PDA

View Full Version : Rosną obroty At Rd07


lukaszb17045
21.02.2016, 12:59
Mam problem z obrotami w swojej AT jak sie nagrzeje to obroty jej rosna jak uzyska juz wieksza temperature to utrzymuja sie na 2tys obr. Niedawno zmniejszylem srubka pod bakiem ale teraz na zimnym nie moge jej odpalić. co to moze byc regulacja?synchro?swiece?

fassi
21.02.2016, 13:12
stalo sie to nagle? Toto falszywe powietrze. Odkrec i wyciagnij filtr powietrza, odpal maszyne, wez dezodorant jaki i psiknij w krocce ssawne Jak zmieni obroty to wiesz co masz do wymiany.

lukaszb17045
21.02.2016, 13:37
chyba raczej tak juz bylo, a co moze byc do wymiany?

fassi
21.02.2016, 13:43
Krocce ssawne masz do wymiany bo popekaly i ciagnie lewe powietrze. To sa te gumowe rury miedzy gaznikiem a cylindrem. Na tych gumach sa tez wypuszczone rurki do synchro gaznikow. Na tych rurkach sa takie gumowe zatyczki. Sprawdz tez czy sie nie rozlecialy i tam ciagnie lewe powietrze

lukaszb17045
21.02.2016, 13:54
dziekuje :)

fassi
21.02.2016, 14:03
Jeszcze sprawdz jak mocno sa dociagniete obejmy na tych gumach. Od strony gaznika znajdziesz metalowe obejmy na tych gumach. Mogly nie zostac dociagniete przy ostatniej naprawie.

ocoloko
21.02.2016, 15:33
Zwróć uwagę na ssanie. Może nie dociągasz/odciągasz dźwigni do końca...

szymon25
21.02.2016, 19:52
hmm... co to morze być? Mogą to być króće ssące jak pisze Fassi, może tez być ssanie, a może iglica przepustnicy :)
Sprawdź patent z gazem do zapalniczki albo dezodorantem i z odkręconymi linkami ssania od dźwigni
Kiedy myłeś gaźniki ostatnio? Przyznaj się przed wszystkimi :)
W cybantach zaciskających króćce mogą być tulejki, to je wyjmij przed dociskaniem.
jak nie to to Iglica, tak jak U Konrada, wyrobiona....



Jak dojdziesz co było to napisz co było

fassi
21.02.2016, 20:17
jakby ssanie nie odbijalo to silnik sie dusi na ciplym silniku a nie wchodzi na obroty. za tlusta mieszanka

a co ile trzea myc gazniki? ja jeszcze nigdy nie mylem a mam afryke od 9 lat....

szymon25
21.02.2016, 20:26
Co jakiś czas :) zależy od warunków eksploatacyjnych,
Ja mam 6 i myłem 3 razy,

matjas
21.02.2016, 23:29
stalo sie to nagle? Toto falszywe powietrze. Odkrec i wyciagnij filtr powietrza, odpal maszyne, wez dezodorant jaki i psiknij w krocce ssawne Jak zmieni obroty to wiesz co masz do wymiany.

Jak masz tak radzic....

test owszem ALE bez odkrecania czegokolwiek. W okolice kroccow podaje sie propan na przyklad - jesli silnik zmienia bieg to znaczy ze lapie lewe powietrze.

co niby mialby pokazac test bez filtra? Pomysl...

m

strobus1
22.02.2016, 07:12
Jak masz tak radzic....

co niby mialby pokazac test bez filtra? Pomysl...

m

Penie to, że już filtr trzeba wymienić ;)

fassi
22.02.2016, 07:47
Majtasie, 7mka ma zaciag powietrza miedzy cylindrami niedaleko kroccow i jesli tam sie psiknie obojetni czym, to motur to poczuje normalnie nosem i se tego propanu naciagnie. Jak wyciagne filtr powietrza, to nos motura nagle znajdzie sie nad bakiem i ciagnie swieze powietrze, a na dole mozna sobie psikac do woli. Z autopsji sie nauczylem kiedy juz chcialem gazniki sciagac kiedy zauwazylem wlot powietrza.

Dezodorant najlepszy, bo po wszystkim motur jeszcze fajnie pachnie ;) Masz jaki inny i lepszy sposob nakrocce w 7mce?

i zas flaszke trza wypic

szynszyll
22.02.2016, 11:03
cyt. Na tych gumach sa tez wypuszczone rurki do synchro gaznikow. Na tych rurkach sa takie gumowe zatyczki. Sprawdz tez czy sie nie rozlecialy i tam ciagnie lewe powietrze

pomylilo Ci sie kolego z XT600 albo Virago535. w RD07 nie ma czegos takiego. synchro robi sie odkrecajac sruby zaslepiajace z glowic.

a co do problemu opisanego przez kolege w pierwszym poscie to powodow moze byc kilka - trzeba od podstaw metodycznie sie problemem zajac.