PDA

View Full Version : potrzebuję przednie koło lub oponę na asfalt


tmarc
10.06.2015, 22:05
Panowie prośbę mam ogromną kupię lub pożyczę oponę przednią szosową (najlepiej przełożę koło). Od pewnego czasu przy prędkości 120 km/h drga mi kierownica. Byłem u szpeca i powiedział, że to z opony. Opony Dunlop trialmax kupiłem nowe w zeszłym roku przejechane ok 5 tyś. Fachura wyważył (statycznie) kolo i drgania zaczęły się od 110. Przed zakupem chętnie sprawdzę bo opona wydaje się ok chociaż kostki faktycznie nierówno się ścierają. Szykuję się na Czarnogórę i drganie kierownicy (wysoka częstotliwość odczuwalna również na podnóżkach) jest powiem ładnie nieprzyjemne, powodujące odrętwienie dłoni. Jeżeli mogą być inne powody drgań to podpowiedzcie, a jeżeli ma ktoś leżącą oponę to chętnie pożyczę lub kupię w okolicach Katowic.

zimny
10.06.2015, 22:53
A to ma związek tylko z prędkością czy np. z obrotami silnika? Moja pierwsza Afryka dość mocno wibrowała w zakresie 5-6,5k rpm i też po długiej trasie czuć było na rękach i nogach te wibracje. Walczyłem z tym aż odpuściłem bo afra jeździła i jeździ do dziś o ile wiem bez zarzutu.

Pozdrawiam
Zimny

tmarc
11.06.2015, 00:04
właśnie nie wiem czy z obrotami nie umiem wyczuć, a po wyważaniu zmieniła zakres wibracji

xtr
11.06.2015, 07:16
mieszkam w Bytomiu tak ze zapraszam Podejdź do mnie to wymienimy na szybkości kolo i zdjagnozujemy problem mam założone hidenau k90