz". W sieci znane są przykłady spektakularnych podziałów. Jakiś rok temu nazad z Forum użytkowników/sympatyków Subaru wydzieliło się drugie Forum. Tam była trochę inna sytuacja, koszty funkcjonowania Forum ponosił Importer Subaru Polska co wiązało się z pewnymi ograniczeniami dla użytkowników. Myślę sobie, że zawsze jest potrzebny dopływ świeżej krwi. Kitwaszenie we własnym sosie w dłuższej perspektywie nie wychodzi najlepiej. Stara arystokracja mogłaby coś o tym powiedzieć. Jest w sieci kilka for dawniej fajnie funkcjonujących, ale do których dziś (chyba poza mną) nikt nie zagląda. Więc chyba jednak rozwój.....

PS. Wielki szacunek dla „Starej Gwardii” ale może dobrze by było jakby ten kącik był widoczny, ale zablokowany dla nie przynależnych? Nazwa do ustalenia, może „Pokój tetryczno-geriatryczny”? Ciągle na Forum jest ogromna dawka poczucia humoru, mam więc nadzieję, że nie będzie to opatrznie odczytane

ltd454
04.03.2009, 12:46
Panowie co to za OT w dziale? Chyba nie o tym miało być? Moderatorze może trzeba przenieść rozmowę o "starej gwardii" w inne miejsce? :webers:

chomik
04.03.2009, 14:11
Panowie co to za OT w dziale? Chyba nie o tym miało być? Moderatorze może trzeba przenieść rozmowę o "starej gwardii" w inne miejsce? :webers:
No i juz...:p

sambor1965
04.03.2009, 14:13
a czemu to wisi w dziale producentow i dostawcow :) ?

ltd454
04.03.2009, 14:18
No i juz...:p
Dziękować. Od dzisiaj to będzie mój ulubiony wątek :mur:. Czekam na rozwój... Boję się konsekwencji:dizzy:

chomik
04.03.2009, 14:23
a czemu to wisi w dziale producentow i dostawcow :) ?
ehhh no normalnie żyć nie dadzą :D

Artuditu
04.03.2009, 14:49
Artuditu młody stażem, duchem i ciałem się wypowie w kwestii onej.
Stara gwardia jest, istnieje i da się to zauważyć. Nie wiem nic o istnieniu jakiegoś działu. OK. Dla mnie jest jasne i oczywiste że stara gwardia chce się trzymać razem bo znają się już jakiś czas i np. spotkanie w takiej grupie jest fajniejsze niż integracja ze świeżakami.
Jednak nie jestem przekonany do końca o słuszności poglądów niektórych osób ze Starej Gwardii. Każdy "nowy" jest przez dłuuuugi czas traktowany jak "nowy". Sam zainteresowany jednak zrobić nic nie może bo spotkania są tajne, a jeśli jest spotkanie jawne, śmietanka się zbiera i w swoim hermetycznym gronie gaworzy, nie dopuszczając nikogo z zewnątrz.

Reasumując
To nie formuła forum powinna się zmienić lecz myślenie niektórych osób traktujących z góry "nowych".



I na końcu wyjaśnienie.
Być może nie mam racji. Nie jestem wszechwiedzący. Nie boli mnie jak Pan X ( i tu może bez nazwisk) szydzi jawnie ze mnie bo jestem nowy. (niestety zdarzyło się) bo wcale gorszym się nie czuję. Ja tylko chciałbym zdrowej atmosfery.

arturro007
04.03.2009, 14:51
:confused: czytam, czytam... i jakoś smutno mi się zrobiło :(

7Greg
04.03.2009, 14:54
No i się zesrało. A tak miło było, kiedyś :)

chomik
04.03.2009, 14:55
No i się zesrało. A tak miło było, kiedyś :)
ee no bez przesady :) kupę zawszę można sprzątnąć i otworzyć okna :)

7Greg
04.03.2009, 15:01
ee no bez przesady :) kupę zawszę można sprzątnąć i otworzyć okna :)

Nikt tego nie będzie robił :oldman:

sambor1965
04.03.2009, 15:14
No jak tak dalej pojdzie to zaraz sie wyda ze istnieje podforum Grupy Trzymajacej Wladze...
Napisze tak: Jako jeden z administratorow widze to co jest pisane w Starej Gwardii. Inicjatywa powstala dlatego, ze niektorym kolegom nie podobal sie kierunek rozwoju forum. Jako ze na ow kierunek mialem duzy wplyw odebralem to poczatkowo dosc osobiscie i poczulem sie - pewnie jak wielu z Was - troche dotkniety. Sadzilem bowiem naiwnie, ze wszystkim tu dobrze.
Jednak okazalo sie, ze Stara Gwardia - wbrew moim obawom - nie sluzy do nabijania sie z nowych czlonkow i niektorych mniej madrych pytan. Jest platforma kontaktow, ktora od grup regionalnych rozni sie ponadregionalnym charakterem i tym, ze goscie nie chca, by inni ich widzieli.
Osobiscie od poczatku bylem zwolennikiem mozliwosci zakladania na forum "gangow" czyli zamknietych struktur poziomych. Inni przekonali mnie ze to zla droga.
Zbierajac mysli: moim zdaniem nikt nie jest stratny na tym, ze nie widzi Starej Gwardii, SG zachowuje sie w porzadku wobec pozostalych uzytkownikow.
Stara Gwardia jak bedzie chciala to sie ujawni, jak nie bedzie chciala to pozostanie w ukryciu. Jak bedzie chciala to napisze kto nalezy do afrykanskiej masonerii. Ale sami wiecie jak to jest z wolnomularzami.
Zapewniam jednak, ze to nie masoneria rzadzi forum. Forum jest Wasze, moderatorzy sa po to by moderowac dyskusje, a administratorzy by system dzialal sprawnie.
Prosze rowniez o rozwage przy kolejnych wpisach. Nikomu chyba nie zalezy bysmy mieli 3 afrykanskie fora w polskim internecie.

deptul
04.03.2009, 15:15
Eeee tam. Ja tych "staruchów" trochę rozumiem.
Ile razy można wałkować temat wałka, reglera, naciągu łańcucha czy pompy? Każdy, albo prawie każdy ewoluuje w swej motocyklowej przygodzie i na pewnym etapie bardziej interesujące stają się tematy, których nie ma sensu podnosić na ogólnym forum.
Ogólne forum jest doskonałym miejscem do zawierania nowych przyjaźni, umawiania się na wspólne wypady czy rozwiązywania ogólnych problemów technicznych.
Myślę, że jeśli nadajesz na podobnych falach i masz podobne doświadczenia i plany to drzwi do „Starej Gwardii” nie są zamknięte.

zbyszek_africa
04.03.2009, 15:19
Tak jest Gregu:oldman:
Wszystkie sosny i wiewiórki o tym śpiewały na zakończeniu w Miedznej.
Tablicę AFRYKA też ktoś przypadkiem zajebał:Sarcastic:

xtr
04.03.2009, 15:27
Nie dziwie sie ze zalozyciele maja swoj kacik mialem podobna sytuacja na jednym forum moto. napoczatku bylo nas 20 bylo zaje fajne potem to zaczelo sie rozrastac i rozrastac teraz jest tam kolo 800 userow, bylem jakis czas w kaciku geriatrycznym i wiem ze niekturzy niemoga sie oprzec szydzeniu z "mlodych" dla starych cos jest oczywiste a niektore pytania sa debilne forum motocyklistow zamienia sie w forum mototeoretykow pojawiaa sie przepisy na pierogi itp. :) no i dochodzi kwestia umawiania sie na wypady wszak z "mlodymi sie nie jezdzi bo sie wywalaja" a i jazda w grupie ktora sie zna kilka lat i kazdy zna swoje miejsce i zasady jest duzo przyjemniejsza. kazdy ma swoj rozum jak ktos widzi ze ktos na nim zbija intres i cos nie jest fer itp. to chyba wczesniej czy puzniej podziekuje.

Pawel_z_Jasla
04.03.2009, 15:30
Ze mnie taki Mason jak z Pudziana baletnica, Panowie składam samokrytykę: jestem, byłem i będę na forum "Starej Gwardii" /nazwa średnia ale niech już zostanie/ ale przede wszystkim jestem CZARNUCHEM i dlatego nie rozumiem czym sie podniecacie /Chinol mam wrażenie, że deczko Cię poniosło ...:(/. Za słowami Sambora mogę jedynie zagwarantować, że to "podforum" nie jest po to aby komukolwiek obrabiać dupe a jedynie w celach, które dość dokładnie przywołał Artuditu i Deptul /patrz Pan, niby młodzi a rozumieją ...:Thumbs_Up:/ więc proponuje aby temat jak najszybciej zakończyć - ot, taka moja drobna sugestia
POZDRAWIAM wszystkich - nawet tych z forum BMW i Yamahy:bow:
Pace and Love !!

7Greg
04.03.2009, 15:31
Myślałem, myślałem i wymyślAłem ;)

Sam już nie wiem czy jestem za czy przeciw. Od jakiegoś czasu wiem o zaistniałej sytuacji. Ostatnio nawet dyskutowałem, na temat tego kto to jest "stara gwardia", jakie dokładnie to kryteria. Czy ja będę kiedyś godzien starej gwardii? ;) Nieważne.

Zapisałem się na forum, kiedy jeszcze było ono w "starej" wersji. podobało mi się to co tam zastałem. Pisanie z głową, fachowe porady, przemyślane zdania. Nikt nikogo nie jebał, bo tak naprawdę nie było za co. Wczułem się w atmosferę, co nawet zostało zauważone :)

Potem przyszło nowe. Stara gwardia pisała, że wie, że to wnosi jakieś tam zmiany, że stare nie wróci, ale tak trzeba, taki jest rozwój itp.
Potem tworzy się subforum, które zrzesza ludzi, którym nie odpowiada kierunek nowego :oldman:

Po co było tworzyć nowe? A jak już jest literka "A" to za nią idzie "B". Nie będziemy przecież, żadnej "kupy" tu sprzątać. Albo jesteśmy razem, albo nie.

Są rzeczy, które wyprowadzają mnie z równowagi. Nie czytanie wcześniejszych postów, po raz kolejny wałkowanie tych samych tematów, totalne olewanie polszczyzny. Dziś już nawet nie zwracam nikomu uwagi. Dostałem zjebki, że się przypierdalam, że każdy kiedyś zaczynał (dla przypomnienia, jak ja zaczynałem dałem "coś" z siebie), że trzeba pomagać.

Jasne, trzeba pomagać. Ale ciężko pomóc komuś kto nie umie czytać, a posty pisze przy użyciu translatora z chińskiego na nasze ;)

Idzie nowe.

Wnioskuję o przeniesienie moich wszystkich postów do osobnego działu, który będzie zrzeszał uczestników, którzy zamieścili ponad 10 wątków technicznych + minimum 100 zdjęć, oraz minimum 5 relacji + minimum 200 zdjęć. A co :)

Dlaczego mam się męczyć i nie byś wyróżniony specjalnym działem :) :) :)

Przecież niebawem jakiś "nowy" napisze: "jakmożnadojechaćnaNordkapp?ilezębówmazębatka" oraz "poczeba lózterko bo mi uwalo jak dryfcialem"

Nowe idzie, albo już przyszło :oldman:


EDIT: tyle się napisałem, że niedługo wątek zamkną :)

Babel
04.03.2009, 15:40
Tak czytam i czytam i nadal za bardzo nie wiem co o tym sądzić.
Chyba mnie to wali, że ktoś sobie robi podforum.
I tak lubię to forum i chyba nie mam potrzeby należenia do jakieś grupy.
Boję się tylko, że utracimy dostęp do postów wartościowych - relacje Grega czy też jego instrukcje napraw, bo ktoś się na kogoś obrazi.
Greg - jak już to zapisz mnie do swojego klubu ;) - moge nic nie pisać....

