PDA

View Full Version : Os³ona reflektora do RD03


Roman137
24.03.2016, 11:34
Witam.
Czy jest kto¶ ze ¦l±ska kto u¿yczy mi oryginalnej os³ony na reflektor do Afryczki RD 03 ? ( oczywi¶cie nie za darmo ). Chcia³bym dokonaæ pomiarów
i spróbowaæ drukowaæ je na drukarce 3D.
Pozdrawiam

michoo
24.03.2016, 11:52
Roman a jakie s± przybli¿one koszty takiego wydruku :)

Roman137
24.03.2016, 12:05
Jeszcze nie wiem, ale jestem zdesperowany wiêc ewentualne koszty to dla mnie drugorzêdna sprawa. Przeszuka³em ca³y internet, nawet poprosi³em znajom± co to zna japoñskie znaczki ¿eby napisa³a do ¼ród³a i nic! jest to ostatnia rzecz która mi zosta³a ¿eby królowa wygl±da³a jak z salonu :)

Roman137
24.03.2016, 12:12
Parê ³adnych lat temu wyrabia³a te os³onki jeden anglik i jak ogl±da³em zdjêcia z tamtejszego forum to wygl±da³y super.

wilq.bb
24.03.2016, 12:19
Jak± technologi± chcesz drukowaæ?
Masz swoj± drukarkê, skaner masz, czy bêdziesz modelowaæ sam, czy bêdziesz to zlecaæ?
Do¶wiadczenie w drukowaniu 3D masz jakie¶?

Odpowiesz na powy¿sze pytania to rozwa¿ê, za za³o¿eniem odpowiedniego depozytu odkrêcenie kratki (jest w Bielsku).

Artek
24.03.2016, 12:20
W USA kto¶ ju¿ podj±³ temat wydrukowania kratki, by³y jakie¶ próby i ... trafi³ u¿ywkê na ebay-u: http://www.xrv.org.uk/forums/africa-twin/101177-1989-xrv650-rd03-restoration-3.html
Ostatnio na angielskim ebay posz³a za 155 dolarów królowej u¿ywka.
Jak by¶ naprawdê mia³ worek pieniêdzy na kratkê to pisz pw. do mnie.

Roman137
24.03.2016, 12:29
Drukowanie na zlecenie do firmy. Sam siê tym nie zajmuje. W pierwszej kolejno¶ci chcia³em takow± zeskanowaæ i zorientowaæ siê ile, jak, z czego ... itd.

wilq.bb
24.03.2016, 12:44
Czyli, nie wiesz do czego siê bierzesz.

Model jest do¶æ wredny w skanowaniu i pó¼niejszym wydruku, ze wzglêdu du¿± ilo¶æ wolnych przestrzeni.

Za skanowanie (oraz oczyszczanie skanu, tak , ¿eby by³ zdatny do druku) my¶lê, ¿e 800-1000 pln bêdzie niez³± cen± - chyba, ¿e masz jakie¶ znajomo¶ci i taniej kto¶ po godzinach Ci to zrobi.

Wydruk - tutaj poza posiadaniem pliku zderzamy siê z kilkoma problemami.
Primo - gabaryt.
Za³ó¿my , ¿e drukujemy w najtañszej technologii FDM - nie zrobi Ci tego nikt na taniej drukarce - musisz lecieæ na 2 g³owicach, ¿eby k³a¶æ materia³ podporowy i bardzo du¿a komora robocza jest potrzeba - z ciekawo¶ci w domu zmierzê kratkê (tzn max wymiar), ale chyba 25 cm przekracza - je¶li tak to(stan mojej wiedzy na wiosnê zesz³ego roku) s± tylko 2 firmy w PL, które dysponuj± wiêksza komor± robocz± (bêdzie bola³o po kieszeni).
Secundo wytrzyma³o¶æ - ze wzglêdu na gabaryt masz mocno ograniczone mo¿liwo¶ci manewrowania uk³adem warstw (pamiêtaj ¿e wydruk na ¶cinanie w poprzek warstw max ok 60% wytrzyma³o¶ci tego samego elementu po obróbce na wtryskarce).

Jak temat ciê nurtuje mogê jeszcze parê s³ów o druku napisaæ.

PS. Jakby to by³o takie proste jak Tobie siê wydaje to ju¿ dawno produkowa³bym kratki i kasowa³ po 500 pln za sztukê (obstawiam, ¿e na zachodzie UE mia³bym zbyt).

PPS. Chyba najwa¿niejszego nie napisa³em, ale wg mojej wiedzy i praktyki ca³o¶æ imprezy skan plus druk to potrzebujesz po³o¿yæ ok 1500-2000 pln na stole (oczywi¶cie netto).

falcon500
24.03.2016, 12:58
http://www.termoli.tv.it/directory/africa_twin/sx/rd03/opti/6-1.JPG

Pod tym linkiem jest sprzedawca we W³oszech który specjalizuje siê w u¿ywanych czê¶ciach do afryki . Ma czê¶ci do wszystkich modeli . Ma tez kratki do trójek. tanio mo¿e nie jest , ale mo¿na za nabyæ. Osobi¶cie sam tak± kratkê naby³em . NIe wiem jak jest w oryginale ale ta jest metalowa, malowana na czarno. Sprzedawca ¿adem znajomy , ale kupi³em u niego kilka rzeczy problemów nie by³o. Pisa³em do niego po angielsku.

wilq.bb
24.03.2016, 17:10
Tak w formie badania rynku ilu by³oby chêtnych na tak± os³onê - noofka sztuka, koszt my¶lê ok 250-300 polskich pieniêdzy?
Materia³ - tworzywo, jak w oryginale - tylko w czarnym matowym, a nie po³ysku.
Materia³ daj±cy siê lakierowaæ, wtedy po po³o¿eniu podk³adu da³oby radê zrobiæ po³ysk.

michoo
24.03.2016, 17:20
wilq.bb za takie pieni±¿ki to ja poproszê.

wilq.bb
24.03.2016, 17:22
Ja ich jeszcze nie mam - ale mam pomys³ jak zrobiæ, ¿eby w tej kasie siê zmie¶ciæ. Je¶li wszystko by siê uda³o, to w po³owie kwietnia pierwsza sztuka by by³a.

michoo
24.03.2016, 17:31
Tak, tak wiem rozumiem i z chêci± jak siê pojawi± zakupiê u Ciebie.

Emsi
24.03.2016, 22:13
Nie trzeba k³a¶æ typowego podk³adu, tylko taki specjalny na tworzywa poprawiaj±cy przyczepno¶æ (taka woda) i mo¿na od razu lakier. Lakierowa³em znajomej medale wydrukowane jedne z czarnego tworzywa, druga partia z bia³ego by³a, jak na razie nie dosz³o do mnie, ¿eby co¶ odchodzi³o, ale jakby wydrukowaæ z bia³ego, to chyba nie trzeba by by³o malowaæ.

michoo
07.05.2016, 13:48
:(I co cisza jednak.:(