PDA

View Full Version : lagi + górna półka


materna
11.08.2015, 22:48
Witam,
Mam pytanie odnośnie mocowania przednich lag do półki, mianowicie czy górna płaszczyzna lagi powinna się licować z górną półką tak jak na zdjęciu w linku poniżej?:

http://faq.africatwin.com.pl/images/thumb/8/80/Korek.jpg/400px-Korek.jpg

Czy może trochę wystawać ponad powierzchnię górnej półki? Pytam bo u mnie właśnie wystaje jakieś 1,5cm i nie wiem czy tak powinno być , czy ktoś sobie obniżał specjalnie wcześniej, czy po prostu źle złożył. Wydaje mi się ,że powinno być tak jak na zdjęciu.

pozdrawiam

next22
11.08.2015, 23:14
Ktoś sobie obniżył

materna
20.08.2015, 11:17
Witam ponownie,
Zawieszenie już podniesione na półkach, ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, nie mogłem spać w nocy tylko myślałem o tym:) Mianowicie, jak przeprowadzałem tą operację nie odkręcałem w ogóle przedniego koła, co za tym idzie nie wyciągałem przedniej osi koła, motocykl był tylko podwieszony do sufitu tak aby przednie koło było w górze. I teraz pytanie czy dobrze to zrobiłem? bo jak poluzowałem już półki to jedna laga poszła trochę bardziej w dół i niż druga i potem wyrównywałem każdą z osobna aż do określonego momentu. Nie były to jakieś duże różnice ale były. Teraz, czy przez to wszystko nic się nie działo z ośką na kole? bo wszystko wisiało jakby na niej. Tak na moja logikę, jak wpuszczałem jedna stronę to i jedna strona osi poszła w dół a potem dopiero druga, ciekawe czy to jakoś wpłynęło na tą oś, na gwint itp.

Szycha
20.08.2015, 13:19
Spokojnie, nic się nie stało :)

madafakinges
20.08.2015, 13:28
Kolego zastanów jakie siły przenosi ta oś np. w trakcie jazdy załadowaną afrą w dwie osoby i w trakcie hamowania na nierownościach.

materna
20.08.2015, 13:35
Kolego zastanów jakie siły przenosi ta oś np. w trakcie jazdy załadowaną afrą w dwie osoby i w trakcie hamowania na nierownościach.


Sama oś jest wytrzymała to wiadomo, o to się nie martwiłem, chodziło mi bardziej o gwint jakby w razie ośka mi poszła lekkim skosem podczas mojego działania . Ale już się uspokoiłem:) za dużą wyobraźnię mam chyba:) dzięki