PDA

View Full Version : Kask szczekowy czy integral


Michal
03.04.2008, 12:37
Witam
Chcialbym zanabyc nowy kask, napewno bedzie to shoei, bo zawsze jezdzilem w shoeiu i mi poprostu pasuje.
Nastawilem sie na Multiteca, ale pare osob probuje mi go wybic z glowy na rzecz integrala, taraz tez jezdze w integralu.
Integral jest lzejszy, cichszy, bezpieczniejszy, lepsze materialy no i nizsza cena, za szczekowcem przemawia natomiast tylko otwierana szczeka.
Pomozcie jakos wybrac, do czego tak naprawde przydaje sie otwierana szczeka, czy to jest naprawde potrzebne ? nie jest to zbedny gadzet ?

chomik
03.04.2008, 12:50
Shoei Hornet DS

http://mpnmag.com/site/articlefiles/OQQ-1007-MP.jpg

hubert
03.04.2008, 13:06
Chomik choruję na tego Shoeia ... Masz go czy dopiero planujesz kupić ?? Pytam bo zastanawiam się jak wrażenia z jady w tym kasku ?

hubert
03.04.2008, 13:09
Integral jest lzejszy, cichszy, bezpieczniejszy, lepsze materialy no i nizsza cena, za szczekowcem przemawia natomiast tylko otwierana szczeka.
Pomozcie jakos wybrac, do czego tak naprawde przydaje sie otwierana szczeka, czy to jest naprawde potrzebne ? nie jest to zbedny gadzet ?

Ja mam jakąś klaustrofobię kaskową i uwielbiam jeździć z podniesioną szczęką ... to jest główny powód posiadania szczękowca.

chomik
03.04.2008, 13:47
Chomik choruję na tego Shoeia ...
Ja też na niego choruję, ale niestety nie stać mnie na niego, może po Afryce jak odbuduje finanse, teraz szykuję się na Uvex Enduro.

http://www.oma-live.de/img_artikel/2858_3968_st.jpg

Babel
03.04.2008, 14:03
Shoei Hornet DS


Kurcze a ten daszek to fajny ale do enduro a powyżje pewnej predkości to łeb urywa.
Rozmawiałem z kolegą co jezdził w podobnym kasku od enduro na Afri i mówił że powyzej pewnej predkosci masakra ...
Ale może ten jest inny ????

chomik
03.04.2008, 14:06
Rozmawiałem z kolegą co jezdził w podobnym kasku od enduro na Afri i mówił że powyzej pewnej predkosci masakra ...
Ale może ten jest inny ????

W tym Uvex Enduro można demontować daszek i służy wtedy jak integralny :) do tego można także jeździć w goglach.

Michal
03.04.2008, 15:04
Hornet DS tez mi sie bardzo podoba, dzis bede w nim jezdzil i testowal.
Rozsadek natomiast mówi, ze taki kask jest mi zupelnie niepotrzebny i jak dla mnie nie ma zadnych zalet w stosuku do zwyklego integrala, poza wygladem.

chomik
03.04.2008, 15:07
Hornet DS tez mi sie bardzo podoba, dzis bede w nim jezdzil i testowal.
Rozsadek natomiast mówi, ze taki kask jest mi zupelnie niepotrzebny i jak dla mnie nie ma zadnych zalet w stosuku do zwyklego integrala, poza wygladem.
Jeśli poruszasz się tylko po drogach to masz rację, jeśli także teren to nie masz :) daszek naprawdę się przydaje i możliwość założenia gogli...

Michal
03.04.2008, 15:37
Raczej drogi, wieksze mniejsze, szutry, ale jednak drogi.
Jezdzilem troche dr350 w terenie, wiec znam mniej wiecej zalety kasku enduro, ale niestety i jego wady.
musze cos wybrac, w gre wchodzi Mulitec, Raid II, no i moze Hornet DS, ale to raczej tylko ze wzgledu na wyglad.

hubert
03.04.2008, 16:06
Moim zdaniem na szlifierę - integral, na Afryczkę - szczękowiec :D

chomik
03.04.2008, 16:14
Moim zdaniem na szlifierę - integral, na Afryczkę - szczękowiec :D
Ja bym zrobił taki podział:
szlifiera - integral
Afryczka asfalt, lekki teren, lasek, łączka... - szczękowiec
Afryczka teren taki jak tygryski lubią najbardziej, błotko, deszcz, piochy, kamloty, podjazdy, zjazdy - enduro
:cool:

A integral w terenie wygląda tak jak to widać obok w moim avatarze :)

hubert
03.04.2008, 19:40
Ma jedna wade jest troszke ciezki

Myślę że w pozycji w jakiej się siedzi na Afryczce waga kasku ma mniejsze znaczenie niż np na ścigu gdzie siedzi się w pozycji mocno pochylonej ...

