PDA

View Full Version : Delta Dunaju kajakiem - jak to ogarn±æ?


Poncki
02.05.2016, 16:25
Wpad³em na pomys³, ¿eby spêdziæ kilka dni na wodzie, w Delcie Dunaju.
Niestety nie znalaz³em porz±dnej relacji.
Mo¿e kto¶ by³ i chcia³by doradziæ?

Interesuje mnie spanie pod namiotem, gotowanie na kuchence i szwendanie siê po kana³ach.
Czy to w praktyce ma sens?

wilq.bb
02.05.2016, 16:57
Masz swój sprzêt czy chcesz po¿yczaæ na miejscu.
W internetach kilka firm oferuje klikudniowe toury po tych wodach wiêc pewnie ma to sens - chocia¿ komary tam to wielko¶ci helikoptera bêd± ;)
Kiedy by¶ chcia³ siê tam wybraæ?
Mo¿e kogo¶ do za³ogi szukasz? Bo kto wie - parê dni urlopu mo¿naby tak spo¿ytkowaæ (swój sprzêt wodny posiadam i nawet jaki¶ kajak mogê w razie czego po¿yczyæ).

Misza
03.05.2016, 00:30
Rumuñska strona droga, ukraiñska tania ale pewnie ciê¿ej z wypo¿yczeniem sensownego sprzêtu. My sobie ³ódk± pop³ywali¶my po ukraiñskiej stronie. By³ wrzesieñ, nie by³o komarów :)

Poncki
03.05.2016, 15:32
Planujê pojechaæ w lipcu, ale tak naprawdê, to wszystko zale¿y od urlopu.
Miejscówka jest o tyle ciekawa, ¿e mo¿na to ogarn±æ w tydzieñ bez wiêkszego stresu.

Szukam relacji kogo¶, kto spêdzi³ tam kilka dni na wodzie.
Misza masz jakie¶ fotki?

Gdzie¶ wpad³em na relacjê sp³ywu który koñczy³ siê na wyspie, na Morzu Czarnym.
Brzmi rewelacyjnie, chocia¿ to trochê oszukana wyspa:

https://www.google.pl/maps/@44.7940883,29.5173746,9760m/data=!3m1!1e3?hl=pl

Zachêci³y mnie takie zdjêcia:

62603

62604

62605

Tak tam jest rzeczywi¶cie, czy to tylko dobre ujêcia?

Na koniec co¶ dla ¿±dnych porywaj±cych i barwnych opisów :D

juRwuVj7scY

Emek
03.05.2016, 16:30
Te¿ mia³em takie plany niestety ju¿ nie w tym roku. Spróbuj http://www.rentakayak.ro
Planowa³em wystartowaæ w Calarasi i pykn±æ do morza ale to wycieczka na 2 tygodnie z za³o¿eniem ¿e ¶rednio dziennie uda siê.przep³yn±æ ok 40 km co ponoæ nie jest ³atwe. Ewentualnie na 5-6 dni Tulczea-Uzlina. Komary, wiatr i s³aby pr±d przy niskim stanie wody pomagaæ nie bêd±. P³ywanie na dzika bez przewodnika wymaga bardzo dobrych map i nawigacji, jest mnóstwo odnóg i kana³ów wiêc ³atwo siê zgubiæ a warto sp³yn±æ z g³ównego szlaku gdy¿ krajobraz ponoæ zmienia siê diametralnie.
Przy wysokim stanie wody miejscówki na nocleg mog± byæ.pozatapiane.
To tak z grubsza informacje, które zbiera³em my¶l±c o Dunaju.
Tu masz relacjê z planu, który mnie chodzi po g³owie, niestety tyle czasu nie wyd³ubê a ju¿ na pewno nie w tym roku.
http://www.kajel.lap.pl/page/imprezy/28/179
Aha podobno koszty wypo¿yczenia kajaków te¿ s± z doopy porównuj±c z naszymi realiami. Dwójka na dobê ponad 40 ojro, na 5 dni jakie¶ 25 ojro za dobê. Trzeba mieæ te¿ op³acony wjazd do Parku Narodowego ale raczej nikt siê.nie czepia i nie jest to weryfikowane. Wodê pitn± mo¿na dostaæ w miejscowo¶ciach przy rzece, praktyczniej piæ.z Dunaju po przefiltrowaniu.