Jeszcze coś dopisze - Ludzie proszę bez emocji :) bo nic z tego dobrego nie wyjdzie.

hubert
04.03.2009, 15:56
Teraz pewnie niektórzy pewnie będą sobie wyobrażać że na tym podforum Stara Gwardia to nie wiadomo co się dzieje ... Tak na prawdę to życie płynie tam swoim leniwym powolnym tempem (tak jak kiedyś na starym forum).

Nie dziwcie się że jeśli ktoś robi jakieś kameralne spotkanie np w swoim domku letniskowym to woli rzucić info wśród osób, które są mu dobrze znane a nie na forum ogólnym. To wcale nie oznacza że ma coś przeciwko nowym osobom....

szwedzkikucharz
04.03.2009, 16:17
Teraz pewnie niektórzy pewnie będą sobie wyobrażać że na tym podforum Stara Gwardia to nie wiadomo co się dzieje ... Tak na prawdę to życie płynie tam swoim leniwym powolnym tempem (tak jak kiedyś na starym forum).

Nie dziwcie się że jeśli ktoś robi jakieś kameralne spotkanie np w swoim domku letniskowym to woli rzucić info wśród osób, które są mu dobrze znane a nie na forum ogólnym. To wcale nie oznacza że ma coś przeciwko nowym osobom....

To jest jasne, tylko, że od jakiegoś czasu to nie wygląda na byt równoległy, a raczej na byt typu "zamiast". Niektórych osób już tak często nie widać na Forum (głównym) że tak je nazwę, czego ja biedny żuczek bardzo strasznie żałuję tyle wnosili fajnej pozytywnej atmosfery. Naprawdę szkoda......
Ramires - brak mi emotionka lejącego łzy

myku
04.03.2009, 16:48
Poczytalem wszystkie posty,troche sie zamslilem,tu zdenerwowalem ,a tam zazenowalem.Sporo racji w tym co piszecie,bez wzgledu czy jestescie w SG,MG czy w ogole jestescie bezgwardiowi.Sa tu tacy ktorzy czuja sie wazniejsi i tacy ,ktorzy chcieli by byc tak samo wazni.Wydaje mi sie ,ze jezeli ktos chce na forum przez siebie prowadzonym miec wydzielony wlasny-prywatny kat,to nie jest to przeciez nic zlego.Niektorzy sie znaja i wystarczaja im te znajomosci.Nie maja zamiaru,ani potrzeby zeby ktos im niepotrzebny wchodzil miedzy wodke i zakaske.Ich prawo.A czy nazywaja siebie Stara Gwardia,Czy jakos jeszcze bardziej waznie i powaznie to ich sprawa.Nie uwazam ,ze jest to cos zlego.Niech maja swoje podforum,dla siebie,a dla reszty prowadza forum publiczne.Nie rozumiem tylko zlosci niektorych.Wyglada to tak,jakby celem ludzi tu piszacych bylo zalapanie sie do SG i to jak najszybciej,bo wtedy zyskuje sie na waznosci i szacunku.:spac:

borunin
04.03.2009, 17:01
Witam serdecznie, jestem nieopierzonym jeszcze Czarnuchem ale pozwolę sobie wyrazić opinie na temat w.w podziałów. W porównaniu do innych,forum AT, mimo rosnącej ilości uzytkowników pozostaje jednym z najbardziej merytorycznych i trzymających poziom dyskusji.
Tworzenie się podgrup jest jak najbardziej naturalne i nie ma sensu z tym walczyć. Wartościowi ludzie są zapewne w każdej grupie a przynależność (lub jej brak) do którejś z nich absolutnie nie powinna nikomu ujmy nie przynosić.
Oby starsi doświadczeniem raczyli dalej dzielić się doświadczeniem a oseski wykazywały należny im szacunek.
Jeżeli mogę coś zaproponować: każdy nowy użytkownik w mailu powitalnym powinien otrzymać wytłuszczonym drukiem informację o celowości stosowania zakładki <SZUKAJ> zanim poruszy jakiś temat.
Wiem to po sobie ponieważ sam zauważyłem ją po dłuższym czasie użytkowania..:)
Pozdrawiam

7Greg
04.03.2009, 17:10
Nie dziwcie się że jeśli ktoś robi jakieś kameralne spotkanie np w swoim domku letniskowym to woli rzucić info wśród osób, które są mu dobrze znane a nie na forum ogólnym. To wcale nie oznacza że ma coś przeciwko nowym osobom....


Eee tam Hubert. Jak chcę się napić z Andrzejem czy spotkać w Suchej to wykonuję telefon :)

Z tego co piszesz to wynika, że nigdy się z Tobą nie spotkam na kameralnym spotkaniu w domku bo od tego jest ukryty wątek ;)

Adagiio
04.03.2009, 17:45
Atmosferę tworzą ludzie a nie motocykle z napisem Africa Twin, każdy ma prawo do wyboru, z kim się spotykać , napić wódki i pogadać o dupie Marynie.
Jeśli to nie będzie tutaj, to będzie gdzie indziej.
W czym problem?
Może warto się zastanowić , dlaczego SG powstało ?

JareG
04.03.2009, 17:59
Z tego co piszesz to wynika, że nigdy się z Tobą nie spotkam na kameralnym spotkaniu w domku bo od tego jest ukryty wątek ;)
A czy tam w Suchej to tylko SG sie spotyka..? :D:D;)

BTW: Podzialy sa nieuniknione.
Wg mnie szkoda, ze od samego poczatku nie bylo czarno na bialym napisane, ze jest kacik dla SG. I chodzi mi tylko o informacje o tym fakcie, bez dyskusji bo nie ma o czym dyskutowac.

Duzo bardziej wqwiaja mnie posty pisane 'po polskiemu', czy powtarzanie zapytan, czy ladowanie sie z buciorami bez slowa powitania i obrazanie sie na zwrocenie uwagi, itd. Wg mnie ilosc nie jest warta jakosci. Ale jednoczesnie nie mam nic przeciw tejze ilosci, o ile jest nad tym jakas kontrola.

Izi
04.03.2009, 18:55
Atmosferę tworzą ludzie a nie motocykle z napisem Africa Twin, każdy ma prawo do wyboru, z kim się spotykać , napić wódki i pogadać o dupie Marynie.
Jeśli to nie będzie tutaj, to będzie gdzie indziej.
W czym problem?
Może warto się zastanowić , dlaczego SG powstało ?

dokładnie,
i wygląda, że niektórzy traktują bycie w SG jako nobilitację, możliwość pochwalenia się przed innymi itp., itd.
moim zdaniem generalnie żal im dupę ściska że ich tam nie ma, tak przynajmniej wynika z powyższych postów
Dlaczego tak sądzę, odebrałem już parę telefonów z pytaniem " Jak tam się zapisać?" - odpowiedź moja jest niezmienna " Sram"
A skąd ja kurna mam wiedzieć, co ja jakaś wyrocznia jestem.
Tak widzę SG, jak kogoś zaboli to powiem, że widzę jeszcze parę innych rzeczy, zaczynając od białych myszek, ale to rano.
A nie pomyśleliście (pomyśleliście, a to dobre) dlaczego na wszystkich forach takie działy powstają, nie, to pomyślcie.
I nikt tam nie kunuje przeciw NOWYM, i się nie namawia ( a to dobre było, nieźle się uśmiałem), nie zamieszcza opisów i relacji niesamowitych, każdy działa normalnie jak dawniej na forum, a jak chce dać o czymś znać ( np. spotkaniu, grilu, piwku, wyjeździe) to pewnie tam w pierwszej kolejności daje informację,
ja przynajmniej bym tak zrobił szukając kompanów na wyjazd, zanim taką informację umieściłbym na forum ogólnym, bo wolę jechać z kimś sprawdzonym kogo znam niż mieć spierdolony urlop, bo trafię na jakiegoś oszołoma

co do natomiast integracji ze świerzakami, jak ktoś powiedział, cytat" spotkanie w takiej grupie jest fajniejsze niż integracja ze świeżakami", cytat "Jednak nie jestem przekonany do końca o słuszności poglądów niektórych osób ze Starej Gwardii" to po ..... chcesz się z nimi zadawać i zapisać się do SG
cytat "To nie formuła forum powinna się zmienić lecz myślenie niektórych osób", może dlatego założyli SG, aby nikomu nie przeszkadzać i dalej kisić się we własnym sosie

a co do fajnej pozytywnej admosfery, jak znowu ktoś powiedział, cytat"To jest jasne, tylko, że od jakiegoś czasu to nie wygląda na byt równoległy, a raczej na byt typu "zamiast". Niektórych osób już tak często nie widać na Forum (głównym) że tak je nazwę, czego ja biedny żuczek bardzo strasznie żałuję tyle wnosili fajnej pozytywnej atmosfery. Naprawdę szkoda......" koniec cytatu. To zabrzmiało to tak, przenieśli się jest nuda, my jesteśmy do dupy, nic nie potrafimy, trzymajmy się ich.

Cytat"Myślę, że jeśli nadajesz na podobnych falach i masz podobne doświadczenia i plany to drzwi do „Starej Gwardii” nie są zamknięte. " - grupa nie jest hermetyczna.

Elwood
04.03.2009, 19:06
Ja to dopiero jestem "Amiho", wlazłem sobie jeszcze na stare forum z butami 4x4, bardzo sympatycznie przyjęty i tak jakoś egzystuje z Wami. Nawet jednoślada zakupuję. Jak rzep trzymam się co prawda określonego działu (uważam, że coś wniosłem), ale wyklęty z forum4x4 będąc tam od 2005r obserwuję co się dzieje wraz z przyrostem "masy". A tu przyrost masy tu jest spory i forum będzie podlegać tym samym "dewiacjom":) co każde inne i za lat dwa, trzy nikt nie będzie pamiętać, co przyświecało Ojcom Założycielom.
Kupę tu fajnej inicjatywy i tylko pogratulować. Chyba dlatego niech jest ten relikt SG i niech się nie ujawnia.
Teraz tylko czekać, kiedy na forum zaczną zaglądać wędkarze muchowi i inni, którzy będą potem "cytować" upalanie po lasach, traktach nieutwardzonych, brodach i mysich jamach.
Wtedy okaże się, że jest potrzeba zamkniętych regionów, w których ludziska moga się spokojnie na te upalanie umawiać. Potem Ci, którzy tak upali, będa napiętnować wszystkich nowo upalających, bo tak dalej się nie da...
Dzięki temu forum, co raz więcej użytkowników Africa Twin przybywa i tych na tej maszynie nie jeżdżących również.
Więc, ja pierwszy sypię się popiołem jako forumowy oszołom i nie tworząc masy, dla zachowania czystości rasy robie stąd wypad bo na Africe jeździć nie będę.
;)

Kuba
04.03.2009, 19:20
Cytat"Myślę, że jeśli nadajesz na podobnych falach i masz podobne doświadczenia i plany to drzwi do „Starej Gwardii” nie są zamknięte. " - grupa nie jest hermetyczna.

nie jest :) <ukłon>

szwedzkikucharz
04.03.2009, 19:22
a co do fajnej pozytywnej admosfery, jak znowu ktoś powiedział, cytat"To jest jasne, tylko, że od jakiegoś czasu to nie wygląda na byt równoległy, a raczej na byt typu "zamiast". Niektórych osób już tak często nie widać na Forum (głównym) że tak je nazwę, czego ja biedny żuczek bardzo strasznie żałuję tyle wnosili fajnej pozytywnej atmosfery. Naprawdę szkoda......" koniec cytatu. To zabrzmiało to tak, przenieśli się jest nuda, my jesteśmy do dupy, nic nie potrafimy, trzymajmy się ich.