pióro
03.04.2008, 20:43
mam Marushina X-moto mono. Jak chcesz wiatru to dajesz w goglach teraz trochę wieje w nos, a szybka rewelacja w kiepską pogodę i traskę, choć wygląd nieco kosmiczny, ale to rzecz gustu przymierzyłem tego i od razu przypasował. Daszek demontowalny i jakis tzw. kołerz przeciwko spadaniu z głowy, ale to akurat nie wiem czy nie gadżet. Może ktoś wie na ten tmat więcej. dałem za niego ok.500 zł. był jakis rabat bez watu.

szwedzkikucharz
03.04.2008, 23:15
Kurcze a ten daszek to fajny ale do enduro a powyżje pewnej predkości to łeb urywa.
Rozmawiałem z kolegą co jezdził w podobnym kasku od enduro na Afri i mówił że powyzej pewnej predkosci masakra ...
Ale może ten jest inny ????

A ta pewna prędkość to tak +/- ile?

Michal
04.04.2008, 12:10
Ok, mowicie, ze na turystyczna afryke to szczekowiec, ale w sumie dlaczego, ma same wady w stosunku do integrala, jedyna zaleta to podnoszona szczeka, czy aby napewno warto pominac wszystkie wady szczekowca dla jednej zalety ?

dj.1
04.04.2008, 12:29
Polecam Ci Multitec bo go testowalem wraz z schubert c2, marze o nim bo przy tankowaniu nie trza sciagac kasku i palic tez w nim mozna. Jak bedzie za duzo kasy to go kupie. Aktualnie mam Shoei integral.

hubert
04.04.2008, 13:00
jedyna zaleta to podnoszona szczeka

Jedyna ale za to jaka zaleta ...

W szczękowcu można :

1. Palić
2. Jeść
3. Rozmawiać z kimś
4. Pić piwo
5. Lansować się na mieście (w integralu nie widać twarzy)
6. Uprawiać seks oralny
7. Golić się

itd itp Mam wymieniać dalej ? :lol8:

pałeł
04.04.2008, 14:11
Jedyna ale za to jaka zaleta ...

W szczękowcu można :

1. Palić
2. Jeść
3. Rozmawiać z kimś
4. Pić piwo
5. Lansować się na mieście (w integralu nie widać twarzy)
6. Uprawiać seks oralny
7. Golić się

itd itp Mam wymieniać dalej ? :lol8:


punkt 6 :lol8::lol8::lol8:

Michal
04.04.2008, 15:27
Mysle o punkcie 6, on mnie przekonuje. Natomiast do jedzenia wole zdejmowac kask, do palenia tez, rozmawiam bez kasku.
I nie wiem, teraz tez jezdze w shoei tylko integralnym, jednak juz sie zuzyl i musze kupic cos nowego.
Przez tyle lat dawalem rade w integralu i caly czas mysle czy szczekowy jest mi potrzebny.

DrSpławik
04.04.2008, 15:56
8. No i jak ktoś jeździ w okularach to łatwiej patrzałki zaaplikować :cool:

hubert
04.04.2008, 16:00
Michał ja myślę że jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz ... ale skoro w integralu jest Ci dobrze to może zostać przy integralu ?

Babel
05.04.2008, 07:49
A ta pewna prędkość to tak +/- ile?
Juz od 100 - mówił że walka i karczycho boli

Stolek
05.04.2008, 08:48
Jedyna ale za to jaka zaleta ...

W szczękowcu można :

1. Palić
2. Jeść
3. Rozmawiać z kimś
4. Pić piwo
5. Lansować się na mieście (w integralu nie widać twarzy)
6. Uprawiać seks oralny
7. Golić się



8. Patrzec na mape wlozona do mapnika na baku bez zbytniego nachylania się i łamania sobie karku (nawet w czasie jazdy - po uchyleniu szczeki)

Babel
05.04.2008, 08:58
Ja z racji ograniczonego budżetu zastanawiam się nad:
http://www.moto-center.pl/produkt.php?cPath=19_24&products_id=6044&osCsid=2dd57adf2b2bf2d4a4b864fb339b2df1

lub tez :
http://www.moto-center.pl/produkt.php?cPath=19_24&products_id=968&osCsid=2dd57adf2b2bf2d4a4b864fb339b2df1
ten nawet bardziej mi sie podoba (nosze okulary i ta opuszczana szybka :)).
I tu ponoc jeszcze znizke mamy 10% - Ramires pisał :).
Wiec skałaniam sie nawet do drugiej oferty
Narazie czekam na kaskę (szef premię obiecał :) ) a za tydzien na mototarg w waiwe przymiarkę poczynię i jak sie spodoba to zamówienie poczynię