Misza
03.05.2016, 17:21
Z fotami s³abo bo jedyny sprzêt jaki siê osta³ po wyje¼dzie to aparat fotograficzny go¶cia który teraz siedzi w Norwegii :) Ale nasze niczym siê nie ró¿ni³y od Twoich a wyobra¼ sobie, ¿e nikt z nas nie osza³amia kunsztem fotograficznym :)

Naszym celem dok³adnie by³o dojechaæ motocyklami do Suliny. Wg mapy droga by³a, faktycznie droga siê koñczy kilkana¶cie kilometrów za ostatni± osad±. Próbowali¶my jeszcze jechaæ kamiennym wa³em. Na górze jest w miarê równy. Moim zdaniem mo¿na próbowaæ dojechaæ ale mo¿e byæ ekstremalnie trudno... na pewno po suchym lecie by³oby to mo¿liwe.

Kajaki...

Po nieudanej próbie wypo¿yczenia sprzêtu p³ywaj±cego w Rumunii ( koszty z dupy ) pojechali¶my naoko³o delty do Vilkove na Ukrainie. Ciekawe miejsce, zwane "Ukraiñsk± Wenecj±" i faktycznie trochê Wenecjê przypomina bo zamiast dróg i ulic s± tam kana³y ale na typowo ukraiñski stajl ;) Tam wynajêli¶my ³ódkê z szoferem i pop³ynêli¶my nad morze. Bez GPSu to ¶mieræ murowana tyle tam kanalików ale wra¿enie wspania³e. Dok³adnie to samo co po rumuñskiej stronie a ceny typowo ukraiñskie. Trochê mi siê kojarzy³o tam z Everglades na florydzie... zakopane w dziczy pojedyncze domy z pomostem. My¶lê, ¿e prawo tam nie siêga. Nikomu raczej nie chce siê tam p³ywaæ z interwencjami. Bywaj± tez wiêksze domy, zbudowane przez bogatych ukraiñców - ciekawe co za imprezy tam siê odbywaj±.

xtr
03.05.2016, 19:48
Kilka lat temu Afryczki zapakowalismy (gdzie¶ z po³owy drogi miedzy Tulcz± a Sulina) na prom pasarzerski i pop³yneli¶my do Suliny miejsce ¶wietne na wypoczynek ma³o ludzi w wiekszosci miejscowi, Afryki by³y nawiekszymi pojazdami mechanicznymi poruszajacymi sie po tym miasteczku samochodu tam nie widzia³em

KALI_
04.05.2016, 15:05
Jadê w te okolice w najbli¿szy pi±tek, powrót do PL 14 maja. Mamy w planie w³a¶nie ukraiñskie Wilkowo i pofociæ w delcie Dunaju

Poncki
04.05.2016, 16:22
No to koniecznie pochwal siê po powrocie :)

My¶la³em, ¿eby zacz±æ w Tulczy i sp³yn±æ do morza.
Oczywi¶cie zak³adam boczne "drogi".
W linii prostej to jest jakie¶ 90 km.
Zak³adaj±c 30 km dziennie mo¿na zrobiæ dystans 180 km w 6 dni.
To tak teoretycznie :)

Emek, te¿ trafi³em na tê relacjê :Thumbs_Up:

calgon
10.07.2018, 21:05
Jadê w te okolice w najbli¿szy pi±tek, powrót do PL 14 maja. Mamy w planie w³a¶nie ukraiñskie Wilkowo i pofociæ w delcie Dunaju


Kali wrzuca³e¶ gdzie¶ co¶ wiêcej?
Kto¶ chcia³by co¶ dopisaæ:-)?

Poncki
03.01.2020, 10:46
Pozwolê sobie odkopaæ temat :)
Mo¿e kto¶ zwiedzi³ Deltê w miêdzyczasie?