Skoro zostałem wywołany do tablicy. Nie miałem na myśli, że jest nuda, nie stwierdziłem też, że poza SG nikt nic nie potrafi i że jesteśmy bez Was do dupy. No sorki.....
Chciałem tylko powiedzić, że po prostu jest inaczej....., to wszystko.

pałeł
04.03.2009, 19:42
kurde o co to halo ??
nie wiem, poznasz tych ludzi, ze starej gwardii to cie do siebie zaproszą, nie poznasz - nie zaproszą. Dla mnie stara gwardia zawsze była i to na starym formie, to byli ci przede mna, a na forum jestem juz dosć długo, wiec nie ma ich tak wielu :)
chyba forum zawsze było grupa kolegow o podobnych zainteresowaniach dlatego w nim taka siła. chcecie być na siłe czyjims kolega ?? to chyba chore !!!

Elwood
04.03.2009, 19:48
...chyba forum zawsze było grupa kolegow o podobnych zainteresowaniach dlatego w nim taka siła. chcecie być na siłe czyjims kolega ?? to chyba chore !!!
Racja Brachu.
Izi, będzie najebka.

Izi
04.03.2009, 19:59
Ja to dopiero jestem "Amiho", wlazłem sobie jeszcze na stare forum z butami 4x4, bardzo sympatycznie przyjęty i tak jakoś egzystuje z Wami. Nawet jednoślada zakupuję. Jak rzep trzymam się co prawda określonego działu (uważam, że coś wniosłem), ale wyklęty z forum4x4 będąc tam od 2005r obserwuję co się dzieje wraz z przyrostem "masy". A tu przyrost masy tu jest spory i forum będzie podlegać tym samym "dewiacjom":) co każde inne i za lat dwa, trzy nikt nie będzie pamiętać, co przyświecało Ojcom Założycielom.
Kupę tu fajnej inicjatywy i tylko pogratulować. Chyba dlatego niech jest ten relikt SG i niech się nie ujawnia.
Teraz tylko czekać, kiedy na forum zaczną zaglądać wędkarze muchowi i inni, którzy będą potem "cytować" upalanie po lasach, traktach nieutwardzonych, brodach i mysich jamach.
Wtedy okaże się, że jest potrzeba zamkniętych regionów, w których ludziska moga się spokojnie na te upalanie umawiać. Potem Ci, którzy tak upali, będa napiętnować wszystkich nowo upalających, bo tak dalej się nie da...
Dzięki temu forum, co raz więcej użytkowników Africa Twin przybywa i tych na tej maszynie nie jeżdżących również.
Więc, ja pierwszy sypię się popiołem jako forumowy oszołom i nie tworząc masy, dla zachowania czystości rasy robie stąd wypad bo na Africe jeździć nie będę.

no jak nie, jak tak,
najebka tradycyjnie w niedzielę, tylko Grześka nie zapomnij zabrać, bo bidak będzie musiał drałować rowerem jak zawsze, a nogi jeszcze nie doszły do siebie po odmrożeniach, a nie zabieraj jak ostatnio samogonu, trzy dni nas trzymało, dlatego Sambor, Podos, Pastor i Kajman sami musieli, a ja się przyglądałem, w ogóle nie gadam z Tobą, kup SE Africę to zobaczymy, a wawóz zaliczę Elwoodem następną razem, zobaczysz
(przykład "tekstu SG", całkowicie niezrozumiełego na forum ogólnym)

szwedzkikucharz
04.03.2009, 20:03
kurde o co to halo ??
nie wiem, poznasz tych ludzi, ze starej gwardii to cie do siebie zaproszą, nie poznasz - nie zaproszą.

Sorki, nie wiem czy do mnie adresowałeś tę/tą wypowiedź, więc na wszelki wypadek.
Ja szwedzkikucharz nie aspiruję w żaden sposób do SG, nigdzie w tym temacie nie wylewam żalu w tym względzie. Toż znam swoje miejsce w szeregu. Troszkę mi tylko brakuje obecności części osób na otwartym Forum, a nie tego, że mnie nie ma gdzieś tam. Tak ciężko zrozumieć....

hubert
04.03.2009, 20:08
Eee tam Hubert. Jak chcę się napić z Andrzejem czy spotkać w Suchej to wykonuję telefon :)

Z tego co piszesz to wynika, że nigdy się z Tobą nie spotkam na kameralnym spotkaniu w domku bo od tego jest ukryty wątek ;)

Łeee chodziło mi o to że jeśli ktoś chce zrobić małe spotkanko a nie chce dzwonić do wszystkich z osobna a przy tym nie chce żeby mu się pod dach setka chłopa zwaliła bo nie ma na to warunków, rzuca hasło na SG i jest OK.

AdaM72
04.03.2009, 20:53
no jak nie, jak tak,
najebka tradycyjnie w niedzielę, tylko Grześka nie zapomnij zabrać, bo bidak będzie musiał drałować rowerem jak zawsze, a nogi jeszcze nie doszły do siebie po odmrożeniach, a nie zabieraj jak ostatnio samogonu, trzy dni nas trzymało, dlatego Sambor, Podos, Pastor i Kajman sami musieli, a ja się przyglądałem, w ogóle nie gadam z Tobą, kup SE Africę to zobaczymy, a wawóz zaliczę Elwoodem następną razem, zobaczysz
(przykład "tekstu SG", całkowicie niezrozumiełego na forum ogólnym)

Rzeczywiście, nic nie rozumiem. Sam ogon musiał drałować? Dokąd? I co z resztą (tułowiem, odnóżami itede)? Zresztą nie pisze się "samogonu" tylko, jeżeli już coś, "samego ogona". I po co w to Księdza mieszacie? Nic nie kumam. Elłód ma kontynent kupić? To jakaś paranoja. Dobrze, że ja się w takie rzeczy nie mieszam...

Klas
04.03.2009, 21:09
Rzeczywiście, nic nie rozumiem. Sam ogon musiał drałować? Dokąd? I co z resztą (tułowiem, odnóżami itede)? Zresztą nie pisze się "samogonu" tylko, jeżeli już coś, "samego ogona". I po co w to Księdza mieszacie? Nic nie kumam. Elłód ma kontynent kupić? To jakaś paranoja. Dobrze, że ja się w takie rzeczy nie mieszam...
To ja postaram się coś wyjaśnić , choć jako całkiem nowy to chyba wogóle nie powinienem zabierać głosu w tym wątku :confused:
Po pierwsze ogon (szczególnie u jaszczurek) może się czasami oderwać od tułowia - zwłaszcza gdy całość jest w stanie zagrożenia.A jeśli zagrożenie to Pastor zawsze może sie przydać , bo wiadomo: "jak trwoga to do Boga".
Jeśli zaś chodzi o zakup ziemi to nikt nie powiedział że trzeba mieć od razu cały kontynent żeby się załapać do elit (SG?)- Izi wyrażnie napisał że wystarczy zakupić jego południowo-wschodnią część (SE) więc nie przesadzajmy -nie jest to aż takie trudne , podobnie jak dostanie się do SG.
A może to jednak ja nic nie rozumiem z tego wątku?W końcu nowy jestem ...

puszek
04.03.2009, 21:21
Stara Gwardia powstała kilka miesiecy po powstaniu obecnego forum. Geneza powstania było, moim zdaniem, wspomnienie dawnych czasów, gdy na forum było kilkadziesiat osób i wspólnie z Puffem tworzyli mała ,ale scisle zwiazana grupe przyjaciół. Przynajmniej czesc starego forum to obejmowało. Jeździli na swoje sluby, zwiedzali , zżyli sie ze soba... Im po prostu zabrakło tej intymnosci małego srodowiska i tesknili do swoich wspomnien. Nasze dzisiejsze forum ma duzo wieksze mozliwosci , ale tez powoduje ,ze stajemy siecoraz bardziej anonimowi. Czy mozemy byc źli ,że przyjaciele chcą byc ze soba? Że czasem chca sie spotkac w swoim gronie? Mieli swoj okres rządów na forum który w jakis sposób przeminał..A to dzieci , a to mniej czasu, a to po prostu zmeczenie materiału... Teraz jest czas i okazja dla nastepców by wziac w swoje rece działalnosć i zrobic cos szczególnego. Nie wymagajmy by Stara Gwardia organizowała nam czas, zloty czy spotkania. Jesli zechca to super, a jesli wola spotkac sie ze soba by wspominac swoje wczesniejsze czasy to dajmy im do tego prawo. Przyjecie do SG nire ma zwiazku z dniem dzsiejszym... To przeciez nie mozliwe by na zjazdy licealne przyjezdzali ludzie poznani na studiach... Nie ma tu zadnej dyskryminacji. Dajemy po prostu tutaj miesce ludziom , ktorzy sie t dobrze ze soba czuja. Jesli zpbimy jakis zlot to pewnie nie odmówia nam swojej obecnosci i wzbogacą nasze spotkania. :oldman:
Ps.
SG to nie żadna elita. To grono przyjaciół. Nie piszcie głupot ,które skłóca nas ze soba.

chomik
04.03.2009, 21:32
A kto im odmawia miejsca, niech mają, tylko zdrowiej byłoby to zrobić jawnie a nie jakieś ukrywanie itp... i moim zdaniem tylko o to chodzi o nic innego... ale wydaje mi się, że nie ma co o tym gadać dalej.... wiemy już czym grupa się zajmuję i że istnieje... moim zdaniem jasne i przejrzyste, nie ma co o tym pierd... dalej... Róbmy to co nam lepiej wychodzi :) dzida, trzoda i najepka :)

PUFF
04.03.2009, 21:43
Nie rozumiem za bardzo o co bic piane. SG to tylko nazwa. Szczerze mowiaac nawet nie wiem skad sie wziela. Jak dla mnie może sie nazywac zupelnie inaczej. Przynaleznosc do niej nie jest żadna forma wyroznienia. Nie rozumiem niektórych wypowiedzi. Dlaczego nie chcecie nalezec do grupy LADIES? Tez jest zamknieta i niewidoczna dla 'niewtajemniczonych'? Mysle ze dalsze dyskusje na ten temat nie maja sensu. Mam nadzieje, ze nie urazilem nikogo swoja wypowiedzia. Pozdro!

