PDA

View Full Version : podłączenie szperaczy pod światła drogowe


SZCZURS
29.03.2016, 12:02
Witam

Na wstępie pragnę nadmienić, że przeszperałem forum i nie znalazłem jasnej informacji jak skutecznie podłączyć halogeny pod fabryczne światła drogowe.
Mam wa halogeny po 30W i nie mam pojęcia jak się za to zabrać.:mur:



P.S. może to jest dobry powód abym zrobił manuala dla potomnych tylko potrzebuje Waszej pomocy co by mnie poprowadzić co nieco...:fool2:

krakus
29.03.2016, 12:05
ja puściłem u siebie przewód od akumulatora -> bezpiecznik -> przekaźnik -> halogeny. Sygnał na przekaźnik dałem ze świateł drogowych.

rozrysować?

SZCZURS
29.03.2016, 12:20
oooo....

Tylko jeżeli dałoby radę ekstremalnie łopatologicznie:bow:

Jestem noga z elektryki i wolałbym nie spaprać niczego :p

krakus
29.03.2016, 12:42
schemat masz w tym wątku. Tylko zamiast zasilania ze stacyjki dajesz + od świateł drogowych. dioda ze schematu u mnie była już przy podstawie przekaźnika którą kupiłem.

http://africatwin.com.pl/showpost.php?p=32234&postcount=13

SZCZURS
29.03.2016, 12:46
schemat masz w tym wątku. Tylko zamiast zasilania ze stacyjki dajesz + od świateł drogowych. dioda ze schematu u mnie była już przy podstawie przekaźnika którą kupiłem.

http://africatwin.com.pl/showpost.php?p=32234&postcount=13

Widzisz... Używasz skrótów myślowych i dla osoby która nie jest biegła lub obyta w temacie operujesz terminologią fachową która dla mnie i dla wielu użytkowników nie jest jasna......

wilq.bb
29.03.2016, 12:47
Zadaj sobie zajebiście ważne pytanie - czy chcesz się czegoś nauczyć, czy mieć zrobione.
W opcji nr 2 daj to komuś niech Ci zrobi.
W opcji nr 1 poświęć chwilę z wujkiem gogle i tekstem krakusa - proste rozwiązanie.
Zobacz co to za potwór ten przekaźnik, ile ma nóg i jakie - to nie jest takie złe zwierzę, a jak go udomowisz, do będziesz zadowolony z siebie - mimo, że robota będzie pewnikiem więcej potrwa.
Koniecznie z między akumulatorem, a przekaźnikiem bezpiecznik - a w kieszeni kilka zapasowych, jakbyś coś pomylił.

Polecam postudiować:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=111&t=6955&p=325276&hilit=przeka%C5%BAnik#p325276

W poście z schematem u kolego Hawk podmień stacyjka na przewód od + od świateł drogowych i masz gotowca.

krakus
29.03.2016, 13:05
napisz czego nie rozumiesz. Jeśli nic nie rozumiesz z tego co napisałem i z załączonego schematu to zastanów się czy na prawdę chcesz to sam robić.

potrzebne jest:
- końcówki oczkowe - zarabiasz nimi przewody które podłączasz do akumulatora
- obudowa hermetyczna bezpiecznika
- bezpiecznik
- podstawa przekaźnika - najlepiej od razu z przewodami
- przekaźnik 12V
- trochę przewodów

Jeśli dysponujesz dziś czasem po 16, to ja to wszystko mogę kupić po drodze. Przyjedziesz, narysuje na kartce, powiem jak działa, nawet opiszę kabelki. W domu usiądziesz sam z lutownicą i zrobisz. Taka pomoc odpowiada?

http://sklep.moto-bomis.pl/?kontakt,2
tutaj wszystko mają od ręki.

SZCZURS
29.03.2016, 13:29
[QUOTE=wilq.bb;476490]Zadaj sobie zajebiście ważne pytanie - czy chcesz się czegoś nauczyć, czy mieć zrobione.
W opcji nr 2 daj to komuś niech Ci zrobi.

eeeee..... to nie przyjemność:D

W opcji nr 1 poświęć chwilę z wujkiem gogle i tekstem krakusa - proste rozwiązanie.

Tak będzie......

Zobacz co to za potwór ten przekaźnik, ile ma nóg i jakie - to nie jest takie złe zwierzę, a jak go udomowisz, do będziesz zadowolony z siebie - mimo, że robota będzie pewnikiem więcej potrwa.
Koniecznie z między akumulatorem, a przekaźnikiem bezpiecznik - a w kieszeni kilka zapasowych, jakbyś coś pomylił.


Ok.

SZCZURS
29.03.2016, 13:34
Aż tak nie będę życia uprzykrzał:lol19: ale z góry BARDZO dziękuję za aż taką chęć pomocy. :bow:

Póki co będę bazował na podstawie Waszych linków oraz uwag...

Wjadę jutro do sklepu.... zrobię zakupy i bede fotografował każdy krok.

Jakby co to będę nękał Ciebie i resztę braci w tym wątku.....


Kurcze...... Mam nadzieję, że niedługo będę miał okazję spotkać się z Wami na jakimś zlocie i przybić/postawić :beer2: choćby i za cierpliwość

bass
29.03.2016, 14:23
Szczurs, nie idź sam tego montować bo jak prundy yebną to kto karetke wezwie? :D

raf
29.03.2016, 14:28
Przynajmniej dowie się który plus, a który minus:D

SZCZURS
29.03.2016, 14:54
:hehehe:

SZCZURS
29.03.2016, 15:01
Szczurs, nie idź sam tego montować bo jak prundy yebną to kto karetke wezwie? :D

Jak zobaczycie łunę pod Warszawą znaczy się, że pojąłem zasadę działania prądu stałego :lol19:

Robin
29.03.2016, 15:25
Szczurs poczytaj jak dokładnie jest zbudowany i jak działa przekaźnik, jak to ogarniesz to w zasadzie ogarnąłeś już wszystko w temacie Twojego podłączenia.

wilq.bb
29.03.2016, 15:35
Jak zobaczymy łunę, to raczej będzie dowód na to, że tej zasady nie pojąłeś :P

Emsi
29.03.2016, 16:27
Kurde, gadacie jakby miał te 12V na język sprawdzać :)

wilq.bb
29.03.2016, 16:32
Kurde, gadacie jakby miał te 12V na język sprawdzać :)
Masz pewność, że tego nie zrobi? :osy:
Swobodnym offtopem sobie lecimy - bo w temcie jak ciągnąć druta wszystko zostało powiedziane :D