PDA

View Full Version : Loty do Gruzji


rambo
06.06.2016, 11:07
Czołem

wybieram się z początkiem Września do Gruzji.

Próbuje ugryźć temat lotu, ku mojemu zaskoczeniu, taniej o kilkaset złotych jest lecieć z przesiadką na Ukrainie i mieć normalny bagaż ze sobą, niż tanimi liniami, bezpośrednio, ale z bagażem typu średni plecak

Podzielicie się swoim doświadczeniem również kiedy najlepiej kupić bilety..?

Wylot w Polski do Gruzji.

Emek
06.06.2016, 11:33
Najlepiej już. Weź pod uwagę dokąd chcesz lecieć. Jak ja leciałem do Tbilisi latał tylko LOT, Kutaisi Wizzair. LOTem masz normalny bagaż ( u mnie 4 sztuki wszystkie przeważone) i nikt się nie czepiał. W Wizz będziesz musiał skalkulować czy dopłata do bagażu się opłaca. Z Kutaisi masz do Tbilisi co najmniej 3,5 h autem. W praktyce pewnie ze 4 jak nie lepiej. Lotem płaciłem ok 1000 pln i bagaże w cenie. Lot Wizz do Kutaisi był tańszy ale chłopaki leciały ze spora ilością betów i cenowo wychodziło porównywalnie licząc z nadbagażem ale to były namioty i tego typu szpej.
Odpraw się online bo na ten kierunek sprzedają sporo więcej biletów niż miejsc i sytuacja była taka że ci co byli odprawieni i mieli w systemie zajęte miejscówki polecieli a część ludków została bo nie było miejsc.

chemik
06.06.2016, 12:03
...bo na ten kierunek sprzedają sporo więcej biletów niż miejsc...

Takie praktyki, czyli "overbooking" są zakazane od bodajże dwóch lat... Jeśli staniesz się ofiarą takiego przypadku to tak jakbyś znalazł złote jajo - można sporo wydusić od linii lotniczej... Dlatego przewoźnicy już nie stosują "overbookingu" gdyż przestało im się to opłacać...
Sytuacja, która opisałeś albo miała miejsce kilka lat temu, albo była inna jej przyczyna...

Emek
06.06.2016, 12:55
Overbooking nie jest zakazaną praktyką lecz powszechną praktyką z tym,że podlega procedurze odszkodowawczej w przypadku gdyby cię to spotkało. Sytuacja ta miała miejsce 2 lata temu ale w październiku lecąc do Dusseldorfu miałem styczność z taką samą akcją choć mnie ona bezpośrednio nie dotknęła.
Overbookingu nie stosują tanie linie bowiem im się to wybitnie nie opłaca.

lebe
06.06.2016, 13:07
Spróbuj czarter w Rainbow. Latają Warszawa- Batumi. Stamtąd można się dostać do Tibilisi za jakieś 50 zł marszrutką z tym, że jedziesz z 12h.
My lecieliśmy dwa lata temu za coś koło 700 zł w tym był bagaż rejestrowy do 20 kg.

rambo
06.06.2016, 15:55
Samo miejsce przylotu już nie jest tak dla mnie istotne, bardziej mnie ciekawi czym różnią się loty za 500zł w dwie strony i co na mnie czyha od lotów za 1000zł gdzie nie mam przesiadek i mogę wziąć normalny bagaż.

zimny
06.06.2016, 17:20
Rambo - poza tym ile bagażu możesz wziąć i czy za niego płacisz to najwięcej różnic możesz odczuć gdy coś pójdzie nie tak np. zgubią Ci bagaż, będzie awaria i nie odlecisz itp.

Tani przewoźnik znacznie mniej dba o pasażera niż tradycyjny na ogół - ale tu nie ma reguły też.

Są inne różnice - ale z Twojej perspektywy jako klienta nie są istotne, to już raczej sam model działania poszczególnch linii.


Pozdrawiam
zimny

Mirmil
07.06.2016, 00:14
W sezonie "tanie linie" nie zawsze sa tanie.
Loty z Polski do Gruzji Wizzairem bilet moze kosztowac nawet 1000 zl,bez bagazu.
Jednak gdy polujesz na bilet i sprawdzasz codziennie mozna w sezonie kupic bilet za 300 zl, poza sezonem za 150 zl
Ja robie tak, ze jezlei juz znam +/- daty, w ktorych chce leciec, to sprawdzam bilety codziennie.
Zazwyczaj jest tak,ze jak w jedna strone cena jest ok, w druga pieronsko drogo. Wiec kupuje w jedna strone, zalozmy na wylot. I pozniej szukam biletu tylko na powrot. Dla mnie plusme jest to,ze tak samo daleko mam i do Warszawy i do Katowic, wiec sprawdzam bilety na obydwa te lotniska.
Wylot z PL zazwyczaj 23:55, w Kutaisi jestes 5 rano, lot bezposredni

Polaczenia przez Kijow Ukrainskimi liniami.
Coraz bardziej popularne i atrakcyjne cenowo.
Zazwyczaj cena okolo 600 zl, w cenie bagaz rejestrowany, bez roznicy czy sezon,czy nie.
Wylot z Warszawy , przesiadka w Kijowie, na miejscu w Kutaisi 23 wieczorem
Warto znalesc taki lot, zeby meic jak najkrotsza przesiadke w KIjowie- za dwie opcje, z czasem czekania 7 lub 1,5 godizny(jako dobrze pamietam)

Rychu72
13.06.2016, 11:33
Tak jak Mirmil pisze to trzeba kukać codziennie na stronę Wizzera i od czasu do czasu wrzucają promocje ważne przez dobę. Czasami jest to druga osoba gratis, a czasami ileś procent zniżki. W tym i tamtym roku najlepsze ceny były w maju, a sprawdzałem już od lutego.
W tym roku kupiłem na koniec lipca za 399 Pln tam i nazad + do tego bagaż w zależności jaki potrzebujesz.