7Greg
04.03.2009, 21:56
......Dlaczego nie chcecie nalezec do grupy LADIES? Tez jest zamknieta i niewidoczna dla 'niewtajemniczonych'.....

Ładnieścienaszałatwiły.Siostry ;)

BABA
04.03.2009, 22:08
Ładnieścienaszałatwiły.Siostry ;)

ja niczoha nie wiedaju :oldman: ja tam widze tylko to co musze i tyle, jak nie musze to nie patrze, albo udaje ze nie musze, jak moge to fajnie, a jak nie moge patrzeć, to uznaje tez ze nie musze, jakby czlowiek cos musial, to na pewno by mógł.....

czyli morał z tego taki, że jak sie nie może to znaczy że sie nie musi, a jak musi to na rusi :oldman:

sambor1965
04.03.2009, 22:12
Dlaczego nie chcecie nalezec do grupy LADIES? Tez jest zamknieta i niewidoczna dla 'niewtajemniczonych'?

1. Kopernik byla kobieta!
2. Czlonkow SG poznacie w tym sezonie od razu, poruszaja sie na Afrykach w czarnych skorach i wszystkim innym Afrykanczykom bez skor daja wpierdol.
3. Jakbym przypadkiem komus nie odmachnal jadacemu na Afryce to na pewno tylko dlatego, ze mialem reke zajeta hamulcem lub sprzeglem.

lena
04.03.2009, 22:16
Gregu,jesteś bezcenny i zwykle rozbawiasz mnie do łez (Twoje zdjęcia też bardzo lubię!).Przepraszam za osobisty wtręt, teraz do rzeczy.Myślałam,że tylko kobiety potrafią tak "bić pianę", ale widzę,że jestem pierwszą wypowiadającą się w tym temacie.Rozumiem potrzeby SG, ale nie do końca zadowala mnie sposób ich realizacji.Lubię jasne i klarowne sytuacje, dlatego dziękuję Puszkowi za wyczerpującą wypowiedź w tym temacie.Trzeba było tak od razu, bez tajniaczenia się.Buziaki!!!

chomik
04.03.2009, 22:16
2. Czlonkow SG poznacie w tym sezonie od razu, poruszaja sie na Afrykach w czarnych skorach i wszystkim innym Afrykanczykom bez skor daja wpierdol.

Słyszałem, że w następnym sezonie poruszać będą się tylko w pasach do pończoch i gorsetach....:p

lena
04.03.2009, 22:18
Sorki Baba, wkleiłam się tuż po Tobie-więc jestem druga-bez żalu, nie mam parcia na szkło.Pozdrawiam.

lena
04.03.2009, 22:20
Chomik-mam kilka sztuk wspomnianej "galanterii", w 3 rozmiarach (masa ciała ma to do siebie,że lubi rosnąć), mogę wrzucić do "banku części"?

bajrasz
04.03.2009, 23:09
Zdrowie starych, młodych, w trakcie...i po w trakcie i już:Thumbs_Up::zdrufko:

Kazmir
05.03.2009, 00:47
Jeśli SG ma swoje przywileje to ja też poproszę o stworzenie Grupy Osób "Czujących mocno mechanikę" bo po co ma oglądać całe forum jakieś fajne usprawnienie (nad którym spędziło się kilka godzin - niepłatnych) jak można to zaprezentować swojej niewidzialnej grupie jak to mówi Puszek:" trochę intymności małego środowiska i tęsknot do swoich wspomnień" czemu nie ???

Kogo prosić Moderatora, Admina??? jakieś podanko załączniki, opłaty ???
Bardzo proszę o pozytywne załatwienie sprawy....

puszek
05.03.2009, 08:03
Jeśli SG ma swoje przywileje to ja też poproszę o stworzenie Grupy Osób "Czujących mocno mechanikę" bo po co ma oglądać całe forum jakieś fajne usprawnienie (nad którym spędziło się kilka godzin - niepłatnych) jak można to zaprezentować swojej niewidzialnej grupie jak to mówi Puszek:" trochę intymności małego środowiska i tęsknot do swoich wspomnień" czemu nie ???

Kogo prosić Moderatora, Admina??? jakieś podanko załączniki, opłaty ???
Bardzo proszę o pozytywne załatwienie sprawy....


Kazmir, oni nie maja ŻADNYCH przywilejów. Normalnie jak wszyscy udzielaja sie w działach forum. Nie wyciagaj pochopnych i błędnych wniosków.

Lewar
05.03.2009, 08:05
Jeśli SG ma swoje przywileje to ja też poproszę o stworzenie Grupy Osób "Czujących mocno mechanikę" bo po co ma oglądać całe forum jakieś fajne usprawnienie (nad którym spędziło się kilka godzin - niepłatnych) jak można to zaprezentować swojej niewidzialnej grupie jak to mówi Puszek:" trochę intymności małego środowiska i tęsknot do swoich wspomnień" czemu nie ???

Kogo prosić Moderatora, Admina??? jakieś podanko załączniki, opłaty ???
Bardzo proszę o pozytywne załatwienie sprawy....

SG nie jest uprzywilejowane w żaden sposób. Nie poruszamy też tematów elektryczno -mechanicznych. To po pierwsze.
Po drugie chciałbym zwrócić uwagę, że ilość członków forum wzrosła w sposób przekraczający oczekiwania nas wszystkich.
W tej sytuacji, zorganizowanie jakiegokolwiek zlotu w trakcie sezonu zaczyna być przędsięwzięciem bardzo trudnym logistycznie, żeby nie powiedzieć niemożliwym, czego dowodem jest brak chętnych na zorganizowanie rozpoczęcia w tym roku ( obym się mylił ).
W tej sytuacji siłą rzeczy będziemy sie spotykac w mniejszych np. regionalnych grupach lub na imprezach "adresowanych" do ludzi których np. lepiej znamy.
Taką grupą jest SG.
I to tyle i nie zamierzam w "tym temacie" bić więcej piany.

Sławekk
05.03.2009, 08:25
To czas zacząć temat rozpoczęcia sezonu. Może rozładuje to trochę napięcie.
Jak powinien wyglądać....?
Myślę , że znajdzie się grupa osób i podejmnie wezwanie . Ja się piszę do pomagierów.
Spali na panewce , to spali. Dyskusji się nie uniknie.

myku
05.03.2009, 08:36
Stara Gwardia powstała kilka miesiecy po powstaniu obecnego forum. Geneza powstania było, moim zdaniem, wspomnienie dawnych czasów, gdy na forum było kilkadziesiat osób i wspólnie z Puffem tworzyli mała ,ale scisle zwiazana grupe przyjaciół. Przynajmniej czesc starego forum to obejmowało. Jeździli na swoje sluby, zwiedzali , zżyli sie ze soba... Im po prostu zabrakło tej intymnosci małego srodowiska i tesknili do swoich wspomnien. Nasze dzisiejsze forum ma duzo wieksze mozliwosci , ale tez powoduje ,ze stajemy siecoraz bardziej anonimowi. Czy mozemy byc źli ,że przyjaciele chcą byc ze soba? Że czasem chca sie spotkac w swoim gronie? Mieli swoj okres rządów na forum który w jakis sposób przeminał..A to dzieci , a to mniej czasu, a to po prostu zmeczenie materiału... Teraz jest czas i okazja dla nastepców by wziac w swoje rece działalnosć i zrobic cos szczególnego. Nie wymagajmy by Stara Gwardia organizowała nam czas, zloty czy spotkania. Jesli zechca to super, a jesli wola spotkac sie ze soba by wspominac swoje wczesniejsze czasy to dajmy im do tego prawo. Przyjecie do SG nire ma zwiazku z dniem dzsiejszym... To przeciez nie mozliwe by na zjazdy licealne przyjezdzali ludzie poznani na studiach... Nie ma tu zadnej dyskryminacji. Dajemy po prostu tutaj miesce ludziom , ktorzy sie t dobrze ze soba czuja. Jesli zpbimy jakis zlot to pewnie nie odmówia nam swojej obecnosci i wzbogacą nasze spotkania. :oldman:
Ps.
SG to nie żadna elita. To grono przyjaciół. Nie piszcie głupot ,które skłóca nas ze soba.

A kto im odmawia miejsca, niech mają, tylko zdrowiej byłoby to zrobić jawnie a nie jakieś ukrywanie itp... i moim zdaniem tylko o to chodzi o nic innego... ale wydaje mi się, że nie ma co o tym gadać dalej.... wiemy już czym grupa się zajmuję i że istnieje... moim zdaniem jasne i przejrzyste, nie ma co o tym pierd... dalej... Róbmy to co nam lepiej wychodzi :) dzida, trzoda i najepka :)
...mysle ,ze to powinno byc wszystko na ten temat...

Babel
05.03.2009, 08:40
...mysle ,ze to powinno byc wszystko na ten temat...
Swiete słowa - :oldman:

ENDRIUZET
05.03.2009, 09:09
Spox. Niech ktoś zamknie /zablokuje/przeniesie/usunie/zarchiwizuje ten temat.

giziu
05.03.2009, 09:28
Proponuje zmienić nazwę ze Stara Gwardia na Klub Emerytów:)

puszek
05.03.2009, 09:29
Zostawiam czas na wyrazenie Waszych opini do 24,00 dzis. Potem temat zamykam. Jesli ktoś ma coś konstruktywnego do napisania, zapraszam.:oldman:

podos
05.03.2009, 10:10
Spox. Niech ktoś zamknie /zablokuje/przeniesie/usunie/zarchiwizuje ten temat.

Dlaczego?

Bardzo ciekawa dyskusja i w dodatku na niezłym poziomie. W przeciwieństwie do wspomnianego forum wędkarstwa muchowego.

Nie cierpię "polityki", jestem w niej kiepski, wolę konkretną robote. Podobają mi sie ludzie z inicjatywą, chcący coś zmieniać i udoskonalać. Ludzie którzy jak coś nie działa lub działa źle, chcą to naprawić. Są tutaj tacy i do takich chciałbym się zaliczac.
To forum będzie takie jakim go tworzymy. Nowa skórka nie ma tu wiele do rzeczy, to tylko narzędzie. Jak sie pozamykacie (w grupach czy w sobie, obojętne) to milcząc, w sposób naturalny, o jego ksztalcie nie bedziecie decydować. To jak nie pójść na wybory. Mamy do tego prawo, ale potem nie miejmy pretensji, że wybrano Samoobronę.
Pewnie, że można zamknąć forum na świat. Odciąć dopływ swieżej krwi. Byłby to koniec tego forum. Ale na pewno nie koniec przyjaźni, które się tu nawiązały.

JareG
05.03.2009, 10:15
(..)
Pewnie, że można zamknąć forum na świat. Odciąć dopływ swieżej krwi. Byłby to koniec tego forum.
A propos: jak juz gdzies tam wyzej napisalem, jestem nie za zamykaniem (sie), a za stosowaniem (w razie koniecznosci) zamordyzmu :D
IMO czasami jestesmy zbyt tolerancyjni.

podos
05.03.2009, 10:17
. Dlaczego nie chcecie nalezec do grupy LADIES? Tez jest zamknieta i niewidoczna dla 'niewtajemniczonych'?

Jest widoczna i otwarta dla wszystkich, bo tak zdecydowała jej moderatorka.

klanol
05.03.2009, 10:42
a ja mam to wszystko w dupie.... i tak lubie to forum :D
T.D.N !