KML
05.04.2008, 23:21
Właśnie też mnie korci na te tańsze Airoh-y, jeden napewno dla kobity a drugi może dla mnie ;)

wojtekm72
06.04.2008, 13:32
Aby nie zakładać nowego wątku , czy macie podobne wrażenie , że w szczękowcu po zamknięciu szybki bardziej świszczy w uszach jak przy otwartej - predkość około 100 km/h

duzers04
06.04.2008, 14:55
Ja mam Airoh S4. Jadac na szlifierce to leb kreci, okulary wchodza, daszek rewelka od slonca nawet moglby byc dluzszy. A w AT mam wyzsza szybke i wiatr nie przeszkadza, ale jak podniose wysoko glowe to swiszczy.

wlodar
06.04.2008, 22:17
Pewnie zaraz mnie zjecie że drogi, ale moge sie po raz kolejny podzielić wrażeniami z użytkowania kasku podobnego do tego Shoia, mianowicie Arai Tour X.Mam go od ponad roku, zapłaciłem za niego tak śmieszne pieniądze że nie będe o tym pisał po raz 100, ale do żeczy...
Porównujac do integrala Suomy Venture jest tak samo głośno(czyli dosc cicho)nigdy daszku nie zdejmuje i mimo tego "łba nie urywa" zarówno na Afri, jak i na XR'ce. Na tej drugiej jeździłem do 140km/h i nie było z tym problemu.

wlodar
06.04.2008, 22:25
Jak chcesz zakładasz gogle, a kiedy w tych goglach wpadniesz na asfalt i chcesz przyspieszyć, to poprostu na gogle opuszczasz szybę.
Wentylacja super, wygoda podobnie. Waga... nie odczówam jego wagi.
Uważam że ten typa kasku jest na afri optymalny.
Poza tym: Pić mozna w nim podczas jazdy bez problemu...camelbag, Palic nie palę... i innych namawiam do tego samego:), Z seksem oralnym, wole zdjąć kask (nawet szczękowy)bo zwykle uprwiam go z kobieta a nie z nosorożcem:lol8:, a z jedzeniem... to i tak zawsze miło jest zrobic se małą przerwe na hot-doga:oldman:
Zdrowia!

pborus
06.04.2008, 22:46
Dzisiaj testowałem multitecha i horneta. Decyzja: hornet!!! Rewelacyjnie trzyma sie na głowie; w moim przypadku M dużo lepiej niż S multitech. Jechałem 150km/h z daszkiem i nie było go czuć wogóle. Zaskoczyło mnie, że w hornecie było dużo mniej zawirowania powietrza pod szybką niż w mutlitechu, było bardziej spokojnie i cicho (spodziewałem się odwrotnie). Jeśli chodzi o okulary to w hornecie może być z tym problem... Małym minusem horneta jest system wymiany szyby, bardziej skomplikowany niż w multitechu.
Pozdrawiam

chomik
06.04.2008, 22:56
Miałem Horneta na głowie w sobotę i jestem zakochany.... rewelacyjny kask, jak się go zakłada to orgazm tak leży, wszystko wykonane perfekcyjnie... ehh tylko w Polsce ta cena 1600.

Michal
07.04.2008, 11:13
W piątek jezdzilem w multitecu, raid II i w hornecie, chyba pozostane jednak przy kasku integralnym i bedzie raid II.

Michal
10.04.2008, 12:14
Witam
Chcialem kupic multiteca, namowili mnie na integrala, juz prawi kupilem shoeia raida II, a w efekcie od wczoraj jezdze w shoei hornecie, kasku, ktorego na poczatku wogole nie bralem pod uwage. Przejechalem narazie kolo 100km, ale jestem mega zadowolony.

hubert
10.04.2008, 13:00
No to super :) Gdzie i za ile kupiłeś tego Horneta ?

Michal
10.04.2008, 13:42
Kupilem u Tadka w Motostore, cena byla bardzo dobra.

hubert
10.04.2008, 13:51
Kupilem u Tadka w Motostore, cena byla bardzo dobra.

Ooo nie wiedziałem że ma Hornety :confused: A nie wiesz jakie rozmiary ma ?

Michal
10.04.2008, 14:25
Ma hornety, ja kupowalem L, napewno na polce ma jeszcze S, wiem, ze kolo wtorku ma miec dostawe shoeia

hubert
10.04.2008, 14:37
Dzwoniłem i XXL niestety nie ma a cena rzeczywiście fajne przy zakupie za gotówkę :)

EGON
10.04.2008, 19:02
:hello: ...............ile?? :D:D:D

hubert
10.04.2008, 22:31
1525 PLN za czarny błyszczący
1600 PLN za mat

szymek
10.04.2008, 23:23
Podczas pierwszego przejazdu naszą nową Królową przekonałem się po raz kolejny o praktyczności kasku szczękowego. Było zimno i co jakiś czas przystawałem wyczyścić nos - ma się rozumieć bez zdejmowania kasku.

