PDA

View Full Version : Sprzedaż motocykla za granicą, a kontuacja podróży


wilq.bb
26.01.2016, 09:31
Tak sobie dumam i szukam po intenetach, czy jest możliwość legalnego pozbycia się motocykla (nie chodzi o kasę, tylko o czyste papiery) w jakimś kraju na wschodzie - idealnie w Mongolii i kontynuację podróży powiedzmy z buta :D. Wiem, że wszystkie kraje gdzie jest wymierny wwóz odpadają.
Ćwiczył ktoś taką figurę?

Z tego co kojarzę była ekipa z PL co ładą pojechała właśnie na wschód, a wróciła pociągiem, bo opchnęli tę ładę (książkę nawet fajną napisali).

Chodzi mi o legalne ugryzienie tego tematu, żeby np. z Mongolii do Chin sobie skoczyć i wrócić jakimś latadłem.

Jakieś pomysły?

nicek27
26.01.2016, 12:22
Rok temu kupiłem przyczepke w PL i rejestrowałem ją w DE. Żeby w PL ją wyrejestrować w urzędzie musiałem poza umową kupna dostarczyć kopię nowego dowodu z DE. Czyli ten, któremu byś sprzedał musiałby Ci później kopie dowodu przysłać co byś formalności w WK ogarnąć mógł.

Maurosso
26.01.2016, 12:47
Bartek i Laura z vVagary.pl opchnęli Hondę NX i GSa650 w Kirgistanie. W rozliczeniu dostali kasę i auto 4x4 na 2 tygodnie.

Objechali Pamir i potem dalej z "buta" na Chiny.

Możesz próbować z nimi łapać kontakt. Na blogu tez to w miarę opisywali.

next22
26.01.2016, 15:44
Czyli ten, któremu byś sprzedał musiałby Ci później kopie dowodu przysłać co byś formalności w WK ogarnąć mógł.

Nie prawda :haha2: Tylko umowe kupna-sprzedaży