7Greg
05.03.2009, 11:53
.....czasami jestesmy zbyt tolerancyjni.

Czasem powiadasz....hmmm ;)

chomik
05.03.2009, 11:57
Czasem powiadasz....hmmm ;)
Gregu, zgorzkniały się robisz na stare lata, :D musisz zdecydowanie gdzieś pojechać :)

7Greg
05.03.2009, 12:13
Gregu, zgorzkniały się robisz na stare lata....

Jaki zgorzkniały? ;) Mam po prostu jasno sprecyzowane poglądy co do życia, pozycji seksualnych, stosunków międzyludzkich i polityki :) :)

dery
05.03.2009, 12:21
gowniarz ze mnie afrykowy, ale sprawa wazka i takze chcialbym sie wypowiedziec.

kazdy z nas ma swoj zestaw numerow w tel.
kazdy z nas ma swoja ksiazke adresow @
kazdy z nas wysyla kartki na swieta swoim ziomkom
kazdy z nas jezdzi, pracuje, bawi sie w swoich kregach

kazdego z NAS jednak laczy cos z kazdym innym z NAS.
wlasnie dlatego mowimy MY.

jestem dumny z tego, ze jestem na tym forum.
chociaz zalogowac sie tu moze kazdy, to jednak mimo iz jestesmy tak cholernie rozni wspieramy sie nawzajem.

dam glowe, ze kazdy czarnuch z tego forum zatrzyma sie, gdy bede potrzebowal pomocy. bez wzgledu na to czy bedzie krakusem, wedkarzem, hydraulikiem czy afroamerykaninem.

nie widze nic zlego w tym, zeby afroamerykanie zalozyli sobie prywatny 'chatroom', tak samo geje czy policjanci.

mysle, ze preznie dzialajace grupy wzajemnych zainteresowan/regionalne/AA tylko umacniaja to forum a nie cos z niego zabieraja.

wierze, ze Zamknieta i Niewidoczna Grupa Uzdolnionych Mechanikow podzieli sie ze wszystkimi ciekawymi wnioskami jak zrobic by Afri palila <5l/100, a Zamknieta i Niewidoczna Grupa Milosnikow Kartografii niezwlocznie poinformuje reszte ze wlasnie wyszla wszystkomajaca mapa do GPS+dzwonki polifoniczne.

pozdroowka!
/dery/

hint: zalozenie o dobrych intencjach. ze ci co knuja, robia to w dobrej wierze.

Kazmir
05.03.2009, 12:28
Temat ten nie powiem podniósł mi ciśnienie!!!

Puszek ja doskonale rozumiem, że są ludzie którzy mają prawo spotykać się w swoim gronie. To normalne jak deszcz w czasie burzy. Nienormalnym jest natomiast przydział na tym forum niewidocznych dla innych użytkowników kont. W jakim celu? Aby grono 10-ciu osób mogło się ze sobą komunikować? Śmieszne, w dobie telefonii komórkowej i internetu.
Rozwijając myśli Podoska to podzielmy forum jeszcze na takie grupy:
- SG
- Mechanicy
- Kobiety
- Zamożni powyżej 200 000 zeta na pit-cie po co mają wysłuchiwać reszty biedaków, że jakaś tam uszczelka kosztuje 50 zeta
- inne orientacje seksualne
- piszący poprawnie po polsku, bo to na forum jest najważniejsze, zwłaszcza w dziale mechaniki

Reszta, czyli ogólnie dostępne forum, widoczne będzie dla nieudaczników. Oni ciągle zadają pytania - czy ten wałek jest dobry, w którą stronę odkręcamy śrubę itd.....

Ręce do góry, kto chce należeć do tej społeczności???

Problem jest w tym, że podziału dokonał ktoś, kto nie zapytał się chociażby w formie ankiety czy należy się takiej czy innej grupie jakiś dodatkowy przywilej może całkiem słuszny.
A co w sprawie poczty forumowej panie i panowie? Temat zostawiam otwarty, może ktoś ma ochotę coś na ten drażliwy temat powiedzieć.......

Jeśli ktoś nie chce odpowiadać na głupie według niego pytania, niech nie odpowiada. Nie potrzeba robić ukrytych działów, takie są uroki forum. Jest kolorowe pełne życia i takie powinno pozostać.

ENDRIUZET
05.03.2009, 12:40
Dlaczego?

Bardzo ciekawa dyskusja i w dodatku na niezłym poziomie. W przeciwieństwie do wspomnianego forum wędkarstwa muchowego.

Nie cierpię "polityki", jestem w niej kiepski, wolę konkretną robote. Podobają mi sie ludzie z inicjatywą, chcący coś zmieniać i udoskonalać. Ludzie którzy jak coś nie działa lub działa źle, chcą to naprawić. Są tutaj tacy i do takich chciałbym się zaliczac.
To forum będzie takie jakim go tworzymy. Nowa skórka nie ma tu wiele do rzeczy, to tylko narzędzie. Jak sie pozamykacie (w grupach czy w sobie, obojętne) to milcząc, w sposób naturalny, o jego ksztalcie nie bedziecie decydować. To jak nie pójść na wybory. Mamy do tego prawo, ale potem nie miejmy pretensji, że wybrano Samoobronę.
Pewnie, że można zamknąć forum na świat. Odciąć dopływ swieżej krwi. Byłby to koniec tego forum. Ale na pewno nie koniec przyjaźni, które się tu nawiązały.

Dlatego, że jest to od 2 dni najczęściej czytany temat przez wszystkich ... po co siać ferment ?????? Nie każdy przyjmie do wiadomości prawdy tutaj w postach opisane i będzie się czuł (NIESŁUSZNIE) forumowiczem klasy II albo III :D ... pewnie tylko 10% z nas wiedziało, że istnieje podforum i dziwiło się dlaczego system pokazuje 50 obecnych na forum, a w chat boxie rozmawiające maksymalnie 3 - 4 osoby :D Teraz wiem, że gdzieś za zamkniętymi drzwiami toczą się rozmowy / hihy-śmichy grupy przyjaciół ... i kto wie ...może ja też kiedyś dostanę do nich klucz :) Ja rozumiem potrzebę istnienia podforum SG ... i mi to wystarczy ... W sumie wkurza mnie jak w tej sprawie wypowiada się jakiś nowy kolega z dorobkiem 3 postów zarejestrowany 29 lutego 2009 do tego jeszcze nie zdecydowany czy chce AT czy może maxi skuter .... i wymądrza się .... Ci którzy namiętnie wchodzą na nasze forum .... już się naczytali i wiedzą o SG (akceptują to lub nie - ich, nasz problem) .... nowych rejestrujących nie stresujmy, że jest STREFA 51 i UFO (SG) naprawdę istnieje :D :D :D

.... a tak wogóle wiecznie nieprzychylny mi Podosie to o co chodzi w tym Twoim poscie .... bo swieża krew, polityka, samoobrona .... normalnie nie kumam :) :) :)

rambo
05.03.2009, 12:41
Ja biore z 7Gregiem i Dj.1 dział GPS :oldman:+ dzwoniki polifoniczne ;)

rambo
05.03.2009, 12:49
Najwyżej polskiego pochodzenia ;)

podos
05.03.2009, 13:05
[COLOR=Purple].... a tak wogóle wiecznie nieprzychylny mi Podosie to o co chodzi w tym Twoim poscie .... bo swieża krew, polityka, samoobrona .... normalnie nie kumam :) :) :)

Słucham? Teraz to ja nie kumam.

hubert
05.03.2009, 13:09
Temat ten nie powiem podniósł mi ciśnienie!!!


Oj Kazmir, kogo jak kogo ale Ciebie nie podejrzewałem o taki bulwersowanie się tym tematem ...



Nienormalnym jest natomiast przydział na tym forum niewidocznych dla innych użytkowników kont. W jakim celu? Aby grono 10-ciu osób mogło się ze sobą komunikować? Śmieszne, w dobie telefonii komórkowej i internetu.


To wcale nie jest śmieszne bo daje dużą wygodę. Ludzie zmieniają numery telefonów, adresy email a nicków na forum nie ...

SG zostało utworzone na wyraźną prośbę pewnej grupy osób, które skrzyknęły się mailowo.



Reszta, czyli ogólnie dostępne forum, widoczne będzie dla nieudaczników. Oni ciągle zadają pytania - czy ten wałek jest dobry, w którą stronę odkręcamy śrubę itd.....

Jeśli ktoś nie chce odpowiadać na głupie według niego pytania, niech nie odpowiada. Nie potrzeba robić ukrytych działów, takie są uroki forum. Jest kolorowe pełne życia i takie powinno pozostać.

Kazmir ty chyba źle rozumiesz ideę SG. Nie zostało stworzone po to żeby istniał jakiś byt całkiem oddzielny od forum ogólnego. Nie toczą się tam dyskusje na jakieś tematy mechaniczno- techniczne. Nikt tam nie ukrywa żadnej wiedzy. Wszyscy, którzy mają dostęp do SG udzielają się na całym forum a nie ukrywają się w SG. Jeśli chcesz wiedzieć to na SG jest 16 wątków i większość to są luźne gadki ... Porównaj to teraz ze skalą całego forum. Nadal uważasz że to jest nie fair ?

hubert
05.03.2009, 13:13
pewnie tylko 10% z nas wiedziało, że istnieje podforum i dziwiło się dlaczego system pokazuje 50 obecnych na forum, a w chat boxie rozmawiające maksymalnie 3 - 4 osoby :D Teraz wiem, że gdzieś za zamkniętymi drzwiami toczą się rozmowy / hihy-śmichy grupy przyjaciół ... i kto wie ...może ja też kiedyś dostanę do nich klucz :)

Ło Matko Boska :dizzy:

puntek
05.03.2009, 13:29
:beer2:A Ja Was Wszystkich Kocham !!!! :haha2:



platonicznie oczywiście !

JareG
05.03.2009, 13:39
Ło Matko Boska :dizzy:
Dokladnie :D

- piszący poprawnie po polsku, bo to na forum jest najważniejsze, zwłaszcza w dziale mechaniki
Kazmir, nie kazdy musi umiec pisac poprawnie po polsku, ale kazdy powinien wiedziec czy pisze poprawnie czy nie, i jesli ktos (=wiecej ktosiow) mu zwroci uwage, to nie powinien sie obrazac, lecz moglby choc sprobowac popracowac nad tym. Poza tym, jesli ktos jest dobry z mechaniki, to moze sobie pisac po polskiemu, skoro juz inaczej nie umie - mozna byc orlem z matmy, i dnem z polaka.. ale czesto trafiaja sie przypadki, ktore ani nie sa supermechanikami, ani supermatematykami..

BTW: Kazdy sobie 'odczyta' fakt istnienia SG jak mu wygodnie.
Ale nie rozumiem co ma fakt bycia w jakiejs tam grupie do pozytywnej samooceny? :mur: Kazdy powinien sam z siebie wiedziec, co/ile jest wart.

ENDRIUZET
05.03.2009, 13:45
ja pindole ... robi się straszna gównolandia ... nie wchodzę już w ten temat ... żenujące i żałosne ... The End.

chomik
05.03.2009, 13:47
Puszek zlituj sie.... Zaczynamy się powtarzać...

P.S.
A ogolnie to Chinski masz w ryja.... :D ochlapusie...

