PDA

View Full Version : Krótki filmik z wyjazdu do Murmańska


przemo77390
30.09.2015, 15:35
https://www.youtube.com/watch?v=cMtgPZ3bErg&feature=youtu.be

bouli
30.09.2015, 20:40
:Thumbs_Up:Git:Thumbs_Up:

borys609
30.09.2015, 22:13
Co Ty masz z tym ABS-em i migaczami?


Wysłane z ajfona..

Lewy997
01.10.2015, 09:37
Ech... Szkoda, że nie mogłem Ci towarzyszyć Przemek... Nie miałeś problemów na granicy z powodu miśków, które wbili nam na Ukrainie?

przemo77390
01.10.2015, 09:47
Borys609 - Zawiesił mi się ten ABS. Ponoć te ABS-y tak mają że się potrafią zawiesić np. od niskiej temperatury lub chwilowego spadku napięcia podczas rozruchu - i tak było u mnie.

Niestety zapomniałem w którą zworę (miejsce) w skrzyneczce wetknąć jedną z końcówek przewodu by go móc zrestartować - bo drugą jak dobrze pamiętam można do ramy przyłożyć aby go zrestartować i powinien hulać.

przemo77390
01.10.2015, 09:49
Lewy997 - Żadnych problemów nie było. Jedyne czekanie jakie było to z mojej winy bo 3 razy źle deklaracje wypełniłem. Wszyscy pomocni i mili.

Raz miałem nawet zatrzymanie już po stronie Rosyjskiej przez Policję bo niby na czerwonym świetle przejechałem ale zaraz mnie puścili bez żadnych mandatów. To wszystko co się dzieje wokół Rosji to moim zdaniem zwykła negatywna propaganda.

Hubert za rok możemy gdzieś razem ruszyć - na pewno trzeba tą Mołdawię dokończyć.

Navaja
01.10.2015, 10:11
Borys609 - Zawiesił mi się ten ABS. Ponoć te ABS-y tak mają że się potrafią zawiesić np. od niskiej temperatury lub chwilowego spadku napięcia podczas rozruchu - i tak było u mnie.

Niestety zapomniałem w którą zworę (miejsce) w skrzyneczce wetknąć jedną z końcówek przewodu by go móc zrestartować - bo drugą jak dobrze pamiętam można do ramy przyłożyć aby go zrestartować i powinien hulać.

Szacunek za ten wyjazd. :bow:

Resetowanie ABS-u w 1100:
wyłącz zapłon, pod siedzeniem masz złączkę diagnostyczną, środkowy PIN zmasuj kabelkiem czy innym spinaczem biurowym, włącz zapłon - lampki migają naprzemiennie, wciśnij przycisk ABS-u i trzymaj przez ok. 20 sekund. Jak górna lampka zgaśnie a dolna się dalej świeci puszczasz przycisk. Gotowe - lampki powinny palić się obie. Wyłącz zapłon, zlikwiduj umasowienie.
Mam nadzieję, że pomogłem.

ABS się przeważnie zawiesza gdy masz słabe aku a to się najczęściej objawia w niskich temperaturach.

Złom
01.10.2015, 10:22
IBM też swego czasu zlikwidował guzik Reset bo podobno ich PC miały się nie zamieszać... Szybko się z tego wycofali!

świra
01.10.2015, 11:03
Fajny wyjazd:at: A powiedz kiedy tam byłeś ?

przemo77390
01.10.2015, 11:11
Navaja – dzięki, dziś zrobię restart.<?xml:namespace prefix = "o" ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
Świra - Byłem na początku września start 5.09. – niestety w tamtą stronę pogoda mi nie dopisywała. Deszczyk potrafił popruszyć (nie duży ale jednak) i temperatura odczuwalna była dość niska. <o:p></o:p>
Dopiero w drodze powrotnej za Zapolarnym było lepiej, czyli słonko ale upału to nie powodowało – rękawiczki narciarskie i dodatkową ochronę musiałem na siebie zakładać J<o:p></o:p>
Jak gadałem z ludźmi w Murmańsku to ponoć lata w tym roku tam praktycznie nie mieli. Jak mówiłem jakie u nas były temperatury w sierpniu to się dziwili.<o:p></o:p>

trzykawki
05.10.2015, 11:26
Super, że szczęśliwie wróciłeś. Ja niestety na lawecie ale na szczęście już na sam koniec. Padło/padły łozyska w skrzyni :(

Z tym ABS to w 1150 jest tak samo ale jak troche sie pojechało na mrugającym to wystarczyło stanąć wyłaczyć z kluczyka i jeszcze raz odpalić i było ok do nastepnego dłuższego postoju. Oczywiście po wymianie aku wszystko działa jak trzeba

przemo77390
06.10.2015, 08:43
trzykawki - Hej najważniejsze że Ty też cało wróciłeś. Smutna sprawa z tą skrzynią (to takie częste awarie - czy jak?) Mam nadzieję że uda się szybko poskładać moto do kupy i nie zaboli kosztowo - tego życzę.

trzykawki
06.10.2015, 12:41
czy ja wiem czy częste? Mój motek ma 116 kkm pewnie miało prawo. Ja mam go od 68 kkm i jak do tej pory nic sie nie działo.Koszt u mirka z Nadarzyna to ok 2 KPLN ale nie wiem czy będe robił. Zobacze jak sie znajdzie któś chętny na zakup w takim stanie to nie a jak nie to bede musiał robić. Tak czy siak rozstaje się z Giesem...

borys609
07.10.2015, 00:25
A jednak. Co będzie następne?


Wysłane z ajfona..

przemo77390
07.10.2015, 08:45
trzykawki - 2 tyś to nie mało. Poważnie rozstajesz się z GS-em? Co teraz będzie - czyżby nowa Afra?

trzykawki
07.10.2015, 14:44
Obecnie pokrycie zobowiązań. Potem jak będzie za co to jakieś lekkie enduro i laweciarstwo.