Przy okazji zaczê³y mnie interesowaæ sp³ywy kajakowe w Serbii / Bo¶ni.
Nie chodzi o raftingi i kajakarstwo górskie "z folderu turystycznego".
Szukam czego¶, co bêdê móg³ zorganizowaæ samodzielnie.
Tematy z pogranicza kajakarstwa górskiego s± ok, ale na "wyczyn" jeszcze za wcze¶nie.

Ewentualnie znacie jakie¶ kajakowe FAT? :)

Emek
03.01.2020, 11:08
Mam kumpla co p³ywa po tych rejonach tylko oni s± poyebani i wal± w zbrojach jedynkami po tych rw±cych rzekach. Mnie chodzi po g³owie rejon zlewni Morza Bia³ego. Rzuæ okiem na ten kana³.
https://www.youtube.com/channel/UCzG1krKYZdUydrUNBS4vlgg/videos

matjas
03.01.2020, 11:11
a nie p³ywa³ tam kiedy¶ Misza???

trolik1
03.01.2020, 12:06
Pozwolê sobie odkopaæ temat :)
Mo¿e kto¶ zwiedzi³ Deltê w miêdzyczasie?


By³em w tym roku. Nie widzia³em kajakow. Wynajelismy ³ód¿ i tez bylo fajnie. Pyta³em siè o kajaki miejscow± pani±, ale nie by³a mi w stanie odpowiedziec na 100%. Jej zdaniem kajaki s± zabronione.
Pozdrawiam trolik

calgon
03.01.2020, 17:16
Subiektywnie pisz±c sama delta dupy nie urywa, ale zale¿y co kto lubi:-)

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31525&highlight=delta+dunaju&page=10


Pisa³em z poziomu ³ódki a kajakarz mo¿e odebraæ to inaczej... Edar zasn±³ na ten przyklad:-)

Poncki
06.01.2020, 14:48
Kurde, sam ju¿ nie wiem...
Wniosek z tego jest taki, ¿e muszê siê tam wybraæ i zobaczyæ osobi¶cie :)
Na bank ludzie p³ywaj± tam kajakami, bo znalaz³em filmiki.

p-UFkOdlrak

Na bank du¿o zale¿y od tego, kiedy siê Deltê odwiedzi.
Obstawiam, ¿e wiosna, kiedy jest tam mnóstwo ptaków i jeszcze nie jest ekstremalnie gor±co powinna byæ ok. No, ale nie wiem :D

@Emek Morze Bia³e zajebiste, ale Delta zdecydowanie bardziej przystêpna na pocz±tek (bli¿ej, taniej, mniej zamieszania). No, a to co poyebañce wyprawiaj±, to mi siê marzy w formie wyprawowej. Bawi³em siê kilka razy na torze w Wietrznicach i zasadniczo lubiê to :)

92871

Niestety to trochê jak jazda na trialu. Wygl±da banalnie...
Do tego ciê¿ko jest siê nauczyæ na licznych górskich, mazowieckich rzekach ;)

aadamuss
06.01.2020, 16:54
Kiedy planujesz tam jechaæ?

Wys³ane z mojego SM-G973F przy u¿yciu Tapatalka

Poncki
07.01.2020, 12:55
Szczerze mówi±c nie wiem jeszcze.
Chcia³bym znale¼æ kogo¶, kto mi podpowie kiedy najlepiej.
Spotka³em typa, który by³ w lecie i powiedzia³, ¿e nie da³o siê wytrzymaæ.

trolik1
07.01.2020, 22:11
Szczerze mówi±c nie wiem jeszcze.
Chcia³bym znale¼æ kogo¶, kto mi podpowie kiedy najlepiej.
Spotka³em typa, który by³ w lecie i powiedzia³, ¿e nie da³o siê wytrzymaæ.

My byli¶my pod koniec wrze¶nia i by³o idealnie - piêkne s³oneczko i 27-30 stopni.
pozdrawiam trolik