Adagiio
05.03.2009, 13:56
Temat ten nie powiem podniósł mi ciśnienie!!!

Puszek ja doskonale rozumiem, że są ludzie którzy mają prawo spotykać się w swoim gronie. To normalne jak deszcz w czasie burzy. Nienormalnym jest natomiast przydział na tym forum niewidocznych dla innych użytkowników kont. W jakim celu? Aby grono 10-ciu osób mogło się ze sobą komunikować? Śmieszne, w dobie telefonii komórkowej i internetu.
Rozwijając myśli Podoska to podzielmy forum jeszcze na takie grupy:
- SG
- Mechanicy
- Kobiety
- Zamożni powyżej 200 000 zeta na pit-cie po co mają wysłuchiwać reszty biedaków, że jakaś tam uszczelka kosztuje 50 zeta
- inne orientacje seksualne
- piszący poprawnie po polsku, bo to na forum jest najważniejsze, zwłaszcza w dziale mechaniki

Reszta, czyli ogólnie dostępne forum, widoczne będzie dla nieudaczników. Oni ciągle zadają pytania - czy ten wałek jest dobry, w którą stronę odkręcamy śrubę itd.....

Ręce do góry, kto chce należeć do tej społeczności???

Problem jest w tym, że podziału dokonał ktoś, kto nie zapytał się chociażby w formie ankiety czy należy się takiej czy innej grupie jakiś dodatkowy przywilej może całkiem słuszny.
A co w sprawie poczty forumowej panie i panowie? Temat zostawiam otwarty, może ktoś ma ochotę coś na ten drażliwy temat powiedzieć.......

Jeśli ktoś nie chce odpowiadać na głupie według niego pytania, niech nie odpowiada. Nie potrzeba robić ukrytych działów, takie są uroki forum. Jest kolorowe pełne życia i takie powinno pozostać.

Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego powstał zamknięty dział, to powinieneś uważnie przeczytać kilka razy ze zrozumieniem to, co napisałeś, bo w tym, co napisałeś jest odpowiedź na Twoje pytanie!
Brakuje Ci kolegów do jazdy?
Chcesz z Nami napić się wódki i pojeździć po krzokach?
Napisz do mnie a ja jeszcze w tym miesiącu zaproszę Cię na imprezę organizowaną przez Nas tzn.. STARĄ GWARDIE, wtedy przekonasz się czy warto zadawać się ze starymi zamkniętym w sobie pedałami zapatrzonymi w siebie, lejącymi na Nawych z założenia.
Zanim napiszesz następny rewolucyjny tekst, zastanów Sie!
Może Ty pochwalisz sie osiągnięciami i pomocą na tym forum w stosunku do nowych głodnych wiedzy posiadaczy motocykla Africa Twin , zamiast krytykować !
Mi o wszystkim powiedziała moja Mama, wiec mam to już za sobą!
Czy Ci się to podoba czy tez nie, jak to ktoś nazwał stara gwardia była jest i będzie, różnica może tylko polegać na zmianie miejsca, jeśli to Cię tak bardzo bulwersuje, że piszemy sobie tutaj i my tylko to widzimy!!!!
Zresztą ja od samego początku wychodziłem z propozycją, żeby to zrobić gdzie indziej, ale większość tak zdecydowała, teraz już wiem że to nie była dobra decyzja!
Życzę Wszystkim bez względu czy Młodym czy Starym udanego sezonu 2009, ponieważ dla mnie nie ma różnicy, czym masz nowy czy stary motocykl, dla mnie wszyscy jesteście MOTOCYKLISTAMI.
Szerokości i uważajcie na siebie.
Tyle w temacie z mojej strony.
Bez odbioru!

sambor1965
05.03.2009, 14:08
Zostawiam czas na wyrazenie Waszych opini do 24,00 dzis. Potem temat zamykam. Jesli ktoś ma coś konstruktywnego do napisania, zapraszam.:oldman:

No wolnoc Tomku w swoim domku. Puszek tu moderatorem i jak mowi, ze zamyka to ma takie prawo. Korzystajac z danego czasu przedstawie moje zdanie w kilku punktach:

1. Nie spodobal mi sie pomysl utworzenia SG. Moim zdaniem powstawało bowiem nie po to by to forum bylo lepsze tylko dlatego, ze takie jakie jest przestalo kolegom odpowiadac.

2. Wcale mi sie nie spodobalo, ze grupa tworzaca SG nie probowala czegokolwiek w forum zmieniac tylko zalozyli zamknieta grupe

3. Nie podobaly mi sie niejasne kryteria jakimi moim zdaniem kierowali sie koledzy zapraszajac kogos do SG

4. SG nie ujawnila swojego istnienia (nie chodzi o otwarcie lamow, tylko o "widzialnosc" zamknietego podforum). Zdecydowana wiekszosc uzytkownikow forum dowiedziala sie o istnieniu SG wczoraj. Dalej mechanizm byl prosty: jak sie izoluja to znaczy ze maja cos do ukrycia. Ciekawe co tam o nas pisza...

5. Nazwa Stara Gwardia jest nieszczesliwa, jasno sugeruje ze tu zgrupowani sa "lepsi". Jakby koledzy nazwali sie "Starymi Piernikami" to by nie bylo takiego cisnienia.

To tyle jesli chodzi o to jakie bledy popelnili moim zdaniem koledzy z SG.

Czesc forumowej mlodzieży i "średniakow" robi zas blad sadzac, ze sa w jakikolwiek sposob stratni na nienalezeniu do grona SG.

Poniewaz obnizajacy sie poziom sprawil iz czuje sie stratny na kazdej wymianie pogladow daje sobie na razie spokoj ze sledzeniem tego co sie dzieje pod tym adresem.

Zajrze w maju...

hubert
05.03.2009, 14:21
4. SG nie ujawnila swojego istnienia (nie chodzi o otwarcie lamow, tylko o "widzialnosc" zamknietego podforum). Zdecydowana wiekszosc uzytkownikow forum dowiedziala sie o istnieniu SG wczoraj. Dalej mechanizm byl prosty: jak sie izoluja to znaczy ze maja cos do ukrycia. Ciekawe co tam o nas pisza...


Szczerze mówiąc ja aż do wczoraj nie miałem świadomości że SG jest niewidoczne dla innych ...

Dzieju
05.03.2009, 14:24
Tak sobie czytam i naprawdę nie rozumiem żali wypisywanych na temat SG , a juz zupełnie tych wypisywanych przez osoby ktore są "5minut na forum".
Oczywiście jak wszyscy zdążyli zauważyć, to forum jest bardzo tolerancyjne, absolutnie nie hermetyczne ( jak to bywa z innymi.......) , pomoc jest udzielana praktycznie wszystkim co jej potrzebują itp...itd.... kto chce może tutaj zaistnieć......
jest jednak pewne ale...
Jak wszystkie fora także i to na początku było miłym fajnym spokojnym miejscem dla niewielkiej grupy latających Afrykami, w kameralnym gronie które powolutku się rozrastało
panowała niemal rodzinna atmosfera.
Ludzie znali się bardziej z widzenia niż tylko po nickach na stronach , spotykali się na swoich ślubach , spotach czy zlotach....... dobrze się znali.
Czas pokazał że forum rozrosło się do rozmiarów gdzie ogarnięcie i utrzymanie bliższych znajomości ze wszystkimi staje się nie możliwe.
Dlatego naturalnym się staje że powstają grupy ludzi które widują się na wyjazdach, domowych spotkaniach czy innych bardziej kameralnych spotach.
Trudno raczej zaprosić np na działkę 100 osób, dlatego zawęża się listą do tych bliższych z którymi coś się już przeżyło.
Jak też zapewne wiecie , nie z każdym ma się ochote gdzieś pojechać , wypić piwo , spędzić czas.
Każdy jest inny i każdy ma prawo do doboru swojego towarzystwa.
Między innymi dlatego powstało coś takiego jak SG, nie po to żeby alienować się od reszty forum, przestać się tam udzielać, zachować w tajemnicy swoje pomysły i wiedzę.....absolutnie!!
Jest po to żeby np. pogadać o dupie maryni , powspominac jakiś wspólny wyjazd ( z których to wspomnien ktoś nieobecny niewiele zrozumie...bo go po prostu nie było) umowić się z kimś na np wizytę domową....itp
czy to są tematy które powinny być obowiązkowo na forum ogólnym? Chyba raczej nie.
Możliwe że forma stworzenia "osobnego pokoju" jest dla niektorych dyskusyjna, cóż jest to możliwe.....ale raczej nad forma stworzenia.
Myślę że nakręcanie się w temacie o SG nie ma najmniejszego sensu.

Kazmir, znam cię już trochę, ale trochę jestem zaskoczony twoją żywiołowa reakcją.
Ale w najbliższym czasie przekonasz się o pewnych rzeczach....o jakich...cóż wszystko w swoim czasie, nie takim długim.
pozdrawiam i młodych i starych

giziu
05.03.2009, 14:41
Ludzie, co się z Wami dzieje, gdzie jest ta społeczność afrykańska, która okazywała "miłość" do czarnego brata czy siostry. To co można przeczytać w tym wątku wykazuje, że jesteśmy bandą żrących się pomiędzy sobą motocyklistów. Z żalem muszę oświadczyć, że stosunek kilku czaruchów bardzo mnie zaskakuje. Powstanie Starej Gwardii nie miało na celu stworzenie kąciku do obrabiania komukolwiek dupy ( kilka osób tak to przedstawiło). Dla mnie zresztą nie ma to znaczenia, czy należę do SG czy też nie, jestem człowiekiem, który nie ocenia ludzi wedle ich przynależności "partyjnych.
Panowie zastanówcie się co piszecie bo cała ta dyskusja robi sie żenująca.

chomik
05.03.2009, 14:41
Wydaje mi się, że to jest wszystko zrozumiałe, jedyny problem to zrobienie takiej grupy po cichu jak szpieg z gazownii i tyle...
Proponuję aby ustalić, że nie ma możliwości tworzenia grup bez informacji na forum o utworzeniu takiej grupy i jej statusie (widoczny i niewidoczny).
I chyba nie ma sensu, naprawdę dalej o tym gadać.:vis:

R2D2
05.03.2009, 15:22
Abstrahując od tej sytuacji bo nie znam was i nie mam zamiaru komentować postępowania ludzi którzy coś tu do powiedzenia mają.

Moje zdanie jest takie że jak ktoś ma forum to niech sobie robi co chce.Zamyka, otwiera, kasuje, wyświetla reklamę proszku ,PISu, gumowej pały albo Ojca dyrektora.

Jak się komuś nie podoba to wara , ale jak zawsze kij ma dwa końce.

Jak właściciel będzie w ten sposób postępował bez pewnego porozumienia to na pewno zrobi się kwas i syf.Nastąpią podziały itd.

Znałem fora które miały po kilkadziesiąt tysięcy userow , były wspaniałe ale poprzez nieprzemyślane działania pewnych grup się posypały.

Mi osobiście wisi czy będzie tu 15 czy 100 działów w tym 50 niewidzialnych , nikt mnie nie zmusza do niczego. Chcę to coś robię i pisze , nie chce to na drzewo.

