PDA

View Full Version : Potrzebne Informacje - wypożyczanie pojazdów - Portugalia - Portimao


MotoGdyniaMariusz
27.04.2016, 18:44
Siemano
Jako że w tym roku jedyne gdzie pojadę na moto to do sklepu i do pracy z braku funduszy organizuje sobie tani± wycieczkę do Portugalii.
Pytanie do Was znawcy.

Na stronach wypożyczalni napisane jest, ze kierowca powinien posiadać "Pełne prawo jazdy" przez minimum rok.
Posiadam Prawko kat. B od pół roku oraz A od 5 lat.
Co znaczy pełne?
Czy jest opcja ominięcia tego?
Czy bior± pod uwagę też staż na motocyklu czy tylko kat. B przy wypożyczeniu auta?

Jako że wypożyczenie auta to koszt gigantycznych 200zł za 6 dni, a skutera 125ccm to około 100euro za podobny okres, to wolał bym jednak to auto z wiadomego powodu.

Czy kto¶ orientuję się jakim¶ cudem o taniej wypożyczalni samochodów/motocykla/skutera w Portimao? Chodzi o koszt około 200-300zł za 6 dni.

Mam czas do pi±tku, czasu coraz mniej więc postanowiłem zaspamować forum, w biurach podróży nie mog± mi zagwarantować że tak będzie bo tam nigdy nie byli.

Chyba, że kto¶ ci¶nie busem i jest w stanie zatargać 2 osoby i moto pod koniec maja do Portugalii, Hiszpanii lub Włoch i odebranie ich po tygodniu po promocji :D DObra, to akurat jest całkowicie nierealne :/

Pozdro :)

MotoGdyniaMariusz
22.05.2016, 21:27
#Jakbyco uzupełniam

Do Portugalii się nie udało.
Ale w Hiszpanii...
Koszt wypożyczenia auta na dzień to około 45euro za dobę.
Na lotnisku ponoć około 500zł za auto klasy mini na 5-7 dni.
Koszt wypożyczenia motocykla XT125 to koszt około 50euro za dobę około +25euro za kolejn± następn± dobę + wypożyczenie kasku 5euro jednorazowo.
Wyniosło Nas 111Euro za 3 dni.

Wypożyczyłem enduro bo myslałem że drogi które wybrałem do zwiedzania to totalne zadupie (wszystkie boczne), tak było, z t± różnic±, że w PL totalne zadupie to droga masakryczna, tam totalne zadupie to droga jak u nas bardzo dobra, przez 600km nie spotkałem się z żadn± większ± dziur± czy kolein± tak więc lepiej by było wypożyczyć jak±¶ szosówkę lub skuter większej pojemno¶ci ... chciałem przejechać szlakiem offroad, ale okazało ze to park, a że parków krajobrazowych nie mam w zwyczaju niszczyć i staram się przestrzegać każdej zasady to odpu¶cili¶my mimo kusz±cych widoków :)
Prawo jazdy wymagane, ale bez limitów stażu kierowcy, jedynie wiek 22l+

Wylot samolotem + zwiedzanie motocyklem, koszt całej wycieczki na tydzień ze wszystkim to około 3000zł na 2 osoby. W tym oczywi¶cie z powodu braku funduszy ...hotel... :( z wyżywieniem za 1028zł/os.

Wybrzeże Hiszpanii od Francji do Barcelony i okolice to nic specjalnego, czas zmienić kontynent :(

Pozdrawiam.