Pozdro XRV fans

podos
10.04.2008, 23:30
:lol8:i przez tyle stron wątku nik nie napisal ze w szczekowcu mozna normalnie splunąć?:lol8:

Pastor
11.04.2008, 07:33
:lol8:i przez tyle stron wątku nik nie napisal ze w szczekowcu mozna normalnie splunąć?:lol8:
I dłubać w nosie... Tylko jeszcze trza przewidzieć rękawicę z otwieranym końcem na odpowiednim palcu :D

Jak w końcu mój ROOF pójdzie w rów, to juz więcej szczękowca nie kupię. Solidny daszek mi bardziej potrzebny. :rolleyes:

hubert
11.04.2008, 08:25
I dłubać w nosie... Tylko jeszcze trza przewidzieć rękawicę z otwieranym końcem na odpowiednim palcu :D

Z tym nie ma problemu ... letnie rękawice nie wiedzieć czemu często mi się przecierają na czubku palca wskazującego ... w sam raz do dłubania w nosie :lol8:

Andrzej_Gdynia
12.04.2008, 11:18
Dajesz radę wsadzić palec wskazujacy ??? Kurna, ja ledwnie małym mogę pogrzebać... a na małym sie nie przeciera....

Arv
23.04.2008, 10:20
Witam,
zastanawiam się nad zakupem tego kasku:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Vega-Summit-Black-Modular-Flip-up-Motorcycle-Helmet-L_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ6749QQihZ013QQitemZ23 0245422842QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

Wyczytałem taką opinię:
http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/vega-summit-II/

Do głębi poruszyły mnie następujące zdanie:
The Summit II doesn't impress us quite like the Summit XPV did when we first reviewed it about 3 years ago. It may be because we've seen a lot of helmets during that time and most of us here at webBikeWorld have been wearing full-face helmets, although Burn is still a fan of his Syncrotech and I don't think he'll give it up for anything.
But overall, the Summit II is a decent helmet (or excellent helmet when its $139.99 price is taken into consideration) and it probably really isn't worth spending more money on more expensive flip-up helmets because the choices, even at the upper end, just aren't that good, in our opinion.

Kask wart jakieś 280 zł, zatem taniocha, a wydaje się że nie jest taki nędzny.

Być może znacie tą markę "Vega" i możecie wypowiedzieć się w temacie?

Z góry dzięki,
pozdrawiam.

hubert
24.04.2008, 09:10
Arv nie sądzę żeby ktoś miał do czynienia z tymi kaskami bo to jakaś Hamerykańska marka jest ....

A poza tym nie sądzę żeby się opłacało kupować w stanach tak tani kask bo więcej za przesyłkę zapłacisz niż on jest wart. No chyba że ktoś Ci go przywiezie ???

Arv
24.04.2008, 10:21
A poza tym nie sądzę żeby się opłacało kupować w stanach tak tani kask bo więcej za przesyłkę zapłacisz niż on jest wart. No chyba że ktoś Ci go przywiezie ???

35$ mi wychodzi przesyłka. To za dwa takie kaski. Oczywiście kupuję w Stanach i tam znajomy zrywa metki i wysyła jako 'gift'.
To będzie mój pierwszy integral, narazie nie chcę wydawać większej kasy. Pojeżdżę z 2 sezony i jeżeli okaże się słabej jakości to kupię coś lepszego.

hubert
24.04.2008, 10:33
Myślę że odpowiedzi na nurtujące Cię pytania powinieneś szukać na amerykańskich forach ...

Franz
24.04.2008, 12:12
Jeśli chcesz kupić dobry kask w korzystnej cenie kup uvexa Bossa 3000
na niemieckim ebay.
Nówkę mozna wyciagnąć juz za 100 euro
Kosz wysyłki 17 euro.
Mam i polecam. Cichy,wygodny i podwójna nieparująca szybka.
Kupując trzeba wziąć rozmiar wiekszy. L = XL

Arv
24.04.2008, 13:43
Jeśli chcesz kupić dobry kask w korzystnej cenie kup uvexa Bossa 3000
na niemieckim ebay.
Nówkę mozna wyciagnąć juz za 100 euro
Kosz wysyłki 17 euro.
Mam i polecam. Cichy,wygodny i podwójna nieparująca szybka.
Kupując trzeba wziąć rozmiar wiekszy. L = XL


Dzięki za podpowiedź, ale z tego co się zorientowałem jest to kask integralny. A ja chcę dobry w korzystnej cenie, ale szczękowiec. :Thumbs_Up:

chomik
24.04.2008, 14:05
Jeśli chcesz kupić dobry kask w korzystnej cenie kup uvexa Bossa 3000
na niemieckim ebay.
Nówkę mozna wyciagnąć juz za 100 euro
Kosz wysyłki 17 euro.
Mam i polecam. Cichy,wygodny i podwójna nieparująca szybka.
Kupując trzeba wziąć rozmiar wiekszy. L = XL
Uvexa mam więc:
- z tą cichościa to tylko na jedno ucho bo przy drugim jest zwolnienie blokady paska pod brodą i huczy przez to... po tej stronie wkurwiająco....
- szyba podwójna no działa ale przez 1 sezon później to już tak sobie a po 2-gim to już włazi syf między szybki i jak się zacznie rozbierać wycierać to dupa z antyfoga, a wymiana szyby to 80 ojro...
- rant szyby ogranicza widoczność
- kijowo się na początku ściąga z głowy... przez system mocowania
Kask dobry ale już bym drugi raz go nie kupił....
A tak wygląda na offie
http://lh6.ggpht.com/hamsterpl75/R8MQHE5a8rI/AAAAAAAAB50/2qaNB3q93HA/DSC06314.JPG?imgmax=512

Pawel
25.04.2008, 14:06
Mam Caberga Trip ze szczeka. To moj drugi szczekowiec. Waga wieksza niz integrala ale nie przeszkadza mi to. Troche tylko twarde wnetrze. po dlugiej jezdzie glowa boli, ale mam nadzieje ze sie ulozy.

Kolejna zaleta to ta ze w upalne dni np w korku, albo jadac wolno np w lesie daje nam mily powiew wiaterku w lico.

Kto zacznie jezdzic w szczekowcu nie bedzie chcial wrocic do integrala.

Babel
09.05.2008, 23:12
Ja z racji ograniczonego budżetu zastanawiam się nad:
http://www.moto-center.pl/produkt.php?cPath=19_24&products_id=6044&osCsid=2dd57adf2b2bf2d4a4b864fb339b2df1

lub tez :
http://www.moto-center.pl/produkt.php?cPath=19_24&products_id=968&osCsid=2dd57adf2b2bf2d4a4b864fb339b2df1
ten nawet bardziej mi sie podoba (nosze okulary i ta opuszczana szybka :)).
I tu ponoc jeszcze znizke mamy 10% - Ramires pisał :).
Wiec skałaniam sie nawet do drugiej oferty
No to kaskę już mam (oby czesciej tak było) i z zamiarem dokładnego zapoznania sie z SV55 pojechałem na Bajzel do Łodzi i powiem szczerze jakos po przymiarkach nie za bardzo mi ten kask pasuje.
Znacie jakis sklep w Wawie gdzie mnie nie pogonią a poprzymierzac mozna wybrac rozmiar a i może kupić jakby cenka była pasująca.
Poza tym co jak nie SV55 - kryterium to cena około 500zł i szczękowiec bo brylę od urodzenia nosze .
Może AGV Longway lub Caberg Rhyno lub też Lazer Granville - to ze strony moto-center.
Najbardziej napaliłem się na SV 55 i może gdzies jeszcze podjechac na spokojnie do sklepu i poprzymierzać

wojtekm72
09.05.2008, 23:58
aby nie słyszec kobtki kupiłem jej Sv55 i co - jest zadowolona wygodny , i ta pieprzona szybka -jest OK !!!!!!!!!!!

podos
12.05.2008, 11:01
I dłubać w nosie... Tylko jeszcze trza przewidzieć rękawicę z otwieranym końcem na odpowiednim palcu :D

Jak w końcu mój ROOF pójdzie w rów, to juz więcej szczękowca nie kupię. Solidny daszek mi bardziej potrzebny. :rolleyes:

No wlasnie doszedł jeszcze jeden zarąbisty plus na korzyść szczekowca, bo strasznie sie lamalem. Aparatu typu lustrzanka sie nie da przylozyc do oka bez sciagania integrala.

Zatem zeganaj Araju Szueju. Chce mutliteka.

hubert
12.05.2008, 11:42
Niedawno przesiadłem się ze szczękowca na Shoeia Horneta .. Myślałem że będzie mi się trudniej przestawić ale duża szyba zapewnia szeroki kąt widzenia i nie powoduje u mnie klaustrofobii :) Nauczyłem się nawet palić papierosy bez zdejmowania go z głowy he he

Ronin
12.05.2008, 12:13
Znacie jakis sklep w Wawie gdzie mnie nie pogonią a poprzymierzac mozna wybrac rozmiar a i może kupić jakby cenka była pasująca(...)
Najbardziej napaliłem się na SV 55 i może gdzies jeszcze podjechac na spokojnie do sklepu i poprzymierzać


podjedź do Uhma-Bike na Wólczyńskiej:)ja tam poprzymierzałem a i w końcu kupiłem, rok temu cena była większa o 50zł od allegro, a kasku potrzebowałem "już" :) w zeszłym tygodniu byłem u nich dokupić osłonę pod brodę(25zł) pomaga;):oldman:

Babel
12.05.2008, 12:46
Czegos nie rozumiem bo Uhma sv kosztuje 690
a w sklepie od Ramiresa 499 - toc to 200 róznicy- czym się różnią te kaski

newrom
12.05.2008, 12:55
Mogą się różnic marżą ?
A co do SV55 to nie wiem czy mam oryginalną szybę w AT, ale odgłosy które kask wydawał z siebie mogłyby zastąpić organy Bezdennie Głupiego Johnsonna. Nie jest to super cichy model (kupiony w 2004r bodajże), ale tu zdecydowanie ciała daje szyba. Na DeTeku pomimo braku owiewki jest dużo ciszej - znaczy dobrze by było żebyś choć kawałek mógł się bryknąć zanim kupisz.