Pozdrawiam

pałeł
05.03.2009, 15:32
panowie to juz nudne

ramires
05.03.2009, 15:45
Puszek, zamykaj to w cholere bo już nic więcej nie powie sie w tym temacie

xtr
05.03.2009, 15:52
Moim zdaniem zamykanie jest bez sensu jak emocje opadna temat sam zejdzie inaczej bedzie zakladany kolejny watek tego typu

zbyszek_africa
05.03.2009, 16:53
Ja biore z 7Gregiem i Dj.1 dział GPS :oldman:+ dzwoniki polifoniczne ;)

Tak silna grupa to powinna wziąć chyba dział BMW:dizzy:a ja też chcę do Was, bo jak wszyscy wiedzą KTM i BMW się bardzo lubią:haha2:

Cenzor nie bądż taki szybki (myślałem że to pierdolło razem z PRL-em), wystrzelamy się sami i po kłopocie, temat sam ucichnie.

Lubię rozmawiać przy otwartej kurtynie, zakulisowe dyskusje zawsze mnie wkurzały, ale cenię swoją indywidualność i niezależność.

Forum powinno łączyć, a nie dzielić. A tak w ogóle to smród jakiś czuje, jak z kaplicy cmentarnej:(

ferdek
05.03.2009, 17:07
Jestem przeciwnikiem wszelkich podziałów, ale powiem jedno: jak dołączyłem do forum, byłem bardzo mile zaskoczony natychmiastowym odzewem kilku osób gdy prosiłem o pomoc przy kupnie motocykla (dzięki Zibiano), następnie przy serwisie (dzięki Gregor). Wszystko bezinteresownie, a przecież byliśmy obcymi ludźmi. Później udało mi się poznać jeszcze "kilku" interesujących, otwartych, bardzo pozytywnych ludzi. Ani razu nikt nie dał mi w żaden sposób odczuć, żem młody i pierdoła, czy to wtedy, gdy moja niewiedza była wręcz żenująca, czy to wtedy, gdy trzeba było na mnie czekać na offie.
Wracając do tematu: forum funkcjonuje wyśmienicie, cieszę się, że tu jestem, atmosfera jest ekstra, wciąż przybywający nowi ludzie tylko to potwierdzają, tak więc istnienie SG nie wpływa w żaden sposób na jakość forum ogólnego. A to, że jest nas coraz więcej i trudniej wszystkich poznać? Cóż, postęp rządzi się swoimi prawami. Talibowie nie chcieli się z tym pogodzić i teraz muszą się po jaskiniach ukrywać ;)
To mówiłem ja, ferdek, techniczny analfabeta :dizzy:
Pozdrawiam wszystkich czarnuchów :webers::zdrufko:

ltd454
05.03.2009, 17:31
No to postaram się żeby było rzeczowo.
Regulamin forum mówi, że (cytuje wybiórczo):
Cele regulaminu.
4. Każda osoba korzystająca z forum jest zobowiązana to przestrzegania niniejszego regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.
6. Zapoznać się z regulaminem należy przy rejestracji na forum. Należy pamiętać, że dokonując rejestracji automatycznie zgadzamy się na przestrzeganie niniejszego regulaminu.
Cele działania forum.
3.Jednym z celów funkcjonowania forum są kontakty towarzyskie oraz tworzenie wspólnoty, dlatego też wszelkie działania mające na celu tworzenie podziałów i wzmaganie antagonizmów pomiędzy użytkownikami forum, nie będą mile widziane.
Zasady panujące na forum.
7. Forum nie służy do załatwiania spraw prywatnych - do tego służy mechanizm PW (prywatna wiadomość) oraz email.
12. Wobec zasad obowiązujących na forum, wszyscy użytkownicy są równi. Do przestrzegania regulaminu zobowiązani są zwykli użytkownicy oraz moderatorzy.
Niejasności i spory.
1. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, można je wyrażać publicznie na forum Inne Tematy(...)
No i ja uważam, że to co się stało to jest naruszenie regulaminu. Podaje do dyskusji.

Zając
05.03.2009, 18:52
Gdzie ta wiosna???

Izi
05.03.2009, 19:17
dostałem taką wiadomość, a że lubię jak jest wszystko jasne, i nie lubię jak coś mi się wmawia to proszę:
tutuł" Zła interpretacja":
"Oj Izi Izi.
Nie znamy się osobiście ale pewnie kiedyś się poznamy. Pozwolę jednak sobie zauważyć pewną rzecz. Zwróciłem uwagę na to że od jakiegoś czasu większość Twoich postów pisana jest z wielkim gniewem, tak, jakbyś był obrażony na ludzi. Nie wiem czy mam rację czy to tylko mi się tak zdaje. Nieważne. Nie mój interes.
Piszę jednak w innej sprawie.
Cytując moją wypowiedź na temat SG, i komentując ją, lekko się zapędziłeś. Domyślam się że chciałeś zjechać kogo się da ale chyba nie zrozumiałeś sensu mojego posta.


co do natomiast integracji ze świerzakami, jak ktoś powiedział, cytat" spotkanie w takiej grupie jest fajniejsze niż integracja ze świeżakami", cytat "Jednak nie jestem przekonany do końca o słuszności poglądów niektórych osób ze Starej Gwardii" to po ..... chcesz się z nimi zadawać i zapisać się do SG
cytat "To nie formuła forum powinna się zmienić lecz myślenie niektórych osób", może dlatego założyli SG, aby nikomu nie przeszkadzać i dalej kisić się we własnym sosie

Owa integracja... hmm. Ku.wa, to nie była ironia. Stary, napisałem to co myślę. Nie mam do nikogo o to pretensji. Wiadomo że fajniej jest we własnym starym gronie.

Nie jestem przekonany o słuszności poglądów NIEKTÓRYCH z SG. Nie jestem i nie będę bo to co sobą zaprezentował jeden pan jest raczej do pozostawienia bez komentarza.

Gwoli ścisłości. cyt."to po chuj chcesz się z nimi zadawać i zapisać do SG?"
Nie chcę, nie chciałem i chcieć nie będę. Z racji iż jestem bliskim kolegą Rambo, spotkania SG nie są dla mnie tajne. A osoby takie jak Dzieju, Elutka, Hubert itd traktują mnie od początku jak "swojego"

Formuła forum niech zostanie jak jest, niech SG ma swój kącik i nic nikomu nie powinno to przeszkadzać. Myślenie niektórych osób powinno się zmienić bo przynależność do SG im na dekiel padła i srają wyżej niż mają dupska. W sumie to o jednym o jednym osobniku myślę.

NIE MAM NIC PRZECIWKO SG !

a Ty źle mnie odczytałeś. Amen.
I pozdrawiam. A jak się spotkamy to mnie nie gryź, ja naprawdę potulny jestem i źle nie chce.
Artuditu" - koniec wiadomości

to odnosiło się do tego,
"Artuditu młody stażem, duchem i ciałem się wypowie w kwestii onej.
Stara gwardia jest, istnieje i da się to zauważyć. Nie wiem nic o istnieniu jakiegoś działu. OK. Dla mnie jest jasne i oczywiste że stara gwardia chce się trzymać razem bo znają się już jakiś czas i np. spotkanie w takiej grupie jest fajniejsze niż integracja ze świeżakami.
Jednak nie jestem przekonany do końca o słuszności poglądów niektórych osób ze Starej Gwardii. Każdy "nowy" jest przez dłuuuugi czas traktowany jak "nowy". Sam zainteresowany jednak zrobić nic nie może bo spotkania są tajne, a jeśli jest spotkanie jawne, śmietanka się zbiera i w swoim hermetycznym gronie gaworzy, nie dopuszczając nikogo z zewnątrz.

Reasumując
To nie formuła forum powinna się zmienić lecz myślenie niektórych osób traktujących z góry "nowych".



I na końcu wyjaśnienie.
Być może nie mam racji. Nie jestem wszechwiedzący. Nie boli mnie jak Pan X ( i tu może bez nazwisk) szydzi jawnie ze mnie bo jestem nowy. (niestety zdarzyło się) bo wcale gorszym się nie czuję. Ja tylko chciałbym zdrowej atmosfery."



Wytłumacz mi w którym miejscu, cytuję "Zwróciłem uwagę na to że od jakiegoś czasu większość Twoich postów pisana jest z wielkim gniewem, tak, jakbyś był obrażony na ludzi."
W którym to miejscu zwróciłeś mi uwagę, ja stary jestem, ślepy, to nie widzę tak oczywistych spraw. Reszty nie komentuję, bo nadaję się do psychoanalizy i to zabawnej bardzo. Mój profesor z psychologi nieźle się ubawił, a ciężko jest rozśmieszyć schorowanego 80-latka.
I jeszcze gwoli ścisłości. cyt."to po chuj chcesz się z nimi zadawać i zapisać do SG?", jakbyś uważniej czytał, to zauważyłbyś, że było napisane "to po ..... chcesz się z nimi zadawać i zapisać się do SG", jakbyś mnie znał to wiedziałbyś że nie używam słowa "Chuj" w ogóle mało takich słów używam, tu raczej zastosował bym słowo "cholerę" jak już, taki mały niuans.
A jak masz problem z jakimś osobnikiem, a widać że masz, bo często o tym wspominasz, nawet za często,
to miej jaja i SE(dla wyjaśnienia, bo może znowu ktoś nie zrozumie: pisane tak specjalnie) to z nim wyjaśnij, i po sprawię będzie, i nie będziesz się w nocy budził zlany ciepłym potem.

P.S.I ja jestem obrażony na wszystkich i nikogo nie lubię, ale to wszyscy wiedzą
P.S.II co do SG z Samborem zgadzam się, ale nie we wszystkich punktach
P.S.III szkoda, że w wypowiedzi mojej tak niski poziom jak w całym tym wątku, ale widzę że tak to trzeba napisać, aby wszyscy zrozumieli

greton
05.03.2009, 19:44
sam dziwie się sobie, że to wszystko przeczytałem:dizzy:

pierdolenie jakieś:mur:

idę się napić

chomik
05.03.2009, 19:54
Mam wrażenie, że ten temat stał się jak pamiętny Łoś.... pamiętacie.... nie karmić TROLLA !

SewO
05.03.2009, 20:05
dobrze że już niedaleko do 24.00.

respect 4 all
peace&love

BABA
05.03.2009, 20:14
a no Łoś hehehe, ciekawe co u niego, gdzie sie ukrywa, i pod jakim teraz nickiem wystąpuje :p

siejkoxrv
05.03.2009, 20:38
a może to właśnie loś przedarł się w struktury "starej gwardii" i prubuje nas kilim

Klas
05.03.2009, 20:45
dostałem taką wiadomość, a że lubię jak jest wszystko jasne, i nie lubię jak coś mi się wmawia to proszę:
tutuł" Zła interpretacja":
"Oj Izi Izi.
Nie znamy się osobiście ale pewnie kiedyś się poznamy. Pozwolę jednak sobie zauważyć pewną rzecz. Zwróciłem uwagę na to że od jakiegoś czasu większość Twoich postów pisana jest z wielkim gniewem, tak, jakbyś był obrażony na ludzi. Nie wiem czy mam rację czy to tylko mi się tak zdaje. Nieważne. Nie mój interes.
Piszę jednak w innej sprawie.
Cytując moją wypowiedź na temat SG, i komentując ją, lekko się zapędziłeś. Domyślam się że chciałeś zjechać kogo się da ale chyba nie zrozumiałeś sensu mojego posta.


co do natomiast integracji ze świerzakami, jak ktoś powiedział, cytat" spotkanie w takiej grupie jest fajniejsze niż integracja ze świeżakami", cytat "Jednak nie jestem przekonany do końca o słuszności poglądów niektórych osób ze Starej Gwardii" to po ..... chcesz się z nimi zadawać i zapisać się do SG
cytat "To nie formuła forum powinna się zmienić lecz myślenie niektórych osób", może dlatego założyli SG, aby nikomu nie przeszkadzać i dalej kisić się we własnym sosie

Owa integracja... hmm. Ku.wa, to nie była ironia. Stary, napisałem to co myślę. Nie mam do nikogo o to pretensji. Wiadomo że fajniej jest we własnym starym gronie.

