PDA

View Full Version : Bi Xenon do AT


rambo
04.02.2009, 16:43
Witam, zastanawiam się nad montażem w AT w jeden reflektor xenona. Trochę poczytałem i wpina sie to w kostke po żarówce H4. Montuje gdzieś pod czaszą przetwornice. A żarnik wkłada w klosz zamiast żarówki. i już. Żadnego cięcia i lutowania
Ktos ma jakieś doświadczenia..? koszty w sumie nie wielkie..

np:

http://www.allegro.pl/item544050990_h4_zestaw_bi_ksenon_do_motocykla_h4. html

yonec
04.02.2009, 16:53
ja wiem tyle że ktoś na wiosennej pyrze 2008 miał - jeden w lewym, drugi w prawym...a byli z 3miasta chyba :)

QrczaQ
04.02.2009, 17:26
Witam, zastanawiam się nad montażem w AT w jeden reflektor xenona. Trochę poczytałem i wpina sie to w kostke po żarówce H4. Montuje gdzieś pod czaszą przetwornice. A żarnik wkłada w klosz zamiast żarówki. i już. Żadnego cięcia i lutowania
Ktos ma jakieś doświadczenia..? koszty w sumie nie wielkie..

np:

http://www.allegro.pl/item544050990_h4_zestaw_bi_ksenon_do_motocykla_h4. html

Na cholere ci to. W kau po kolana wjedziesz zarnik szlak trafi...:oldman:

samul
04.02.2009, 19:42
Witam, zastanawiam się nad montażem w AT w jeden reflektor xenona. Trochę poczytałem i wpina sie to w kostke po żarówce H4. Montuje gdzieś pod czaszą przetwornice. A żarnik wkłada w klosz zamiast żarówki. i już. Żadnego cięcia i lutowania
Ktos ma jakieś doświadczenia..? koszty w sumie nie wielkie..

np:

http://www.allegro.pl/item544050990_h4_zestaw_bi_ksenon_do_motocykla_h4. html

Rambo, lo Matko, juz bylo o tym i to ze zdjeciami :dizzy:

Hella robi kit Xenon Micro DE (dlugie) ze wszystkimi kablami, srubkami i pstryczkami. Dwie lapki, ktore TT sprzedaje, zalozywszy kawalek blaszki na wierzch, o polowe drozej. Cena ostatnio na necie ok. 200.- szwajcarow.

Wyraznie zima juz za dlugo trwa :haha2:

klanol
04.02.2009, 19:57
to nie taki głupi pomysł jak ktoś po lesie nocą śmiga. na drodze to oślepiać będzie ale w polu, lesie czy czarnej dupie się sprawdzi. kumpel zamontował do kojoty i ma jasno jak w dzień - oczywiście, że wszystkich oślepia. pomijam problem legalności takiego zestawu w seryjnych lampach i ewentualnych problemów z przeglądami albo milicją. dlatego patent dobry jako odłączana opcja :)

Gregor
04.02.2009, 20:01
Rambo to badziewie nadaje się tylko do lamp z głatkim szkłem:( W afri są pryzmaty w szkle i będzie świeciło w kosmos ( brak strefy cienia) ja teraz monce z całą soczewką z lampy samochodowej.:)

lacznik78
04.02.2009, 20:26
przecież lampy można na gładko spolerować

wieczny
04.02.2009, 20:35
Można. Dupę szkłem też można podcierać. Syf pudrem leczyć, lepić bat z gówna i co tam jeszcze. Jedynie uzasadnienie klanola do mnie przemawia.

Jak myślisz - czemu reflektory paraboliczne H4 nie mają gładkiego szkła?

lacznik78
04.02.2009, 20:42
bo nie mogą mieć, do gładkiego szkła musi być soczewka, to tylko sugestia ze mozna, ale nad zasadnością tego zabiegu ja też sie wypowiadam....

lacznik78
04.02.2009, 20:46
Można. Dupę szkłem też można podcierać. Syf pudrem leczyć, lepić bat z gówna i co tam jeszcze. Jedynie uzasadnienie klanola do mnie przemawia.