Pozdrawiam
newrom

Ronin
12.05.2008, 13:22
Czegos nie rozumiem bo Uhma sv kosztuje 690
a w sklepie od Ramiresa 499 - toc to 200 róznicy- czym się różnią te kaski

w zeszłym roku wyszła nowsza wersja SV55, w Uhma mają nowszą, a po zdjęciu w sklepie od Ramiresa widać, że to ta starsza, może stąd ta różnica?:)

podos
13.05.2008, 10:07
Ooo nie wiedziałem że ma Hornety :confused: A nie wiesz jakie rozmiary ma ?

Kto to jest Tadek z Motostore? Jakis sklep w W-wie?

EGON
13.05.2008, 10:23
tak, na wiertniczej....:hello:
http://www.motostore.pl/

podos
13.05.2008, 10:27
tak, na wiertniczej....:hello:
http://www.motostore.pl/


dzieki:)

MUTT
13.05.2008, 15:25
NIGDY WIĘCEJ SZCZĘKOWCA !!! Taka jest moja opinia . Pomimo teoretycznych zalet i wielu zwolenników , ja powtórnie nie popełnię takiego wyboru / był Szubrawiec C2 / - SZCZĘKOWIEC -NIEEEE !!!

Babel
13.05.2008, 15:39
NIGDY WIĘCEJ SZCZĘKOWCA !!! Taka jest moja opinia . Pomimo teoretycznych zalet i wielu zwolenników , ja powtórnie nie popełnię takiego wyboru / był Szubrawiec C2 / - SZCZĘKOWIEC -NIEEEE !!!
napisz dlaczego moze bycpriv ale mysle ze sporo osob bedzie zainteresowanych.

tomozdyn
13.05.2008, 15:56
Nie wypowiadalem się wczesniej bo zbieralem doswiadczenia.
Zanabylem arai Tour-X i jestem zachwycony widocznością, wentylacją, wagą i wygodą.
Wczesniej jezdzilem w szczekowym Airohu mathisse i biorac pod uwage cene/funkcjonalnosci to 5+.
Arai to jednak inna bajka zarówno jakosciowa jak i cenowa:(:(:(-niestety

podos
13.05.2008, 20:55
napisz dlaczego moze bycpriv ale mysle ze sporo osob bedzie zainteresowanych.

zaden priv, konkrety prosze...

Babel
13.05.2008, 21:20
zaden priv, konkrety prosze...
Nie no masz rację konkrety ;).
Niestety (a pewnie nie należe do wyjątków)muszę skrobac kaskę i nie chciałbym jej źle zainwestowac w coś z czego nie będe zadowolony.
Wiadomo Shoei Arai - ale to nie ta bajka cenowa poki co....niestety.

siwy
13.05.2008, 21:34
Też chciałem szczękowca za ok 500-600 ale zrezygnowałem i kupiłem integral Shark RSF2 i. Świetny kask, z tych co mierzyłem nalepiej mi leży na głowie i najbardziej mi się spodobał. Troche więcej wydałem niż planowałem ale nie żałuję. Żałuje tylko że nie próbowałem kupować w stanach bo tam ceny mają na prawde atrakcyjne.
http://www.shoei-helmets.com/road/helmets_road.aspx?h=13

Mroq
14.05.2008, 00:24
tomozdyn, przesiadłem się z airoha sv55, na arai tour x i wielkiej rewelacji nie ma, zapięcie fatalne, w deszczu paruje, też głośny...., ale w sumie zadowolony jestem, lekki ładny, uniwersalny, nie potrzeba blendy p/słonecznej bo daszek to załatwia ale kolosalnej różnicy nie dostrzegam poza dużym ubytkiem w kieszeni ( challenger red)

tomozdyn
14.05.2008, 07:18
Mroq, pomiedzy Airohem też moze być różnica.
Każdy będzie miał inne odczucia, bo kazdy ma inna glowe:)
Co do zapiecia jest to klasyczne zapiecie (słyszalem nawet opinie ze jedyne, z którym bez problemu poradza sobie służby ratunkowe - oby nigdy nie musiały)


tomozdyn, przesiadłem się z airoha sv55, na arai tour x i wielkiej rewelacji nie ma, zapięcie fatalne, w deszczu paruje, też głośny...., ale w sumie zadowolony jestem, lekki ładny, uniwersalny, nie potrzeba blendy p/słonecznej bo daszek to załatwia ale kolosalnej różnicy nie dostrzegam poza dużym ubytkiem w kieszeni ( challenger red)

hubert
14.05.2008, 08:36
w deszczu paruje,

Jak to to Arai X Tour nie ma antifoga ??

podos
14.05.2008, 09:27
no niestety nie ma....
podobnie jak Shoei z Hameryki...

tomozdyn
14.05.2008, 10:08
Trza dokupić folijkę za okolo 100:(
Moim zdaniem i tak wentylacja (nawiew na szybę) jest ok.



Jak to to Arai X Tour nie ma antifoga ??

hubert
14.05.2008, 12:56
Trza dokupić folijkę za okolo 100:(


Ale folijka jest wklejana a nie na pinlocka ??

Mroq
14.05.2008, 13:20
w sumie nie ma aż takiej potrzeby jak się wszystkie wentylacje otworzy, najb
ardziej mnie wpienia konieczność sciągania garnka, żeby łyknąc coli albo zapalić

dj.1
14.05.2008, 21:00
Kupilem dzis nowego nolana N103 o tym pisze w poscie Nolan N 103 N-Com (szczekowiec)

hubert
15.05.2008, 07:17
najb
ardziej mnie wpienia konieczność sciągania garnka, żeby łyknąc coli albo zapalić

He he a ja w Shoeiu Hornecie potrafię palić :) :papieros:

czosnek
24.08.2008, 10:20
Powiedzcie mi panowie... czy jest miejsce w Krakowie gdzie można przymierzyć/kupić kaski Marushin ?? a konkretnie Marushina X-moto

czosnek
27.08.2008, 10:52
No dobszzzzz..... skoro olaliście moje pytanie o marushiny ;) to może wypowie się jakiś użytkownik Uvexa Enduro w temacie wrażeń z jazdy w w/w kasku? Dziękuję bardzo.

Ps. Marushiny można przymierzyć w Hondzie na górze Libertowskiej. Niestety X-moto robi wrażenie dość mocno plastikowego i tandetnego... zwłaszcza, że obok leży Arai Tour (no ale to juz inna klasa)

maher
06.12.2009, 10:29
Witam serdecznie wszystkich mam pytanko czy ktoś z was miał w ręku kask ''M.LINE'' ostatnio byłem w HARCIE i mają go na stojaku na moje oko ok ale chciałbym znać inne zdanie oczywiście mówie o szczękowcu cena 360 zeta(http://www.m-line.com.pl/pliki/pdf2009/okladka-KASKI.pdf)

Andrez
07.12.2009, 10:46
Ja równiez jestem na etapie wybierania kasku ( kolejnego) Ale odnośnie Twojego zapytania to zaraz posypią się odpowiedzi że szczękowiec za 360? :dizzy: To pewnie z tektury... Nie miałem w ręku, nie macałem, nie wąchałem, nie przymierzałem. Marka zupełnie mi obca. Poczytaj na necie, poszukaj komentarzy, opinii urzytkowników, informacji o przeprowadzonych testach , o certyfikatach. Jak nic takiego nie znajdziesz to dołóż jeszcze 2 stówy i kup coś porządnego bo głowę masz tylko jedną.

dj.1
07.12.2009, 11:12
ludzie teraz jest wszedzie promocja na multiteka :) szczekowcow jest duzo i jeszcze wiecej szrotu, a wiec najlepsza jest relacja jakosci do ceny w multitecu.
http://freenet-homepage.de/hrecords/attractions.html
42.000km sezon 2009 :bow:

podos
07.12.2009, 11:51
Ja nie widze zadnej zniżki na multiteca. kosztowala kiedyś za 250 nówkę w sklepie w UK a teraz jest za 333 funtów. Widac kryzysowa korelacja jena i funta tez ma wpływ na ceny w UK.

duzy79
08.12.2009, 19:27
Mam schubertha C3, jeżeli ktoś szuka opinii to szczerze i serdecznie polecam.
Swego czasu cena była prawie taka jak multiteca a schuberth posiadał w odróżnieniu jeszcze blendę, do której jak ktoś sie przyzwyczai to ciężko z niej później zrezygnować. Jest gabarytowo mały, bardzo cichy, w miarę lekki, nie paruje - skuteczny pinlok i trochę drogawy. Ale pomyślałem, że jak niejednokrotnie mam kask na głowie kilkanaście godzin to niech będzie taki jak mi pasuje. Żeby nie było tak jak z ludzkim podejściem do samochodów- na samochód wydają po 50 000 zł i spędzają w nim ze 2 godz dziennie albo mniej a na dobry materac do spania za 800zł już nie ma. Mimo że w łóżku spędzamy jedną trzecią swojego życia. W schubercie zrobiłem już około 25000 km i nie dopatrzyłem się w nim jakiś niedociągnięć.
Poprzednio jeździłem w nolanie N-81 i też nie mogę na niego nic powiedzieć tym bardziej, że przejechałem w nim ponad 100 000 km i mimo kilku upadków nic się nie rozleciało. Stary dobry nolan.
Co do nowych szczękowych Nolanów to słyszałem dużo negatywnych opinii.
A juz na bank lepiej kupić integrala niż szczękowca z chin bo to już wogóle się cuda dzieją - ARC i cała reszta.

maher
08.12.2009, 20:13
Witam wszystkich i powiem Wam że wczoraj byłem w intercarsie i zachaczyłem o dział motocyklowy , postanowiłem tam poprzyglądać się kaskom a że z kupnem mi się nie spieszy to pooglądałem szczękowce firmy AGV .Model LONGWAY jest na pierwszy rzut oka ok wykonanie solidne, dokładne ,materiały wewnątrz dość dobrej jakości jedyna wada to że niema blendy.Koleś zaprezentował mi też nowy model szczękowca na 2010 rewelka szczęka wywraca się na tylną część kasku szyba główna pozostaje na swoim miejscu jest blenda i materiały b.dobrej jakości lecz cena dwa razy większa niż LONGWAY czyli ok 1400 zeta.Jeżeli ktoś z was miał do czynienia z tymi orzeszkami chętnie wysłucham opini.

podos
09.12.2009, 08:57
to musisz maher watek nowy zalozyc. To nie ten temat. No i nazwa jakaś tego kasku...

lorsol
18.12.2009, 14:05
witam,

wspominany byl tutaj kask Shoei Hornet; jesli kogos interesuje zakup na te chwile to calkiem mila chyba oferta jest tu: http://www.helmetcity.co.uk ; za zakup bialego razem z przesylka sciagneli z karty dokladnie 1517zlotych - troche ponad tydzien temu, do platy wykorzystany paypal; do tego free gift to fantastycznej jakosci kurteczka - bardzo zdziwilem sie jakoscia wykonania (wodooporne zamki kieszeni, ocieplana, odpinany kaptur, sporo sciagaczy do regulacji, bardzo fajny material i swietnie wykonane hafty logo shoei); mysle ze koszt takiej kurteczki oddzielnie to jakies 300-350 zlotych !:)

tyle informacyjnie,
pozdrawiam
l.

don_Pedro
18.12.2009, 17:02
pooglądałem szczękowce firmy AGV .Model LONGWAY jest na pierwszy rzut oka ok wykonanie solidne, dokładne ,materiały wewnątrz dość dobrej jakości jedyna wada to że niema blendy.Koleś zaprezentował mi też nowy model szczękowca na 2010 rewelka szczęka wywraca się na tylną część kasku szyba główna pozostaje na swoim miejscu jest blenda i materiały b.dobrej jakości lecz cena dwa razy większa niż LONGWAY czyli ok 1400 zeta.Jeżeli ktoś z was miał do czynienia z tymi orzeszkami chętnie wysłucham opini.
Tu coś pisałem o Longwayu:
http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?p=2925#post2925
Nadal mam go w codziennym użytku, szybka juz mocno zmatowiała (pora na wymianę), pranie wyściółki bezproblemowe. Po 2 latach wciąż poprawnie się zamyka i otwiera, nic nie odpadło, z wyjątkiem śruby szczęki (wykręciła się niepostrzeżenie, a ja zauważyłem to dopiero po chwili - na szczęście zawróciłem i znalazłem), ale to trochę moja wina bo zlekceważyłem objawy zwiększonego luzu na szczęce.

Kudłaty Rysiek
20.12.2009, 20:58
Wracając do Multiteca to myślę ze tu http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/SHOEI-MULTITEC-Plain/SubProducts/SHOEI-MULTITEC-Plain-0001 mają dobrą cenę. Kupowałem u nich ze dwa kaski, wysyłka UPS, płaciłem kartą kredytową, wszystko jak należy. Kaski przyszły dobrze zapakowane. Multiteca też u nich kupię:drif:. Oferta promocyjna w FC-moto na Multiteca jest napewno od wrzesnia.

dj.1
20.12.2009, 21:54
w luisie w köln i chybya innych miastach tez, jest teraz zawsze multitek za 349 Euro, sam kupilem go na jesien.

czosnek
22.02.2010, 22:52
na FC-Moto przecena Arai Tour. Wychodzi niecałe 1400zł. Dla mnie to nadal kosmos ale może ktoś się skusi ;)
Klik klik
(http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Arai-Tour-X-Motard/SubProducts/Arai-Tour-X-Motard-0007)

luzMarija
23.02.2010, 01:28
Niedawno wyciagnalem, i tu z gory przepraszam za uzyty zwrot a wlasciwie wroga nazwe, biemdablju enduro.
No co moge powiedziec na swoja obrone? Tani i jak sie okazalo dobry. Z przesylka 169 funciakow, cichy i wygodny. I lba nie urywa, przynajmniej nie w okolicach 130-140km/h.
Ale motonga na be nie kupie, zwlaszcza tego z cyckami.