Nie jestem przekonany o słuszności poglądów NIEKTÓRYCH z SG. Nie jestem i nie będę bo to co sobą zaprezentował jeden pan jest raczej do pozostawienia bez komentarza.

Gwoli ścisłości. cyt."to po chuj chcesz się z nimi zadawać i zapisać do SG?"
Nie chcę, nie chciałem i chcieć nie będę. Z racji iż jestem bliskim kolegą Rambo, spotkania SG nie są dla mnie tajne. A osoby takie jak Dzieju, Elutka, Hubert itd traktują mnie od początku jak "swojego"

Formuła forum niech zostanie jak jest, niech SG ma swój kącik i nic nikomu nie powinno to przeszkadzać. Myślenie niektórych osób powinno się zmienić bo przynależność do SG im na dekiel padła i srają wyżej niż mają dupska. W sumie to o jednym o jednym osobniku myślę.

NIE MAM NIC PRZECIWKO SG !

a Ty źle mnie odczytałeś. Amen.
I pozdrawiam. A jak się spotkamy to mnie nie gryź, ja naprawdę potulny jestem i źle nie chce.
Artuditu" - koniec wiadomości

to odnosiło się do tego,
"Artuditu młody stażem, duchem i ciałem się wypowie w kwestii onej.
Stara gwardia jest, istnieje i da się to zauważyć. Nie wiem nic o istnieniu jakiegoś działu. OK. Dla mnie jest jasne i oczywiste że stara gwardia chce się trzymać razem bo znają się już jakiś czas i np. spotkanie w takiej grupie jest fajniejsze niż integracja ze świeżakami.
Jednak nie jestem przekonany do końca o słuszności poglądów niektórych osób ze Starej Gwardii. Każdy "nowy" jest przez dłuuuugi czas traktowany jak "nowy". Sam zainteresowany jednak zrobić nic nie może bo spotkania są tajne, a jeśli jest spotkanie jawne, śmietanka się zbiera i w swoim hermetycznym gronie gaworzy, nie dopuszczając nikogo z zewnątrz.

Reasumując
To nie formuła forum powinna się zmienić lecz myślenie niektórych osób traktujących z góry "nowych".



I na końcu wyjaśnienie.
Być może nie mam racji. Nie jestem wszechwiedzący. Nie boli mnie jak Pan X ( i tu może bez nazwisk) szydzi jawnie ze mnie bo jestem nowy. (niestety zdarzyło się) bo wcale gorszym się nie czuję. Ja tylko chciałbym zdrowej atmosfery."



Wytłumacz mi w którym miejscu, cytuję "Zwróciłem uwagę na to że od jakiegoś czasu większość Twoich postów pisana jest z wielkim gniewem, tak, jakbyś był obrażony na ludzi."
W którym to miejscu zwróciłeś mi uwagę, ja stary jestem, ślepy, to nie widzę tak oczywistych spraw. Reszty nie komentuję, bo nadaję się do psychoanalizy i to zabawnej bardzo. Mój profesor z psychologi nieźle się ubawił, a ciężko jest rozśmieszyć schorowanego 80-latka.
I jeszcze gwoli ścisłości. cyt."to po chuj chcesz się z nimi zadawać i zapisać do SG?", jakbyś uważniej czytał, to zauważyłbyś, że było napisane "to po ..... chcesz się z nimi zadawać i zapisać się do SG", jakbyś mnie znał to wiedziałbyś że nie używam słowa "Chuj" w ogóle mało takich słów używam, tu raczej zastosował bym słowo "cholerę" jak już, taki mały niuans.
A jak masz problem z jakimś osobnikiem, a widać że masz, bo często o tym wspominasz, nawet za często,
to miej jaja i SE(dla wyjaśnienia, bo może znowu ktoś nie zrozumie: pisane tak specjalnie) to z nim wyjaśnij, i po sprawię będzie, i nie będziesz się w nocy budził zlany ciepłym potem.

P.S.I ja jestem obrażony na wszystkich i nikogo nie lubię, ale to wszyscy wiedzą
P.S.II co do SG z Samborem zgadzam się, ale nie we wszystkich punktach
P.S.III szkoda, że w wypowiedzi mojej tak niski poziom jak w całym tym wątku, ale widzę że tak to trzeba napisać, aby wszyscy zrozumieli
Miałem się już nie wypowiadać w tym wątku , bo przecież "nowy" jestem ale nie wytrzymałem.Na początek ,jeśli ktoś moją poprzednią ironiczną wypowiedż na temat SG zrozumiał inaczej to powiem , że jest mi zupełnie obojętne czy SG istnieje czy nie - zarejestrowałem się na tym forum , bo uznałem że są tu ludzie o podobnych zainteresowaniach do moich i nie muszę przekopywać się przez mnóstwo tematów , jak na innych forach , by poczytać i pogadać o sprawach dotyczących wszystkiego co dotyczy turystycznych enduro.Poza tym czytając wcześniej przez długi czas forum bez rejestracji , doszedłem do wniosku , że są tu naprawdę spoko ludzie.
A teraz powód dla którego zabrałem ponownie głos - punkt 9 regulaminu forum:
9. Zabrania się samowolnego publikowania cudzych danych teleadresowych, wiadomości prywatnych czy e-maili.

Pytam więc , czy regulamin rzeczywiście obowiązuje wszystkich ?

chomik
05.03.2009, 20:54
:convulsion:

Mucha
05.03.2009, 20:58
Witam,
... a ja tam wcale nie wierze, ze oni istnieja!

Dla pewnosci, pytalem nawet Dziadka, ktory swoje przezyl i duzo wie.
I On mi wymienil co nastepuje:

Gwardia Cesarska (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Cesarska)
Gwardia Dumbledore'a (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Dumbledore%27a)
Gwardia Hlinkowa (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Hlinkowa)
Gwardia Honorowa (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Gwardia_Honorowa&action=edit&redlink=1)
Gwardia Imperialna (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Imperialna)
Gwardia Imperium Rosyjskiego (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Imperium_Rosyjskiego)
Gwardia Ludowa (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Ludowa)
Gwardia Narodowa (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Narodowa) - Gwardia Narodowa (Francja) (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Narodowa_(Francja))
- Gwardia Narodowa (Nikaragua) (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Gwardia_Narodowa_(Nikaragua)&action=edit&redlink=1)
- Gwardia Narodowa Stanów Zjednoczonych (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Narodowa_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych)


Gwardia Palatyńska (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Palaty%C5%84ska)
Gwardia Szkocka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Szkocka)
Gwardia Szlachecka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Szlachecka)
Gwardia Szwajcarska (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Szwajcarska)
Biała Gwardia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_Gwardia)
Błękitna Gwardia (http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99kitna_Gwardia)
Czerwona Gwardia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwona_Gwardia)
Żelazna Gwardia (http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBelazna_Gwardia)
Gwardia Warszawa (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Warszawa)
Gwardia Wrocław (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Wroc%C5%82aw)
Gwardia Koszalin (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Koszalin)
Gwardia Olsztyn (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Olsztyn)Wiekszosc zna z autopsji: licznych bitew, popijaw, burd czy innych zawieruch. Ale daje sobie "renkie" uciac (Dziadek...tak mowi), ze zadnej Starej Gwardii nigdy nie bylo i ni ma! Amen!
:oldman:

Na gazie!

barthez
05.03.2009, 21:08
A ja myślę, ze gdyby SG - Stara Gwardia nie nazywała się Stara Gwardia tylko np. SB - Stado Baranów, czy Rumcajsy, czy Krasnoludki, albo inne Alieny, to nikt by tego nie zauważył i problemu i tego pojebanego wątku by nie było
Zdrowia!

chinol
05.03.2009, 22:01
bosz... ja tylko tak w kwestii formalnej.

bo się coś tu rozdęło i nadmuchało, nie wiem po co ;)

ktoś mi z posta zrobił watek, i wywiesił to na górę (chyba się moderator nazywa )

nie chciałem tutaj nikogo piętnować i wywoływać tematu pod dyskusje. tylko zaprotestować przeciwko komercyjnemu działowi sprzedazy- wiem.. wiem... nie wyszło mi

tak mi się chlapnęło. w sensie dosłownym ;)

Sg czy nie Sg spoko looz. przecież wiedziałem o tym od dawna bo rozmowy się toczyły ;) i pod forum sobie chodziło spokojnie jak myślę ;)


a jak ktoś coś zrozumiał z mojej wypowiedzi z godziny 1:09 to gratuluje ;)



nie ma dla mnie usprawiedliwienia. tylko niejaki Wojtek P wie jak to wszystko się stało ale ta historia to już historia.
stało się i się nie odstanie.



czy ktoś widział moją bandę, chciałem pójść się napić ;)

przepraszam

rambo
05.03.2009, 22:34
A którędy na Grunwald..? :)

rambo
05.03.2009, 23:22
Miałem kiedyś dziołche w Działdowie :) było super !! :Thumbs_Up:

Dzieju
05.03.2009, 23:35
Ludzie wskakujcie na sprzęty i bez 500km nie wracać.....
to wszystko przez tą zimę , z nudów niektórzy się nakrecają .....i co z tego wynika?
zupełnie nic, oprócz jakiś tam przepychanek słownych.
Proponuję nie tylko zamknięcie....ale likwidację tematu co by tu nikt nie zajrzał i niepotrzebnych postów nie smarował.
Czy ta sytuacja jest komukolwiek potrzebna?

Kazmir
05.03.2009, 23:53
Może masz rację Dzieju:Thumbs_Up: Miałem ochotę co nieco napisać jeszcze w tym temacie, ale dochodzi północ i pewnie wątek zniknie, ale problem pozostanie szkoda. Pogadamy o tym jak się spotkamy.

puszek
06.03.2009, 00:05
Tak jak obiecałem zamykam ten watek. Nie jest to żadna cenzura , ale próba powstrzymania czegoś co nikomu nie będzie dobrze służyć. Nie kasuje wątku i każdy może sobie do niego wrócić - takie memento- i poczytać co tu napisał. Niektórzy powinni sie wstydzić swych wypowiedzi. Jeśli emocje nie opadną i będzie parcie do dalszej dyskusji w tym temacie, według mnie bezcelowej, nie będę temu przeciwny. Namawiam jednak do rozwagi i działania w zgodzie z duchem Dzidy ,Trzody i Najebki...Czego WAM i sobie życzę. Pozdrowienia dla wszystkich Czarnuchów.:oldman::oldman::oldman: