PDA

View Full Version : zegary


Wójcik
19.11.2015, 20:08
Chcialbym wymienic sobie tarcze zegarow w RD04 z 1990r jednak nie jestem pewien jak je otworzyc... Robil to ktos? Jak to zrobic zeby nie bylo strat? Moze to troche glupie pytanie ale wole zapytac niz zniszczyc zegary... :-)

Myszko
19.11.2015, 21:20
Raczej standardowo, demontujesz przednią owiewkę z szybą, później odkręcasz zegary( 4 śruby) odwracasz do góry nogami i odkręcasz chyba 6 wkrętów mocujących podstawę z obudową i rozpoławiasz zegary. Później działasz w środku jak chcesz.

Dzieju
20.11.2015, 10:15
Wójcikowi pewnie chodziło o wyjęcie szyby i demontaż wskazówki tak by potem właściwie wskazywała a nie o same odkręcenie od stelaża.

Co masz na myśli pisząc : rozpoławiasz zegary? bo np. w 03 dostęp jest tylko od strony szkła.

U siebie wyjmowałem szkło celem podreperowania pękniętego cyferblatu w obrotomierzu ale bez zdejmowania wskazówki.

czarekszo
20.11.2015, 10:21
Też jestem zainteresowany tyle, że jak to zrobić w trampku ? W moim licznik na 40 tyś. nie chce się przekręcić (pewnie wcześniej odmładzany przebieg) :mad:

Wójcik
24.11.2015, 13:13
na prawdę nikt nie rozbierał zegarów? chodzi mi głównie o obrotomierz i o zdejmowanie wskazówki...