PDA

View Full Version : Ubrania ADRENALINE i ogólnie o odzieży motocyklowej (długa vs krótka kurtka?)


Mateusz93
02.05.2015, 12:58
Cześć!

jestem zielony w temacie motocyklizmu, stawiam pierwsze kroki.
Kupiłem kask Araia Tour X-2 i to wszystko co na razie mam. Jak przyjdzie plastik, to jadę do znajomego po Dominatora.
byłem w kilku sklepach, gość zrobił mi dobre ceny na kurtki ADRENALINE- jeśli chodzi o krój, wygodę i wygląd- super, protektory siedzą tam gdzie powinny, dobrze dopasowane, cena jakieś 350zł za kurtkę (do 380zł) plus rabaty jak kupię więcej rzeczy w sklepie (do nawet kilkudziesięciu złotych)- no i dylemat, bo raczej nie jestem zwolennikiem kupowania nowych rzeczy z niskich półek, ale te naprawdę obiecująco wyglądały.
możecie mi coś doradzić? do każdej kurtki 1 bądź dwie podpinki.
doradźcie czy to tylko cena i ładny wygląd, a później się człowiek poci i w kurza, że chińszczyzna?
chodzi mi o bezpieczeństwo (priorytet) no i wygodę oczywiście.

i dwa:
czy lepsza do offów kominowych (mieszkam w otoczeniu gór, pustynia błędowska itp., na co dzień poruszanie się po mieście/uczelnia) i wakacyjych dłuższych wyjazdów (np. 300km na zlot, jeden na sezon trip gdzies na jakąś Ukrainę docelowo Bałkany) będzie długa kurtka?
bo te krótkie leżą i wyglądają duuużo lepiej- tylko nie mam pojęcia jak się sprawują, więc chciałbym spytać Was, doświadczeni koledzy ;)

z góry dzięki za pomoc!
pozdrawiam,
Mateusz

pałeł
02.05.2015, 14:42
Zbroje sobie kup jak off a nie kurtke ;)

Mateusz93
02.05.2015, 15:58
az taka roznica?
70% asfalt i szutry, reszta ciezszy teren, lepiej zbroje niz kurtke?
przepraszam za brak pl znakow, ale nie mam pl klawiatury.

WieRcik
02.05.2015, 16:09
Off tylko zbroja i ewentualnie qore na wierzch bo się upocisz ja zwierz , a kurtkę weź sobie dłuższą bo przy dalszych przelotach , deszczu w krótkiej wysmaga Ci nery na amen , śmigam w Adrenalinie 3 sezon i nie zdarzyło się żeby przemokła , zbroje kup używkę na olx za parę złociszy , na miasto lekką kurteczkę nawet używkę w dobrym stanie wyrwiesz 100-150 zł.

Maurosso
03.05.2015, 13:39
Jak zawsze...wszystko bardzo zależy od tego jak będziesz swojego domiego używał.

Co więcej...jeżeli kupujesz sprzęt pierwszy raz, to najprawdopodobniej dopiero po pierwszym porządnym sezonie będziesz naprawdę wiedział, czego potrzebujesz. Czy bardziej Ci zależy na nieprzemakalności? Czy może na wentylacji? A może na ochronie? A może wygodzie? Albo wyglądzie?

Jeżeli to pierwszy sprzęt...to możesz mieć póki co jakieś przesłanki co "wydaje" Ci się że jest potrzebne, ale to dopiero uda się na trasie zweryfikować :)
Sam tak mam. W momencie zakupu byłem mega zadowolony ze swojego odzienia...dalej jestem. Ale jakby kupował drugi raz, to kupiłbym inne rzeczy :)

Ciężko się wstrzelić i powiedzieć: ta kurtka git na 70/30, a ta już beee.

Chyba w dziale PiD jest fajny topic, gdzie ekipa z NomadGear pytała o to, co powinna mieć dobra kurtka. Dość fajna skarbnica wiedzy się z tego zrobiła, na co zwrócić uwagę. Poszukaj, warto :)

Mhv
03.05.2015, 22:06
Kurtka tylko długa. Z tą zbroją to nie przesadzajmy, od zawsze jeżdżę w kurtce i jest ok. Jak na ciepło to kurtka ma mieć dużo regulowanych wywietrzników. Firmy A nie znam.

Evvil
13.08.2015, 15:18
Zbroja i "cośnato" długiego jak wspomnieli przedmówcy to chyba najlepsze połączenie.

Adrenaline znam bo miałem trochę ciuchów od nich, ale delikatnie temat ujmując -zachwycony nie jestem.

W temacie podpinek - te montowane w kurtkach mają swoje wady i zalety. Imho na deszcz kondom, na zimno bluza pod kurtkę albo outlast.

Goretex - powiedzmy temu cudownemu wynalazkowi głośne i stanowcze nie.

rambo
13.08.2015, 15:52
Evvil

A jaką kurtkę Adrenaline z goretexem miałeś..?

Evvil
13.08.2015, 16:28
Rambo, nie pisze ze adrenaline z goretexem miałem, pisze ze adrenaline nie mam dobrych odczuć a goretex to oddzielnie, ze od membran to z daleka.

Rozrysować?

rambo
13.08.2015, 16:44
Goretex - powiedzmy temu cudownemu wynalazkowi głośne i stanowcze nie.

Rozrysuj proszę te zdanie.
Konkretnie tego zdania nie zrozumiałem

bass
14.08.2015, 13:45
Ktoś to poczyta i pomyśli, że to prawda :p

Evvil
16.08.2015, 09:01
Moje subiektywne - cena w relacji do wytrzymałość.
No i polityka Gore w tym zakresie. Cena mogłaby być naprawdę rozsądna, ale pośrednio Gore przez politykę dotyczącą licencji skutecznie zapobiega temu, aby cena za odzież wyposażoną w te membrany była rozsądniejsza. Nie będę tutaj ciągnął tego akurat wątku - kiedyś próbowałem wejść w temat kupna Gore i szycia tego, ale niestety bariery które są stawiane są jedynie pretekstem do tego, aby szycia Gore nie wypuszczać poza kilka firm.

Mateusz93
22.02.2016, 22:30
Panowie, odświeżam temat, jednak w nieco innym wydaniu:

kupiłem już wszystko, jednak zostały do wybrania spodnie. Adrenaline oferuje ciekawy model za 600zł, ale czy to firma godna zaufania?
Testował ktoś?


Co byście polecili za jakieś 500zł?
oczywiście im mniej, tym lepiej, jasna sprawa, ale chciałbym coś wytrzymałego i w miarę komfortowego.