PDA

View Full Version : Renowacja kół szprychowych.


tyran
19.02.2015, 18:14
Trafiłem na ta stronę na FB. Może komuś się przyda. Wygląda super, opinie też OK.
https://www.facebook.com/renowacjakolszprychowych?fref=ts

bass
19.02.2015, 19:15
ciekawe jak by afra na chromowanych felach wyglądała :hello:

ubocur
11.03.2015, 11:59
Wiecie jak wygląda taki zabieg? Coś czytałem o piaskowaniu, lakierowaniu lakierem pro.szkowym. Orientuje się ktoś jak to wygląda cenowo i czy po lakierowaniu jeszcze coś trzeba robić z kołami?

matjas
11.03.2015, 13:40
lakierowania proszkowego felg nie polecam. CHYBA, że fela żżarta przez procesy utleniające ale jak zżarta od zewnątrz to pod dętką z reguły jest już po zawodach i takie aluminiowe koło nadaje się tylko na śmietnik.
proszek delikatnie tuszuje niedoskonałości powierzchni ale... po dociśnięciu nypli już w procesie montażu zaczyna delikatnie odchodzić POD felgą i zaczyna się polka od nowa. po 2/3 latach i jeździe w wodzie wyłazić zacznie syf i lakier będzie odchodzić. zacznie się od otworów szprych.

do kół podrapanych lub wymagających zmiany koloru polecam tylko anodowanie. tj. zdjęcie starej anody, usunięcie mechaniczne uszkodzeń /napawanie, szlifowanie, polerowanie, szczotkowanie/ a następnie trawienie i położenie nowej powłoki galwanicznej w odpowiednim do gustu właściciela kolorze.

proszek robią w wielu miejscach. z dostępem do anody jest gorzej. cenowo jest podobnie i nakład pracy taki sam jeśli chodzi o samo pokrycie.

jak są zainteresowani to zapraszam. mam dostęp do zielonej, srebrnej, złotej i czarnej anody.

mogę zapleść i wycentrować kółka włączając nietypówki: Caponord, BMW.
Ale to nie są tanie rzeczy :D

matjas

Tomas_XRV
11.03.2015, 14:38
Jesteś w stanie określić orientacyjna cenę takiego full pakietu? Nie dzis nie jutro ale może kiedyś bym sprawił taką biżuterię babci.

ferolo
11.03.2015, 15:14
Matjas to ty dopiero się chwalisz że masz znajomka co anoduję kurfa a ja nie miałem do kogo oddać do anodowania i pomalowałem proszkowo farba na razie nie schodzi bo i nie śmigam jeszcze ale jak by co to odezwę się do ciebie w sprawie anodowania jeśli to zda egzamin po usunięciu proszku.
lakierowania proszkowego felg nie polecam. CHYBA, że fela żżarta przez procesy utleniające ale jak zżarta od zewnątrz to pod dętką z reguły jest już po zawodach i takie aluminiowe koło nadaje się tylko na śmietnik.
proszek delikatnie tuszuje niedoskonałości powierzchni ale... po dociśnięciu nypli już w procesie montażu zaczyna delikatnie odchodzić POD felgą i zaczyna się polka od nowa. po 2/3 latach i jeździe w wodzie wyłazić zacznie syf i lakier będzie odchodzić. zacznie się od otworów szprych.

do kół podrapanych lub wymagających zmiany koloru polecam tylko anodowanie. tj. zdjęcie starej anody, usunięcie mechaniczne uszkodzeń /napawanie, szlifowanie, polerowanie, szczotkowanie/ a następnie trawienie i położenie nowej powłoki galwanicznej w odpowiednim do gustu właściciela kolorze.

proszek robią w wielu miejscach. z dostępem do anody jest gorzej. cenowo jest podobnie i nakład pracy taki sam jeśli chodzi o samo pokrycie.

jak są zainteresowani to zapraszam. mam dostęp do zielonej, srebrnej, złotej i czarnej anody.

mogę zapleść i wycentrować kółka włączając nietypówki: Caponord, BMW.
Ale to nie są tanie rzeczy :D

matjas

matjas
11.03.2015, 20:09
Ferolo - proszek jest ok ale sam wiesz, że to nie jest TO. ja swoje kółka od KTMa 200 pomalowałem proszkiem bo do knajpy to jeździć nie będzie ale jakbym miał jakieś moto nie do błota to kto wie, kto wie... w obecnym R1100GS robię full wypas - na felgach anoda, nowe szprychy nierdzewka, nyple w ocynk a piasty niestety idą w proszek ale w żaden sposób nie udało się spiaskować w zakamarkach starej farby.
A ta... łuszczyła sie jak du.pa pawiana. no felusie tez miałem zjedzone równo.
Przód i tak mam nowy bo będzie 21'' ale zachowywuję telelever i ABS.

M

strobus1
11.03.2015, 20:37
w żaden sposób nie udało się spiaskować w zakamarkach starej farby.
M
A jaki suplement diety na trawienie starej farby próbował Aaaa?
A jak suplement będzie z tych tańszych to chwila z opalarką / palniczkiem i jeszcze raz chemię
Maska pgaz też będzie dobrze służyć przy operacji...

gumbas24h
11.03.2015, 22:27
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11008435_816397841767556_6560273830047546853_n.jpg ?oh=0bb61a3b0928c7b0e8e695ddd77d925e&oe=557B5201

A to moje dzieło ;) Shl M11

matjas
11.03.2015, 22:44
A jaki suplement diety na trawienie starej farby próbował Aaaa?
A jak suplement będzie z tych tańszych to chwila z opalarką / palniczkiem i jeszcze raz chemię
Maska pgaz też będzie dobrze służyć przy operacji...

atmosfery i szkło. w proszku.

gumbas :Thumbs_Up: jak profanum i sakrum :D

gumbas24h
11.03.2015, 22:49
Wiecie gdzie we Wrocku zrobić chromy i ocynki, ktoś coś osobiście sprawdzał.

matjas
11.03.2015, 23:46
Wiecie gdzie we Wrocku zrobić chromy i ocynki, ktoś coś osobiście sprawdzał.

Ale, że pytasz?

gumbas24h
12.03.2015, 09:05
No cos musze dzialac bo robote z shlla wstrzymuja mi chromy i ocynki.

NUROFEN
09.04.2015, 14:26
Ja dziś dzwoniłem do Pawła Króla w Bielsku.
Zabieg przepolerowania felg , chromowanie szprych + malowanie piasty i ponowne złozenie w całość powinno zamknać sie kwotą 700 zł za dwa koła.

Cena wzrasta w zależności od stanu...dodatkowe nyple..szprychy...ale kiedyś wysłałem koło do centrowania-megaprofeska.
Expresowa sprawa. Polecam ten adres