PDA

View Full Version : Rosja Petersburg 2016


klanol
26.04.2016, 15:29
Poszukuję informacji odnośnie ww. kierunku.
Gdzie najlepiej załatwić wizę w Wawie.
Która granica będzie najszybsza. I jak ją sprawnie przekroczyć.
Jakiego operatora komórkowego kupić kartę i czy są
Jakieś problemy z telefonami i Internetem. Chodzi mi głównie
Czy kupiona w Polsce Nokia będzie działać w Rosji.
Jakieś inne porady związane z tym kierunkiem będą również mile widziane.

MotoGdyniaMariusz
26.04.2016, 15:38
Autem jedziesz ?
Podpinam się pod temat, też chciałem zawsze tam jechać, może akurat się przełamię mając pewne informacje :)

PokemonTC
26.04.2016, 16:05
Na przeciw ambasady rosyjskiej masz biuro ktore wszystko ogarnie. Telefony działają. Kartę kupisz na miejscu. Rosja to cywilizowany kraj.

klanol
26.04.2016, 16:42
Że cywilizowany to wiem ale byłem ta 10 lat temu ostatnio. Chodzi mi o praktyczne info od osób które były tam ostatnio.
Wyjazd motocyklowy.

Tank
26.04.2016, 17:02
Wizy- WarMos, Co do reszty - problemów najmniejszych

Zonolux
15.05.2016, 19:05
Przejście Narva jest chyba najbardziej oblegane, wiec raczej jedz przez Psków, przy okazji zwiedzisz ciekawy kawałek Rosji. Ja kupowałem zawsze w Megafon, chyba najbardziej niezawodna sieć. Pamiętaj , że w Rosji jest wewnętrzny Roaming i poza Leningradskim okręgiem naliczą Ci dodatkowe opłaty. Przy zakupie karty trzeba sie wylegitymować paszportem, aczkolwiek czasem można kupic kartę "na ulicy" bez takiej konieczności. Internet komórkowy jest ok, pod warunkiem, ze wykupisz abonament na miesiąc. To nie jest drogie. Polska Nokia będzie tam działać.

przemo77390
03.06.2016, 14:55
Tak jak Tank napisał - http://www.warmos-wizy.pl/

Zaklep sobie może jakieś hostele z góry bo może być ciężko a tak już masz. Ja tak zrobiłem jak jechałem. Zaklepujesz takie za które nie musisz uiszczać opłaty wcześniej za rezerwację. Na miejscu jak zajedziesz do tego hostelu to najpierw zapytaj się o cenę jeszcze raz - czasem jest tak że na miejscu dostaniesz niższą niż ta przez Internet. Wtedy nie przyznawaj się że masz rezerwację tylko pytaj czy jest wolne miejsce - jak tak to bierz po tej niższej cenie. Jak powiedzą że nie ma wolnych miejsc to wyciągasz rezerwację i targujesz się o różnicę.