PDA

View Full Version : Albania temperatury w czerwcu


bouli
23.04.2015, 18:10
Prośba do tych co już byli - jaką temp powietrza mieliście na początku czerwca w rejonach górskich i czy buzer z kurtką kros będzie dobrym kompromisem żeby się nie przegrzać. Czy jeszcze leży śnieg.

szmergiel
02.05.2015, 12:27
Zeszły rok. 14-16 czerwiec. Albania od Jeziora Ochrydzkiego na północ. Głównie górami. W porównaniu ze straszliwym upałem na dojeździe (Bułgaria i Macedonia) w samej Albanii przyjemnie chłodno. Zwykle koło 25-27 stopni, dzięki przelotnym deszczom i bardziej górskiemu klimatowi. Zestaw koszulka + buzer, a na to w razie potrzeby kurtka z cordury lub przeciwdeszczówka był w sam raz. Jednocześnie na pętli Theth, mimo ulewy i wysokości, całkiem ciepło (koło 20 stopni). Lekki polarek przydawał się tylko na biwakach. Śniegu na drodze i w bezpośrednim otoczeniu ani grama, ale to akurat zależy bardziej od tego czy zima śnieżna i wiosna ciepła. Przy późnej wiośnie w początku czerwca może jeszcze coś być, ale raczej da się przejechać...

Jac
02.05.2015, 14:22
A dwa lata temu, na samym początku czerwca śniegu było duuużo i zdecydowanie nie na duże moto. Zresztą też lało jak diabli :dizzy: i w zasadzie nie było wiadomo czy jechać na wsch, czy zachód, czy płn, czy południe, bo woda lała się wszędzie :mur:
A temp. około 20C.
pzdr
Jac

motormaniak
02.05.2015, 22:14
rok 2013 1 czerwca przetarły spychy drogę do teth przez śnieg. W gorach było bardzo zimno i mokro.

Adagiio
03.05.2015, 06:06
Nie wiem jak w Albanii , ale w rumuńskich Karpatach spadło w piątek od 20 do 50 cm świeżego śniegu i wszystko powyżej 1200 m jest zasypane .

mikelos
03.05.2015, 16:31
Koszulka termoaktywna + buzer + kurtka enduro (fajnie jeśli ma odpinane rękawy) i będzie ok. Po górach nie polecisz szybciej jak 70 km/h więc się nie wychodzisz. Wieczorami i poranki chłodne, polar z windstoperem na biwaku to mus.

bouli
03.05.2015, 17:34
Dzięki wszystkim za podpowiedź wiec padło na buzer, koszulkę i kurtkę enduro z odpinanymi rękawami jak to mówią raz kozie śmierć. Powrót i tak będzie chyba wzdłuż wybrzeża, a tam to ciepełko.

szmergiel
03.05.2015, 22:19
Jeśli buzer na samych paskach to fajna byłaby koszulka z długim rękawem. Koledze ubranemu w taki buzer na ww. dojeździe tak spaliło przedramiona że na drugi dzień nie był w stanie go ubrać. A od razu się tego nie czuje... Ja miałem buzer na siatce i poza łaciatą opalenizną było ok.
No i jeśli jest możliwość to kask w raczej jasnych kolorach. I z dobrą wentylacją. Tak na wszelki wypadek...