Jak myślisz - czemu reflektory paraboliczne H4 nie mają gładkiego szkła?

bo nie mogą mieć, do gładkiego szkła musi być soczewka, to tylko sugestia ze można, ale nad zasadnością tego zabiegu ja też sie wypowiadam....

wieczny
04.02.2009, 20:56
No właśnie...


Niech się ta zima kończy :).

Teraz mnie dopiero oświeciło - rambo, do Maroka kcesz Zenona :D?

TITON 500
04.02.2009, 21:11
przecież lampy można na gładko spolerować
Nic nie spolerujesz, nasze lampy nie nadają się do takich przeróbek - do xenonów jest potrzebna płaska soczewka i odpowiednio ukształtowane lustro do danej lampy, aby został wydobyty odpowiedni ( prawidłowy ) strumień światła. Te tzw. uniwersalne xenony, które są w sprzedaży niestety są do wszystkiego czyli do niczego. Podsumowując przy kontroli drogowej tylko policjant będzie miał powód, żeby zafundować Ci mandacik :oldman:

Andrzej_Gdynia
04.02.2009, 21:13
Jest w trójmiescie specjalista od lamp. To Przemo. Od dłuzszego czasu prowadzi sklep z lampami i to nie sufitowymi bynajmniej. Robi też xenony. Ten gość moze się fachowo wypowiedzieć, tylko żadko tu zagląda. Postaram się go tu sciągnać...

rambo
04.02.2009, 23:20
No właśnie, przydałby sie ktoś kto się zna. Dzwoniłem po sprzedawcach, mówią że bedzie pasić, ale narazie się wstrzymuje. Są nawet takie zestawe z regulacją mocy od 30 wat do 50 wat. Nooo cuda wianki :)

PawelZDR
05.02.2009, 01:52
bo nie mogą mieć, do gładkiego szkła musi być soczewka, to tylko sugestia ze można, ale nad zasadnością tego zabiegu ja też sie wypowiadam....

Nie musi.Są fabryczne lampy z gładkim szkłem które nie posiadają soczewki.Stosuje się wtedy palnik typu D2R który już sam w sobie jest częściowo zasłonięty ale w lampie i tak jest jeszcze dodatkowa blaszana przesłona.Do lamp zwykłych H4 Xenon stanowczo NIE.

rambo
05.02.2009, 01:56
soczewkami mam wrażenie że świecą gorzej od zwykłych H4. Miałem w aucie i kupa a nie światła były. Na kanałach CB tirowcy też narzekają :Sarcastic:

podos
05.02.2009, 10:19
soczewkami mam wrażenie że świecą gorzej od zwykłych H4. Miałem w aucie i kupa a nie światła były. Na kanałach CB tirowcy też narzekają :Sarcastic:

Też mi sie tak wydawało, dopóki nie wymieniałem żarówek na nowe. One sie wypalają (okolo 3 lat jazdy lub 3000h swiecenia) Różnica jest kolosalna. NA starych to mi sie wydawalo ze wole H4.

rambo
06.02.2009, 23:32
Masz ksenona w oryginalnej lampie w AT..? Mijania i długie..?

chinol
07.02.2009, 16:40
Tak dokladnie mam xenona zalozonego w prawej lampie patrzac od przodu jako mijania w zwyklej lampie AT a jak zapalam dlugie to mam oba dwa standart
ale nie pytaj co dokladnie i jak, jest to tam zalozone Bo nie zdazylem dokladnie oblukac, a teraz jestem znowu na statku do 20 marca Poprzedni wlasciciel Yacekgda (forumowicz) wiecej moze powiedziec, bo to on zakladal

http://africatwin.com.pl/attachment.php?attachmentid=3943&d=1234016712

to zdjęcia właśnie pokazuje jak będziesz oślepiać, nie tylko jadących z przodu ale tez babcie na poduszkach w oknach :oldman:

tomekc
07.02.2009, 22:01
jako lansik dobre, ale do afri bym tego badziewia nie pchal......za to soczewki na gmole i owszem......
ze slabych swiatel to chyba gs-y sa znane nieprawdaz????(albo ich wlasciciele czesto niedowidza........)

rambo
08.02.2009, 15:37
OK, zupełnie odpuszam. Kupie kolejny komplet GT150 i baja. Reszte kasy do baku wleje i wio :)